Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dag Nylund
Norway
2:19:45.838400
67.6p
2
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:20:38.843700
+53.5200
67.1p
3
Kent Andersson
Sunne SLF
2:22:24.854300
+2:39.15800
66.1p
4
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:22:47.856600
+3:02.18100
65.9p
5
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:23:11.859000
+3:26.20500
65.7p
6
Otto Leikvangen
Göteborgs SK
2:24:16.865500
+4:31.27000
65.1p
7
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
2:24:25.866400
+4:40.27900
65.0p
8
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
2:25:40.873900
+5:55.35400
64.4p
9
Lars Hedfeldt
Hällefors SK
2:29:18.895700
+9:33.57200
62.5p
10
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:29:21.896000
+9:36.57500
62.5p
11
Torgny Eriksson
Granbergsdals IF
2:29:26.896500
+9:41.58000
62.5p
12
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:31:06.906500
+11:21.68000
61.7p
13
Geir Hammer
Norway
2:35:02.930100
+15:17.91600
59.8p
14
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:42:23.974200
+22:38.135700
56.7p
15
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:43:01.978000
+23:16.139500
56.4p
16
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:46:52.1001100
+27:07.162600
54.9p
17
Allan Einarsson
Malungs IF
2:47:17.1003600
+27:32.165100
54.8p
18
Larsson Anders
Axa SC
2:47:29.1004800
+27:44.166300
54.7p
19
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:50:17.1021600
+30:32.183100
53.6p
20
Michael Bergkvist
Hällefors SK
2:54:10.1044900
+34:25.206400
52.3p
21
Mats Hammarström
IFK Österbymo
2:54:29.1046800
+34:44.208300
52.2p
22
Robert Olofsson
Skärhamns IK
2:54:52.1049100
+35:07.210600
52.0p
23
Lars Zetterberg
Nacka Värmdö SK
2:59:26.1076500
+39:41.238000
50.5p
24
Mats Bergvall
Östansjö SK
3:03:07.1098600
+43:22.260100
49.3p
25
Harald Rydén
Fazer IF
3:05:19.1111800
+45:34.273300
48.7p
26
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:05:28.1112700
+45:43.274200
48.6p
27
Per Grönberg
Friskis och Svettis
3:05:48.1114700
+46:03.276200
48.5p
28
Peter Lundgren
Nyköpings OK
3:05:51.1115000
+46:06.276500
48.5p
29
Lars Hammarlund
IK Stern
3:06:00.1115900
+46:15.277400
48.5p
30
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
3:09:30.1136900
+49:45.298400
47.5p
31
Anders Andersson
Ryda SK
3:09:51.1139000
+50:06.300500
47.4p
32
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
3:10:41.1144000
+50:56.305500
47.1p
33
Mikael Walter
Föreningen IKJ Haninge
3:12:42.1156100
+52:57.317600
46.6p
34
Per Nylund
Rävdun SK
3:18:34.1191300
+58:49.352800
45.0p
35
Richard Olivecrona
IK Stern
3:18:36.1191500
+58:51.353000
45.0p
36
Ibert Johansson
IK Stern
3:42:29.1334800
+1:22:44.496300
39.6p
37
Erik Hansen
Sunne SLF
3:47:09.1362800
+1:27:24.524300
38.7p
38
Jonas Täng
IK Stern
4:15:17.1531600
+1:55:32.693100
34.0p
-
Anders Carlson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
Göran Andersson
Strömtorps IK
23:59:59.8639800
-
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
-
Göran Ryding
Berber IS
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)