Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:00:56.725500
80.6p
2
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:04:26.746500
+3:30.20900
77.8p
3
Christofer Stevenson
Team Ormsalva
2:06:28.758700
+5:32.33100
76.3p
4
Tobias Johansson
Axa SC
2:07:17.763600
+6:21.38000
75.7p
5
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:07:49.766800
+6:53.41200
75.3p
6
Pontus Carlsson
Sundborns GoIF
2:13:27.800600
+12:31.75000
71.5p
7
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:15:53.815200
+14:57.89600
70.0p
8
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
2:18:30.830900
+17:34.105300
68.4p
9
Henric Johansson
Grava SK
2:22:16.853500
+21:20.127900
66.2p
10
Johan Didron
Axa SC
2:25:17.871600
+24:21.146000
64.6p
11
Axel Strandell
Storvreta IK
2:25:18.871700
+24:22.146100
64.6p
12
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:25:34.873300
+24:38.147700
64.4p
13
Carl Lönnbark
Axa SC
2:26:56.881500
+26:00.155900
63.7p
14
Johan Eriksson
Abb IF SK
2:27:13.883200
+26:17.157600
63.6p
15
Anders Hjertberg
Hassela IF
2:29:37.897600
+28:41.172000
62.4p
16
Daniel Udd
Venjans AIK
2:30:41.904000
+29:45.178400
61.9p
17
Tobias Krümmling
Axa SC
2:31:27.908600
+30:31.183000
61.5p
18
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:33:30.920900
+32:34.195300
60.5p
19
Andreas Larsson
Intersport IF
2:35:16.931500
+34:20.205900
59.7p
20
Fredrik Persson
IK Stern
2:36:26.938500
+35:30.212900
59.2p
21
David Ranfalk
IK Stern
2:36:46.940500
+35:50.214900
59.1p
22
Martin Hammarlund
Motala AIF SK
2:37:47.946600
+36:51.221000
58.6p
23
Joacim Gustafsson
Brännebrona SK
2:37:48.946700
+36:52.221100
58.6p
24
Erik Brittus
Sågmyra SK
2:37:59.947800
+37:03.222200
58.5p
25
Björn Eriksson
Axa SC
2:38:31.951000
+37:35.225400
58.3p
26
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:40:39.963800
+39:43.238200
57.4p
27
Linus Iseborn
Främmestads IK
2:40:42.964100
+39:46.238500
57.4p
28
Niklas Brömses
Peab Bedriftsidrettslag
2:43:50.982900
+42:54.257300
56.1p
29
Johan Moreau
IK Stern
2:45:24.992300
+44:28.266700
55.5p
30
Isak Nordh
IK Stern
2:47:11.1003000
+46:15.277400
54.8p
31
Mattias Färnlycke
Lima IF
2:48:45.1012400
+47:49.286800
54.2p
32
Mathias Kall
Sya SK
2:49:03.1014200
+48:07.288600
54.1p
33
Jonas Nilsson
Volvo IF
2:49:08.1014700
+48:12.289100
54.1p
34
Niclas Rollborn
OK Linné
2:53:42.1042100
+52:46.316500
52.4p
35
Johan Farth
Axa SC
2:55:11.1051000
+54:15.325400
51.9p
36
Joakim Eliasson
Bjursås IK
2:57:05.1062400
+56:09.336800
51.3p
37
Christian Kingstad
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:57:20.1063900
+56:24.338300
51.2p
38
Anders Hinn
Axa SC
2:57:34.1065300
+56:38.339700
51.1p
39
Henry Fröcklin
Linköpings SK
2:57:53.1067200
+56:57.341600
51.0p
40
Erik Björkegren
IK Stern
2:59:19.1075800
+58:23.350200
50.5p
41
Jonas Fransson
Hindås SK
2:59:48.1078700
+58:52.353100
50.4p
42
Pär Andersson
IFK Skövde SK
3:04:09.1104800
+1:03:13.379200
49.0p
43
Mikael Haraldsson
Filipstads SF
3:04:20.1105900
+1:03:24.380300
49.0p
44
Erik Bengtsson
Falu IK
3:05:26.1112500
+1:04:30.386900
48.6p
45
Thomas Norrgård
IK Stern
3:07:27.1124600
+1:06:31.399000
48.0p
46
Mikael Laag
Åsarna IK
3:23:07.1218600
+1:22:11.493000
43.9p
47
Marcus Hedqvist
Axa SC
3:30:10.1260900
+1:29:14.535300
42.2p
48
Daniel Johansson
Hagfors SF
3:45:46.1354500
+1:44:50.628900
39.0p
49
Per Lindroth
Axa SC
3:49:12.1375100
+1:48:16.649500
38.3p
-
Ghassan Kadhim
Skanska IF
23:59:58.8639700
-
Henrik ALM
Gnosjö FK
23:59:58.8639700
-
Jörgen Unger
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Joakim Thureson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Andreas Nilsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Jens Halvarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)