Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grönklittsjakten fristil Lördag
2017-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
14.1km
Längdskidor
1
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
34:47.208600
92.2p
2
H 21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
35:05.210400
+18.1700
91.5p
3
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
35:56.215500
+1:09.6800
89.7p
4
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
36:44.220300
+1:57.11600
88.1p
5
H 21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
36:56.221500
+2:09.12800
87.7p
6
H 21
Anton Persson
SK Bore
36:58.221700
+2:11.13000
87.6p
7
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
37:15.223400
+2:28.14700
87.1p
8
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
38:01.228000
+3:14.19300
85.6p
9
H 21
Adam Steen
Axa SC
38:14.229300
+3:27.20600
85.2p
10
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
38:36.231500
+3:49.22800
84.5p
11
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
39:07.234600
+4:20.25900
83.5p
12
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
39:12.235100
+4:25.26400
83.4p
13
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
40:18.241700
+5:31.33000
81.5p
14
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:23.242200
+5:36.33500
81.3p
15
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
40:35.243400
+5:48.34700
81.0p
16
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
40:39.243800
+5:52.35100
80.9p
17
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
41:14.247300
+6:27.38600
79.9p
18
H 21
Erik Persson
IF Hallby SOK
41:57.251600
+7:10.42900
78.7p
19
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
42:46.256500
+7:59.47800
77.4p
20
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
45:38.273700
+10:51.65000
73.2p
21
H 21
Emil Lundgren
Skeriol IF
46:48.280700
+12:01.72000
71.7p
22
H 21
Joel Helker-nygren
Ovansiljans Bordtennisklubb
53:01.318000
+18:14.109300
64.3p
9.4km
Längdskidor
1
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
23:58.143700
82.6p
2
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
24:01.144000
+3.200
82.5p
3
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
24:15.145400
+17.1600
81.9p
4
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
24:22.146100
+24.2300
81.6p
5
H 18
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
24:31.147000
+33.3200
81.2p
5
H 18
Anton Björk
Orsa SK
24:31.147000
+33.3200
81.2p
7
H 18
Martin Mickels
Bålsta SK
24:50.148900
+52.5100
80.4p
7
H 20
Albert Carling
Falu IK
24:50.148900
+52.5100
80.4p
9
H 18
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
24:56.149500
+58.5700
80.1p
10
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
24:59.149800
+1:01.6000
80.0p
10
H 18
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
24:59.149800
+1:01.6000
80.0p
12
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
25:00.149900
+1:02.6100
80.0p
13
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
25:06.150500
+1:08.6700
79.7p
14
H 18
William Karlsson
Källbottens IK
25:28.152700
+1:30.8900
78.8p
15
H 20
Karl Ingard
IK Rex
25:51.155000
+1:53.11200
77.9p
16
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26:00.155900
+2:02.12100
77.6p
17
H 20
Gustav Berglund
Storvreta IK
26:05.156400
+2:07.12600
77.4p
17
H 20
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
26:05.156400
+2:07.12600
77.4p
19
D 21
Evelina Sutro
IFK Mora SK
26:08.156700
+2:10.12900
77.3p
20
H 18
Johan Lüning
Bålsta SK
26:11.157000
+2:13.13200
77.1p
21
D 21
Maria Jonasson
Östersunds SK
26:26.158500
+2:28.14700
76.6p
22
H 18
Adam Boman
Tranemo IF
27:04.162300
+3:06.18500
75.2p
23
H 18
Nick Berg
Orsa SK
27:35.165400
+3:37.21600
74.0p
24
H 18
Thomas Fällgren
Arvika IS
27:38.165700
+3:40.21900
73.9p
25
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
28:31.171000
+4:33.27200
72.1p
26
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
30:58.185700
+7:00.41900
67.5p
27
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
31:08.186700
+7:10.42900
67.2p
28
H 18
Erik Isaksson
Lima IF
32:37.195600
+8:39.51800
64.7p
29
H 18
Christian Olsson
Årjängs IF
33:46.202500
+9:48.58700
62.9p
30
D 21
Daniela Profir
Sundbybergs IK
34:01.204000
+10:03.60200
62.5p
4.7km
Längdskidor
1
H 15
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
11:08.66700
2
H 15
Isak Garfvé
IFK Mora SK
11:24.68300
+16.1500
3
H 15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
11:34.69300
+26.2500
4
H 16
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
11:37.69600
+29.2800
5
H 15
Calle Rune
Täby IS SK
11:40.69900
+32.3100
6
H 15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
11:50.70900
+42.4100
7
H 16
Emil Danielsson
Högbo GOIF
11:54.71300
+46.4500
8
H 15
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
11:56.71500
+48.4700
9
H 16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
12:02.72100
+54.5300
10
D 18
Louise Lindström
Högbo GOIF
12:04.72300
+56.5500
70.2p
11
H 16
Albin Lundqvist
Gillberga SK
12:06.72500
+58.5700
12
H 14
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
12:09.72800
+1:01.6000
12
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
12:09.72800
+1:01.6000
14
H 16
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
12:14.73300
+1:06.6500
15
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
12:15.73400
+1:07.6600
15
H 16
Jakob Tapani
Sågmyra SK
12:15.73400
+1:07.6600
15
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
12:15.73400
+1:07.6600
18
H 16
Linus Jonsson
Årjängs IF
12:16.73500
+1:08.6700
19
H 14
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
12:20.73900
+1:12.7100
19
H 14
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
12:20.73900
+1:12.7100
21
H 15
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
12:22.74100
+1:14.7300
22
H 14
Loke Sköld
Häverödals SK
12:23.74200
+1:15.7400
23
H 14
Per Ingvar Tollehaug
Vestfossen IF
12:28.74700
+1:20.7900
24
H 16
David Sjöberg
Gimo IF SK
12:30.74900
+1:22.8100
25
H 16
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
12:33.75200
+1:25.8400
26
H 14
Markus Melén
Falu IK
12:34.75300
+1:26.8500
27
H 16
Edvard Nilsson
Filipstads SF
12:35.75400
+1:27.8600
28
D 14
Sara Andersson
IFK Mora SK
12:36.75500
+1:28.8700
28
H 16
Martin Elmvall
Högbo GOIF
12:36.75500
+1:28.8700
30
H 15
Karl Grywenz
Storvreta IK
12:37.75600
+1:29.8800
31
H 15
Alexander Thudeen
Sya SK
12:39.75800
+1:31.9000
32
H 14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
12:41.76000
+1:33.9200
32
H 14
Albin Gezelius
IFK Mora SK
12:41.76000
+1:33.9200
32
H 15
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
12:41.76000
+1:33.9200
35
D 20
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
12:46.76500
+1:38.9700
67.2p
36
D 15
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
12:48.76700
+1:40.9900
36
D 18
Judith Dolleris
Falu IK
12:48.76700
+1:40.9900
67.1p
38
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
12:49.76800
+1:41.10000
39
H 14
Erik Bryne
Sunne SLF
12:53.77200
+1:45.10400
40
D 15
Elina Franzén
Idre SK
12:56.77500
+1:48.10700
41
D 15
Kajsa Rapp
SK Leksand
12:58.77700
+1:50.10900
41
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
12:58.77700
+1:50.10900
66.4p
43
D 15
Alva Björk
Orsa SK
12:59.77800
+1:51.11000
44
H 15
Gabinus Ripa
Idre SK
13:00.77900
+1:52.11100
45
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
13:03.78200
+1:55.11400
46
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
13:04.78300
+1:56.11500
47
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
13:05.78400
+1:57.11600
65.9p
48
H 21 Motion
Erik Eriksson
IFK Mora SK
13:06.78500
+1:58.11700
65.8p
49
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
13:08.78700
+2:00.11900
50
D 16
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
13:10.78900
+2:02.12100
51
H 14
Lukas Jonsson
Årjängs IF
13:11.79000
+2:03.12200
52
D 16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
13:13.79200
+2:05.12400
53
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
13:14.79300
+2:06.12500
54
H 14
Filip Strand
Sunne SLF
13:15.79400
+2:07.12600
54
D 15
Klara Andersson
Dala-Järna IK
13:15.79400
+2:07.12600
56
D 16
Linn Tapani
Sågmyra SK
13:16.79500
+2:08.12700
56
D 16
Olivia Lavén
Täby IS SK
13:16.79500
+2:08.12700
58
D 16
Kerstin Näslund
SK Bore
13:17.79600
+2:09.12800
58
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
13:17.79600
+2:09.12800
65.1p
60
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
13:22.80100
+2:14.13300
60
H 16
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
13:22.80100
+2:14.13300
60
H 21 Motion
Thomas Henriksson
Tynderö IK
13:22.80100
+2:14.13300
64.8p
63
D 18
Ida Palmberg
Högbo GOIF
13:24.80300
+2:16.13500
64.7p
63
D 18
Ida Persson
Högbo GOIF
13:24.80300
+2:16.13500
64.7p
65
D 15
Lisa Nystedt
Täby IS SK
13:25.80400
+2:17.13600
66
H 21 Motion
Erik Bergman
IFK Mora SK
13:26.80500
+2:18.13700
64.5p
67
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
13:28.80700
+2:20.13900
68
H 21 Motion
Peter Fredricson
IFK Mora SK
13:29.80800
+2:21.14000
64.3p
69
D 15
Tilda Ström
Dala-Järna IK
13:31.81000
+2:23.14200
70
H 21 Motion
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
13:37.81600
+2:29.14800
63.8p
71
H 14
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
13:39.81800
+2:31.15000
72
D 14
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
13:45.82400
+2:37.15600
73
D 15
Märta Anderson
Dala-Järna IK
13:49.82800
+2:41.16000
74
H 14
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
13:50.82900
+2:42.16100
75
D 16
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
13:53.83200
+2:45.16400
75
D 16
Jenny Edin
Matfors SK
13:53.83200
+2:45.16400
75
H 21 Motion
Fredrik Anger
IFK Hedemora SK
13:53.83200
+2:45.16400
62.8p
78
D 15
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
13:55.83400
+2:47.16600
78
H 21 Motion
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
13:55.83400
+2:47.16600
62.7p
80
D 14
Maja Heikki
Sälens IF
13:56.83500
+2:48.16700
81
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
13:58.83700
+2:50.16900
82
H 21 Motion
Håkan Melin
Sundbybergs IK
13:59.83800
+2:51.17000
62.5p
83
D 14
Ellen Hedeberg
SK Bore
14:01.84000
+2:53.17200
83
D 15
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:01.84000
+2:53.17200
85
D 15
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
14:07.84600
+2:59.17800
86
H 21 Motion
Mikael Söderlund
Falu IK
14:08.84700
+3:00.17900
61.9p
87
D 14
Kajsa Heikki
Sälens IF
14:09.84800
+3:01.18000
88
D 14
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
14:10.84900
+3:02.18100
89
D 15
Elin Westh
SK Bore
14:14.85300
+3:06.18500
90
H 14
Joel Eriksson
Sunne SLF
14:16.85500
+3:08.18700
90
H 15
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
14:16.85500
+3:08.18700
92
D 14
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
14:18.85700
+3:10.18900
92
H 15
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
14:18.85700
+3:10.18900
94
H 14
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
14:20.85900
+3:12.19100
94
H 21 Motion
Michael Furunäs
IFK Grängesberg SK
14:20.85900
+3:12.19100
61.2p
96
H 15
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
14:21.86000
+3:13.19200
96
H 21 Motion
Daniel Olsson
Garphyttans IF
14:21.86000
+3:13.19200
61.2p
98
D 20
Moa Westh
SK Bore
14:23.86200
+3:15.19400
61.1p
98
H 21 Motion
Pelle Fochsen
Täby IS SK
14:23.86200
+3:15.19400
61.1p
100
H 14
Axel Karlsson
Täby IS SK
14:24.86300
+3:16.19500
100
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
14:24.86300
+3:16.19500
61.0p
102
D 14
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
14:30.86900
+3:22.20100
103
D 14
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
14:31.87000
+3:23.20200
104
H 14
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
14:35.87400
+3:27.20600
105
H 14
Arvid Jönsson
Svegs IK
14:37.87600
+3:29.20800
106
H 21 Motion
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
14:42.88100
+3:34.21300
60.0p
107
H 16
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
14:46.88500
+3:38.21700
108
H 14
Walter Helldén
Sundbybergs IK
14:49.88800
+3:41.22000
109
H 21 Motion
Per Nordahl
Domnarvets GOIF
14:53.89200
+3:45.22400
59.4p
110
D 21 Motion
Jonna Pettersson
IFK Mora SK
14:58.89700
+3:50.22900
59.1p
111
H 21 Motion
Magnus Eliasson
Domnarvets GOIF
15:03.90200
+3:55.23400
58.9p
112
H 21 Motion
Johan Rydén
IFK Mora SK
15:04.90300
+3:56.23500
58.8p
113
H 16
Johannes Josefsson
Täby IS SK
15:05.90400
+3:57.23600
114
H 14
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
15:07.90600
+3:59.23800
115
H 21 Motion
Björn Albinsson
Väsby SK
15:08.90700
+4:00.23900
58.6p
116
D 14
Kajsa Sköld
Filipstads SF
15:15.91400
+4:07.24600
117
D 16
Elsa Melin
Landsbro IF SK
15:18.91700
+4:10.24900
118
D 16
Felicia Norrby
Tranemo IF
15:19.91800
+4:11.25000
119
D 14
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
15:20.91900
+4:12.25100
120
D 16
Julia Gunnarsson
Malungs IF
15:31.93000
+4:23.26200
121
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15:35.93400
+4:27.26600
122
D 18
Sofia Berglund
Storvreta IK
15:39.93800
+4:31.27000
57.0p
123
D 14
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
15:40.93900
+4:32.27100
123
H 21 Motion
Lars Gunnarsson
Malungs IF
15:40.93900
+4:32.27100
57.0p
125
D 16
Ida Olaspers
Orsa SK
15:41.94000
+4:33.27200
126
D 20
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
15:49.94800
+4:41.28000
56.5p
127
D 18
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
15:59.95800
+4:51.29000
56.0p
128
D 18
Ella Olsson
Sågmyra SK
16:01.96000
+4:53.29200
55.9p
129
D 16
Maja Eriksson
Högbo GOIF
16:05.96400
+4:57.29600
130
H 14
Otto Balck
Täby IS SK
16:23.98200
+5:15.31400
131
D 21 Motion
Jenny Limby
IFK Mora SK
16:24.98300
+5:16.31500
54.8p
132
D 14
Rebecka Westlund
Sunne SLF
16:28.98700
+5:20.31900
133
D 20
Ida Carling
Falu IK
16:51.101000
+5:43.34200
53.6p
134
D 18
Elin Storm
Lima IF
16:55.101400
+5:47.34600
53.4p
135
D 21 Motion
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
16:56.101500
+5:48.34700
53.4p
136
D 21 Motion
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
17:02.102100
+5:54.35300
53.1p
137
D 14
Sanna Bäck
Svegs IK
17:25.104400
+6:17.37600
138
H 21 Motion
Thomas Ekhammer
Korsnäs IF SK
17:29.104800
+6:21.38000
52.0p
139
D 14
Vendela Söderqvist
Falu IK
17:49.106800
+6:41.40000
140
H 21 Motion
Erik Johansson
Täby IS SK
17:59.107800
+6:51.41000
50.8p
141
H 21 Motion
Niklas Arfs
IFK Hedemora SK
18:13.109200
+7:05.42400
50.2p
142
D 21 Motion
Jenny Josefsson
Täby IS SK
18:15.109400
+7:07.42600
50.1p
143
H 14
Albin Carlsson
Täby IS SK
18:43.112200
+7:35.45400
144
H 21 Motion
Thomas Dovander
Sundbybergs IK
18:51.113000
+7:43.46200
48.8p
145
D 14
Lisa Persson Nyberg
IFK Grängesberg SK
19:04.114300
+7:56.47500
146
H 21 Motion
Linus Lundberg
Korsnäs IF SK
19:32.117100
+8:24.50300
47.3p
147
H 15
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
19:48.118700
+8:40.51900
148
D 16
Sara Svensson
Sundbybergs IK
20:23.122200
+9:15.55400
Logga in för att slippa de här annonserna
149
H 21 Motion
Johan Högberg
Täby IS SK
21:03.126200
+9:55.59400
44.4p
150
H 21 Motion
Joakim Engström
Nusnäs IF
21:14.127300
+10:06.60500
44.1p
151
H 21 Motion
Fredrik Hedbys
Nusnäs IF
21:44.130300
+10:36.63500
43.2p
152
H 21 Motion
Yngve Lind
Mälarö SOK
22:44.136300
+11:36.69500
41.5p
153
D 21 Motion
Kristina Melén Sigmundstad
IFK Hedemora SK
23:43.142200
+12:35.75400
40.0p
154
H 21 Motion
Johan Rosenquist
Täby IS SK
30:03.180200
+18:55.113400
32.4p
2.5km
Längdskidor
1
H 13
Elias Danielsson
Högbo GOIF
6:32.39100
2
H 13
Hugo Ström
Dala-Järna IK
6:41.40000
+9.800
3
H 12
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
6:46.40500
+14.1300
3
H 13
Erik Franzén
Idre SK
6:46.40500
+14.1300
5
H 11
Alvar Myhlback
Bjursås IK
6:49.40800
+17.1600
6
H 13
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
6:52.41100
+20.1900
7
H 13
Fabian Nordgren
Falu IK
6:53.41200
+21.2000
8
H 13
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
6:58.41700
+26.2500
9
D 13
Malin Oskarsson
SK Leksand
6:59.41800
+27.2600
10
H 13
Bosse Lövgren
Falu IK
7:04.42300
+32.3100
11
H 12
Hugo Granström
Sundbybergs IK
7:07.42600
+35.3400
11
D 13
Matilda Bandefur
Idre SK
7:07.42600
+35.3400
13
D 13
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:08.42700
+36.3500
14
H 13
Karl Grönland
Sälens IF
7:09.42800
+37.3600
14
H 13
Gabriel Norder
IF Rigor
7:09.42800
+37.3600
14
D 13
Erika Lavén
Täby IS SK
7:09.42800
+37.3600
17
D 13
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:11.43000
+39.3800
18
D 13
Lina Rydén
IFK Mora SK
7:13.43200
+41.4000
19
H 13
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
7:14.43300
+42.4100
19
D 13
Sara Henriksson
Tynderö IK
7:14.43300
+42.4100
21
H 11
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
7:17.43600
+45.4400
22
H 13
Anton Grahn
IF Hallby SOK
7:18.43700
+46.4500
23
H 13
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
7:20.43900
+48.4700
24
D 13
Ida Garfvè
IFK Mora SK
7:21.44000
+49.4800
24
D 13
Ellen Björk
Orsa SK
7:21.44000
+49.4800
26
H 13
Alfred Hedlund
SK Leksand
7:25.44400
+53.5200
27
H 11
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
7:26.44500
+54.5300
28
H 12
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:27.44600
+55.5400
29
H 11
Albin Larsson
Filipstads SF
7:29.44800
+57.5600
29
H 13
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
7:29.44800
+57.5600
31
H 13
Alfons Wedin
Garphyttans IF
7:31.45000
+59.5800
32
D 12
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
7:36.45500
+1:04.6300
33
H 12
Milton Loft
Åsarna IK
7:37.45600
+1:05.6400
34
D 13
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
7:38.45700
+1:06.6500
35
H 12
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
7:39.45800
+1:07.6600
36
D 12
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
7:41.46000
+1:09.6800
36
H 13
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
7:41.46000
+1:09.6800
38
H 13
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
7:42.46100
+1:10.6900
39
D 13
Alma Olsson
Garphyttans IF
7:47.46600
+1:15.7400
40
H 11
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
7:51.47000
+1:19.7800
40
D 13
Wilma Karlsson
Östersunds SK
7:51.47000
+1:19.7800
42
D 12
Alva Ersson
IFK Mora SK
7:53.47200
+1:21.8000
43
H 11
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
7:56.47500
+1:24.8300
43
D 12
Ida Bergfors
Matfors SK
7:56.47500
+1:24.8300
45
H 12
Alexander Bjuredal
Sälens IF
7:57.47600
+1:25.8400
46
D 13
Ninni Einarsson
Årjängs IF
7:59.47800
+1:27.8600
47
D 13
Greta Perers
IFK Hedemora SK
8:00.47900
+1:28.8700
47
D 13
Moa Hansson
Högbo GOIF
8:00.47900
+1:28.8700
49
D 12
Nelly Söderström
Malungs IF
8:03.48200
+1:31.9000
50
D 12
Anna Backlund
Högbo GOIF
8:05.48400
+1:33.9200
51
H 11
Emil Larsson
Filipstads SF
8:07.48600
+1:35.9400
52
H 11
Jonathan Palmberg
Högbo GOIF
8:08.48700
+1:36.9500
53
D 11
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:09.48800
+1:37.9600
53
D 13
Lilly Engman
Dala-Järna IK
8:09.48800
+1:37.9600
55
D 12
Linnea Björkman
IFK Mora SK
8:10.48900
+1:38.9700
56
H 11
Malte Söderlund
Falu IK
8:13.49200
+1:41.10000
57
D 13
Astrid Kolberg
Köla AIK
8:15.49400
+1:43.10200
57
D 13
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
8:15.49400
+1:43.10200
59
H 11
Alexander Svahn
IFK Mora SK
8:16.49500
+1:44.10300
59
D 12
Ellen Bengtsson
Orsa SK
8:16.49500
+1:44.10300
59
H 13
Anton Fors
Dala-Järna IK
8:16.49500
+1:44.10300
62
H 11
Vilgot Eriksson
SK Leksand
8:17.49600
+1:45.10400
62
D 12
Julia Björn
SK Bore
8:17.49600
+1:45.10400
64
D 13
Emmi Nyberg
Bälinge IF
8:20.49900
+1:48.10700
65
D 12
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
8:21.50000
+1:49.10800
66
H 12
Oscar Fältenhag
Högbo GOIF
8:23.50200
+1:51.11000
67
H 11
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:24.50300
+1:52.11100
67
D 12
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
8:24.50300
+1:52.11100
67
D 13
Linnea Hedin
Brandsbols SK
8:24.50300
+1:52.11100
70
D 13
Fanny Sundin
Orsa SK
8:25.50400
+1:53.11200
71
D 12
Lisa Lantz
Sya SK
8:31.51000
+1:59.11800
72
H 11
Emil Jönsson
Malungs IF
8:32.51100
+2:00.11900
72
H 12
Allan Wahlström
Bålsta SK
8:32.51100
+2:00.11900
74
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
8:33.51200
+2:01.12000
74
D 13
Tilde Josefsson
Täby IS SK
8:33.51200
+2:01.12000
76
D 12
Anna Fällgren
Arvika IS
8:34.51300
+2:02.12100
77
H 11
Oskar Bergman
IFK Mora SK
8:35.51400
+2:03.12200
77
D 12
Julia Byvall
Matfors SK
8:35.51400
+2:03.12200
77
D 13
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
8:35.51400
+2:03.12200
80
H 12
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
8:38.51700
+2:06.12500
81
H 12
Arvid Tunell
Högbo GOIF
8:41.52000
+2:09.12800
81
H 12
Hampus Karlsson
Högbo GOIF
8:41.52000
+2:09.12800
83
D 12
Louise Wallin
IFK Mora SK
8:42.52100
+2:10.12900
84
H 11
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
8:45.52400
+2:13.13200
84
D 12
Elin Bygg
Malungs IF
8:45.52400
+2:13.13200
86
D 11
Ellen Berg
Granbergsdals IF
8:46.52500
+2:14.13300
87
H 11
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
8:47.52600
+2:15.13400
88
H 12
Niklas Erlandsson
Föreningen IKJ Haninge
8:49.52800
+2:17.13600
89
D 13
Caroline Maklin
Orsa SK
8:51.53000
+2:19.13800
90
H 11
David Wallin
Åshammars IK
8:52.53100
+2:20.13900
90
D 11
Klara Olsson
IFK Mora SK
8:52.53100
+2:20.13900
92
H 13
Alvin Söderström
Sundbybergs IK
8:53.53200
+2:21.14000
93
H 12
Simon Demirtas
IFK Mora SK
8:56.53500
+2:24.14300
94
H 12
Fredrik Westlund
Sunne SLF
8:57.53600
+2:25.14400
95
D 11
Elin Gezelius
IFK Mora SK
8:58.53700
+2:26.14500
96
D 11
Agnes Millén
Sälens IF
9:00.53900
+2:28.14700
97
D 11
Selma Stengårds
Lima IF
9:04.54300
+2:32.15100
98
D 13
Greta Lind
Täby IS SK
9:05.54400
+2:33.15200
99
D 11
Moa Söderqvist
Storvreta IK
9:08.54700
+2:36.15500
100
H 11
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
9:09.54800
+2:37.15600
101
D 12
Ida Eriksson
IFK Mora SK
9:11.55000
+2:39.15800
102
H 11
Alvin Sörlin
IFK Mora SK
9:13.55200
+2:41.16000
103
H 12
Sebastian Gunnarsson
Malungs IF
9:14.55300
+2:42.16100
104
H 11
Noah Rådmark
Täby IS SK
9:15.55400
+2:43.16200
105
D 12
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
9:17.55600
+2:45.16400
106
D 11
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
9:24.56300
+2:52.17100
107
D 12
Klara Malmberg
Bjursås IK
9:28.56700
+2:56.17500
108
H 13
Axel Svensson
Sundbybergs IK
9:29.56800
+2:57.17600
109
D 11
Agnes Josefsson
Täby IS SK
9:30.56900
+2:58.17700
110
D 11
Stella Ingvarsson
Svegs IK
9:37.57600
+3:05.18400
111
D 11
Agnes Källiden
Granbergsdals IF
9:38.57700
+3:06.18500
112
D 11
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
9:39.57800
+3:07.18600
113
D 12
Klara Eriksson
Högbo GOIF
9:40.57900
+3:08.18700
113
D 13
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
9:40.57900
+3:08.18700
115
H 11
Gustav Wickman
Västerås Skidklubb
9:41.58000
+3:09.18800
116
D 13
Frida Lundgren
Filipstads SF
9:42.58100
+3:10.18900
117
D 11
Frida Tynell
Falu IK
9:43.58200
+3:11.19000
118
H 12
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
9:45.58400
+3:13.19200
119
H 11
Anton Hörling
Sundbybergs IK
9:51.59000
+3:19.19800
120
H 11
Axel Gräfnings
Falu IK
9:54.59300
+3:22.20100
121
H 11
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
9:59.59800
+3:27.20600
121
D 11
Kajsa Limby
IFK Mora SK
9:59.59800
+3:27.20600
123
H 12
Anton Hedlöf
Sundbybergs IK
10:02.60100
+3:30.20900
124
H 11
Isak Björk
Högbo GOIF
10:11.61000
+3:39.21800
125
H 11
Emil Johansen
Högbo GOIF
10:27.62600
+3:55.23400
126
D 11
Irma Lind
Täby IS SK
10:30.62900
+3:58.23700
127
D 12
Stina Ylipää
Mälarö SOK
10:35.63400
+4:03.24200
128
D 12
Mina Eriksson
Älvdalens IF SK
10:40.63900
+4:08.24700
129
D 12
Nina Jutterström
IFK Mora SK
10:44.64300
+4:12.25100
130
H 11
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
10:46.64500
+4:14.25300
131
H 12
Emil Carlsson
Täby IS SK
10:47.64600
+4:15.25400
132
H 11
Carl Svensson
Sundbybergs IK
10:53.65200
+4:21.26000
133
H 11
Emanuel Haglund
IFK Mora SK
11:33.69200
+5:01.30000
134
H 11
Andreas Palmgren
Sundbybergs IK
11:43.70200
+5:11.31000
135
H 12
Axel Balck
Täby IS SK
11:44.70300
+5:12.31100
136
H 12
Oskar Björk
Högbo GOIF
11:47.70600
+5:15.31400
137
D 11
Ida Johansson
IFK Mora SK
11:52.71100
+5:20.31900
138
D 11
Tilde Gyllbäck
Sundbybergs IK
12:01.72000
+5:29.32800
139
D 11
Saga Lilja
Orsa SK
12:02.72100
+5:30.32900
140
D 13
Ingrid Dahlqvist
Täby IS SK
12:32.75100
+6:00.35900
1.2km
Längdskidor
1
H 10
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
3:21.20000
2
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:26.20500
+5.400
3
H 10
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
3:28.20700
+7.600
4
H 10
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
3:32.21100
+11.1000
4
H 10
Olle Rune
Täby IS SK
3:32.21100
+11.1000
6
D 10
Selma Partanen
Högbo GOIF
3:33.21200
+12.1100
7
D 10
Ellen Olsson
Garphyttans IF
3:40.21900
+19.1800
8
D 10
Lova Masapärs
Malungs IF
3:41.22000
+20.1900
8
D 10
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
3:41.22000
+20.1900
10
D 10
Tove Norgren
Domnarvets GOIF
3:43.22200
+22.2100
11
D 10
Ella Persson
Högbo GOIF
3:44.22300
+23.2200
12
H 10
Petter Karlsson
Arvika IS
3:45.22400
+24.2300
12
D 10
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
3:45.22400
+24.2300
14
D 9
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
3:46.22500
+25.2400
14
H 10
Thijn Omblets
Sälens IF
3:46.22500
+25.2400
16
H 9
Samuel Henriksson
Tynderö IK
3:47.22600
+26.2500
17
H 10
Leon Kvistegården
Högbo GOIF
3:48.22700
+27.2600
18
D 10
Ottilia Alvarsson
Täby IS SK
3:51.23000
+30.2900
19
D 10
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
3:52.23100
+31.3000
20
H 10
Linus Granström
Sundbybergs IK
3:54.23300
+33.3200
21
H 9
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
3:57.23600
+36.3500
21
H 10
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
3:57.23600
+36.3500
23
H 10
Oliver Björkman
IFK Mora SK
3:58.23700
+37.3600
23
H 10
Love Tholander
Sundbybergs IK
3:58.23700
+37.3600
25
H 9
Hjalmar Anderberg
IFK Skövde SK
4:01.24000
+40.3900
26
H 9
Edvin Eriksson
IFK Mora SK
4:02.24100
+41.4000
26
D 9
Wera Eckerbom
Svegs IK
4:02.24100
+41.4000
28
D 9
Mercedes Melbye
Årjängs IF
4:03.24200
+42.4100
29
D 9
Elin Fors
Dala-Järna IK
4:04.24300
+43.4200
30
H 9
Erik Skoglund
Täby IS SK
4:05.24400
+44.4300
31
H 10
David Elmwall
Högbo GOIF
4:06.24500
+45.4400
32
H 9
William Dovander
Sundbybergs IK
4:08.24700
+47.4600
32
D 9
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
4:08.24700
+47.4600
32
D 9
Ebba Fryxell
Garphyttans IF
4:08.24700
+47.4600
32
D 10
Elsa Hedin
Brandsbols SK
4:08.24700
+47.4600
36
H 10
Anton Hedmark
Täby IS SK
4:15.25400
+54.5300
37
H 10
Folke Helldén
Sundbybergs IK
4:17.25600
+56.5500
38
D 10
Mira Eriksson
IFK Mora SK
4:18.25700
+57.5600
39
D 10
Tilda Persson
Brandsbols SK
4:20.25900
+59.5800
40
H 9
Albin Hållmarker
Bjursås IK
4:21.26000
+1:00.5900
40
D 10
Elsa Martinsson
Västerås Skidklubb
4:21.26000
+1:00.5900
42
H 10
Lennart Nestler
IFK Mora SK
4:22.26100
+1:01.6000
43
H 9
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
4:23.26200
+1:02.6100
43
D 10
Nilla Enquist
Högbo GOIF
4:23.26200
+1:02.6100
45
D 9
Amelie Rostedt
IFK Mora SK
4:26.26500
+1:05.6400
46
D 10
Tilde Karelius
Lima IF
4:29.26800
+1:08.6700
47
D 9
Lovisa Eriksonhammare
Orsa SK
4:31.27000
+1:10.6900
48
D 9
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
4:34.27300
+1:13.7200
49
D 10
Anine Karlsson
IFK Mora SK
4:36.27500
+1:15.7400
49
D 10
Evelina Åhl
IFK Mora SK
4:36.27500
+1:15.7400
51
H 9
Junior Ylipää
Mälarö SOK
4:37.27600
+1:16.7500
52
D 10
Alice Lundberg
Korsnäs IF SK
4:38.27700
+1:17.7600
53
H 9
Ludvig Johansson
Täby IS SK
4:39.27800
+1:18.7700
54
H 9
Erik Björklund
Orsa SK
4:41.28000
+1:20.7900
55
H 9
Isak Josefsson
Täby IS SK
4:42.28100
+1:21.8000
Logga in för att slippa de här annonserna
56
H 9
Erik Rosenquist
Täby IS SK
4:44.28300
+1:23.8200
57
H 10
Simon Lindqvist
Sundbybergs IK
4:45.28400
+1:24.8300
58
H 9
Alfred Conradson
Orsa SK
4:46.28500
+1:25.8400
59
H 9
Halvar Gotthardsson
IFK Hedemora SK
4:47.28600
+1:26.8500
59
D 9
Astrid Dotzauer
Högbo GOIF
4:47.28600
+1:26.8500
61
H 10
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
4:49.28800
+1:28.8700
62
D 9
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
4:51.29000
+1:30.8900
63
H 9
Oscar Johansson
IFK Mora SK
4:52.29100
+1:31.9000
64
D 9
Alicia Ivarsson
Högbo GOIF
4:55.29400
+1:34.9300
64
H 10
Arvid Schaar
Orsa SK
4:55.29400
+1:34.9300
66
H 9
Sigge Rydén
Sälens IF
5:03.30200
+1:42.10100
67
D 9
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
5:11.31000
+1:50.10900
68
D 9
Tilde Larsson
Orsa SK
5:14.31300
+1:53.11200
68
D 10
Elin Nisén
Orsa SK
5:14.31300
+1:53.11200
70
H 9
Axel Högberg
Täby IS SK
5:31.33000
+2:10.12900
71
D 9
Astrid Hagström
Sälens IF
5:55.35400
+2:34.15300
72
D 9
Tilde Vikblom
Högbo GOIF
6:40.39900
+3:19.19800
73
D 10
Sophia Ednarsson
Brandsbols SK
7:23.44200
+4:02.24100
74
D 10
Rebecca Wallin
Orsa SK
7:29.44800
+4:08.24700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)