Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2017-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
17:44.106350
2
H 16
Emil Danielsson
Högbo GOIF
18:16.109510
+31.3060
3
H 16
Mårten Gedda
OK Landehof
18:18.109770
+34.3320
4
H 16
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
18:23.110200
+38.3750
5
H 16
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
18:37.111660
+53.5210
6
H 16
Eelis Murto
OK Sarven
18:45.112460
+1:01.6010
7
H 16
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
18:47.112610
+1:02.6160
8
H 16
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
18:56.113570
+1:12.7120
9
H 16
Jesper Lindberg
OK Sarven
18:57.113640
+1:12.7190
10
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
19:03.114280
+1:19.7830
11
H 16
Benjamin Terent
Rehns BK
19:08.114790
+1:24.8340
12
H 16
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
19:09.114840
+1:24.8390
13
H 16
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
19:14.115300
+1:29.8850
14
H 16
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
19:18.115740
+1:33.9290
15
H 16
George Ersson
IF Strategen
19:19.115830
+1:34.9380
15
H 16
Filip Borgström
IF Strategen
19:19.115830
+1:34.9380
17
H 16
Isak Lieback
Ulricehamns IF
19:26.116580
+1:42.10130
17
H 16
Alexander Melin
Sundbybergs IK
19:26.116580
+1:42.10130
19
H 16
Jonathan Edman
IFK Umeå
19:27.116600
+1:42.10150
20
H 16
Linus Rydin
Tranemo IF
19:29.116860
+1:45.10410
21
H 16
Viktor Wiig
IF Strategen
19:31.117030
+1:46.10580
22
H 16
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
19:36.117590
+1:52.11140
23
H 16
Emil Rapp
SK Leksand
19:37.117650
+1:53.11200
23
H 16
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
19:37.117650
+1:53.11200
25
H 16
Simon Strömberg
Täfteå IK
19:38.117700
+1:53.11250
26
H 16
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
19:43.118230
+1:58.11780
27
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
19:44.118340
+1:59.11890
28
H 16
Lukas Höiby
OK Landehof
19:49.118800
+2:04.12350
29
D 16
Tilde Bångman
Offerdals SK
19:54.119320
+2:09.12870
30
H 16
Oskar Åslund
Östersunds SK
19:54.119350
+2:10.12900
31
H 16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
19:58.119720
+2:13.13270
32
H 16
Linus Westergren
Täfteå IK
19:59.119840
+2:14.13390
33
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
19:59.119880
+2:15.13430
34
H 16
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
20:01.120060
+2:17.13610
35
H 16
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
20:03.120230
+2:18.13780
36
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
20:06.120500
+2:21.14050
37
H 16
Eric Carlsson
IFK Umeå
20:07.120620
+2:22.14170
38
H 16
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
20:07.120630
+2:22.14180
39
H 16
Anton Karlsson
Tanums IF
20:08.120750
+2:24.14300
40
H 16
Fabian Csiky
Lycksele IF
20:08.120770
+2:24.14320
40
H 16
Albin Lundqvist
Gillberga SK
20:08.120770
+2:24.14320
42
H 16
John Hermansson
IFK Mora SK
20:10.120950
+2:26.14500
43
H 16
Martin Elmvall
Högbo GOIF
20:10.120980
+2:26.14530
44
D 16
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
20:14.121310
+2:29.14860
45
H 16
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
20:15.121440
+2:30.14990
46
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
20:15.121480
+2:31.15030
47
H 16
Rasmus Rudberg
Sya SK
20:24.122310
+2:39.15860
48
D 16
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
20:26.122560
+2:42.16110
49
H 16
Arvid Värmsjö
SK Bore
20:27.122610
+2:42.16160
50
H 16
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
20:28.122730
+2:43.16280
51
H 16
Robin Ivansson
Offerdals SK
20:29.122800
+2:44.16350
52
H 16
Felix Fougstedt
Grava SK
20:29.122880
+2:45.16430
53
D 16
Maja Årebäck
Bolidens SK
20:32.123160
+2:48.16710
54
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
20:34.123300
+2:49.16850
55
H 16
Ask Abrahamsson
IK Stern
20:38.123750
+2:54.17300
56
H 16
Love Kreij
IF Strategen
20:39.123860
+2:55.17410
57
D 16
Linnea Johansson
Linköpings SK
20:41.124070
+2:57.17620
58
H 16
Per Nordholm
Sävedalens AIK
20:43.124200
+2:58.17750
59
D 16
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
20:46.124510
+3:01.18060
60
D 16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
21:00.125920
+3:15.19470
61
H 16
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
21:01.126050
+3:17.19600
62
H 16
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
21:06.126540
+3:21.20090
63
H 16
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
21:09.126810
+3:24.20360
64
H 16
Alfons Peterson
Borås GIF
21:10.126910
+3:25.20460
65
H 16
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
21:16.127580
+3:32.21130
66
H 16
Johannes Josefsson
Täby IS SK
21:17.127670
+3:33.21220
67
D 16
Nora Lignell
Lucksta IF
21:20.127950
+3:36.21500
68
H 16
Hampus Claesson
Öregrunds IK
21:21.128070
+3:37.21620
69
D 16
Olivia Lavén
Täby IS SK
21:26.128510
+3:41.22060
70
D 16
Elsa Wallin
Högbo GOIF
21:26.128570
+3:42.22120
70
D 16
Julia Nilsson
Offerdals SK
21:26.128570
+3:42.22120
72
D 16
Petra Forsman
Öje IF
21:37.129650
+3:53.23200
73
D 16
Ida Lundgren
IFK Umeå
21:38.129700
+3:53.23250
74
H 16
Melvin Friis
SK Granan
21:39.129880
+3:55.23430
75
H 16
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
21:40.129930
+3:55.23480
76
H 16
Albin Toll
Landsbro IF SK
21:49.130830
+4:04.24380
77
D 16
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
21:54.131340
+4:09.24890
78
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF
21:57.131640
+4:12.25190
79
H 16
Erik Backlund
Äspereds IF
22:05.132400
+4:20.25950
80
D 16
Kerstin Näslund
SK Bore
22:05.132480
+4:21.26030
81
D 16
Ida Wasell
Järpens SK
22:08.132790
+4:24.26340
82
D 16
Amanda Hedström
IK Fryken
22:09.132890
+4:25.26440
83
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
22:14.133340
+4:29.26890
84
D 16
Sara Uddegård
Offerdals SK
22:15.133440
+4:30.26990
85
H 16
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
22:16.133530
+4:31.27080
86
H 16
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
22:18.133770
+4:34.27320
87
D 16
Moa Backlund
Högbo GOIF
22:20.133920
+4:35.27470
88
D 16
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
22:26.134510
+4:41.28060
89
D 16
Tova Nyberg
OK Sarven
22:26.134520
+4:41.28070
90
D 16
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
22:26.134580
+4:42.28130
91
H 16
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
22:28.134730
+4:43.28280
92
D 16
Paige Lembke
Sundbybergs IK
22:29.134820
+4:44.28370
93
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
22:29.134840
+4:44.28390
94
H 16
Axel Jernaeus
Äspereds IF
22:33.135260
+4:49.28810
95
D 16
Felicia Norrby
Tranemo IF
22:41.136000
+4:56.29550
96
D 16
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
22:42.136100
+4:57.29650
97
H 16
Alexi Pirttikoski
Kalix SK
22:42.136120
+4:57.29670
98
H 16
Arvid Andersson
Garphyttans IF
22:44.136330
+4:59.29880
99
D 16
Linn Schogster
IFK Umeå
22:45.136400
+5:00.29950
100
D 16
Hanna Carlsson
Falu IK
22:55.137440
+5:10.30990
101
D 16
Alva Andreasson
IK Fryken
22:56.137550
+5:12.31100
102
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
22:57.137650
+5:13.31200
103
D 16
Elsa Persson
IK Fryken
23:14.139340
+5:29.32890
104
D 16
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
23:16.139510
+5:31.33060
105
H 16
Gustav Sundstedt
Arlanda-Märsta SK
23:17.139610
+5:32.33160
106
H 16
Ludwig Sandberg
IK Rex
23:21.140040
+5:36.33590
107
D 16
Ida Olaspers
Orsa SK
23:21.140070
+5:37.33620
108
D 16
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
23:31.141080
+5:47.34630
109
D 16
Julia Jonsson
Jättendals IF
23:34.141340
+5:49.34890
110
D 16
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
23:40.141910
+5:55.35460
111
D 16
Nannie Johansson
SK Granan
23:46.142510
+6:01.36060
112
D 16
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
23:50.142930
+6:05.36480
113
D 16
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:55.143410
+6:10.36960
114
D 16
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
24:09.144820
+6:24.38370
115
D 16
Hanna Johansson
Ödeshögs SK
24:09.144830
+6:24.38380
116
D 16
Elsa Melin
Landsbro IF SK
24:16.145500
+6:31.39050
117
D 16
Minna Seger
Garphyttans IF
24:22.146140
+6:37.39690
118
D 16
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
24:30.146930
+6:45.40480
119
H 16
Gustav Nilsson
Äspereds IF
24:31.147000
+6:46.40550
120
H 16
Carl Svensson
Sundbybergs IK
24:33.147270
+6:49.40820
121
D 16
Maja Eriksson
Högbo GOIF
24:39.147890
+6:55.41440
122
H 16
Petter Bengtsson
Storvreta IK
25:14.151370
+7:30.44920
123
H 16
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
25:22.152110
+7:37.45660
124
D 16
Klara Bolin
Tumba-mälarhöjden OK
23:59:58.8639700
124
H 16
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:58.8639700
126
D 16
Julia Johansson
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
126
D 16
Jenny Edin
Matfors SK
23:59:59.8639800
126
D 16
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
126
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
126
D 16
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
126
H 16
Axel Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
126
H 16
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:59.8639800
126
H 16
Elias Röstin
Söders SOL Tyresö
23:59:59.8639800
126
H 16
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
126
H 16
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
126
H 16
Erik Lindgren
Gävle SK
23:59:59.8639800
126
H 16
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
126
H 16
Albin Berger
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
126
H 16
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
126
H 16
David Sjöberg
Gimo IF SK
23:59:59.8639800
126
H 16
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
12:04.72370
2
H 15
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12:06.72530
+1.60
3
H 15
Albin Åström
Bodens SK
12:18.73790
+14.1320
4
H 15
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
12:19.73840
+14.1370
5
H 15
Isak Garfvé
IFK Mora SK
12:26.74580
+22.2110
6
H 15
Calle Rune
Täby IS SK
12:33.75240
+28.2770
7
H 15
Gustav Hedström
Östersunds SK
12:38.75770
+34.3300
8
H 15
Rasmus Westerlund
IF Strategen
12:44.76370
+40.3900
9
H 15
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
12:46.76550
+41.4080
10
H 15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:50.76960
+45.4490
11
H 15
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
12:53.77270
+49.4800
12
H 15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:54.77320
+49.4850
13
H 15
Rasmus Hedeberg
SK Bore
12:54.77350
+49.4880
14
H 15
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
12:57.77620
+52.5150
15
H 15
Axel Elmblad
Gnosjö FK
12:58.77760
+53.5290
16
H 15
Hannes Mickelsson
OK Sarven
13:00.77940
+55.5470
17
H 15
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
13:02.78130
+57.5660
18
H 15
Johan Källström
OK Landehof
13:02.78180
+58.5710
19
H 15
Karl Grywenz
Storvreta IK
13:03.78260
+58.5790
20
H 15
Eric Westberg
SK Bore
13:08.78730
+1:03.6260
21
H 15
David Borg
Täby IS SK
13:08.78770
+1:04.6300
22
H 15
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
13:12.79160
+1:07.6690
23
H 15
David Melin
Gimo IF SK
13:15.79440
+1:10.6970
24
H 15
Martin Blomberg
Lycksele IF
13:16.79530
+1:11.7060
25
H 15
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
13:23.80290
+1:19.7820
26
H 15
Nils Melén
SK Bore
13:26.80500
+1:21.8030
27
H 15
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
13:27.80630
+1:22.8160
28
H 15
Melker Nordgren
Falu IK
13:29.80830
+1:24.8360
29
D 15
Elina Franzén
Idre SK
13:31.81010
+1:26.8540
30
D 15
Märta Rosenberg
Duveds IF
13:31.81030
+1:26.8560
31
H 15
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
13:35.81490
+1:31.9020
32
H 15
Hugo Sjögren
Tranemo IF
13:37.81600
+1:32.9130
33
D 15
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
13:38.81720
+1:33.9250
34
H 15
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
13:39.81830
+1:34.9360
35
H 15
Erik Larsson
IFK Mora SK
13:39.81870
+1:35.9400
36
H 15
Olof Hedin
Eksjö SOK
13:41.82010
+1:36.9540
37
H 15
Nils Schagerström
Garphyttans IF
13:44.82320
+1:39.9850
38
H 15
Axel Lundgren
Stockviks SF
13:45.82450
+1:40.9980
39
H 15
Melker Eklund
Vårby IK
13:46.82580
+1:42.10110
40
D 15
Kajsa Rapp
SK Leksand
13:47.82670
+1:43.10200
41
H 15
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
13:48.82720
+1:43.10250
42
D 15
Alva Björk
Orsa SK
13:50.82910
+1:45.10440
43
H 15
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
13:51.83040
+1:46.10570
44
H 15
Oskar Lundberg
Borås SK
13:55.83430
+1:50.10960
45
H 15
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:56.83540
+1:51.11070
46
D 15
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
13:57.83630
+1:52.11160
47
H 15
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
14:00.83940
+1:55.11470
48
D 15
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
14:02.84110
+1:57.11640
48
H 15
Axel Saitton
Vårby IK
14:02.84110
+1:57.11640
50
H 15
Oskar Algotsson
Åsarna IK
14:02.84130
+1:57.11660
51
H 15
Viktor Holmgren
Täfteå IK
14:03.84240
+1:58.11770
52
H 15
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
14:03.84290
+1:59.11820
53
D 15
Julia Löfström
Månkarbo IF
14:07.84640
+2:02.12170
54
D 15
Tilda Ström
Dala-Järna IK
14:08.84700
+2:03.12230
55
H 15
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
14:09.84830
+2:04.12360
56
H 15
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
14:09.84860
+2:04.12390
57
H 15
Adam Näslund
Bergeforsens SK
14:16.85530
+2:11.13060
58
D 15
Andrea Aulin
Eksjö SOK
14:17.85630
+2:12.13160
59
D 15
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
14:20.85900
+2:15.13430
Logga in för att slippa de här annonserna
60
H 15
Axel Mattsson
Ås IF
14:23.86200
+2:18.13730
61
H 15
Filip Ericsson
Hudiksvalls IF
14:24.86370
+2:20.13900
62
H 15
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
14:25.86450
+2:20.13980
63
H 15
Simon Eriksson
Kalix SK
14:25.86460
+2:20.13990
64
D 15
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
14:26.86530
+2:21.14060
65
D 15
Lisa Nystedt
Täby IS SK
14:29.86840
+2:24.14370
66
H 15
Martin Lundström
Bodens SK
14:32.87110
+2:27.14640
67
D 15
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:32.87120
+2:27.14650
68
D 15
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
14:32.87160
+2:27.14690
69
H 15
Tor Rönnestrand
Ås IF
14:34.87330
+2:29.14860
70
H 15
Jonne Liukkonen
IF Strategen
14:34.87380
+2:30.14910
71
D 15
Klara Andersson
Dala-Järna IK
14:37.87640
+2:32.15170
72
H 15
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
14:37.87660
+2:32.15190
73
D 15
Elin Westh
SK Bore
14:38.87740
+2:33.15270
74
D 15
Saga Nilsson
Skellefteå SK
14:39.87870
+2:35.15400
75
D 15
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
14:41.88080
+2:37.15610
76
D 15
Märta Anderson
Dala-Järna IK
14:42.88100
+2:37.15630
77
H 15
Elias Alstéus
Tranemo IF
14:45.88400
+2:40.15930
78
H 15
Jonas Lenz
Matfors SK
14:46.88530
+2:41.16060
79
D 15
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
14:46.88570
+2:42.16100
80
D 15
Julia Lundgren
Lycksele IF
14:47.88670
+2:43.16200
81
D 15
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
14:53.89210
+2:48.16740
81
H 15
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
14:53.89210
+2:48.16740
83
D 15
Elsa Carlsson
Åsarna IK
14:53.89250
+2:48.16780
84
D 15
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
14:54.89360
+2:49.16890
85
H 15
Albert Mattsson
Sundbybergs IK
14:55.89430
+2:50.16960
86
D 15
Ellen Sjölund
Duveds IF
14:56.89500
+2:51.17030
87
D 15
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
14:58.89700
+2:53.17230
88
H 15
Filip Andersson
Garphyttans IF
14:58.89780
+2:54.17310
89
D 15
Anna Novak
Offerdals SK
14:59.89800
+2:54.17330
90
D 15
Emma Lindqvist
Bodens SK
14:59.89840
+2:54.17370
91
H 15
Alexander Thudeen
Sya SK
15:00.89930
+2:55.17460
92
H 15
Alvar Melin
Föreningen IKJ Haninge
15:01.90060
+2:56.17590
93
H 15
Erik Fransson
Borås SK
15:05.90440
+3:00.17970
94
H 15
Gustav Andersson
Borås SK
15:06.90510
+3:01.18040
95
D 15
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
15:07.90650
+3:02.18180
96
D 15
Anna Jonsson
Duveds IF
15:07.90690
+3:03.18220
97
D 15
Sofia Lundkvist
Kalix SK
15:08.90760
+3:03.18290
98
D 15
Thula Olskims
Delsbo IF
15:13.91240
+3:08.18770
99
H 15
Jon Trägårdh
IFK Umeå
15:14.91330
+3:09.18860
100
D 15
Elin Vesterlund
Vännäs SK
15:16.91530
+3:11.19060
101
D 15
Emma Ling
IF Hallby SOK
15:17.91600
+3:12.19130
101
D 15
Emma Eriksson
Filipstads SF
15:17.91600
+3:12.19130
103
D 15
Cora Badh
Falköpings AIK SK
15:17.91670
+3:13.19200
104
H 15
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
15:21.92020
+3:16.19550
105
D 15
Maja Högfeldt
Borås SK
15:21.92090
+3:17.19620
106
D 15
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
15:23.92280
+3:19.19810
107
D 15
Tove Lundh
Bergeforsens SK
15:25.92440
+3:20.19970
108
D 15
Ylva Olsson
Offerdals SK
15:27.92630
+3:22.20160
109
D 15
Lovisa Moqvist
Sävedalens AIK
15:27.92690
+3:23.20220
110
D 15
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
15:31.93090
+3:27.20620
111
D 15
Hanna Johansson
Ekshärads SF
15:34.93320
+3:29.20850
112
D 15
Sanna Sundström
Husums IF SK
15:34.93340
+3:29.20870
113
H 15
Isac Karlsson
Tranemo IF
15:36.93500
+3:31.21030
114
D 15
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
15:39.93810
+3:34.21340
115
D 15
Tua Germann
IFK Umeå
15:42.94100
+3:37.21630
116
D 15
Linda Forsby
Årjängs IF
15:42.94170
+3:38.21700
117
D 15
Hilda Lingman
Trönö IK
15:43.94240
+3:38.21770
118
D 15
Emma Eriksson
Eksjö SOK
15:49.94850
+3:44.22380
119
D 15
Klara Roos
Ås IF
15:50.94970
+3:46.22500
120
D 15
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
15:54.95310
+3:49.22840
121
D 15
Martina Alnelind
Bodens SK
15:55.95430
+3:50.22960
122
D 15
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
16:02.96180
+3:58.23710
123
D 15
Emilia Österlund
Borås SK
16:06.96560
+4:01.24090
124
D 15
Troja Schönborg
Hudiksvalls IF
16:08.96710
+4:03.24240
125
D 15
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
16:12.97130
+4:07.24660
126
D 15
Alina Kitok
Luleå Gjutarens IF
16:15.97480
+4:11.25010
127
H 15
Olof Persson
Hudiksvalls IF
16:16.97570
+4:12.25100
128
H 15
Jacob Edvardsson
Borås SK
16:19.97800
+4:14.25330
129
D 15
Hoa Sjöholm
Sundbybergs IK
16:20.97900
+4:15.25430
130
D 15
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
16:37.99660
+4:32.27190
131
D 15
Clara Johansson
Bengtsfors Bois
16:39.99810
+4:34.27340
132
H 15
Anton Lundin
Borås SK
16:57.101630
+4:52.29160
133
D 15
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
16:59.101830
+4:54.29360
134
D 15
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
17:23.104240
+5:18.31770
135
D 15
Julia Järvholm
IFK Umeå
17:35.105430
+5:30.32960
136
H 15
Laban Nordin
Vårby IK
23:59:58.8639700
137
D 15
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
137
D 15
Wilma Björn
SK Bore
23:59:59.8639800
137
D 15
Wilma Johansson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
137
D 15
Josefin Lindström
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
137
D 15
Hanna Björkman
Tranemo IF
23:59:59.8639800
137
D 15
Alma Nordström
Vassunda IF
23:59:59.8639800
137
D 15
Enja Jonsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
137
H 15
Hugo Enetjärn
Nyköpings OK
23:59:59.8639800
137
H 15
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
137
H 15
Måns Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
137
H 15
David Dudal
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
137
H 15
Axel Werner
IK Stern
23:59:59.8639800
137
H 15
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
137
H 15
Axel Jansson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)