Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Stafett
2017-03-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Åsarna IK
41:30.248990
H 20
Carl Rotvold
Åsarna IK
H 20
John Leander
Åsarna IK
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
2
Hudiksvalls IF
41:42.250110
+11.1020
H 20
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
H 20
David Larsson
Hudiksvalls IF
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
3
IF Hallby SOK
41:53.251240
+22.2150
H 20
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
H 20
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
H 20
Adam Persson
IF Hallby SOK
4
Sundbybergs IK
42:10.252990
+40.3900
H 20
Johan Herbert
Sundbybergs IK
H 20
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
H 20
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
5
IFK Mora SK
42:19.253860
+48.4770
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
6
Sollefteå Skidor IF
42:20.253910
+49.4820
H 20
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7
Stockviks SF
42:21.254060
+50.4970
H 20
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
H 20
Tobias Lindman
Stockviks SF
H 20
Oscar Lindell
Stockviks SF
8
IFK Umeå
42:23.254270
+52.5180
H 20
Carl Schogster
IFK Umeå
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
9
Falun Borlänge SK
42:27.254650
+56.5560
H 20
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
H 20
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
10
Zinkgruvans IF
42:29.254800
+58.5710
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
H 20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
11
Garphyttans IF
42:38.255750
+1:07.6660
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
H 20
Filip Halldén
Garphyttans IF
12
Ulricehamns IF
43:02.258150
+1:31.9060
H 20
Erik Lieback
Ulricehamns IF
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
H 20
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13
Kalix SK
43:19.259810
+1:48.10720
H 20
Andreas Karlsson
Kalix SK
H 20
Anton Laine
Kalix SK
H 20
Simon Stenberg
Kalix SK
14
Sunne SLF
43:48.262770
+2:17.13680
H 20
Gabriel Strid
Sunne SLF
H 20
Elis Berg
Sunne SLF
H 20
Jens Filipsson
Sunne SLF
15
Bodens SK
43:54.263330
+2:23.14240
H 20
Joel Åström
Bodens SK
H 20
Valdemar Nilsson
Bodens SK
H 20
Johan Stridsman
Bodens SK
16
Hudiksvalls IF
44:09.264830
+2:38.15740
H 20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
17
IFK Umeå
44:28.266790
+2:58.17700
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
H 20
William Schultz
IFK Umeå
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
18
Sunderby SK
44:29.266840
+2:58.17750
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
H 20
Hampus Östlin
Sunderby SK
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
19
Falu IK
44:36.267510
+3:05.18420
H 20
William Westerlund
Falu IK
H 20
Sebastian Eriksson
Falu IK
H 20
Albert Carling
Falu IK
20
Domnarvets GOIF
44:42.268170
+3:11.19080
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
21
Tranemo IF Skidklubb
44:49.268890
+3:19.19800
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
H 20
Eric Jansson
Tranemo IF
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
22
Sävast Ski Team IF
44:57.269620
+3:26.20530
H 20
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
H 20
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
23
Strömnäs GIF
45:07.270600
+3:36.21510
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
H 20
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
24
IFK Kiruna
45:18.271740
+3:47.22650
H 20
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
H 20
Truls Lindholm
IFK Kiruna
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
25
Domnarvets GOIF
45:18.271780
+3:47.22690
H 20
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
H 20
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
26
Gellivare Skidallians IK
45:19.271810
+3:48.22720
H 20
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
H 20
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
27
Kalix SK
45:22.272100
+3:51.23010
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
H 20
Marcus Karlsson
Kalix SK
H 20
Markus Norman
Kalix SK
28
Hägglunds Ski Team SK
45:33.273260
+4:02.24170
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
29
Johannisbergs AIK
45:56.275560
+4:25.26470
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
H 20
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
H 20
William Poromaa
Johannisbergs AIK
30
Stockviks SF
46:15.277400
+4:44.28310
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
H 20
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
31
Rembo IK
46:28.278730
+4:57.29640
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
H 20
Samuel Björn
Rembo IK
H 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
32
Järpens SK
46:47.280620
+5:16.31530
H 20
Felix Forsberg
Järpens SK
H 20
Ludvig Karlsson
Järpens SK
H 20
Anton Modin
Järpens SK
33
IK Stern
46:57.281650
+5:26.32560
H 20
Gösta Malmström
IK Stern
H 20
Olle Westin
IK Stern
H 20
Karl Hjalmarsson
IK Stern
34
Hudiksvalls IF
47:30.284910
+5:59.35820
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
H 20
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
35
Åsarna IK
48:17.289600
+6:46.40510
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
H 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
36
IFK Umeå
48:18.289750
+6:47.40660
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
H 20
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
37
Bodens SK
48:23.290270
+6:52.41180
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
H 20
Mattis Brunström
Bodens SK
H 20
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
-
IF Hallby SOK
0
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Stockviks SF
0
H 20
Jacob Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
H 20
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Landsbro IF SK
0
H 20
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
H 20
Elias Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Högbo GIF
32:54.197310
D 20
Ida Palmberg
Högbo GOIF
D 20
Ida Persson
Högbo GOIF
D 20
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Gellivare Skidallians IK
33:22.200140
+28.2730
D 20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
D 20
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
3
Sävast Ski Team IF
33:36.201550
+42.4140
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
4
Kalix SK
33:40.201950
+46.4540
D 20
Sara Thyni
Kalix SK
D 20
Emma Ribom
Kalix SK
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
5
IFK Mora SK
33:47.202640
+53.5230
D 20
Emma Larsson
IFK Mora SK
D 20
Emma Höglund
IFK Mora SK
D 20
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
6
Åsarna IK
33:54.203310
+1:00.5900
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
7
Sollefteå Skidor IF
34:04.204380
+1:10.6970
D 20
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
D 20
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
8
Sävast Ski Team IF
34:05.204490
+1:11.7080
D 20
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
9
Falu IK
34:11.205030
+1:17.7620
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
D 20
Judith Dolleris
Falu IK
D 20
Matilda Melén
Falu IK
10
Jukkasjärvi IF
34:11.205040
+1:17.7630
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
D 20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
11
IFK Umeå
34:21.206030
+1:27.8620
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
D 20
Moa Lundgren
IFK Umeå
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
12
Älvdalens IF SK
35:02.210180
+2:08.12770
D 20
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
D 20
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
13
Hägglunds Ski Team SK
35:11.211040
+2:17.13630
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
14
Strömnäs GIF
35:11.211090
+2:17.13680
D 20
Olivia Alm
Strömnäs GIF
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
D 20
Louise Roslin
Strömnäs GIF
15
Gellivare Skidallians IK
35:15.211490
+2:21.14080
D 20
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
D 20
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
16
Stockviks SF
35:29.212820
+2:35.15410
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
D 20
Sandra Wiig
Stockviks SF
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
17
Malungs IF
36:26.218550
+3:32.21140
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
D 20
Madelene Melin
Malungs IF
18
Ulricehamns IF
36:50.220900
+3:55.23490
D 20
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
D 20
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
19
Kalix SK
38:51.233040
+5:57.35630
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
D 20
Johanna Lundkvist
Kalix SK
-
Tranemo IF Skidklubb
0
D 20
Amanda Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
D 20
Victoria Andersson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
D 20
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Rembo IK
0
D 20
Nora Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
23:59:59.8639800
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800