Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Korsnäsloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Skicrosssprint
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
0.75km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 14
Stina Nilsson
Rembo IK
2
H 11
Emil Åberg
Storvreta IK
3
H 11
Simon Berglund
Korsnäs IF SK
4
H 12
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
5
H 12
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
6
H 12
Algot Vinsander
Gagnefs IF
7
H 12
Noel Stenlund
Falu IK
8
H 12
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
9
H 12
Wille Söderqvist
Falu IK
10
H 12
Alfred Mårtensson
Falu IK
11
H 12
Albin Sedelius
Korsnäs IF SK
12
H 12
Gustav Lindgren
Korsnäs IF SK
13
H 12
Pontus Hillgren
Korsnäs IF SK
14
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
15
D 14
Ida Garfvè
IFK Mora SK
16
H 11
Isak Vinsander
Gagnefs IF
17
D 14
Maja Unger
Sågmyra SK
18
D 14
Kajsa Hindsberg
Domnarvets GOIF
19
D 14
Ebba Thorvalls
Korsnäs IF SK
20
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
21
H 14
Markus Almgren
IFK Mora SK
22
H 14
Alfred Hedlund
SK Leksand
23
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
24
H 14
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
25
H 14
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
26
H 14
Esbjörn Montelius
Falu IK
27
H 14
Emil Persson
Korsnäs IF SK
28
H 14
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
29
H 16
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
30
H 10
Viktor Ersson
Korsnäs IF SK
31
D 10
Alice Lundberg
Korsnäs IF SK
32
D 10
Alfrida Vinsander
Gagnefs IF
33
D 10
Rut Götesson
Falu IK
34
D 10
Tova Svens
Korsnäs IF SK
35
D 10
Klara Hellsing
Korsnäs IF SK
36
D 10
Isabella Ekhammer
Korsnäs IF SK
37
D 10
Klara Berglund
Korsnäs IF SK
38
H 10
Edvin Skytt
Falu IK
39
H 10
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
40
H 10
Kire Lindqvist
Stora Skedvi IK
41
H 10
Frode Montelius Risberg
Falu IK
42
H 10
Walter Söderqvist
Falu IK
43
H 10
Felix Almgren
IFK Mora SK
44
H 10
Helmer Lystedt
Korsnäs IF SK
45
D 10
Elin Quick
Falköpings AIK SK
46
H 10
Benjamin Klasila
Korsnäs IF SK
47
D 12
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
48
D 12
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
49
D 12
Klara Wedholm
Falu IK
50
D 12
Juliette Bergström
Korsnäs IF SK
51
H 11
Melvin Löfgren
Falu IK
52
H 11
Vilmer Hylén
Falu IK
53
H 11
Malte Söderlund
Falu IK
54
H 11
Viktor Persson
Borås SK
55
H 11
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
56
H 11
Isak Bengtsson Grund
Korsnäs IF SK
57
H 11
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
58
H 11
Oscar CARLSSON
Gagnefs IF