Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Umeå 2017 Prolog
2017-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
7:23.44280
81.1p
2
Louise Lindström
Högbo GOIF
7:30.44960
+6.580
80.0p
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:41.46070
+17.1690
78.2p
4
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
7:45.46480
+22.2100
77.6p
5
Kristina Axelsson
Sya SK
7:51.47000
+27.2620
76.8p
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8:03.48230
+39.3850
74.9p
7
Ida Palmberg
Högbo GOIF
8:03.48240
+39.3860
74.9p
8
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
8:07.48680
+44.4300
74.3p
9
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
8:10.48950
+46.4570
73.9p
10
Ida Persson
Högbo GOIF
8:15.49400
+51.5020
73.3p
11
Judith Dolleris
Falu IK
8:17.49640
+53.5260
72.9p
12
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
8:18.49750
+54.5370
72.8p
13
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
8:24.50340
+1:00.5960
72.0p
14
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
8:26.50500
+1:02.6120
71.8p
15
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:31.51090
+1:08.6710
71.0p
16
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
8:32.51190
+1:09.6810
70.9p
17
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
8:33.51260
+1:09.6880
70.8p
18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
8:34.51320
+1:10.6940
70.7p
19
Stine.lise Truu
Järpens SK
8:34.51370
+1:10.6990
70.6p
20
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:37.51620
+1:13.7240
70.3p
21
Sara Thyni
Kalix SK
8:38.51740
+1:14.7360
70.2p
22
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
8:39.51810
+1:15.7430
70.1p
23
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
8:42.52110
+1:18.7730
69.7p
24
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
8:43.52220
+1:19.7840
69.5p
25
Johanna Ingard
IK Rex
8:49.52890
+1:26.8510
68.7p
26
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
8:50.52900
+1:26.8520
68.7p
26
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
8:50.52900
+1:26.8520
68.7p
28
Emma Jönsson
Östersunds SK
8:50.52980
+1:26.8600
68.6p
29
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
8:53.53200
+1:29.8820
68.3p
30
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
8:53.53250
+1:29.8870
68.3p
31
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
8:55.53470
+1:31.9090
68.0p
32
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
8:59.53800
+1:35.9420
67.6p
33
Michela Andreasson
Gillberga SK
9:02.54180
+1:38.9800
67.2p
34
Maja Petersson
Vårby IK
9:04.54350
+1:40.9970
67.0p
35
Carolina Yngvesson
Rembo IK
9:05.54460
+1:41.10080
66.9p
36
Emma Olsson
Storvreta IK
9:06.54540
+1:42.10160
66.8p
37
Ida Eriksson
Malungs IF
9:07.54690
+1:44.10310
66.6p
38
Karin Rönnbäck
Kalix SK
9:08.54700
+1:44.10320
66.6p
39
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
9:14.55360
+1:50.10980
65.8p
40
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
9:17.55610
+1:53.11230
65.6p
41
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
9:27.56650
+2:03.12270
64.4p
42
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
9:28.56710
+2:04.12330
64.4p
43
Hanna Jonsson
Husums IF SK
9:30.56900
+2:06.12520
64.2p
44
Johanna Dahl
Vårby IK
9:43.58260
+2:19.13880
62.7p
44
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
9:43.58260
+2:19.13880
62.7p
46
Engla Larsson
Hedesunda IF
10:06.60590
+2:43.16210
60.5p
47
Maja Landström
Gävle SK
10:21.62070
+2:57.17690
59.1p
48
Felicia Konradsson
Lycksele IF
10:45.64400
+3:21.20020
57.1p
48
Emma Gustafsson
Bodens SK
10:45.64400
+3:21.20020
57.1p
-
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Elin Blomberg
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
Ellen Nykäinen
Pajala IF
23:59:59.8639800
-
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
Elin Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)