Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
RALLARLOPPET
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Svensson
IF Hallby SOK
2:16:09.816800
64.8p
2
Magnus Kamstedt
IF Hallby SOK
2:23:36.861500
+7:27.44600
60.4p
3
Arvid Claesson
Hallby SOK
2:27:16.883500
+11:07.66600
58.4p
4
Pontus Appel
SOK aneby
2:28:46.892500
+12:37.75600
57.7p
5
Tomas Kallin
Axa SC
2:30:42.904100
+14:33.87200
56.7p
6
Jonas Pettersson
Lidköpings VSK
2:30:55.905400
+14:46.88500
56.6p
7
Jan Karlsson
Ödeshögs SK
2:32:47.916600
+16:38.99700
55.7p
8
Emil Hugoh
Landehof
2:34:23.926200
+18:14.109300
55.0p
9
Fredrik Åkersson
Evertsbergs SK
2:39:00.953900
+22:51.137000
53.0p
10
Andreas Pettersson
SOK aneby
2:39:16.955500
+23:07.138600
52.8p
11
Gustav Karlsson
Ödeshögs SK
2:40:21.962000
+24:12.145100
52.4p
12
Erik Stillemark
Hallby SOK
2:40:22.962100
+24:13.145200
52.4p
13
Stefan Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:41:48.970700
+25:39.153800
51.8p
14
Christer Sigurd
Axa SC
2:42:06.972500
+25:57.155600
51.7p
15
Timo Niiniskorpi
Jönköping
2:47:47.1006600
+31:38.189700
49.5p
16
Staffan Johansson
SOL Tranås
2:49:08.1014700
+32:59.197800
49.0p
17
Jonas Andersson
Jönköping
2:51:16.1027500
+35:07.210600
48.2p
18
Magni Svensson
Landsbro IF SK
2:51:21.1028000
+35:12.211100
48.2p
19
Magnus Johansson
No club
2:54:52.1049100
+38:43.232200
47.0p
20
Samuel Eklund
IF Hallby SOK
2:55:58.1055700
+39:49.238800
46.6p
21
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
2:57:00.1061900
+40:51.245000
46.3p
22
Erik Westergård
Axa CS
2:58:13.1069200
+42:04.252300
45.9p
23
Henrik Andersson
Jönköping
2:58:45.1072400
+42:36.255500
45.8p
24
Kaji Löwhagen
Tjustbike and run
2:59:26.1076500
+43:17.259600
45.5p
25
Lars Antonson
Rigor
2:59:59.1079800
+43:50.262900
45.4p
26
Mattias Hornbrink
SOL Tranås
3:00:18.1081700
+44:09.264800
45.3p
27
Tommy Skagert
Hallby SOK
3:01:07.1086600
+44:58.269700
45.0p
28
Tobias Svensson
Eksjö SOK
3:01:44.1090300
+45:35.273400
44.8p
29
Erik Lagerqvist
IF Hallby SOK
3:03:17.1099600
+47:08.282700
44.4p
30
Arvid Filipsson
Bankeryds Skid o Mk
3:03:40.1101900
+47:31.285000
44.3p
31
Patrik Sigurdh
Landsbro IF SK
3:06:00.1115900
+49:51.299000
43.6p
32
Peter Karlsson
Åhus
3:07:52.1127100
+51:43.310200
43.0p
33
Steen Busch Jensen
København SK
3:08:56.1133500
+52:47.316600
42.8p
34
John Oscarsson
Landsbro IF SK
3:09:38.1137700
+53:29.320800
42.6p
35
Albert Asterhed Jarfjord
IFK Sävsjö SK
3:12:15.1153400
+56:06.336500
41.9p
36
Kenth Lundgren
No Club
3:14:47.1168600
+58:38.351700
41.2p
37
Nicolas Stampe
København SK
3:19:36.1197500
+1:03:27.380600
40.0p
38
Patrik Andersson
Jok
3:21:31.1209000
+1:05:22.392100
39.5p
39
Richard Gustafsson
Emmaboda-Verda OK
3:22:25.1214400
+1:06:16.397500
39.3p
40
Martin Andersson
Jönköping
3:25:27.1232600
+1:09:18.415700
38.6p
41
Nicklas Månsson
OK Gynge
3:26:12.1237100
+1:10:03.420200
38.5p
42
Mikael Ingesson
Bankeryds Skid o Mk
3:30:05.1260400
+1:13:56.443500
37.6p
43
Markus Lindblom
Huskvarna
3:31:09.1266800
+1:15:00.449900
37.4p
44
Johan Carlsson
Jönköping
3:32:06.1272500
+1:15:57.455600
37.2p
45
Marcus Ingesson
Huskvarna
3:32:19.1273800
+1:16:10.456900
37.2p
46
Rickard Lantz
Axa Sportsclub
3:32:36.1275500
+1:16:27.458600
37.1p
47
Fredrik Karlsson
Rydaholms Goif
3:42:27.1334600
+1:26:18.517700
35.2p
48
Fredrik Hellquist
Jönköping
3:44:24.1346300
+1:28:15.529400
34.8p
49
Samuel Hultgren
Axa CS
3:45:05.1350400
+1:28:56.533500
34.7p
50
Oskar Holtz
AXA sports club
3:46:09.1356800
+1:30:00.539900
34.5p
51
Jacob Johansson
No Club
3:49:56.1379500
+1:33:47.562600
33.8p
52
Alexander Agerbring
IF Hallby SOK
3:53:17.1399600
+1:37:08.582700
33.3p
53
Otto Lindblad
IF Hallby SOK
3:56:17.1417600
+1:40:08.600700
32.8p
54
Andreas Aulin
København SK
4:00:01.1440000
+1:43:52.623100
32.2p
55
Kurt Westerberg
Jönköping
4:03:57.1463600
+1:47:48.646700
31.6p
56
Adam Jäderkvist
Team Runners High
4:19:12.1555100
+2:03:03.738200
29.4p
57
Mikael Eriksson
GOIF Tjalve
4:22:45.1576400
+2:06:36.759500
29.0p
58
David Eriksson
GOIF Tjalve
4:22:46.1576500
+2:06:37.759600
29.0p
59
Johan Hemmendy
Vångabergets SLK
4:27:48.1606700
+2:11:39.789800
28.4p
60
Jonas Grabinski
IF Hallby SOK
4:28:27.1610600
+2:12:18.793700
28.3p
-
Jimmie Ekbäck
Multiconsult BIL BVT
23:59:58.8639700
-
Peder Karlén
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Göran Ren Sjöbeck
ASK Växjö
23:59:58.8639700
-
Björn Larsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Christian Lorentz Bagger
København SK
23:59:58.8639700
-
Jonas Eliasson
Brittatorps Tk
23:59:58.8639700
-
Jonas Augustsson
Jönköping
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)