Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:24.14300
2
H 15
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:24.14340
+0
3
H 16
Viktor Svensk
Dalarna
2:25.14490
+1.90
4
H 15
Viktor Lindqvist
Östergötland
2:26.14540
+2.140
4
H 16
Pål Jonsson
Norrbotten
2:26.14540
+2.140
6
H 15
Edvin Anger
Dalarna
2:26.14570
+2.170
7
H 15
Nils Bergström
Dalarna
2:26.14580
+2.180
8
H 15
Isak Garfvé
Dalarna
2:27.14630
+3.230
9
H 16
Alfred Eriksson
Dalarna
2:27.14660
+3.260
10
H 15
Måns Skoglund
Stockholm
2:29.14810
+5.410
11
H 16
Emil Danielsson
Gästrikland
2:29.14860
+5.460
12
H 15
Calle Rune
Stockholm
2:29.14890
+5.490
13
H 15
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:30.14930
+6.530
14
H 16
Jakob Thellsén
Östergötland
2:30.14940
+6.540
15
H 15
Gustav Karlsson
Stockholm
2:31.15000
+7.600
16
H 16
Simon Strömberg
Västerbotten
2:31.15010
+7.610
17
H 16
Vincent Johnson
Medelpad
2:31.15050
+7.650
18
H 15
Albin Åström
Norrbotten
2:31.15060
+7.660
19
H 15
Sander Krouwel
Dalarna
2:32.15100
+8.700
20
H 16
Linus Westergren
Västerbotten
2:32.15150
+8.750
21
H 16
Joel Ernstsson
Östergötland
2:33.15220
+9.820
22
H 16
Emil Rapp
Dalarna
2:33.15290
+9.890
23
H 15
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:34.15310
+10.910
23
H 16
Per Jutterström
Dalarna
2:34.15310
+10.910
23
H 16
Truls Gisselman
Hälsingland
2:34.15310
+10.910
26
H 16
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
2:34.15320
+10.920
27
H 16
Viktor Wiig
Medelpad
2:34.15340
+10.940
28
H 15
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:34.15350
+10.950
29
H 15
Simon Nilsson
Småland
2:34.15360
+10.960
30
H 16
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:34.15390
+10.990
30
H 16
Christoffer Eriksson
Värmland
2:34.15390
+10.990
32
H 16
Lucas Laagen
Västergötland
2:35.15420
+11.1020
32
H 16
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
2:35.15420
+11.1020
34
H 16
Mattias Törnqvist
Örebro
2:35.15430
+11.1030
35
H 15
Karl Grywenz
Uppland
2:35.15480
+11.1080
36
H 16
Rikard Westin
Ångermanland
2:36.15500
+12.1100
36
H 16
Benjamin Terent
Hälsingland
2:36.15500
+12.1100
38
H 16
Isak Lieback
Västergötland
2:36.15530
+12.1130
39
H 16
Emil Simu
Norrbotten
2:36.15580
+12.1180
39
H 16
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
2:36.15580
+12.1180
41
H 16
Linus Rydin
Västergötland
2:37.15600
+13.1200
42
H 16
Jesper Lindberg
Norrbotten
2:37.15610
+13.1210
42
H 16
Edvard Nilsson
Värmland
2:37.15610
+13.1210
44
H 16
Arvid Värmsjö
Värmland
2:37.15620
+13.1220
44
H 16
Arvid Schön
Uppland
2:37.15620
+13.1220
46
H 16
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
2:37.15680
+13.1280
47
H 16
Per Nordholm
Göteborg
2:37.15690
+13.1290
48
D 16
Moa Hansson
Småland
2:38.15700
+14.1300
49
H 16
Eelis Murto
Norrbotten
2:38.15710
+14.1310
50
H 15
Eric Westberg
Värmland
2:38.15760
+14.1360
50
H 16
Alexander Melin
Stockholm
2:38.15760
+14.1360
52
H 15
Alexander Jonsson
Småland
2:38.15780
+14.1380
52
D 16
Tilde Bångman
Jämtland Härjedalen
2:38.15780
+14.1380
54
H 16
Emanuel Vestberg
Jämtland Härjedalen
2:38.15790
+14.1390
55
H 16
Lukas Höiby
Göteborg
2:39.15810
+15.1410
56
H 16
Albin Lundqvist
Värmland
2:39.15840
+15.1440
56
H 16
Joel Wessman
Östergötland
2:39.15840
+15.1440
58
H 16
Alfons Peterson
Västergötland
2:39.15860
+15.1460
59
H 15
Oskar Lundberg
Västergötland
2:40.15910
+16.1510
60
H 15
Emil Granstedt
Småland
2:41.16020
+17.1620
61
H 15
Hannes Mickelsson
Norrbotten
2:41.16040
+17.1640
61
H 15
Olof Hedin
Småland
2:41.16040
+17.1640
63
H 15
Hugo Sjögren
Västergötland
2:41.16060
+17.1660
64
H 16
Eric Carlsson
Västerbotten
2:42.16100
+18.1700
65
H 16
Fabian Csiky
Västerbotten
2:42.16150
+18.1750
66
H 15
Axel Lundgren
Medelpad
2:42.16160
+18.1760
67
H 15
Axel Werner
Göteborg
2:42.16170
+18.1770
68
H 15
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:42.16190
+18.1790
69
H 15
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:43.16200
+19.1800
70
D 15
Elina Franzén
Dalarna
2:43.16210
+19.1810
70
H 16
Erik Backlund
Västergötland
2:43.16210
+19.1810
70
H 16
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:43.16210
+19.1810
73
H 15
Nils Melén
Värmland
2:43.16230
+19.1830
73
H 16
Hampus Bodin
Ångermanland
2:43.16230
+19.1830
75
H 15
Jens Nilsson
Ångermanland
2:43.16270
+19.1870
76
H 16
Isak Seijsing
Ångermanland
2:43.16280
+19.1880
77
H 15
Johan Källström
Göteborg
2:43.16290
+19.1890
78
D 16
Tilda Östberg
Dalarna
2:44.16320
+20.1920
79
H 16
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:44.16360
+20.1960
80
H 15
Olle Andersson
Västergötland
2:44.16370
+20.1970
80
D 16
Wilma Björkman
Dalarna
2:44.16370
+20.1970
82
H 15
David Borg
Stockholm
2:45.16400
+21.2000
83
H 15
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:45.16440
+21.2040
84
D 16
Olivia Norberg
Norrbotten
2:45.16460
+21.2060
85
H 15
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:45.16470
+21.2070
85
H 16
Hampus Claesson
Uppland
2:45.16470
+21.2070
87
D 15
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:46.16520
+22.2120
87
D 16
Ida Lundgren
Västerbotten
2:46.16520
+22.2120
89
D 16
Alva Sköld
Uppland
2:46.16530
+22.2130
90
H 15
Aksel Halvarsson
Jämtland Härjedalen
2:47.16600
+23.2200
91
D 15
Kajsa Rapp
Dalarna
2:47.16620
+23.2220
92
H 15
Jonas Lenz
Medelpad
2:47.16640
+23.2240
92
H 15
Melker Eklund
Ångermanland
2:47.16640
+23.2240
92
H 15
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:47.16640
+23.2240
95
H 16
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:47.16650
+23.2250
96
D 15
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:47.16670
+23.2270
96
D 16
Nora Lignell
Medelpad
2:47.16670
+23.2270
96
D 16
Rebecca Lekberg
Göteborg
2:47.16670
+23.2270
99
H 16
Erik Lindgren
Gästrikland
2:47.16680
+23.2280
100
D 16
Elin Andersson
Jämtland Härjedalen
2:47.16690
+23.2290
101
D 16
Elsa Wallin
Gästrikland
2:48.16700
+24.2300
102
H 15
Gustav Andersson
Västergötland
2:48.16780
+24.2380
103
H 16
Oskar Persson
Göteborg
2:48.16790
+24.2390
104
D 16
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:49.16810
+25.2410
105
H 15
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:49.16820
+25.2420
105
D 16
Gabriella Thors
Dalarna
2:49.16820
+25.2420
105
H 16
Adam Hertz
Småland
2:49.16820
+25.2420
108
D 15
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:49.16840
+25.2440
108
H 16
Johannes Josefsson
Stockholm
2:49.16840
+25.2440
110
H 15
Adam Näslund
Medelpad
2:49.16860
+25.2460
111
H 15
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:50.16940
+26.2540
112
H 15
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:50.16980
+26.2580
113
H 15
Arvid Henning
Ångermanland
2:51.17030
+27.2630
114
H 15
Filip Andersson
Örebro
2:51.17050
+27.2650
115
H 16
Albin Hallander
Östergötland
2:51.17090
+27.2690
116
D 16
Julia Nilsson
Jämtland Härjedalen
2:52.17100
+28.2700
117
H 15
Axel Gustavsson
Småland
2:52.17120
+28.2720
118
D 16
Kerstin Näslund
Värmland
2:52.17140
+28.2740
119
D 16
Tova Nyberg
Norrbotten
2:52.17160
+28.2760
120
H 15
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:52.17180
+28.2780
120
D 16
Ella Georgsson
Gästrikland
2:52.17180
+28.2780
122
D 15
Andrea Aulin
Småland
2:53.17250
+29.2850
123
D 16
Hanna Holmgren
Medelpad
2:53.17260
+29.2860
124
D 16
Tuva Persson
Västergötland
2:53.17270
+29.2870
125
H 15
Filip Ericsson
Hälsingland
2:53.17280
+29.2880
126
H 15
Axel Saitton
Ångermanland
2:54.17300
+30.2900
126
H 15
Sebastian Norr
Uppland
2:54.17300
+30.2900
126
D 16
Ida Wasell
Jämtland Härjedalen
2:54.17300
+30.2900
129
H 16
Karl Stark
Småland
2:54.17320
+30.2920
130
D 15
Anja Andersdotter
Örebro
2:54.17330
+30.2930
130
D 16
Linn Tapani
Dalarna
2:54.17330
+30.2930
132
H 16
Petter Bengtsson
Uppland
2:54.17340
+30.2940
132
H 16
Petter Jonsson
Göteborg
2:54.17340
+30.2940
134
D 15
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:54.17360
+30.2960
134
D 15
Julia Löfström
Uppland
2:54.17360
+30.2960
134
D 15
Tilda Ström
Dalarna
2:54.17360
+30.2960
137
D 15
Josefin Lindström
Gästrikland
2:54.17390
+30.2990
137
D 15
Ida Nilsson
Medelpad
2:54.17390
+30.2990
139
D 15
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:55.17470
+31.3070
140
D 16
Lisa Melén Olsson
Uppland
2:55.17490
+31.3090
141
D 16
Olivia Lavén
Stockholm
2:56.17540
+32.3140
142
D 15
Alva Björk
Dalarna
2:56.17550
+32.3150
142
D 16
Paige Lembke
Stockholm
2:56.17550
+32.3150
144
D 16
Jenny Edin
Medelpad
2:56.17570
+32.3170
145
D 16
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
2:56.17580
+32.3180
146
H 15
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:57.17630
+33.3230
147
D 16
Elsa Persson
Värmland
2:57.17670
+33.3270
148
D 15
Saga Nilsson
Västerbotten
2:57.17690
+33.3290
148
D 16
Alma Wilhelmsson
Västergötland
2:57.17690
+33.3290
150
H 15
Alexander Thudeen
Östergötland
2:58.17700
+34.3300
150
D 16
Linn Schogster
Västerbotten
2:58.17700
+34.3300
152
D 15
Lisa Nystedt
Stockholm
2:58.17740
+34.3340
153
D 15
Elin Westh
Värmland
2:59.17820
+35.3420
154
D 15
Emma Höglund
Ångermanland
2:59.17830
+35.3430
155
D 16
Linnea Johansson
Östergötland
2:59.17840
+35.3440
156
H 15
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:59.17880
+35.3480
157
H 15
Samuel Henning
Bohuslän Dal
3:00.17900
+36.3500
157
D 16
Alva Andreasson
Värmland
3:00.17900
+36.3500
157
D 16
Ronja Andersdotter
Örebro
3:00.17900
+36.3500
160
H 15
Oliver Wengelin
Hälsingland
3:00.17910
+36.3510
161
D 15
Lova Broström
Östergötland
3:00.17980
+36.3580
162
D 15
Emma Lindqvist
Norrbotten
3:00.17990
+36.3590
163
D 15
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:01.18020
+37.3620
164
D 16
Amanda Hedström
Värmland
3:01.18040
+37.3640
165
D 15
Tua Germann
Västerbotten
3:01.18080
+37.3680
166
H 16
Ludwig Sandberg
Uppland
3:02.18170
+38.3770
167
H 15
Jon Trädgårdh
Västerbotten
3:03.18220
+39.3820
168
D 16
Nelly Stenman
Norrbotten
3:03.18280
+39.3880
169
D 16
Elsa Melin
Småland
3:04.18370
+40.3970
170
H 16
Mattias Österdahl
Gotland
3:04.18380
+40.3980
171
D 15
Elin Modin
Ångermanland
3:04.18390
+40.3990
172
D 16
Moa Backlund
Gästrikland
3:05.18410
+41.4010
173
D 15
Lovisa Moqvist
Göteborg
3:05.18430
+41.4030
174
D 16
Signe Svensson
Stockholm
3:05.18440
+41.4040
175
D 15
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
3:05.18480
+41.4080
176
D 15
Alva Eriksson
Ångermanland
3:05.18490
+41.4090
176
D 15
Agnes Öhrn
Medelpad
3:05.18490
+41.4090
178
D 15
Lisa Ekberg
Stockholm
3:06.18500
+42.4100
179
D 16
Malin Hedström
Hälsingland
3:06.18510
+42.4110
179
H 16
Erik Dahlqvist
Stockholm
3:06.18510
+42.4110
181
D 15
Thula Olskims
Hälsingland
3:06.18560
+42.4160
182
H 15
David Dudal
Örebro
3:06.18570
+42.4170
183
D 15
Frida Åsander
Ångermanland
3:06.18590
+42.4190
184
D 16
Elina Nilsson
Västerbotten
3:07.18600
+43.4200
185
D 15
Emelie Englund
Medelpad
3:07.18630
+43.4230
185
D 16
Julia Sjödin
Ångermanland
3:07.18630
+43.4230
187
D 16
Emilia Pettersson
Ångermanland
3:07.18640
+43.4240
188
D 15
Hanna Johansson
Värmland
3:07.18650
+43.4250
189
H 16
Axel Björkman
Småland
3:08.18710
+44.4310
190
H 16
Ludvig Axelsson
Småland
3:08.18720
+44.4320
191
D 15
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:08.18730
+44.4330
191
D 15
Alma Nordström
Uppland
3:08.18730
+44.4330
193
D 16
Hanna Johansson
Östergötland
3:09.18800
+45.4400
194
D 16
Malin Sundén
Norrbotten
3:09.18840
+45.4440
195
H 15
Benjamin Claesson
Småland
3:09.18850
+45.4450
196
D 15
Julia Lundgren
Västerbotten
3:09.18860
+45.4460
196
D 15
Linda Forsby
Värmland
3:09.18860
+45.4460
198
D 16
Tilde Engberg
Ångermanland
3:10.18920
+46.4520
199
D 15
Maja Högfeldt
Västergötland
3:11.19030
+47.4630
199
D 15
Hilda Lingman
Hälsingland
3:11.19030
+47.4630
Logga in för att slippa de här annonserna
201
D 15
Cora Badh
Västergötland
3:11.19070
+47.4670
202
H 15
Olof Persson
Hälsingland
3:11.19080
+47.4680
203
D 15
Tove Lundh
Medelpad
3:12.19180
+48.4780
204
D 15
Thea Braneby
Värmland
3:13.19200
+49.4800
205
D 15
Emma Ling
Småland
3:13.19210
+49.4810
206
D 15
Ebba Karlsson
Stockholm
3:13.19250
+49.4850
207
D 15
Julia Eriksson
Västergötland
3:13.19270
+49.4870
208
D 16
Minna Seger
Örebro
3:13.19280
+49.4880
209
H 15
Oscar Ericsson
Värmland
3:14.19320
+50.4920
210
D 16
Lovisa Persson
Bohuslän Dal
3:14.19380
+50.4980
211
H 15
Felix Bäckstäde
Gotland
3:15.19430
+51.5030
212
D 16
Maja Eriksson
Gästrikland
3:15.19480
+51.5080
213
D 15
Gisela Bjursell
Västerbotten
3:16.19520
+52.5120
214
D 16
Lowisa Engholm
Medelpad
3:16.19530
+52.5130
215
H 16
Olof Hjalmarsson
Göteborg
3:16.19590
+52.5190
216
D 16
Emma Lundell
Ångermanland
3:17.19610
+53.5210
217
D 16
Nannie Johansson
Bohuslän Dal
3:17.19650
+53.5250
218
D 15
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
3:17.19690
+53.5290
219
D 15
Elin Vesterlund
Västerbotten
3:18.19740
+54.5340
220
D 15
Hoa Sjöholm
Stockholm
3:18.19750
+54.5350
221
D 15
Sara Ingard
Uppland
3:19.19870
+55.5470
222
D 15
Clara Johansson
Bohuslän Dal
3:21.20040
+57.5640
223
D 15
Lovisa Brink
Hälsingland
3:21.20080
+57.5680
224
D 15
Lina Samuelsson
Östergötland
3:22.20110
+58.5710
225
D 15
Lisa Åkerlöf
Gästrikland
3:22.20180
+58.5780
226
H 16
Carl Svensson
Stockholm
3:23.20230
+59.5830
227
D 16
Annie Nyman
Göteborg
3:23.20240
+59.5840
228
H 16
Albin Reem Lindgren
Gotland
3:24.20330
+1:00.5930
229
D 15
Elin Schönborg
Hälsingland
3:24.20360
+1:00.5960
230
H 15
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
3:31.21010
+1:07.6610
231
D 16
Mikaela Wendt
Uppland
3:32.21150
+1:08.6750
232
D 15
Hanna Rydén
Uppland
3:33.21220
+1:09.6820
233
D 16
Elisabet Mikkelsen
Småland
3:45.22420
+1:21.8020
234
H 16
Oscar Karlsson
Östergötland
3:47.22600
+1:23.8200
235
D 15
Wilma Fridell
Småland
4:09.24860
+1:45.10460
236
D 16
Wilma Forslin
Hälsingland
5:01.30040
+2:37.15640
237
D 15
Anna Karlsson
Östergötland
23:59:59.8639800
237
H 15
Nils Schagerström
Örebro
23:59:59.8639800
237
H 15
Emil Axelsson
Göteborg
23:59:59.8639800
237
H 15
David Melin
Uppland
23:59:59.8639800
237
H 15
Wilhelm Bergentz
Örebro
23:59:59.8639800
237
H 15
Johan Bergius Persson
Gotland
23:59:59.8639800
237
D 16
Klara Bolin
Stockholm
23:59:59.8639800
237
D 16
Julia Jonsson
Hälsingland
23:59:59.8639800
237
H 16
Arvid Andersson
Örebro
23:59:59.8639800
237
H 16
Martin Elmvall
Gästrikland
23:59:59.8639800
237
H 16
Oskar Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
237
H 16
Mårten Gedda
Göteborg
23:59:59.8639800
237
H 16
Georg Ersson
Medelpad
23:59:59.8639800
237
H 16
Jonathan Edman
Västerbotten
23:59:59.8639800
237
H 16
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800