Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Hakonen
Östersunds SK
44:15.265400
69.9p
2
Stefan Andersson
Brunflo IF
50:08.300700
+5:53.35200
61.7p
3
Kjell Jonsson
Nordannäldens IK
53:03.318200
+8:48.52700
58.3p
4
Carina Magnusson
Brunflo IF
53:21.320000
+9:06.54500
58.0p
5
Klara Roos
Ås IF
57:15.343400
+13:00.77900
54.1p
6
Gunnar Kvarnlöf
Offerdals SK
59:21.356000
+15:06.90500
52.1p
7
Jana Novak
Offerdals SK
1:00:08.360700
+15:53.95200
51.5p
8
Stefan Ångström
Duveds IF
1:00:16.361500
+16:01.96000
51.3p
9
Pär Lindell
Åre SLK Segling
1:00:42.364100
+16:27.98600
51.0p
10
Robin Zakrisson
Kälens SK
1:01:46.370500
+17:31.105000
50.1p
11
Sofie Andersson
Brunflo IF
1:04:01.384000
+19:46.118500
48.3p
12
Örjan Gulle
Rödön SK
1:05:55.395400
+21:40.129900
46.9p
13
Nathalie Edlund
Brunflo IF
1:05:59.395800
+21:44.130300
46.9p
14
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:08:48.412700
+24:33.147200
45.0p
15
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:08:54.413300
+24:39.147800
44.9p
16
Niklas Karlsson
Ångsta SK
1:12:49.436800
+28:34.171300
42.5p
17
Signe Roos
Ås IF
1:16:16.457500
+32:01.192000
40.6p
18
Fanny Israelsson
Kälens SK
1:19:42.478100
+35:27.212600
38.8p
19
Emil Lögdberg
Kälens SK
1:19:56.479500
+35:41.214000
38.7p
20
Stig Berg
Bodsjöböle SK
1:20:15.481400
+36:00.215900
38.6p
21
Sixten Andersson
Näldens IF
1:21:51.491000
+37:36.225500
37.8p
22
Daniel Andersson
Näldens IF
1:21:55.491400
+37:40.225900
37.8p
23
Nova Bergstrand
Spikbodarnas IK
1:22:33.495200
+38:18.229700
37.5p
24
Eva Lotta Bergstrand
Spikbodarnas IK
1:22:35.495400
+38:20.229900
37.5p
25
Pelle Bergstrand
Hotagens SC
1:22:37.495600
+38:22.230100
37.5p
26
Ester Olofsson
Ås IF
1:23:32.501100
+39:17.235600
37.0p
27
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
1:25:58.515700
+41:43.250200
36.0p
28
Melker Israelsson
Kälens SK
1:28:53.533200
+44:38.267700
34.8p
29
Dan Nilsson
Bjerte Allstairs
1:28:59.533800
+44:44.268300
34.8p
30
Ann-cathrine Magnusson
Kälens SK
1:30:27.542600
+46:12.277100
34.2p
31
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:33:46.562500
+49:31.297000
33.0p
32
Anna Karin Skytt
Kälens SK
1:45:57.635600
+1:01:42.370100
29.2p