Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Riksfinal Tekniksprint
2017-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Franzén
Dalarna
2:43.16210
2
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:46.16520
+3.210
3
Kajsa Rapp
Dalarna
2:47.16620
+4.310
4
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:47.16670
+4.360
5
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:49.16840
+6.530
6
Andrea Aulin
Småland
2:53.17250
+10.940
7
Anja Andersdotter
Örebro
2:54.17330
+11.1020
8
Elsa Holmbom
Norrbotten
2:54.17360
+11.1050
8
Julia Löfström
Uppland
2:54.17360
+11.1050
8
Tilda Ström
Dalarna
2:54.17360
+11.1050
11
Josefin Lindström
Gästrikland
2:54.17390
+11.1080
11
Ida Nilsson
Medelpad
2:54.17390
+11.1080
13
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:55.17470
+12.1160
14
Alva Björk
Dalarna
2:56.17550
+13.1240
15
Saga Nilsson
Västerbotten
2:57.17690
+14.1380
16
Lisa Nystedt
Stockholm
2:58.17740
+15.1430
17
Elin Westh
Värmland
2:59.17820
+16.1510
18
Emma Höglund
Ångermanland
2:59.17830
+16.1520
19
Lova Broström
Östergötland
3:00.17980
+17.1670
20
Emma Lindqvist
Norrbotten
3:00.17990
+17.1680
21
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:01.18020
+18.1710
22
Tua Germann
Västerbotten
3:01.18080
+18.1770
23
Elin Modin
Ångermanland
3:04.18390
+21.2080
24
Lovisa Moqvist
Göteborg
3:05.18430
+22.2120
25
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
3:05.18480
+22.2170
26
Alva Eriksson
Ångermanland
3:05.18490
+22.2180
26
Agnes Öhrn
Medelpad
3:05.18490
+22.2180
28
Lisa Ekberg
Stockholm
3:06.18500
+22.2190
29
Thula Olskims
Hälsingland
3:06.18560
+23.2250
30
Frida Åsander
Ångermanland
3:06.18590
+23.2280
31
Emelie Englund
Medelpad
3:07.18630
+24.2320
32
Hanna Johansson
Värmland
3:07.18650
+24.2340
33
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:08.18730
+25.2420
33
Alma Nordström
Uppland
3:08.18730
+25.2420
35
Julia Lundgren
Västerbotten
3:09.18860
+26.2550
35
Linda Forsby
Värmland
3:09.18860
+26.2550
37
Maja Högfeldt
Västergötland
3:11.19030
+28.2720
37
Hilda Lingman
Hälsingland
3:11.19030
+28.2720
39
Cora Badh
Västergötland
3:11.19070
+28.2760
40
Tove Lundh
Medelpad
3:12.19180
+29.2870
41
Thea Braneby
Värmland
3:13.19200
+29.2890
42
Emma Ling
Småland
3:13.19210
+30.2900
43
Ebba Karlsson
Stockholm
3:13.19250
+30.2940
44
Julia Eriksson
Västergötland
3:13.19270
+30.2960
45
Gisela Bjursell
Västerbotten
3:16.19520
+33.3210
46
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
3:17.19690
+34.3380
47
Elin Vesterlund
Västerbotten
3:18.19740
+35.3430
48
Hoa Sjöholm
Stockholm
3:18.19750
+35.3440
49
Sara Ingard
Uppland
3:19.19870
+36.3560
50
Clara Johansson
Bohuslän Dal
3:21.20040
+38.3730
51
Lovisa Brink
Hälsingland
3:21.20080
+38.3770
52
Lina Samuelsson
Östergötland
3:22.20110
+39.3800
53
Lisa Åkerlöf
Gästrikland
3:22.20180
+39.3870
54
Elin Schönborg
Hälsingland
3:24.20360
+41.4050
55
Hanna Rydén
Uppland
3:33.21220
+50.4910
56
Wilma Fridell
Småland
4:09.24860
+1:26.8550
-
Anna Karlsson
Östergötland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Småland
2:38.15700
2
Tilde Bångman
Jämtland Härjedalen
2:38.15780
+0
3
Tilda Östberg
Dalarna
2:44.16320
+6.520
4
Wilma Björkman
Dalarna
2:44.16370
+6.570
5
Olivia Norberg
Norrbotten
2:45.16460
+7.660
6
Ida Lundgren
Västerbotten
2:46.16520
+8.720
7
Alva Sköld
Uppland
2:46.16530
+8.730
8
Nora Lignell
Medelpad
2:47.16670
+9.870
8
Rebecca Lekberg
Göteborg
2:47.16670
+9.870
10
Elin Andersson
Jämtland Härjedalen
2:47.16690
+9.890
11
Elsa Wallin
Gästrikland
2:48.16700
+10.900
12
Magdalena Nilsson
Västerbotten
2:49.16810
+11.1010
13
Gabriella Thors
Dalarna
2:49.16820
+11.1020
14
Julia Nilsson
Jämtland Härjedalen
2:52.17100
+14.1300
15
Kerstin Näslund
Värmland
2:52.17140
+14.1340
16
Tova Nyberg
Norrbotten
2:52.17160
+14.1360
17
Ella Georgsson
Gästrikland
2:52.17180
+14.1380
18
Hanna Holmgren
Medelpad
2:53.17260
+15.1460
19
Tuva Persson
Västergötland
2:53.17270
+15.1470
20
Ida Wasell
Jämtland Härjedalen
2:54.17300
+16.1500
21
Linn Tapani
Dalarna
2:54.17330
+16.1530
22
Lisa Melén Olsson
Uppland
2:55.17490
+17.1690
23
Olivia Lavén
Stockholm
2:56.17540
+18.1740
24
Paige Lembke
Stockholm
2:56.17550
+18.1750
25
Jenny Edin
Medelpad
2:56.17570
+18.1770
26
Felicia Norrby Rydin
Västergötland
2:56.17580
+18.1780
27
Elsa Persson
Värmland
2:57.17670
+19.1870
28
Alma Wilhelmsson
Västergötland
2:57.17690
+19.1890
29
Linn Schogster
Västerbotten
2:58.17700
+20.1900
30
Linnea Johansson
Östergötland
2:59.17840
+21.2040
31
Alva Andreasson
Värmland
3:00.17900
+22.2100
31
Ronja Andersdotter
Örebro
3:00.17900
+22.2100
33
Amanda Hedström
Värmland
3:01.18040
+23.2240
34
Nelly Stenman
Norrbotten
3:03.18280
+25.2480
35
Elsa Melin
Småland
3:04.18370
+26.2570
36
Moa Backlund
Gästrikland
3:05.18410
+27.2610
37
Signe Svensson
Stockholm
3:05.18440
+27.2640
38
Malin Hedström
Hälsingland
3:06.18510
+28.2710
39
Elina Nilsson
Västerbotten
3:07.18600
+29.2800
40
Julia Sjödin
Ångermanland
3:07.18630
+29.2830
41
Emilia Pettersson
Ångermanland
3:07.18640
+29.2840
42
Hanna Johansson
Östergötland
3:09.18800
+31.3000
43
Malin Sundén
Norrbotten
3:09.18840
+31.3040
44
Tilde Engberg
Ångermanland
3:10.18920
+32.3120
45
Minna Seger
Örebro
3:13.19280
+35.3480
46
Lovisa Persson
Bohuslän Dal
3:14.19380
+36.3580
47
Maja Eriksson
Gästrikland
3:15.19480
+37.3680
48
Lowisa Engholm
Medelpad
3:16.19530
+38.3730
49
Emma Lundell
Ångermanland
3:17.19610
+39.3810
50
Nannie Johansson
Bohuslän Dal
3:17.19650
+39.3850
51
Annie Nyman
Göteborg
3:23.20240
+45.4440
52
Mikaela Wendt
Uppland
3:32.21150
+54.5350
53
Elisabet Mikkelsen
Småland
3:45.22420
+1:07.6620
54
Wilma Forslin
Hälsingland
5:01.30040
+2:23.14240
-
Klara Bolin
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
Hälsingland
23:59:59.8639800
H 15
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:24.14340
2
Viktor Lindqvist
Östergötland
2:26.14540
+2.100
3
Edvin Anger
Dalarna
2:26.14570
+2.130
4
Nils Bergström
Dalarna
2:26.14580
+2.140
5
Isak Garfvé
Dalarna
2:27.14630
+2.190
6
Måns Skoglund
Stockholm
2:29.14810
+4.370
7
Calle Rune
Stockholm
2:29.14890
+5.450
8
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:30.14930
+5.490
9
Gustav Karlsson
Stockholm
2:31.15000
+6.560
10
Albin Åström
Norrbotten
2:31.15060
+7.620
11
Sander Krouwel
Dalarna
2:32.15100
+7.660
12
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:34.15310
+9.870
13
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:34.15350
+10.910
14
Simon Nilsson
Småland
2:34.15360
+10.920
15
Karl Grywenz
Uppland
2:35.15480
+11.1040
16
Eric Westberg
Värmland
2:38.15760
+14.1320
17
Alexander Jonsson
Småland
2:38.15780
+14.1340
18
Oskar Lundberg
Västergötland
2:40.15910
+15.1470
19
Emil Granstedt
Småland
2:41.16020
+16.1580
20
Hannes Mickelsson
Norrbotten
2:41.16040
+17.1600
20
Olof Hedin
Småland
2:41.16040
+17.1600
22
Hugo Sjögren
Västergötland
2:41.16060
+17.1620
23
Axel Lundgren
Medelpad
2:42.16160
+18.1720
24
Axel Werner
Göteborg
2:42.16170
+18.1730
25
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:42.16190
+18.1750
26
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:43.16200
+18.1760
27
Nils Melén
Värmland
2:43.16230
+18.1790
28
Jens Nilsson
Ångermanland
2:43.16270
+19.1830
29
Johan Källström
Göteborg
2:43.16290
+19.1850
30
Olle Andersson
Västergötland
2:44.16370
+20.1930
31
David Borg
Stockholm
2:45.16400
+20.1960
32
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:45.16440
+21.2000
33
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:45.16470
+21.2030
34
Aksel Halvarsson
Jämtland Härjedalen
2:47.16600
+22.2160
35
Jonas Lenz
Medelpad
2:47.16640
+23.2200
35
Melker Eklund
Ångermanland
2:47.16640
+23.2200
35
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:47.16640
+23.2200
38
Gustav Andersson
Västergötland
2:48.16780
+24.2340
39
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:49.16820
+24.2380
40
Adam Näslund
Medelpad
2:49.16860
+25.2420
41
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:50.16940
+26.2500
42
Viktor Grenedal
Hälsingland
2:50.16980
+26.2540
43
Arvid Henning
Ångermanland
2:51.17030
+26.2590
44
Filip Andersson
Örebro
2:51.17050
+27.2610
45
Axel Gustavsson
Småland
2:52.17120
+27.2680
46
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:52.17180
+28.2740
47
Filip Ericsson
Hälsingland
2:53.17280
+29.2840
48
Axel Saitton
Ångermanland
2:54.17300
+29.2860
48
Sebastian Norr
Uppland
2:54.17300
+29.2860
50
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:57.17630
+32.3190
51
Alexander Thudeen
Östergötland
2:58.17700
+33.3260
52
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:59.17880
+35.3440
53
Samuel Henning
Bohuslän Dal
3:00.17900
+35.3460
54
Oliver Wengelin
Hälsingland
3:00.17910
+35.3470
55
Jon Trädgårdh
Västerbotten
3:03.18220
+38.3780
56
David Dudal
Örebro
3:06.18570
+42.4130
57
Benjamin Claesson
Småland
3:09.18850
+45.4410
58
Olof Persson
Hälsingland
3:11.19080
+47.4640
59
Oscar Ericsson
Värmland
3:14.19320
+49.4880
60
Felix Bäckstäde
Gotland
3:15.19430
+50.4990
61
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
3:31.21010
+1:06.6570
-
Nils Schagerström
Örebro
23:59:59.8639800
-
Emil Axelsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
David Melin
Uppland
23:59:59.8639800
-
Wilhelm Bergentz
Örebro
23:59:59.8639800
-
Johan Bergius Persson
Gotland
23:59:59.8639800
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elis Tingelöf
Ångermanland
2:24.14300
2
Viktor Svensk
Dalarna
2:25.14490
+1.90
3
Pål Jonsson
Norrbotten
2:26.14540
+2.140
4
Alfred Eriksson
Dalarna
2:27.14660
+3.260
5
Emil Danielsson
Gästrikland
2:29.14860
+5.460
6
Jakob Thellsén
Östergötland
2:30.14940
+6.540
7
Simon Strömberg
Västerbotten
2:31.15010
+7.610
8
Vincent Johnson
Medelpad
2:31.15050
+7.650
9
Linus Westergren
Västerbotten
2:32.15150
+8.750
10
Joel Ernstsson
Östergötland
2:33.15220
+9.820
11
Emil Rapp
Dalarna
2:33.15290
+9.890
12
Per Jutterström
Dalarna
2:34.15310
+10.910
12
Truls Gisselman
Hälsingland
2:34.15310
+10.910
14
Robin Ivansson
Jämtland Härjedalen
2:34.15320
+10.920
15
Viktor Wiig
Medelpad
2:34.15340
+10.940
16
Anton Mäkinen
Gästrikland
2:34.15390
+10.990
16
Christoffer Eriksson
Värmland
2:34.15390
+10.990
18
Lucas Laagen
Västergötland
2:35.15420
+11.1020
18
Isidor Wiksten Melander
Medelpad
2:35.15420
+11.1020
20
Mattias Törnqvist
Örebro
2:35.15430
+11.1030
21
Rikard Westin
Ångermanland
2:36.15500
+12.1100
21
Benjamin Terent
Hälsingland
2:36.15500
+12.1100
23
Isak Lieback
Västergötland
2:36.15530
+12.1130
24
Emil Simu
Norrbotten
2:36.15580
+12.1180
24
Erik Hennings
Jämtland Härjedalen
2:36.15580
+12.1180
26
Linus Rydin
Västergötland
2:37.15600
+13.1200
27
Jesper Lindberg
Norrbotten
2:37.15610
+13.1210
27
Edvard Nilsson
Värmland
2:37.15610
+13.1210
29
Arvid Värmsjö
Värmland
2:37.15620
+13.1220
29
Arvid Schön
Uppland
2:37.15620
+13.1220
31
Oskar Åslund
Jämtland Härjedalen
2:37.15680
+13.1280
32
Per Nordholm
Göteborg
2:37.15690
+13.1290
33
Eelis Murto
Norrbotten
2:38.15710
+14.1310
34
Alexander Melin
Stockholm
2:38.15760
+14.1360
35
Emanuel Vestberg
Jämtland Härjedalen
2:38.15790
+14.1390
36
Lukas Höiby
Göteborg
2:39.15810
+15.1410
37
Albin Lundqvist
Värmland
2:39.15840
+15.1440
37
Joel Wessman
Östergötland
2:39.15840
+15.1440
39
Alfons Peterson
Västergötland
2:39.15860
+15.1460
40
Eric Carlsson
Västerbotten
2:42.16100
+18.1700
41
Fabian Csiky
Västerbotten
2:42.16150
+18.1750
42
Erik Backlund
Västergötland
2:43.16210
+19.1810
42
Ask Abrahamsson
Göteborg
2:43.16210
+19.1810
44
Hampus Bodin
Ångermanland
2:43.16230
+19.1830
45
Isak Seijsing
Ångermanland
2:43.16280
+19.1880
46
Rasmus Rudberg
Östergötland
2:44.16360
+20.1960
47
Hampus Claesson
Uppland
2:45.16470
+21.2070
48
Hugo Hilmersson
Göteborg
2:47.16650
+23.2250
49
Erik Lindgren
Gästrikland
2:47.16680
+23.2280
50
Oskar Persson
Göteborg
2:48.16790
+24.2390
51
Adam Hertz
Småland
2:49.16820
+25.2420
52
Johannes Josefsson
Stockholm
2:49.16840
+25.2440
53
Albin Hallander
Östergötland
2:51.17090
+27.2690
54
Karl Stark
Småland
2:54.17320
+30.2920
55
Petter Bengtsson
Uppland
2:54.17340
+30.2940
55
Petter Jonsson
Göteborg
2:54.17340
+30.2940
57
Ludwig Sandberg
Uppland
3:02.18170
+38.3770
58
Mattias Österdahl
Gotland
3:04.18380
+40.3980
59
Erik Dahlqvist
Stockholm
3:06.18510
+42.4110
60
Axel Björkman
Småland
3:08.18710
+44.4310
61
Ludvig Axelsson
Småland
3:08.18720
+44.4320
62
Olof Hjalmarsson
Göteborg
3:16.19590
+52.5190
63
Carl Svensson
Stockholm
3:23.20230
+59.5830
64
Albin Reem Lindgren
Gotland
3:24.20330
+1:00.5930
65
Oscar Karlsson
Östergötland
3:47.22600
+1:23.8200
-
Arvid Andersson
Örebro
23:59:59.8639800
-
Martin Elmvall
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Oskar Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Mårten Gedda
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Georg Ersson
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Jonathan Edman
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Anton Karlsson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800