Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårbyruschen
2017-02-25
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
4:14.25300
2
Hedvig Ulander
Husums IF SK
4:16.25500
+2.100
3
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
4:17.25600
+3.200
4
Lisa Hilli
IFK Umeå
4:22.26100
+8.700
5
Iris Grimbert
IFK Umeå
4:24.26300
+10.900
6
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
4:28.26700
+14.1300
7
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
4:37.27600
+23.2200
8
Ella Forsberg
Vårby IK
4:38.27700
+24.2300
9
Ellen Fränckel
Husums IF SK
4:39.27800
+25.2400
10
Elvira Nässén
Vårby IK
4:44.28300
+30.2900
11
Ella Åström
Täfteå IK
4:57.29600
+43.4200
12
Klara Sondell
Vårby IK
5:07.30600
+53.5200
13
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
5:08.30700
+54.5300
14
Ester Sundberg
Sidensjö IK
5:15.31400
+1:01.6000
15
Elsa Näsström
Vårby IK
5:18.31700
+1:04.6300
16
Emmy Gustafsson
Vårby IK
5:23.32200
+1:09.6800
17
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
5:25.32400
+1:11.7000
18
Ebba Lindström
Husums IF SK
5:26.32500
+1:12.7100
19
Klara Olofsson
Vårby IK
5:32.33100
+1:18.7700
20
Tuva Norberg
Hägglunds Ski Team SK
5:33.33200
+1:19.7800
21
Evelina Jonsson
Nätra SK
5:40.33900
+1:26.8500
22
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
5:45.34400
+1:31.9000
23
Hilma Lundin
Sollefteå Skidor IF
5:50.34900
+1:36.9500
24
Hannah Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5:53.35200
+1:39.9800
25
Emma Perbo
Hägglunds Ski Team SK
6:24.38300
+2:10.12900
26
Sanna Häggström
Sidensjö IK
6:26.38500
+2:12.13100
27
Emelie Häggström
Vårby IK
6:38.39700
+2:24.14300
28
Leah Backlund
Vårby IK
6:48.40700
+2:34.15300
29
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
6:56.41500
+2:42.16100
30
Tilde Westin
Hägglunds Ski Team SK
7:54.47300
+3:40.21900
-
Maja Olofsson
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
MY Mikaelsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Lundholm
Täfteå IK
3:29.20800
2
Moa Lindgren
Täfteå IK
3:35.21400
+6.500
3
Ida Åström
Täfteå IK
3:36.21500
+7.600
4
Minna Mikaelsson
Vårby IK
3:48.22700
+19.1800
5
Ida Lindquist
Husums IF SK
4:00.23900
+31.3000
6
Emma Forsgren
Vårby IK
4:07.24600
+38.3700
6
Linn Åkesson
Täfteå IK
4:07.24600
+38.3700
8
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25400
+46.4500
9
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
4:18.25700
+49.4800
10
Penny Spets
Vårby IK
4:19.25800
+50.4900
11
Märta Hübenette
Husums IF SK
4:22.26100
+53.5200
12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
4:26.26500
+57.5600
13
Lova Toorell
Hägglunds Ski Team SK
4:29.26800
+1:00.5900
14
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
4:34.27300
+1:05.6400
15
Nora Nordqvist
Husums IF SK
4:41.28000
+1:12.7100
16
Ida Hallin
Husums IF SK
4:44.28300
+1:15.7400
17
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
4:54.29300
+1:25.8400
18
Isa Söderlind
Sidensjö IK
5:50.34900
+2:21.14000
-
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
D 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellen Westerlund
Vårby IK
6:07.36600
D 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Torshage
Vårby IK
3:03.18200
2
Elin Forsgren
Vårby IK
3:04.18300
+1
3
Elin Näslund
Vårby IK
3:05.18400
+2.100
4
Elsa Eriksson
Husums IF SK
3:08.18700
+5.400
5
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:10.18900
+7.600
6
Sanna Berglund
Vårby IK
3:13.19200
+10.900
6
Nora Westerlund
Vårby IK
3:13.19200
+10.900
8
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
3:23.20200
+20.1900
-
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
Belle Spets
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 16
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
2:59.17800
2
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
3:11.19000
+12.1100
3
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
3:13.19200
+14.1300
4
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
3:18.19700
+19.1800
5
Sanna Sundström
Husums IF SK
3:19.19800
+20.1900
5
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
3:19.19800
+20.1900
7
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
3:22.20100
+23.2200
8
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
3:23.20200
+24.2300
9
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
3:26.20500
+27.2600
D 17
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
2:56.17500
2
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:02.18100
+6.500
3
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
3:06.18500
+10.900
4
Hanna Jonsson
Husums IF SK
3:14.19300
+18.1700
5
Hedda Berglund
Vårby IK
3:15.19400
+19.1800
6
Johanna Dahl
Vårby IK
3:21.20000
+25.2400
-
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
H 10
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Lundberg
IFK Umeå
3:46.22500
1
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
3:46.22500
3
Erik Gustafsson
Vårby IK
3:55.23400
+9.800
4
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
3:59.23800
+13.1200
4
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:59.23800
+13.1200
6
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
4:00.23900
+14.1300
7
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
4:09.24800
+23.2200
8
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
4:40.27900
+54.5300
9
Elis Hansson
Byåsen IL
5:06.30500
+1:20.7900
10
Emil Hirvelä
Vårby IK
5:09.30800
+1:23.8200
11
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
5:20.31900
+1:34.9300
12
Elias Häggström
Vårby IK
5:36.33500
+1:50.10900
13
Elmer Nordlander
Bondsjöhöjdens IK
5:55.35400
+2:09.12800
14
Edvin Olofsson
Vårby IK
5:57.35600
+2:11.13000
15
Elton Sundquist
Vårby IK
6:10.36900
+2:24.14300
-
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
Sigge Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Leo Nordin
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Ludwig Grundström
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viking Olsson
Husums IF SK
3:17.19600
2
Elias Malm
Täfteå IK
3:21.20000
+4.300
3
Nils Engberg
Bondsjöhöjdens IK
3:33.21200
+16.1500
4
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
3:36.21500
+19.1800
5
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
3:51.23000
+34.3300
6
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
3:55.23400
+38.3700
6
Joel Byström
Vårby IK
3:55.23400
+38.3700
8
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
4:02.24100
+45.4400
9
Walter Nordmark
Täfteå IK
4:11.25000
+54.5300
10
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
4:18.25700
+1:01.6000
11
Alfred Jonsson
Nätra SK
4:24.26300
+1:07.6600
12
Arvid Andersson
Vårby IK
4:59.29800
+1:42.10100
-
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 12
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ture Mannelqvist
Vårby IK
5:36.33500
H 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lundholm
Täfteå IK
2:57.17600
2
Emil Löfgren
Täfteå IK
2:59.17800
+2.100
3
Hampus Björck
IFK Umeå
3:00.17900
+3.200
4
Axel Mannelqvist
Vårby IK
3:01.18000
+4.300
5
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
3:02.18100
+5.400
6
Erik Byström
Vårby IK
3:08.18700
+11.1000
7
Viktor Olsson
Husums IF SK
3:09.18800
+12.1100
8
Carl Gustafsson
Vårby IK
3:12.19100
+15.1400
9
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:13.19200
+16.1500
10
Teo Eikelboom
Vårby IK
3:15.19400
+18.1700
11
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
3:17.19600
+20.1900
12
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
3:19.19800
+22.2100
13
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3:23.20200
+26.2500
14
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
3:31.21000
+34.3300
15
Adam Söderström
Vårby IK
3:35.21400
+38.3700
16
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
3:40.21900
+43.4200
17
Erik Sundberg
Sidensjö IK
3:47.22600
+50.4900
18
Johannes Ulander
Husums IF SK
3:58.23700
+1:01.6000
-
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
H 16
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
2:52.17100
2
Laban Nordin
Vårby IK
2:54.17300
+2.100
3
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
2:55.17400
+3.200
-
Axel Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 17
1.1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
2:33.15200
2
Simon Åstot
IFK Umeå
2:35.15400
+2.100
3
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
2:37.15600
+4.300
4
Linus Nilsson
IFK Umeå
2:47.16600
+14.1300
5
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
2:50.16900
+17.1600
6
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
2:59.17800
+26.2500
7
Stefan Björck
IFK Umeå
3:01.18000
+28.2700
-
Elias Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
D 8
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Elsa Andersson
Vårby IK
-
Lily Backlund
Vårby IK
-
Karin Bergman
Hägglunds Ski Team SK
-
Emma Byström
Vårby IK
-
Livia Forsberg
Vårby IK
-
Thea Forsgren
Vårby IK
-
Alva Hagström
Vårby IK
-
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
-
Sara Häggquist
Vårby IK
-
Alva Häggström
Vårby IK
-
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
-
Maya Lönn
Vårby IK
-
Märta Mannelqvist
Vårby IK
-
Märta Mikaelsson
Vårby IK
-
Wilma Moberg
Vårby IK
-
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
-
Alma Näsström
Vårby IK
-
Mimmi Spets
Vårby IK
-
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
-
Lily Sundquist
Vårby IK
-
Hillevi Vestberg
Vårby IK
-
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
-
Hannah Viberg
Vårby IK
-
Vilma Åkesson
Täfteå IK
-
Meja Öberg
Vårby IK
-
Vanja Björk
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Lara Güvenkaya
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Tora Norman
Vårby IK
23:59:59.8639800
H 8
0.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
-
Nils Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
-
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
-
Oscar Gustafsson
Vårby IK
-
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
-
Werner Hansson
Byåsen IL
-
Theo Häggström
Sidensjö IK
-
Hugo Lindgren
Täfteå IK
-
Måns Lindström
Husums IF SK
-
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
-
Rasmus Sjöström
Husums IF SK
-
Oskar Söderlind
Sidensjö IK
-
Thim Viberg
Vårby IK
-
Isak Åberg
Vårby IK
-
Jesper Nilsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
Jonathan Engström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800