Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM stafett
2017-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 16
8.5km, Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Högbo GIF lag 1
23:11.139060
Elsa Wallin
Högbo GOIF
7:15.43450
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
7:00.41930
Ella Georgsson
Högbo GOIF
8:55.53480
2
IFK Umeå lag 1
23:12.139120
+0
Ida Lundgren
IFK Umeå
7:14.43370
Linn Schogster
IFK Umeå
7:02.42170
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
8:54.53380
3
Offerdals SK 1
23:22.140100
+10.940
Julia Nilsson
Offerdals SK
7:12.43170
Sara Uddegård
Offerdals SK
7:22.44120
Tilde Bångman
Offerdals SK
8:47.52610
4
Duveds IF 1
23:39.141820
+27.2660
Anna Jonsson
Duveds IF
7:31.45040
Ellen Sjölund
Duveds IF
7:16.43590
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:50.52990
5
Täby IS SK lag 1
23:44.142340
+32.3180
Lisa Nystedt
Täby IS SK
7:31.45080
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7:07.42690
Olivia Lavén
Täby IS SK
9:04.54370
6
Dala-Järna IK 1
23:53.143200
+41.4040
Klara Andersson
Dala-Järna IK
7:32.45150
Märta Anderson
Dala-Järna IK
7:12.43110
Tilda Ström
Dala-Järna IK
9:08.54740
7
Bergeforsens SK 1
23:54.143300
+42.4140
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
7:16.43520
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
7:18.43710
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
9:19.55870
8
IK Fryken 1
1:02.6100
-37:50
Elsa Persson
IK Fryken
7:33.45200
Alva Andreasson
IK Fryken
7:10.42980
Amanda Hedström
IK Fryken
9:29.56880
9
Sollefteå Skidor IF lag 1
24:15.145420
+1:03.6260
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
7:20.43980
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
7:15.43400
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
9:39.57840
10
Sävast Ski Team IF 1
24:25.146470
+1:14.7310
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
7:36.45560
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
7:43.46290
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
9:05.54420
11
Bondsjöhöjdens IK lag
24:29.146820
+1:17.7660
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
7:20.43980
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
7:17.43610
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
9:51.59030
12
Garphyttans IF lag
25:08.150790
+1:57.11630
Anja Andersson
Garphyttans IF
7:23.44210
Minna Seger
Garphyttans IF
7:30.44900
Ronja Andersson
Garphyttans IF
10:15.61480
13
Offerdals SK 2
25:11.151070
+2:00.11910
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
7:42.46110
Ylva Olsson
Offerdals SK
7:29.44890
Anna Novak
Offerdals SK
9:59.59870
14
Tranemo IF Skidklubb lag
25:32.153140
+2:20.13980
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
7:21.44040
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
8:11.49000
Tuva Persson
Tranemo IF
10:00.59900
15
Landsbro IF SK 1
25:56.155580
+2:45.16420
Moa Hansson
Landsbro IF SK
6:57.41610
Nora Andersson
Landsbro IF SK
8:38.51720
Elsa Melin
Landsbro IF SK
10:21.62050
16
Luleå Gjutarens IF lag
26:14.157310
+3:02.18150
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
7:25.44420
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
7:52.47160
Alina Kitok
Luleå Gjutarens IF
10:56.65530
17
Sävedalens AIK lag
26:31.159010
+3:19.19850
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
8:00.47920
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
8:36.51550
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
9:54.59340
18
Bodens SK 1
26:33.159200
+3:21.20040
Emma Lindqvist
Bodens SK
7:25.44490
Alma Nelson
Bodens SK
8:40.51950
Martina Alnelind
Bodens SK
10:26.62560
19
IFK Umeå lag
26:41.160040
+3:29.20880
Tua Germann
IFK Umeå
7:41.46020
Emmi Eriksson
IFK Umeå
7:47.46610
Julia Järvholm
IFK Umeå
11:13.67210
-
Eksjö SOK lag
0
Emma Eriksson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
SK Bore lag
0
Wilma Björn
SK Bore
23:59:59.8639800
Elin Westh
SK Bore
23:59:59.8639800
Kerstin Näslund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Åsarna IK lag
0
Enja Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Elsa Carlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Wilma Johansson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Högbo GIF lag
0
Moa Backlund
Högbo GOIF
7:30.44920
Maja Eriksson
Högbo GOIF
7:48.46790
X X
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
8.5km, Längdskidor, Fristil, Stafett
1
IF Strategen lag 1
20:34.123340
Filip Borgström
IF Strategen
6:23.38220
Rasmus Westerlund
IF Strategen
6:15.37420
Georg Ersson
IF Strategen
7:56.47500
2
Landehofs lag 1
20:35.123450
+1.10
Johan Källström
Landehof Skidor
6:35.39470
Lucas Höjby
Landehof Skidor
6:03.36250
Mårten Gedda
Landehof Skidor
7:56.47530
3
Sollefteå Skidor IF lag 1
20:38.123780
+4.340
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
6:29.38860
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
6:16.37520
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
7:53.47200
4
OK Sarven 1
20:39.123840
+5.400
Jesper Lindberg
OK Sarven
6:22.38190
Hannes Mickelsson
OK Sarven
6:23.38250
Eelis Murto
OK Sarven
7:53.47200
5
Stora Tuna IK SK 1
20:43.124220
+8.780
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
6:29.38850
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:14.37310
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
7:59.47860
6
IFK Mora SK lag 1
21:02.126110
+27.2670
Per Jutterström
IFK Mora SK
6:32.39190
John Hermansson
IFK Mora SK
6:11.37010
Isak Garfvé
IFK Mora SK
8:18.49710
7
Täfteå IK 1
21:17.127630
+42.4190
Simon Strömberg
Täfteå IK
6:25.38420
Viktor Holmgren
Täfteå IK
6:33.39200
Linus Westergren
Täfteå IK
8:19.49810
8
Högbo GIF lag 1
21:24.128300
+49.4860
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
6:33.39240
Martin Elmvall
Högbo GOIF
6:38.39750
Emil Danielsson
Högbo GOIF
8:12.49110
9
Storvreta IK 1
21:26.128500
+51.5060
Karl Grywenz
Storvreta IK
6:30.38920
Arvid Schön
Storvreta IK
6:14.37370
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
8:41.52010
10
SK Bore lag
21:29.128870
+55.5430
Rasmus Hedeberg
SK Bore
6:28.38720
Eric Westberg
SK Bore
6:28.38790
Arvid Värmsjö
SK Bore
8:32.51160
11
Strömnäs GIF 1
21:31.129010
+56.5570
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
6:44.40340
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
6:37.39620
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
8:09.48850
12
Vreta Skid o MK 1
21:48.130730
+1:13.7290
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
6:50.40970
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
6:46.40590
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
8:10.48970
13
Täby IS SK lag
21:53.131290
+1:19.7850
Calle Rune
Täby IS SK
6:29.38820
David Borg
Täby IS SK
6:22.38140
Johannes Josefsson
Täby IS SK
9:02.54130
14
Dala-Järna IK 1
22:01.132040
+1:27.8600
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
6:46.40520
Tilda Ström
Dala-Järna IK
7:10.42910
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
8:05.48410
15
Sundbybergs IK 1
22:10.132990
+1:36.9550
Alexander Melin
Sundbybergs IK
6:28.38790
Paige Lembke
Sundbybergs IK
7:15.43410
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
8:26.50590
16
IFK Umeå lag
22:12.133180
+1:38.9740
Eric Carlsson
IFK Umeå
6:26.38590
Jon Trägårdh
IFK Umeå
7:16.43510
Jonathan Edman
IFK Umeå
8:29.50880
17
Matfors SK 1
22:24.134390
+1:50.10950
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
6:35.39400
Jonas Lenz
Matfors SK
6:45.40470
Frank Vincent Johnsson
Matfors SK
9:04.54320
18
Garphyttans IF lag
22:27.134680
+1:53.11240
Nils Schagerström
Garphyttans IF
7:06.42550
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
6:55.41410
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
8:26.50520
19
Tranemo IF Skidklubb lag
22:30.134950
+1:56.11510
Hugo Sjögren
Tranemo IF
6:54.41310
Elias Alstéus
Tranemo IF
7:06.42520
Linus Rydin
Tranemo IF
8:30.50920
20
Eksjö SOK lag
22:34.135310
+1:59.11870
Carl Hedin
Eksjö SOK
6:53.41260
Emil Granstedt
Eksjö SOK
6:46.40510
Olof Hedin
Eksjö SOK
8:54.53340
21
IF Strategen lag
22:43.136270
+2:09.12830
Viktor Wiig
IF Strategen
6:42.40180
Jonne Luikkonen
IF Strategen
7:01.42080
Love Kreij
IF Strategen
8:59.53810
22
IF Hallby SOK 1
23:04.138310
+2:29.14870
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
6:36.39550
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
7:24.44330
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
9:03.54230
23
Vårby IK 1
23:05.138440
+2:31.15000
Melker Eklund
Vårby IK
7:09.42830
Laban Nordin
Vårby IK
6:58.41760
Axel Saitton
Vårby IK
8:57.53650
24
IFK Hedemora SK lag1
23:19.139870
+2:45.16430
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
7:32.45110
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
7:19.43820
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
8:28.50740
25
Landsbro IF SK 1
23:25.140470
+2:51.17030
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
6:34.39350
Karl Petersén
Landsbro IF SK
7:26.44590
Albin Toll
Landsbro IF SK
9:24.56330
26
Ulricehamns IF 1
23:38.141780
+3:04.18340
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
7:21.44020
Hugo Ström
Ulricehamns IF
7:33.45290
Isak Lieback
Ulricehamns IF
8:43.52270
27
IK Stern 1
23:50.142950
+3:16.19510
Ask Abrahamsson
IK Stern
6:55.41440
Ingrid Bengtson
IK Stern
7:49.46820
Axel Werner
IK Stern
9:05.54490
28
Borås SK 1
24:14.145380
+3:40.21940
Oskar Lundberg
Borås SK
6:53.41200
Jacob Edvardsson
Borås SK
7:46.46550
Gustav Andersson
Borås SK
9:35.57430
29
Äspereds IF 1
24:21.146080
+3:47.22640
Gustav Nilsson
Äspereds IF
7:54.47310
Axel Jernaeus
Äspereds IF
7:22.44110
Erik Backlund
Äspereds IF
9:05.54460
30
Bergeforsens SK 1
24:23.146230
+3:48.22790
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
7:22.44110
Tove Lundh
Bergeforsens SK
7:34.45350
Adam Näslund
Bergeforsens SK
9:26.56570
31
Kalix SK lag
24:26.146590
+3:52.23150
Simon Eriksson
Kalix SK
7:22.44160
Sofia Lundkvist
Kalix SK
7:48.46760
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
9:15.55470
32
Ås IF 1
25:03.150260
+4:29.26820
Tor Rönnestrand
Ås IF
7:37.45670
Klara Roos
Ås IF
8:02.48130
Axel Mattsson
Ås IF
9:23.56260
33
Sollefteå Skidor IF lag
25:04.150310
+4:29.26870
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
6:49.40880
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
7:38.45710
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
10:36.63520
34
Garphyttans IF lag
25:50.154940
+5:16.31500
Filip Andersson
Garphyttans IF
7:45.46480
David Dudal
Garphyttans IF
8:08.48730
Arvid Andersson
Garphyttans IF
9:56.59530
-
Bodens SK 1
0
Albin Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
Martin Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Domnarvets GOIF 1
0
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Årjängs IF lag
0
Linus Jonsson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
Linda Forsby
Årjängs IF
23:59:59.8639800
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
Åsarna IK lag 1
0
Oskar Algotsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Hudiksvalls IF 1
0
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Olof Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Filip Ericsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800