Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2017-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
17:44.106350
2
Emil Danielsson
Högbo GOIF
18:16.109510
+31.3060
3
Mårten Gedda
OK Landehof
18:18.109770
+34.3320
4
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
18:23.110200
+38.3750
5
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
18:37.111660
+53.5210
6
Eelis Murto
OK Sarven
18:45.112460
+1:01.6010
7
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
18:47.112610
+1:02.6160
8
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
18:56.113570
+1:12.7120
9
Jesper Lindberg
OK Sarven
18:57.113640
+1:12.7190
10
Truls Gisselman
Rehns BK
19:03.114280
+1:19.7830
11
Benjamin Terent
Rehns BK
19:08.114790
+1:24.8340
12
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
19:09.114840
+1:24.8390
13
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
19:14.115300
+1:29.8850
14
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
19:18.115740
+1:33.9290
15
George Ersson
IF Strategen
19:19.115830
+1:34.9380
15
Filip Borgström
IF Strategen
19:19.115830
+1:34.9380
17
Isak Lieback
Ulricehamns IF
19:26.116580
+1:42.10130
17
Alexander Melin
Sundbybergs IK
19:26.116580
+1:42.10130
19
Jonathan Edman
IFK Umeå
19:27.116600
+1:42.10150
20
Linus Rydin
Tranemo IF
19:29.116860
+1:45.10410
21
Viktor Wiig
IF Strategen
19:31.117030
+1:46.10580
22
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
19:36.117590
+1:52.11140
23
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
19:37.117650
+1:53.11200
23
Emil Rapp
SK Leksand
19:37.117650
+1:53.11200
25
Simon Strömberg
Täfteå IK
19:38.117700
+1:53.11250
26
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
19:43.118230
+1:58.11780
27
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
19:44.118340
+1:59.11890
28
Lukas Höiby
OK Landehof
19:49.118800
+2:04.12350
29
Oskar Åslund
Östersunds SK
19:54.119350
+2:10.12900
30
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
19:58.119720
+2:13.13270
31
Linus Westergren
Täfteå IK
19:59.119840
+2:14.13390
32
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
20:01.120060
+2:17.13610
33
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
20:03.120230
+2:18.13780
34
Per Jutterström
IFK Mora SK
20:06.120500
+2:21.14050
35
Eric Carlsson
IFK Umeå
20:07.120620
+2:22.14170
36
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
20:07.120630
+2:22.14180
37
Anton Karlsson
Tanums IF
20:08.120750
+2:24.14300
38
Fabian Csiky
Lycksele IF
20:08.120770
+2:24.14320
38
Albin Lundqvist
Gillberga SK
20:08.120770
+2:24.14320
40
John Hermansson
IFK Mora SK
20:10.120950
+2:26.14500
41
Martin Elmvall
Högbo GOIF
20:10.120980
+2:26.14530
42
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
20:15.121440
+2:30.14990
43
Rasmus Rudberg
Sya SK
20:24.122310
+2:39.15860
44
Arvid Värmsjö
SK Bore
20:27.122610
+2:42.16160
45
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
20:28.122730
+2:43.16280
46
Robin Ivansson
Offerdals SK
20:29.122800
+2:44.16350
47
Felix Fougstedt
Grava SK
20:29.122880
+2:45.16430
48
Karl Stark
Vaggeryds SOK
20:34.123300
+2:49.16850
49
Ask Abrahamsson
IK Stern
20:38.123750
+2:54.17300
50
Love Kreij
IF Strategen
20:39.123860
+2:55.17410
51
Per Nordholm
Sävedalens AIK
20:43.124200
+2:58.17750
52
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
21:01.126050
+3:17.19600
53
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
21:06.126540
+3:21.20090
54
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
21:09.126810
+3:24.20360
55
Alfons Peterson
Borås GIF
21:10.126910
+3:25.20460
56
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
21:16.127580
+3:32.21130
57
Johannes Josefsson
Täby IS SK
21:17.127670
+3:33.21220
58
Hampus Claesson
Öregrunds IK
21:21.128070
+3:37.21620
59
Melvin Friis
SK Granan
21:39.129880
+3:55.23430
60
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
21:40.129930
+3:55.23480
61
Albin Toll
Landsbro IF SK
21:49.130830
+4:04.24380
62
Erik Backlund
Äspereds IF
22:05.132400
+4:20.25950
63
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
22:16.133530
+4:31.27080
64
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
22:18.133770
+4:34.27320
65
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
22:28.134730
+4:43.28280
66
Axel Jernaeus
Äspereds IF
22:33.135260
+4:49.28810
67
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
22:42.136120
+4:57.29670
68
Arvid Andersson
Garphyttans IF
22:44.136330
+4:59.29880
69
Gustav Sundstedt
Arlanda-Märsta SK
23:17.139610
+5:32.33160
70
Ludwig Sandberg
IK Rex
23:21.140040
+5:36.33590
71
Gustav Nilsson
Äspereds IF
24:31.147000
+6:46.40550
72
Carl Svensson
Sundbybergs IK
24:33.147270
+6:49.40820
73
Petter Bengtsson
Storvreta IK
25:14.151370
+7:30.44920
74
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
25:22.152110
+7:37.45660
-
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
-
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Erik Lindgren
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
-
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Axel Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)