Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Umeå 2017 Prolog
2017-03-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
William Poromaa
Johannisbergs AIK
6:39.39840
89.5p
2
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
6:45.40410
+5.470
88.3p
3
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
6:46.40550
+7.610
88.0p
4
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
6:47.40690
+8.750
87.7p
4
H 20
Anton Elvseth
Norway
6:47.40690
+8.750
87.7p
6
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
6:48.40710
+8.770
87.7p
7
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
6:51.41060
+12.1120
87.0p
8
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
6:52.41170
+13.1230
86.8p
9
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
6:53.41210
+13.1270
86.7p
10
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
6:54.41320
+14.1380
86.5p
10
H 20
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
6:54.41320
+14.1380
86.5p
12
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6:54.41390
+15.1450
86.4p
13
H 20
Gustav Berglund
Storvreta IK
6:55.41410
+15.1470
86.3p
14
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
6:56.41550
+17.1610
86.1p
15
H 18
Leo Johansson
Skillingaryds FK
6:58.41780
+19.1840
85.6p
16
H 18
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7:00.41910
+20.1970
85.4p
17
H 18
Simon Karlsson
IFK Umeå
7:00.41960
+21.2020
85.3p
18
H 18
Johan Herbert
Sundbybergs IK
7:01.42040
+22.2100
85.1p
19
H 18
Ossian Rosenberg
Duveds IF
7:02.42160
+23.2220
84.9p
20
H 18
Emil Talsi
Åsarna IK
7:03.42230
+23.2290
84.8p
21
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
7:03.42270
+24.2330
84.7p
22
H 18
Simon Åstot
IFK Umeå
7:06.42540
+27.2600
84.2p
23
H 18
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
7:06.42570
+27.2630
84.1p
24
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
7:07.42610
+27.2670
84.1p
25
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
7:07.42630
+27.2690
84.0p
26
H 20
Anders Roos
Östersunds SK
7:10.42950
+31.3010
83.5p
27
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
7:11.43030
+31.3090
83.3p
27
H 18
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
7:11.43030
+31.3090
83.3p
29
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
7:12.43100
+32.3160
83.2p
30
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
7:13.43200
+33.3260
83.0p
31
H 18
Filip Kyrö
Högbo GOIF
7:13.43210
+33.3270
83.0p
32
H 18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
7:14.43320
+34.3380
82.8p
33
H 18
Anton Laine
Kalix SK
7:14.43340
+35.3400
82.8p
34
H 18
Emrik Nordgren
IFK Umeå
7:14.43360
+35.3420
82.7p
35
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
7:14.43380
+35.3440
82.7p
36
H 18
Oskar Årebäck
Bolidens SK
7:16.43540
+37.3600
82.4p
36
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
7:16.43540
+37.3600
82.4p
38
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
7:17.43630
+37.3690
82.3p
39
H 18
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
7:19.43870
+40.3930
81.8p
40
H 18
Albin Johansson
Sätra IF
7:20.43900
+40.3960
81.8p
41
H 18
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
7:20.43920
+40.3980
81.7p
41
H 18
Linus Nygren
Ulricehamns IF
7:20.43920
+40.3980
81.7p
43
H 18
Andreas Karlsson
Kalix SK
7:20.43980
+41.4040
81.6p
44
H 18
Samuel Oskarsson
SK Leksand
7:21.44010
+41.4070
81.6p
45
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
7:21.44050
+42.4110
81.5p
46
H 18
Adam Westman
Hudiksvalls IF
7:21.44090
+42.4150
81.5p
47
H 20
Joel Åström
Bodens SK
7:22.44130
+42.4190
81.4p
48
H 18
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
7:23.44240
+44.4300
81.2p
49
H 20
Karl Ingard
IK Rex
7:23.44260
+44.4320
81.2p
50
D 18
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
7:23.44280
+44.4340
81.1p
51
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
7:24.44350
+45.4410
81.0p
52
H 18
Alfred Nilsson
Filipstads SF
7:24.44390
+45.4450
80.9p
53
H 18
Valdemar Nilsson
Bodens SK
7:25.44420
+45.4480
80.9p
54
H 20
Mattias Sundin
Vårby IK
7:25.44430
+45.4490
80.9p
55
H 20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
7:25.44460
+46.4520
80.8p
56
H 20
Erik Björkman
Täfteå IK
7:25.44490
+46.4550
80.8p
57
H 18
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
7:26.44510
+46.4570
80.7p
58
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
7:26.44580
+47.4640
80.6p
59
H 20
Albert Carling
Falu IK
7:26.44590
+47.4650
80.6p
60
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
7:27.44660
+48.4720
80.5p
61
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
7:27.44690
+48.4750
80.4p
62
H 20
Petter Persson
Borås SK
7:28.44730
+48.4790
80.4p
63
H 18
Zackarias Björn
Rembo IK
7:28.44760
+49.4820
80.3p
64
H 18
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
7:29.44870
+50.4930
80.1p
65
H 18
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
7:29.44880
+50.4940
80.1p
66
D 18
Louise Lindström
Högbo GOIF
7:30.44960
+51.5020
80.0p
67
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
7:30.44980
+51.5040
80.0p
68
H 18
Emil Hagström
Garphyttans IF
7:31.45030
+51.5090
79.9p
69
H 18
Elias Andersson
Landsbro IF SK
7:32.45120
+52.5180
79.7p
70
H 20
William Westerlund
Falu IK
7:32.45170
+53.5230
79.6p
71
H 18
Max Andersson
Domnarvets GOIF
7:33.45200
+53.5260
79.6p
71
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
7:33.45200
+53.5260
79.6p
73
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
7:33.45270
+54.5330
79.5p
74
H 18
Philip Kristoffersson
Alnö SK
7:34.45380
+55.5440
79.3p
75
H 20
Joakim Ståhl
Järbo IF
7:35.45460
+56.5520
79.2p
76
D 20
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
7:36.45520
+56.5580
79.1p
77
H 18
Petter Dahl
Alnö SK
7:37.45670
+58.5730
78.8p
78
H 18
William Selander
Spikbodarnas IK
7:38.45700
+58.5760
78.8p
79
H 18
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
7:39.45850
+1:00.5910
78.5p
80
H 20
Tobias Olsson
Åsarna IK
7:39.45880
+1:00.5940
78.5p
81
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
7:40.45990
+1:01.6050
78.3p
82
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
7:41.46020
+1:01.6080
78.3p
83
D 18
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:41.46070
+1:02.6130
78.2p
83
H 18
Filip Öberg
Kalix SK
7:41.46070
+1:02.6130
78.2p
83
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
7:41.46070
+1:02.6130
78.2p
86
H 18
Arvid Larsson
IFK Umeå
7:41.46090
+1:02.6150
78.2p
87
H 18
Olle Westin
IK Stern
7:42.46100
+1:02.6160
78.1p
88
H 20
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
7:43.46220
+1:03.6280
78.0p
89
H 18
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
7:43.46280
+1:04.6340
77.9p
90
D 18
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
7:45.46480
+1:06.6540
77.6p
91
H 18
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
7:47.46610
+1:07.6670
77.4p
91
H 18
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
7:47.46610
+1:07.6670
77.4p
93
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
7:47.46630
+1:07.6690
77.3p
94
H 18
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
7:47.46660
+1:08.6720
77.3p
95
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
7:47.46690
+1:08.6750
77.2p
96
D 20
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
7:48.46710
+1:08.6770
77.2p
97
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
7:50.46940
+1:11.7000
76.8p
98
H 18
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
7:50.46970
+1:11.7030
76.8p
99
D 18
Kristina Axelsson
Sya SK
7:51.47000
+1:11.7060
76.8p
100
H 20
Elias Olofsson
Vårby IK
7:52.47110
+1:12.7170
76.6p
101
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
7:52.47150
+1:13.7210
76.5p
102
H 18
Mattis Brunström
Bodens SK
7:52.47160
+1:13.7220
76.5p
103
H 18
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
7:53.47230
+1:13.7290
76.4p
104
H 18
Linus Nilsson
IFK Umeå
7:53.47250
+1:14.7310
76.4p
105
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
7:55.47420
+1:15.7480
76.1p
106
H 18
Nick Berg
Orsa SK
7:55.47450
+1:16.7510
76.1p
107
H 18
William Schultz
IFK Umeå
7:56.47520
+1:16.7580
76.0p
108
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
7:57.47660
+1:18.7720
75.8p
109
D 20
Wilma Jönsson
Östersunds SK
7:58.47790
+1:19.7850
75.6p
110
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
8:01.48050
+1:22.8110
75.2p
111
D 20
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:01.48060
+1:22.8120
75.2p
112
H 18
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
8:02.48110
+1:22.8170
75.1p
113
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
8:02.48190
+1:23.8250
75.0p
114
D 18
Olivia Alm
Strömnäs GIF
8:03.48230
+1:23.8290
74.9p
115
D 18
Ida Palmberg
Högbo GOIF
8:03.48240
+1:24.8300
74.9p
116
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
8:04.48300
+1:24.8360
74.8p
117
H 20
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:04.48340
+1:25.8400
74.8p
118
H 18
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
8:05.48460
+1:26.8520
74.6p
119
H 18
William Westerlund
Byske SK
8:06.48520
+1:26.8580
74.5p
120
D 18
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
8:07.48680
+1:28.8740
74.3p
121
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
8:09.48810
+1:29.8870
74.1p
122
D 20
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
8:09.48860
+1:30.8920
74.0p
123
H 20
Johan Forslund
Lycksele IF
8:10.48930
+1:30.8990
73.9p
124
D 18
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
8:10.48950
+1:31.9010
73.9p
125
D 20
Sofie Oskarsson
SK Leksand
8:10.48960
+1:31.9020
73.9p
126
H 18
Jon Zachrisson
Svegs IK
8:11.49040
+1:32.9100
73.8p
127
H 20
Marcus Karlsson
Kalix SK
8:13.49230
+1:33.9290
73.5p
127
H 20
Albin Karlsson
Skellefteå SK
8:13.49230
+1:33.9290
73.5p
129
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
8:13.49260
+1:34.9320
73.5p
130
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
8:14.49360
+1:35.9420
73.3p
131
D 18
Ida Persson
Högbo GOIF
8:15.49400
+1:35.9460
73.3p
132
H 18
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
8:15.49460
+1:36.9520
73.2p
133
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
8:16.49500
+1:36.9560
73.1p
134
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
8:16.49570
+1:37.9630
73.0p
135
D 18
Judith Dolleris
Falu IK
8:17.49640
+1:38.9700
72.9p
136
D 18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
8:18.49750
+1:39.9810
72.8p
137
D 20
Ellionore Bäckman
Hede SK
8:19.49880
+1:40.9940
72.6p
138
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
8:24.50340
+1:45.10400
72.0p
139
H 18
Jacob Weel Rosbo
Danmark
8:25.50490
+1:46.10550
71.8p
140
D 18
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
8:26.50500
+1:46.10560
71.8p
141
H 18
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
8:27.50670
+1:48.10730
71.5p
141
D 20
Hanna Fritz
Filipstads SF
8:27.50670
+1:48.10730
71.5p
143
D 20
Olivia Persson
Storumans IK
8:31.51040
+1:52.11100
71.1p
144
D 18
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:31.51090
+1:52.11150
71.0p
145
H 18
Hampus Östlin
Sunderby SK
8:32.51110
+1:52.11170
71.0p
146
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
8:32.51150
+1:53.11210
70.9p
147
D 18
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
8:32.51190
+1:53.11250
70.9p
148
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
8:33.51240
+1:54.11300
70.8p
149
D 18
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
8:33.51260
+1:54.11320
70.8p
150
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
8:33.51280
+1:54.11340
70.7p
151
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
8:34.51320
+1:54.11380
70.7p
152
D 18
Stine.lise Truu
Järpens SK
8:34.51370
+1:55.11430
70.6p
153
D 18
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:37.51620
+1:57.11680
70.3p
154
D 20
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
8:38.51710
+1:58.11770
70.2p
155
D 18
Sara Thyni
Kalix SK
8:38.51740
+1:59.11800
70.2p
156
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
8:38.51770
+1:59.11830
70.1p
157
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
8:39.51810
+1:59.11870
70.1p
158
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
8:40.51930
+2:00.11990
69.9p
159
D 20
Olivia Bengtsson
Spikbodarnas IK
8:40.51950
+2:01.12010
69.9p
160
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
8:42.52110
+2:02.12170
69.7p
161
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
8:43.52220
+2:03.12280
69.5p
162
D 20
Ida Hallquist
Åsarna IK
8:46.52560
+2:07.12620
69.1p
163
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
8:47.52610
+2:07.12670
69.1p
164
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
8:48.52720
+2:08.12780
68.9p
165
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
8:49.52890
+2:10.12950
68.7p
166
D 18
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
8:50.52900
+2:10.12960
68.7p
166
D 18
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
8:50.52900
+2:10.12960
68.7p
168
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
8:50.52980
+2:11.13040
68.6p
169
D 18
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
8:53.53200
+2:13.13260
68.3p
170
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
8:53.53250
+2:14.13310
68.3p
171
D 18
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
8:55.53470
+2:16.13530
68.0p
172
H 18
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
8:56.53540
+2:17.13600
67.9p
173
D 18
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
8:59.53800
+2:19.13860
67.6p
174
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
8:59.53860
+2:20.13920
67.6p
175
D 20
Hedda Berglund
Vårby IK
9:00.53900
+2:20.13960
67.5p
176
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
9:00.53970
+2:21.14030
67.4p
177
D 18
Michela Andreasson
Gillberga SK
9:02.54180
+2:23.14240
67.2p
178
D 20
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
9:04.54340
+2:25.14400
67.0p
179
D 18
Maja Petersson
Vårby IK
9:04.54350
+2:25.14410
67.0p
180
D 18
Carolina Yngvesson
Rembo IK
9:05.54460
+2:26.14520
66.9p
181
D 18
Emma Olsson
Storvreta IK
9:06.54540
+2:27.14600
66.8p
182
D 18
Ida Eriksson
Malungs IF
9:07.54690
+2:28.14750
66.6p
183
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
9:08.54700
+2:28.14760
66.6p
184
D 18
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
9:14.55360
+2:35.15420
65.8p
185
D 18
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
9:17.55610
+2:37.15670
65.6p
186
D 18
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
9:27.56650
+2:48.16710
64.4p
187
H 18
Christian Olsson
Årjängs IF
9:27.56660
+2:48.16720
64.4p
188
D 18
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
9:28.56710
+2:48.16770
64.4p
189
D 18
Hanna Jonsson
Husums IF SK
9:30.56900
+2:50.16960
64.2p
190
D 20
Ellen Svensson
Borås SK
9:36.57520
+2:56.17580
63.5p
191
D 18
Johanna Dahl
Vårby IK
9:43.58260
+3:04.18320
62.7p
191
D 18
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
9:43.58260
+3:04.18320
62.7p
193
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
10:06.60590
+3:27.20650
60.5p
194
D 20
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
10:09.60800
+3:29.20860
60.3p
195
D 18
Maja Landström
Gävle SK
10:21.62070
+3:42.22130
59.1p
196
D 18
Felicia Konradsson
Lycksele IF
10:45.64400
+4:05.24460
57.1p
196
D 18
Emma Gustafsson
Bodens SK
10:45.64400
+4:05.24460
57.1p
198
D 18
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
199
D 18
Elin Blomberg
Lycksele IF
23:59:59.8639800
199
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
199
D 18
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
199
D 18
Elin Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
199
H 18
Johan Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
199
D 20
Emma Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
199
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)