Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2017-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
D 18
Final
1
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
4
Kristina Axelsson
Sya SK
5
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
6
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
Semifinal
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
3
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
4
Ida Persson
Högbo GOIF
5
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
6
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
Kvartsfinal
1
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
4
Alice Hellström
Stockviks SF
5
Judith Dolleris
Falu IK
6
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
Kvartsfinal
1
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
2
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
3
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
4
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
5
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
6
Maja Eriksson
Filipstads SF
Kvartsfinal
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3
Ida Persson
Högbo GOIF
4
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
5
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
6
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
Semifinal
1
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
3
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
4
Kristina Axelsson
Sya SK
5
Olivia Alm
Strömnäs GIF
6
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
Kvartsfinal
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2
Olivia Alm
Strömnäs GIF
3
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
4
Sara Thyni
Kalix SK
5
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
6
Ida Palmberg
Högbo GOIF
Kvartsfinal
1
Louise Lindström
Högbo GOIF
2
Kristina Axelsson
Sya SK
3
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
4
Nora Jacobsson
Rembo IK
5
Alicia Jansson
Filipstads SF
6
Frida Olofsson
Vårby IK
Kval
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
2:43.16235
2
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2:49.16812
3
Louise Lindström
Högbo GOIF
2:49.16876
4
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
2:49.16896
5
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
2:50.16900
6
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
2:51.17071
7
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:52.17154
8
Kristina Axelsson
Sya SK
2:54.17311
9
Ida Palmberg
Högbo GOIF
2:55.17497
10
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
2:56.17506
11
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
2:56.17511
12
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
2:56.17531
13
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
2:56.17535
14
Alice Hellström
Stockviks SF
2:56.17548
15
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
2:56.17592
16
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
2:56.17593
17
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
2:57.17624
18
Nora Jacobsson
Rembo IK
2:57.17661
19
Olivia Alm
Strömnäs GIF
2:58.17750
20
Ida Persson
Högbo GOIF
2:59.17851
21
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:59.17859
22
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
2:59.17867
23
Alicia Jansson
Filipstads SF
2:59.17885
24
Judith Dolleris
Falu IK
2:59.17893
25
Maja Eriksson
Filipstads SF
3:00.17928
26
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
3:00.17931
27
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
3:00.17974
28
Frida Olofsson
Vårby IK
3:00.17992
29
Sara Thyni
Kalix SK
3:01.18036
30
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
3:01.18074
31
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
3:02.18120
32
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
3:02.18186
33
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
3:03.18253
34
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:03.18259
35
Elin Schagerström
Garphyttans IF
3:04.18322
36
Johanna Ingard
IK Rex
3:04.18353
37
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:04.18354
38
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
3:05.18411
39
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
3:05.18467
40
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
3:06.18538
41
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
3:06.18547
42
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:06.18557
43
Maja Karlsson
Årjängs IF
3:06.18557
44
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
3:06.18592
45
Tilda Jacobsson
Rembo IK
3:07.18622
46
Michela Andreasson
Gillberga SK
3:07.18632
47
Anna Herbert
Brottby SK
3:08.18776
48
Johanna Johansson
Tranemo IF
3:09.18852
49
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
3:12.19107
50
Emma Olsson
Storvreta IK
3:12.19114
51
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
3:13.19265
52
Gabriella Bengtson
IK Stern
3:15.19415
53
Elin Backén
Rehns BK
3:16.19591
54
Ida Eriksson
Malungs IF
3:17.19660
55
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
3:18.19795
56
Karin Rönnbäck
Kalix SK
3:20.19985
57
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
3:21.20016
58
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
3:22.20117
59
Johanna Dahl
Vårby IK
3:22.20132
60
Ellen Nykäinen
Pajala IF
3:22.20136
61
Sara Eriksson
IFK Mora SK
3:22.20183
62
Elin Storm
Lima IF
3:22.20194
63
Emma Gustafsson
Bodens SK
3:25.20433
64
Thea Giselman
Rehns BK
3:26.20547
65
Engla Larsson
Hedesunda IF
3:29.20895
66
Victoria Andersson
Tranemo IF
3:33.21284
D 20
Final
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
3
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
4
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
5
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
6
Emma Larsson
IFK Mora SK
Semifinal
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
3
Emma Larsson
IFK Mora SK
4
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
5
Johanna Andersson
Falu IK
6
Linn Gustafsson
Filipstads SF
Kvartsfinal
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2
Linn Gustafsson
Filipstads SF
3
Olivia Persson
Storumans IK
4
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
5
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
6
Maria Olofsson
Kalix SK
Kvartsfinal
1
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
2
Emma Larsson
IFK Mora SK
3
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
4
Signe Rosenberg
Duveds IF
5
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
6
Ida Gustavsson
IFK Umeå
Kvartsfinal
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
2
Emma Ribom
Kalix SK
3
Johanna Andersson
Falu IK
4
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
5
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
6
Emma Höglund
IFK Mora SK
Semifinal
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
3
Josefina Sundman
Åsarna IK
4
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
5
Sofie Oskarsson
SK Leksand
6
Emma Ribom
Kalix SK
Kvartsfinal
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
2
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
3
Sofie Oskarsson
SK Leksand
4
Mathilda Ruus
Åsarna IK
5
Louise Roslin
Strömnäs GIF
6
Sandra Wiig
Stockviks SF
Kvartsfinal
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2
Josefina Sundman
Åsarna IK
3
Amelia Furunäs
Malungs IF
4
Vendela Blom
Stockviks SF
5
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
6
Emma Backén
Rehns BK
Kval
1
Moa Lundgren
IFK Umeå
2:38.15763
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
2:40.15934
3
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2:41.16083
4
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
2:43.16294
5
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:44.16343
6
Emma Ribom
Kalix SK
2:45.16411
7
Emma Larsson
IFK Mora SK
2:45.16411
8
Josefina Sundman
Åsarna IK
2:45.16483
9
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
2:46.16517
10
Linn Gustafsson
Filipstads SF
2:49.16896
11
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
2:50.16984
12
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:52.17146
13
Amelia Furunäs
Malungs IF
2:52.17166
14
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
2:53.17244
15
Johanna Andersson
Falu IK
2:55.17412
16
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
2:55.17458
17
Signe Rosenberg
Duveds IF
2:56.17543
18
Vendela Blom
Stockviks SF
2:56.17551
19
Sofie Oskarsson
SK Leksand
2:56.17554
20
Olivia Persson
Storumans IK
2:58.17736
21
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
2:58.17749
22
Louise Roslin
Strömnäs GIF
2:58.17799
23
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
2:59.17815
24
Ida Gustavsson
IFK Umeå
2:59.17895
25
Emma Höglund
IFK Mora SK
3:00.17927
26
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
3:01.18005
27
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
3:01.18049
28
Emma Backén
Rehns BK
3:03.18205
29
Sandra Wiig
Stockviks SF
3:03.18223
30
Maria Olofsson
Kalix SK
3:03.18225
31
Hanna Fritz
Filipstads SF
3:03.18230
32
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
3:03.18233
33
Sara Persson
Åtvidabergs IF
3:03.18286
34
Emma Jonsson
Åsarna IK
3:04.18348
35
Hedda Berglund
Vårby IK
3:05.18444
36
Matilda Melén
Falu IK
3:06.18581
37
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
3:07.18629
38
Evelina Niemi
Kalix SK
3:07.18699
39
Moa Westh
SK Bore
3:12.19137
40
Madelene Melin
Malungs IF
3:14.19323
41
Emma Wasell
Järpens SK
3:16.19527
42
Linda Mari Tillstam
Bodens SK
3:17.19699
43
Hanna Claréus
Östersunds SK
3:18.19714
44
Amanda Johansson
Tranemo IF
3:18.19771
45
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
3:21.20053
46
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
3:22.20172
47
Ellen Svensson
Borås SK
3:28.20741
H 18
Final
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Felix Forsberg
Järpens SK
3
Simon Karlsson
IFK Umeå
4
William Poromaa
Johannisbergs AIK
5
Jesper Persson
Åsarna IK
6
Zackarias Björn
Rembo IK
Semifinal
1
Simon Karlsson
IFK Umeå
2
Zackarias Björn
Rembo IK
3
Elias Andersson
Landsbro IF SK
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
5
Leo Johansson
Skillingaryds FK
6
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
Kvartsfinal
1
Zackarias Björn
Rembo IK
2
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3
William Poromaa
Johannisbergs AIK
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
5
Andreas Karlsson
Kalix SK
6
Oskar Årebäck
Bolidens SK
Kvartsfinal
1
Elias Andersson
Landsbro IF SK
2
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3
Samuel Björn
Rembo IK
4
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
5
Emrik Nordgren
IFK Umeå
6
Sebastian Eriksson
Falu IK
Kvartsfinal
1
Simon Karlsson
IFK Umeå
2
Leo Johansson
Skillingaryds FK
3
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
4
Johan Herbert
Sundbybergs IK
5
Alfred Nilsson
Filipstads SF
6
Erik Engelin
Offerdals SK
Semifinal
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
William Poromaa
Johannisbergs AIK
3
Felix Forsberg
Järpens SK
4
Jesper Persson
Åsarna IK
5
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
6
Anton Swedberg
Borås SK
Kvartsfinal
1
Felix Forsberg
Järpens SK
2
Anton Swedberg
Borås SK
3
Ossian Rosenberg
Duveds IF
4
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
5
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
6
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
Kvartsfinal
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2
Jesper Persson
Åsarna IK
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
4
Adam Westman
Hudiksvalls IF
5
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
6
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
Kval
1
Simon Karlsson
IFK Umeå
2:20.13963
2
Felix Forsberg
Järpens SK
2:23.14222
3
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
2:24.14324
4
William Poromaa
Johannisbergs AIK
2:25.14420
5
Elias Andersson
Landsbro IF SK
2:25.14428
6
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
2:25.14446
7
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
2:25.14450
8
Jesper Persson
Åsarna IK
2:26.14502
9
Anton Swedberg
Borås SK
2:26.14523
10
Johan Herbert
Sundbybergs IK
2:27.14621
11
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:27.14660
12
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
2:27.14678
13
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
2:27.14693
14
Zackarias Björn
Rembo IK
2:28.14736
15
Samuel Björn
Rembo IK
2:28.14754
16
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:29:00.893900
17
Andreas Karlsson
Kalix SK
2:29.14811
18
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
2:29.14835
19
Ossian Rosenberg
Duveds IF
2:30.14924
20
Gustav Jonsson
Hällbybrunns IF
2:30.14925
21
Erik Engelin
Offerdals SK
2:30.14941
22
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
2:30.14948
23
Adam Westman
Hudiksvalls IF
2:30.14953
24
Oskar Årebäck
Bolidens SK
2:31.15032
25
Sebastian Eriksson
Falu IK
2:31.15058
26
Emrik Nordgren
IFK Umeå
2:31.15088
27
Samuel Oskarsson
SK Leksand
2:31.15094
28
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
2:31.15095
29
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
2:32.15113
30
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:32.15158
31
Max Andersson
Domnarvets GOIF
2:32.15170
32
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
2:32.15182
33
Emil Hagström
Garphyttans IF
2:33.15278
34
Philip Kristoffersson
Alnö SK
2:33.15280
35
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
2:33.15290
36
Filip Öberg
Kalix SK
2:34.15301
37
Edvin Nordström
Brottby SK
2:34.15326
38
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
2:34.15358
39
Malte Stefansson
Oxbergs IF
2:34.15359
40
William Schultz
IFK Umeå
2:34.15370
41
Albin Johansson
Sätra IF
2:35.15475
42
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:35.15489
43
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
2:35.15496
44
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
2:36.15537
45
Mattis Brunström
Bodens SK
2:36.15558
46
Sven Leander
Åsarna IK
2:36.15594
47
Simon Åstot
IFK Umeå
2:37.15618
48
Joel Andersson
IFK Mora SK
2:37.15640
49
Måns Olsson
Offerdals SK
2:37.15667
50
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:38.15720
51
William Karlsson
Källbottens IK
2:38.15726
52
Johan Samuelsson
Husums IF SK
2:38.15729
53
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
2:38.15739
54
Olle Westin
IK Stern
2:38.15753
55
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
2:38.15774
56
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
2:38.15793
57
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
2:39.15858
58
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
2:39.15873
59
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
2:39.15880
60
Kasper Wiken
Åsarna IK
2:39.15897
61
William Westerlund
Byske SK
2:40.15908
62
Adam Boman
Tranemo IF
2:40.15914
63
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
2:40.15924
64
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:40.15936
65
Axel Svingstedt
Stockviks SF
2:40.15953
66
Loke Östangård
Eksjö SOK
2:40.15960
67
Henrik Millestu
Utrikes SK
2:40.15964
68
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
2:40.15980
69
Petter Dahl
Alnö SK
2:40.15986
70
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
2:40.15988
71
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
2:41.16079
72
Axel Svensson
Landsbro IF SK
2:41.16081
73
Erik Granström
Strömnäs GIF
2:41.16096
74
Hampus Östlin
Sunderby SK
2:42.16108
75
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
2:43.16228
76
Filip Kyrö
Högbo GOIF
2:43.16233
77
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:43.16256
78
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
2:43.16279
79
Linus Nilsson
IFK Umeå
2:44.16316
80
William Selander
Spikbodarnas IK
2:44.16376
81
Anton Björk
Orsa SK
2:45.16412
82
Anton Modin
Järpens SK
2:45.16434
83
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
2:46.16515
84
Harald Östensen
IFK Skövde SK
2:46.16521
85
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
2:46.16534
86
Axel Åslund
Hedesunda IF
2:47.16606
87
Thomas Fällgren
Arvika IS
2:47.16626
88
Kristoffer Forsberg
IFK Umeå
2:49.16855
89
Jon Zachrisson
Svegs IK
2:49.16864
90
Adrian Lundberg
SK Bore
2:49.16889
91
Andreas Albinsson
SK Bore
2:50.16982
92
Anton Andersson
Garphyttans IF
2:52.17165
93
Gösta Malmström
IK Stern
2:54.17374
H 20
Final
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
4
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
5
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
6
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
Semifinal
1
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
4
Carl Schogster
IFK Umeå
5
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
6
Gustav Berglund
Storvreta IK
Kvartsfinal
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
3
Oscar Lindell
Stockviks SF
4
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
5
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
6
Filip Halldén
Garphyttans IF
Kvartsfinal
1
Carl Schogster
IFK Umeå
2
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
3
Axel Jutterström
IFK Mora SK
4
Isak Augustsson
IFK Mora SK
5
Eric Jansson
Tranemo IF
6
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
Semifinal
1
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
2
Alexander Karlsson
Källbottens IK
3
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
4
Anders Roos
Östersunds SK
5
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
6
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
Kvartsfinal
1
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
3
Gustav Berglund
Storvreta IK
4
Gabriel Strid
Sunne SLF
5
Joakim Ståhl
Järbo IF
6
Erik Lieback
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
1
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2
Anders Roos
Östersunds SK
3
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
4
Elias Andersson
Sunderby SK
5
Johan Stridsman
Bodens SK
6
Adam Persson
IF Hallby SOK
Kvartsfinal
1
Alexander Karlsson
Källbottens IK
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4
Carl Rotvold
Åsarna IK
5
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
6
Mattias Sundin
Vårby IK
Kval
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2:18.13771
2
Adam Persson
IF Hallby SOK
2:20.13991
3
Alexander Karlsson
Källbottens IK
2:21.14071
4
Carl Schogster
IFK Umeå
2:22.14143
5
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2:22.14160
6
Oscar Lindholm
Hudiksvalls IF
2:23.14241
7
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
2:24.14301
8
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
2:24.14331
9
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
2:24.14393
10
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
2:26.14521
11
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
2:26.14597
12
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:27.14618
13
Mattias Sundin
Vårby IK
2:27.14619
14
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:27.14625
15
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:27.14626
16
Gabriel Strid
Sunne SLF
2:27.14647
17
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
2:27.14661
18
Carl Rotvold
Åsarna IK
2:27.14665
19
Anders Roos
Östersunds SK
2:28.14704
20
Oscar Lindell
Stockviks SF
2:28.14711
21
Filip Halldén
Garphyttans IF
2:28.14712
22
Elias Andersson
Sunderby SK
2:28.14726
23
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
2:28.14746
24
Eric Jansson
Tranemo IF
2:28.14753
25
Gustav Berglund
Storvreta IK
2:28.14756
26
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:28.14774
27
Axel Jutterström
IFK Mora SK
2:29.14801
28
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:29.14803
29
Johan Stridsman
Bodens SK
2:29.14807
30
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
2:29.14821
31
John Leander
Åsarna IK
2:29.14824
32
David Larsson
Hudiksvalls IF
2:30.14918
33
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
2:30.14938
34
Simon Stenberg
Kalix SK
2:30.14977
35
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:30.14985
36
Joel Åström
Bodens SK
2:31.15025
37
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
2:31.15042
38
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
2:31.15049
39
Albin Persson
Tranemo IF
2:32.15108
40
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
2:32.15112
41
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
2:32.15116
42
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
2:32.15120
43
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:32.15152
44
Petter Persson
Borås SK
2:32.15176
45
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
2:33.15201
46
Karl Ingard
IK Rex
2:33.15217
47
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
2:33.15288
48
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:34.15314
49
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:34.15356
50
Tobias Lindman
Stockviks SF
2:34.15375
51
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
2:35.15448
52
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:35.15472
53
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
2:35.15479
54
Jacob Stark
Stockviks SF
2:35.15499
55
Jonatan Palander
Sellnäs IF
2:36.15532
56
Jesper Matti
Bodens SK
2:37.15665
57
Elis Berg
Sunne SLF
2:37.15674
58
William Westerlund
Falu IK
2:37.15684
59
Albin Larsson
Sunderby SK
2:37.15696
60
Arvid Vänn
Stockviks SF
2:38.15744
61
Marcus Karlsson
Kalix SK
2:38.15749
62
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
2:39.15806
63
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:39.15836
64
Simon Lundberg
SK Bore
2:39.15842
65
Markus Norman
Kalix SK
2:39.15869
66
Ludvig Karlsson
Järpens SK
2:39.15890
67
Albert Carling
Falu IK
2:40.15913
68
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
2:40.15969
69
Johan Forslund
Lycksele IF
2:42.16191
70
Erik Björkman
Täfteå IK
2:43.16249
71
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
2:43.16260
72
Jens Filipsson
Sunne SLF
2:43.16269
73
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
2:45.16420
74
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
2:47.16635
75
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:47.16683
76
Mattias Wedin
Stockviks SF
2:49.16836
77
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
2:53.17254
78
Jack Sjödin
Junsele IF
2:56.17538