Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup Falun Jaktstart
2017-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
26km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
34:42.208130
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
34:44.208360
+2.130
3
Simon Lageson
Åsarna IK
35:04.210380
+22.2150
4
Anders Svanebo
Stockviks SF
35:07.210690
+25.2460
5
Johan Häggström
Piteå Elit SK
35:35.213490
+53.5260
6
Axel Ekström
Garphyttans IF
35:37.213610
+54.5380
7
Björn Sandström
Piteå Elit SK
35:37.213630
+55.5400
8
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
36:31.219060
+1:49.10830
9
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
36:31.219090
+1:49.10860
10
Erik Silfver
IFK Umeå
36:32.219100
+1:49.10870
11
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
36:32.219170
+1:50.10940
12
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
36:32.219190
+1:50.10960
13
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
36:34.219300
+1:51.11070
14
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
36:40.219920
+1:57.11690
15
Robin Norum
IFK Umeå
36:53.221230
+2:11.13000
16
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
37:09.222820
+2:26.14590
17
Daniel Svensson
IFK Mora SK
37:21.224020
+2:38.15790
18
Filip Danielsson
SK Bore
37:26.224500
+2:43.16270
19
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
37:27.224610
+2:44.16380
20
Anders Jonsson
Stockviks SF
37:32.225130
+2:50.16900
21
Jens Andersson
Kalix SK
37:38.225780
+2:56.17550
22
Petter Engdahl
Östersunds SK
37:42.226100
+2:59.17870
23
Eddie Edström
Stockviks SF
38:02.228130
+3:20.19900
24
Gustav Nordström
Borås SK
38:07.228650
+3:25.20420
25
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:12.229190
+3:30.20960
26
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
38:15.229450
+3:33.21220
27
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
38:21.230020
+3:38.21790
28
Emil Persson
Östersunds SK
38:31.231050
+3:49.22820
29
Johannes Ringsby
SK Bore
38:37.231670
+3:55.23440
30
Sivert Bergan Halfdan
Norway
38:51.233050
+4:09.24820
31
Victor Hallquist
Åsarna IK
38:52.233110
+4:09.24880
32
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
39:07.234620
+4:24.26390
33
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
39:08.234700
+4:25.26470
34
Håkan Emilsson
Offerdals SK
39:21.236070
+4:39.27840
35
Roger Øye Pollen
Norway
39:23.236230
+4:41.28000
36
Kentaro Ishikawa
Japan
39:33.237290
+4:51.29060
37
Nils Persson
Östersunds SK
39:43.238290
+5:01.30060
38
Sebastian Olsson
Stockviks SF
39:44.238380
+5:02.30150
39
Marcus Grate
IFK Umeå
39:52.239130
+5:10.30900
40
Alfred Buskqvist
IK Stern
39:52.239140
+5:10.30910
41
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
39:53.239220
+5:10.30990
42
Asset Dyussenov
Kazakstan
39:54.239340
+5:12.31110
43
Edvard Sundman
Åsarna IK
40:01.240060
+5:19.31830
44
John Magnus Haugen
Norway
40:03.240210
+5:20.31980
45
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
40:04.240340
+5:22.32110
46
Jonathan Engström
Borås SK
40:11.241090
+5:29.32860
47
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:13.241220
+5:30.32990
48
Emil Svensson
Åsarna IK
40:44.244320
+6:01.36090
49
Max Novak
Offerdals SK
40:49.244820
+6:06.36590
50
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
40:49.244860
+6:07.36630
51
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
40:53.245220
+6:10.36990
52
Johan Forsberg
IFK Umeå
41:03.246220
+6:20.37990
53
Mattias Bångman
Offerdals SK
41:11.247010
+6:28.38780
54
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
41:12.247160
+6:30.38930
55
Elias Dahl
Offerdals SK
41:13.247210
+6:30.38980
56
Martin Herbert
Sundbybergs IK
41:25.248490
+6:43.40260
57
Erik Persson
IF Hallby SOK
41:54.251310
+7:11.43080
58
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
41:57.251650
+7:15.43420
59
Joel Lager
Garphyttans IF
42:27.254620
+7:44.46390
60
Patrik Tallbom
Östersunds SK
42:40.255900
+7:57.47670
61
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
43:17.259660
+8:35.51430
62
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
43:20.259900
+8:37.51670
63
Carl Olander
IK Stern
43:36.261530
+8:54.53300
64
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
43:38.261770
+8:56.53540
65
Emil Winsa
Sävast Ski Team IF
43:40.261950
+8:58.53720
66
Viktor Axelsson
Borås SK
43:43.262210
+9:00.53980
67
Ola Jonsson
Storumans IK
44:25.266430
+9:43.58200
68
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
44:41.268050
+9:59.59820
69
Tim Magnusson
IFK Mora SK
44:42.268110
+9:59.59880
70
Emil Lagergren
Tynderö IK
44:48.268740
+10:06.60510
71
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
44:59.269810
+10:16.61580
72
Jakob Jansson
Östersunds SK
45:20.271970
+10:38.63740
73
Joachim Weel Rosbo
Danmark
45:23.272280
+10:41.64050
74
David Thorell
IK Stern
45:53.275200
+11:10.66970
75
Simon Svanebo
Tynderö IK
46:12.277160
+11:30.68930
76
Martin Johansson
Linköpings SK
48:45.292480
+14:03.84250
77
Martin Edman
Ulricehamns IF
49:40.297960
+14:58.89730
78
Markus Nordmark
Nässjö SF
1:01:25.368420
+26:42.160190
-
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Ragnar Bragvin Andresen
Norway
23:59:58.8639700
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Brynjar Leo Kristinsson
Island
23:59:58.8639700
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Anton Karlsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ivan Lyuft
Kazakstan
23:59:59.8639800
-
Callum Watson
Australia
23:59:59.8639800
-
Sævar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
25:19.151800
2
Maria Nordström
Ulricehamns IF
25:43.154210
+24.2310
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
25:43.154260
+24.2360
4
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
25:44.154340
+25.2440
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
26:21.158010
+1:02.6110
6
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26:39.159810
+1:20.7910
7
Elin Mohlin
Åsarna IK
26:57.161630
+1:38.9730
8
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
27:07.162640
+1:48.10740
9
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:14.163370
+1:55.11470
10
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
27:23.164230
+2:04.12330
11
Frida Erkers
IFK Mora SK
27:25.164450
+2:06.12550
12
Sandra Olsson
Malungs IF
27:43.166220
+2:24.14320
13
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:43.166240
+2:24.14340
14
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
27:44.166370
+2:25.14470
15
Hedda Bångman
Offerdals SK
27:46.166520
+2:27.14620
16
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:09.168870
+2:50.16970
17
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
28:14.169350
+2:55.17450
18
Sofie Elebro
IFK Umeå
28:18.169740
+2:59.17840
19
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
28:34.171380
+3:15.19480
20
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
28:52.173190
+3:33.21290
21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:53.173260
+3:34.21360
22
Lisa Dahl
Offerdals SK
28:58.173770
+3:39.21870
23
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
29:07.174660
+3:48.22760
24
Johanna Skottheim
Sälens IF
29:19.175800
+4:00.23900
25
Valeriya Tyuleneva
Kazakstan
29:19.175870
+4:00.23970
26
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:47.178660
+4:28.26760
27
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
29:48.178780
+4:29.26880
28
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29:52.179170
+4:33.27270
29
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
30:12.181130
+4:53.29230
30
Ida Dahl
IFK Mora SK
30:14.181380
+4:55.29480
31
Natalya Sokolovskaya
Kazakstan
30:16.181580
+4:57.29680
32
Eva Johansson
Linköpings SK
30:52.185190
+5:33.33290
33
Isabelle Persson
Stockviks SF
30:55.185460
+5:36.33560
34
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
31:08.186790
+5:49.34890
35
Maria Jonasson
Östersunds SK
31:19.187820
+6:00.35920
36
Maria Sundström
Strömnäs GIF
31:41.190080
+6:22.38180
37
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
32:17.193620
+6:58.41720
38
Madelene Nord
IFK Mora SK
32:20.193920
+7:01.42020
39
Helena Lundkvist
Kalix SK
32:27.194640
+7:08.42740
40
Emma Ivarsson
Årsunda IF
32:42.196130
+7:23.44230
41
Ulrika Axelsson
Sya SK
32:52.197150
+7:33.45250
42
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
33:03.198200
+7:44.46300
43
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
34:48.208740
+9:29.56840
44
Elin Karlsson
OK Borgen
36:00.215930
+10:41.64030
45
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
38:21.230080
+13:02.78180
46
Anna Kvarnström
Dala-Järna IK
41:16.247580
+15:57.95680
47
Solveig Maria Hallvardsdottir
Island
43:13.259270
+17:54.107370
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Elsa-gudrun Jonsdottir
Island
23:59:59.8639800
-
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Fern Cates
Storbritannien
23:59:59.8639800