Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Stafett
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
3.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Högbo GIF
32:54.197310
Ida Palmberg
Högbo GOIF
Ida Persson
Högbo GOIF
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Gellivare Skidallians IK
33:22.200140
+28.2730
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
3
Sävast Ski Team IF
33:36.201550
+42.4140
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
4
Kalix SK
33:40.201950
+46.4540
Sara Thyni
Kalix SK
Emma Ribom
Kalix SK
Maria Olofsson
Kalix SK
5
IFK Mora SK
33:47.202640
+53.5230
Emma Larsson
IFK Mora SK
Emma Höglund
IFK Mora SK
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
6
Åsarna IK
33:54.203310
+1:00.5900
Mathilda Ruus
Åsarna IK
Josefina Sundman
Åsarna IK
Emma Jonsson
Åsarna IK
7
Sollefteå Skidor IF
34:04.204380
+1:10.6970
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
8
Sävast Ski Team IF
34:05.204490
+1:11.7080
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
9
Falu IK
34:11.205030
+1:17.7620
Johanna Andersson
Falu IK
Judith Dolleris
Falu IK
Matilda Melén
Falu IK
10
Jukkasjärvi IF
34:11.205040
+1:17.7630
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
11
IFK Umeå
34:21.206030
+1:27.8620
Ida Gustavsson
IFK Umeå
Moa Lundgren
IFK Umeå
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
12
Älvdalens IF SK
35:02.210180
+2:08.12770
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
13
Hägglunds Ski Team SK
35:11.211040
+2:17.13630
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14
Strömnäs GIF
35:11.211090
+2:17.13680
Olivia Alm
Strömnäs GIF
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
Louise Roslin
Strömnäs GIF
15
Gellivare Skidallians IK
35:15.211490
+2:21.14080
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
16
Stockviks SF
35:29.212820
+2:35.15410
Alice Hellström
Stockviks SF
Sandra Wiig
Stockviks SF
Vendela Blom
Stockviks SF
17
Malungs IF
36:26.218550
+3:32.21140
Amelia Furunäs
Malungs IF
Ida Eriksson
Malungs IF
Madelene Melin
Malungs IF
18
Ulricehamns IF
36:50.220900
+3:55.23490
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
19
Kalix SK
38:51.233040
+5:57.35630
Evelina Niemi
Kalix SK
Karin Rönnbäck
Kalix SK
Johanna Lundkvist
Kalix SK
-
Rembo IK
0
Nora Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
Carolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Tranemo IF Skidklubb
0
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
Victoria Andersson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700