Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Småland
2:38.15700
2
Tilde Bångman
Jämtland Härjedalen
2:38.15780
+0
3
Tilda Östberg
Dalarna
2:44.16320
+6.520
4
Wilma Björkman
Dalarna
2:44.16370
+6.570
5
Olivia Norberg
Norrbotten
2:45.16460
+7.660
6
Ida Lundgren
Västerbotten
2:46.16520
+8.720
7
Alva Sköld
Uppland
2:46.16530
+8.730
8
Nora Lignell
Medelpad
2:47.16670
+9.870
8
Rebecca Lekberg
Göteborg
2:47.16670
+9.870
10
Elin Andersson
Jämtland Härjedalen
2:47.16690
+9.890
11
Elsa Wallin
Gästrikland
2:48.16700
+10.900
12
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:49.16810
+11.1010
13
Gabriella Thors
Dalarna
2:49.16820
+11.1020
14
Julia Nilsson
Jämtland Härjedalen
2:52.17100
+14.1300
15
Kerstin Näslund
Värmland
2:52.17140
+14.1340
16
Tova Nyberg
Norrbotten
2:52.17160
+14.1360
17
Ella Georgsson
Gästrikland
2:52.17180
+14.1380
18
Hanna Holmgren
Medelpad
2:53.17260
+15.1460
19
Tuva Persson
Västergötland
2:53.17270
+15.1470
20
Ida Wasell
Jämtland Härjedalen
2:54.17300
+16.1500
21
Linn Tapani
Dalarna
2:54.17330
+16.1530
22
Lisa Melén Olsson
Uppland
2:55.17490
+17.1690
23
Olivia Lavén
Stockholm
2:56.17540
+18.1740
24
Paige Lembke
Stockholm
2:56.17550
+18.1750
25
Jenny Edin
Medelpad
2:56.17570
+18.1770
26
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
2:56.17580
+18.1780
27
Elsa Persson
Värmland
2:57.17670
+19.1870
28
Alma Wilhelmsson
Västergötland
2:57.17690
+19.1890
29
Linn Schogster
Västerbotten
2:58.17700
+20.1900
30
Linnea Johansson
Östergötland
2:59.17840
+21.2040
31
Alva Andreasson
Värmland
3:00.17900
+22.2100
31
Ronja Andersdotter
Örebro
3:00.17900
+22.2100
33
Amanda Hedström
Värmland
3:01.18040
+23.2240
34
Nelly Stenman
Norrbotten
3:03.18280
+25.2480
35
Elsa Melin
Småland
3:04.18370
+26.2570
36
Moa Backlund
Gästrikland
3:05.18410
+27.2610
37
Signe Svensson
Stockholm
3:05.18440
+27.2640
38
Malin Hedström
Hälsingland
3:06.18510
+28.2710
39
Elina Nilsson
Västerbotten
3:07.18600
+29.2800
40
Julia Sjödin
Ångermanland
3:07.18630
+29.2830
41
Emilia Pettersson
Ångermanland
3:07.18640
+29.2840
42
Hanna Johansson
Östergötland
3:09.18800
+31.3000
43
Malin Sundén
Norrbotten
3:09.18840
+31.3040
44
Tilde Engberg
Ångermanland
3:10.18920
+32.3120
45
Minna Seger
Örebro
3:13.19280
+35.3480
46
Lovisa Persson
Bohuslän Dal
3:14.19380
+36.3580
47
Maja Eriksson
Gästrikland
3:15.19480
+37.3680
48
Lowisa Engholm
Medelpad
3:16.19530
+38.3730
49
Emma Lundell
Ångermanland
3:17.19610
+39.3810
50
Nannie Johansson
Bohuslän Dal
3:17.19650
+39.3850
51
Annie Nyman
Göteborg
3:23.20240
+45.4440
52
Mikaela Wendt
Uppland
3:32.21150
+54.5350
53
Elisabet Mikkelsen
Småland
3:45.22420
+1:07.6620
54
Wilma Forslin
Hälsingland
5:01.30040
+2:23.14240
-
Klara Bolin
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
Hälsingland
23:59:59.8639800