Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 552[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:53:34.681300
87.9p
2
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:55:11.691000
+1:37.9600
86.4p
3
H 21
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:57:24.704300
+3:50.22900
84.3p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:03:00
4
H 21
Johannes Carlzén
Ulricehamns IF
2:04:03.744200
+10:29.62800
78.7p
5
H 21
Tobias Westman
IK Stern
2:06:45.760400
+13:11.79000
76.6p
6
H 21
Linus Svensson
Grönahögs IK
2:06:48.760700
+13:14.79300
76.5p
7
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:07:04.762300
+13:30.80900
76.3p
8
H 21
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:07:08.762700
+13:34.81300
76.3p
9
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:07:11.763000
+13:37.81600
76.3p
10
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:07:17.763600
+13:43.82200
76.2p
11
H 21
Ragnar Crona
Volvo IF
2:08:38.771700
+15:04.90300
75.2p
12
H 21
Robert Malmgren
Borås SK
2:08:49.772800
+15:15.91400
75.1p
13
H 21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:09:43.778200
+16:09.96800
74.4p
14
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
2:09:48.778700
+16:14.97300
74.4p
15
H 21
Petter Persson
Borås SK
2:10:13.781200
+16:39.99800
74.1p
16
H 21
Jens Halvarsson
IK Stern
2:10:40.783900
+17:06.102500
73.8p
17
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:10:51.785000
+17:17.103600
73.6p
18
H 21
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:12:14.793300
+18:40.111900
72.7p
19
H 21
Jörgen Fherm
Högaborgs Athleter
2:12:34.795300
+19:00.113900
72.5p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:13:00
20
H 21
Jakob Böhm
IK Ymer
2:14:13.805200
+20:39.123800
71.4p
21
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:14:36.807500
+21:02.126100
71.1p
22
H 21
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:14:49.808800
+21:15.127400
71.0p
23
H 21
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:15:35.813400
+22:01.132000
70.5p
24
H 21
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:15:36.813500
+22:02.132100
70.5p
25
H 21
Jimmy Friestad
IF Ski Team Skåne
2:15:54.815300
+22:20.133900
70.3p
26
H 21
Thomas EK
Hvetlanda SK
2:15:58.815700
+22:24.134300
70.3p
27
H 21
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:16:45.820400
+23:11.139000
69.8p
28
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
2:17:34.825300
+24:00.143900
69.3p
29
H 21
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:18:16.829500
+24:42.148100
68.8p
29
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:18:16.829500
+24:42.148100
68.8p
31
H 21
Joakim Jonsson
Eksjö SOK
2:18:18.829700
+24:44.148300
68.8p
32
H 21
Magnus Sjöbjer
Borås SK
2:18:34.831300
+25:00.149900
68.6p
33
H 21
Anders Carlson
SOK 68
2:18:59.833800
+25:25.152400
68.4p
34
H 21
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:20:15.841400
+26:41.160000
67.6p
35
H 21
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:21:00.845900
+27:26.164500
67.2p
36
H 21
Joakim Carlson
IK Trasten
2:21:02.846100
+27:28.164700
67.2p
37
H 21
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
2:21:12.847100
+27:38.165700
67.1p
38
H 21
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:21:17.847600
+27:43.166200
67.1p
39
H 21
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:21:41.850000
+28:07.168600
66.8p
40
H 21
Jimmy Rosander
Åtvidabergs IF
2:22:22.854100
+28:48.172700
66.4p
41
H 21
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:22:32.855100
+28:58.173700
66.3p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:23:00
42
H 21
Tomas Hagström
Sya SK
2:23:01.858000
+29:27.176600
66.1p
43
H 21
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:23:21.860000
+29:47.178600
65.9p
44
H 21
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:23:31.861000
+29:57.179600
65.8p
45
H 21
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:23:46.862500
+30:12.181100
65.7p
46
H 21 Motion
Oliver Sparrings
Föreningen IKJ Haninge
2:23:50.862900
+30:16.181500
65.6p
47
H 21
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
2:24:46.868500
+31:12.187100
65.1p
48
H 21
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:25:09.870800
+31:35.189400
64.9p
49
H 21
Daniel Åstrand
IF Hallby SOK
2:25:16.871500
+31:42.190100
64.8p
50
H 21
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:25:27.872600
+31:53.191200
64.7p
51
H 21
Joachim Stadig
Hestra IF
2:25:45.874400
+32:11.193000
64.6p
52
H 21
Stefan Carlen
OK Landehof
2:25:48.874700
+32:14.193300
64.6p
53
H 21
Henrik Danielsson
Sya SK
2:25:50.874900
+32:16.193500
64.5p
54
H 21
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:25:54.875300
+32:20.193900
64.5p
55
H 21
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
2:26:11.877000
+32:37.195600
64.3p
56
H 21
Peter Carlsson
Magra IS
2:26:16.877500
+32:42.196100
64.3p
57
H 21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:26:23.878200
+32:49.196800
64.2p
58
H 21
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:26:30.878900
+32:56.197500
64.2p
59
H 21
Johan Andersson
IK Stern
2:26:49.880800
+33:15.199400
64.0p
60
H 21
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:27:12.883100
+33:38.201700
63.8p
61
H 21
Andreas Andersson
IK Stern
2:27:28.884700
+33:54.203300
63.7p
62
H 21
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:27:47.886600
+34:13.205200
63.5p
63
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:27:57.887600
+34:23.206200
63.4p
64
H 21
Clas Olsson
Äspereds IF
2:28:05.888400
+34:31.207000
63.4p
65
H 21
Lukas Högfelt
Borås SK
2:28:25.890400
+34:51.209000
63.2p
66
H 21
Ove Helgee
Alstermo IF
2:28:43.892200
+35:09.210800
63.0p
67
H 21
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:28:46.892500
+35:12.211100
63.0p
68
H 21
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:28:50.892900
+35:16.211500
63.0p
69
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
2:28:51.893000
+35:17.211600
63.0p
70
H 21
David Kasselstrand
Gamleby OK
2:28:54.893300
+35:20.211900
62.9p
71
H 21
Daniel Andersson
Borås SK
2:29:38.897700
+36:04.216300
62.6p
72
H 21
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:30:15.901400
+36:41.220000
62.3p
73
H 21
Johan Käll
Borås GIF
2:30:22.902100
+36:48.220700
62.2p
74
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:30:29.902800
+36:55.221400
62.2p
75
H 21
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:30:37.903600
+37:03.222200
62.1p
76
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:30:45.904400
+37:11.223000
62.0p
77
H 21
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:30:46.904500
+37:12.223100
62.0p
78
H 21
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:31:00.905900
+37:26.224500
61.9p
79
H 21
Magnus Carlander
Skogsbygdens IF
2:31:06.906500
+37:32.225100
61.8p
80
H 21
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:31:17.907600
+37:43.226200
61.8p
81
H 21
Patrik Sylvan
Borås SK
2:31:23.908200
+37:49.226800
61.7p
82
H 21
Anders Karlsson
IK Trasten
2:31:35.909400
+38:01.228000
61.6p
83
H 21
Oskar Sagne
IF Rigor
2:32:02.912100
+38:28.230700
61.4p
84
H 21
Jonas Gobén
Göteborgs SK
2:32:10.912900
+38:36.231500
61.3p
85
H 21
Hans Christian Hage
DFI
2:32:12.913100
+38:38.231700
61.3p
86
H 21
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:32:16.913500
+38:42.232100
61.3p
87
H 21
Eddy Lidström
OK Landehof
2:32:35.915400
+39:01.234000
61.1p
88
H 21 Motion
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:32:56.917500
+39:22.236100
61.0p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:33:00
89
H 21
Gunnar Johannes
Karlslunds IF SF
2:33:28.920700
+39:54.239300
60.7p
90
H 21
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:33:47.922600
+40:13.241200
60.6p
91
H 21
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:33:51.923000
+40:17.241600
60.5p
92
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:34:23.926200
+40:49.244800
60.3p
93
H 21
Fredrik Larsson
Borås SK
2:34:42.928100
+41:08.246700
60.1p
94
H 21
Daniel Ivarsson
Krogsereds IK
2:34:46.928500
+41:12.247100
60.1p
95
H 21
John Nilsson
IK Hakarpspojkarna
2:34:48.928700
+41:14.247300
60.1p
96
H 21
Fredrik Runesson
IK Stern
2:35:06.930500
+41:32.249100
60.0p
97
H 21
Anders Joelsson
OK Landehof
2:35:10.930900
+41:36.249500
59.9p
98
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
2:35:30.932900
+41:56.251500
59.8p
99
H 21
Hans Svensson
OK Reftele
2:35:36.933500
+42:02.252100
59.7p
100
H 21
Andreas Nilsson
Nybro Ski
2:35:37.933600
+42:03.252200
59.7p
101
H 21
Karl Larsson
Magra IS
2:35:43.934200
+42:09.252800
59.7p
102
H 21
Johan Olausson
Magra IS
2:36:02.936100
+42:28.254700
59.5p
103
H 21
Christopher Nilsson
No Club
2:36:55.941400
+43:21.260000
59.1p
104
H 21
ulf lövgren
Volvo IF
2:36:57.941600
+43:23.260200
59.1p
105
H 21
Leif Hansson
OK Alehof
2:37:21.944000
+43:47.262600
58.9p
106
H 21
Henrik Elf
IK Ymer
2:37:26.944500
+43:52.263100
58.9p
107
H 21
Alexander Friberg
Sya SK
2:37:31.945000
+43:57.263600
58.9p
108
H 21
Johan Gustafsson
Magra IS
2:37:32.945100
+43:58.263700
58.9p
109
H 21
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
2:37:36.945500
+44:02.264100
58.8p
110
H 21
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:37:58.947700
+44:24.266300
58.7p
111
D 21
Maja Wiik
Tvärreds IF
2:37:59.947800
+44:25.266400
58.7p
112
H 21
Mattias Bengtsson
Tranemo IF
2:38:07.948600
+44:33.267200
58.6p
113
H 21
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:38:09.948800
+44:35.267400
58.6p
114
H 21
Richard Persson
OK Skogshjortarna
2:38:11.949000
+44:37.267600
58.6p
115
H 21 Motion
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:38:19.949800
+44:45.268400
58.5p
116
H 21
Johan Cederholm
Landsbro IF SK
2:38:25.950400
+44:51.269000
58.5p
117
H 21
Martin Holmén
Hestra IF
2:38:29.950800
+44:55.269400
58.4p
118
H 21
Johan Carlsson
IK Trasten
2:38:31.951000
+44:57.269600
58.4p
119
H 21
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
2:38:40.951900
+45:06.270500
58.4p
120
H 21
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:38:52.953100
+45:18.271700
58.3p
121
H 21
Linus Wallden
Nässjö SF
2:38:53.953200
+45:19.271800
58.3p
122
H 21
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:38:57.953600
+45:23.272200
58.2p
123
H 21
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:39:01.954000
+45:27.272600
58.2p
124
H 21
Stefan Wallin
Länghems IF
2:39:04.954300
+45:30.272900
58.2p
125
H 21
Tomas Johansson
Elmhults SC
2:39:07.954600
+45:33.273200
58.2p
126
H 21
Josef Romhagen
Malmbäck IF
2:39:11.955000
+45:37.273600
58.1p
127
H 21
Peter Ståhlman
Borgstena IF
2:39:16.955500
+45:42.274100
58.1p
128
H 21
Anton Svanå
Axa SC
2:39:17.955600
+45:43.274200
58.1p
129
H 21
Thomas Johnsson
Nybro Ski
2:39:22.956100
+45:48.274700
58.1p
130
H 21
Daniel Lind
Landsbro IF SK
2:39:27.956600
+45:53.275200
58.0p
131
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:39:29.956800
+45:55.275400
58.0p
132
H 21
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:39:31.957000
+45:57.275600
58.0p
133
H 21
Magnus Allard
IF Hallby SOK
2:39:32.957100
+45:58.275700
58.0p
134
H 21
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:39:33.957200
+45:59.275800
58.0p
135
H 21
Johan Magnusson
Hestra IF
2:39:34.957300
+46:00.275900
58.0p
136
H 21
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:39:39.957800
+46:05.276400
57.9p
137
H 21
Daniel Enesten
Axa SC
2:39:53.959200
+46:19.277800
57.8p
137
H 21
karl selander
Grönahögs IK
2:39:53.959200
+46:19.277800
57.8p
139
H 21
Markus Barkestedt
OK Kullingshof
2:39:59.959800
+46:25.278400
57.8p
140
H 21
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:40:02.960100
+46:28.278700
57.8p
141
H 21
Michael Johansson
IK Stern
2:40:04.960300
+46:30.278900
57.8p
141
H 21
Carl Stenberg
OK Skogshjortarna
2:40:04.960300
+46:30.278900
57.8p
143
D 21
Jennifer Friman
IF Rigor
2:40:07.960600
+46:33.279200
57.7p
144
H 21
Jonas Olsson
Axa SC
2:40:14.961300
+46:40.279900
57.7p
145
H 21
Peter Rundgren
IF Rigor
2:40:16.961500
+46:42.280100
57.7p
146
H 21
Viktor Mazko
SF Vershina
2:40:23.962200
+46:49.280800
57.6p
147
H 21
Stefan Reinholdsson
Tvärreds IF
2:40:27.962600
+46:53.281200
57.6p
148
H 21 Motion
Per Larsson
Kungsäters IF
2:40:28.962700
+46:54.281300
57.6p
149
H 21
Emil Andersson
Axa SC
2:40:31.963000
+46:57.281600
57.6p
150
H 21
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:41:01.966000
+47:27.284600
57.4p
151
H 21
Kristian Tydén
IK Ymer
2:41:10.966900
+47:36.285500
57.3p
152
H 21
Stefan Ekström
OK Kullingshof
2:41:39.969800
+48:05.288400
57.1p
153
H 21
Håkan Bjärsholm
Anderstorps OK
2:41:57.971600
+48:23.290200
57.0p
154
H 21
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:42:34.975300
+49:00.293900
56.7p
155
H 21
Daniel Lönngren
Axa SC
2:42:37.975600
+49:03.294200
56.7p
156
H 21
Torsten Sörvik
IK Stern
2:42:43.976200
+49:09.294800
56.6p
156
H 21
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:42:43.976200
+49:09.294800
56.6p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:43:00
158
H 21
Kim Forsman
Eksjö Garnisons IF
2:43:05.978400
+49:31.297000
56.5p
159
H 21
Håkan Götesson
Bottnaryd IF
2:43:08.978700
+49:34.297300
56.5p
160
H 21
Fredrik Fransson
Axa SC
2:43:10.978900
+49:36.297500
56.5p
161
H 21
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:43:12.979100
+49:38.297700
56.5p
162
H 21
Linus Laggar
Axa SC
2:43:32.981100
+49:58.299700
56.3p
163
H 21
Joakim Rölander
Borås SK
2:43:54.983300
+50:20.301900
56.2p
164
H 21
Jonas Engdahl
Lenhovda IF
2:44:29.986800
+50:55.305400
55.9p
165
H 21 Motion
Daniel Göransson
Göteborg
2:44:44.988300
+51:10.306900
55.8p
166
H 21
Michael Nilsson
Sya SK
2:45:01.990000
+51:27.308600
55.7p
167
H 21
Tobias Arvidsson
IF Ski Team Skåne
2:45:10.990900
+51:36.309500
55.7p
168
H 21
Thomas Axberg
Axa SC
2:45:12.991100
+51:38.309700
55.6p
169
H 21
Martin Andersson
Kungälvs Roddklubb
2:45:19.991800
+51:45.310400
55.6p
170
H 21
Anders Martin
SOK Viljan
2:45:23.992200
+51:49.310800
55.6p
171
H 21
Johan Hindér
Axa SC
2:45:27.992600
+51:53.311200
55.6p
172
H 21
Karl Wilenius
OK Klyftamo
2:45:42.994100
+52:08.312700
55.5p
173
H 21
Johan Ekbäck
Hemsö IF
2:46:15.997400
+52:41.316000
55.2p
174
H 21
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:46:56.1001500
+53:22.320100
55.0p
174
H 21
Per Andersson
Borås SK
2:46:56.1001500
+53:22.320100
55.0p
176
H 21
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:47:22.1004100
+53:48.322700
54.8p
177
H 21
Jonas Richson
Aktivitus Sports Club
2:47:23.1004200
+53:49.322800
54.8p
178
H 21
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
2:47:26.1004500
+53:52.323100
54.8p
179
H 21 Motion
Jörgen Axelsson
Högaborgs Athleter
2:47:30.1004900
+53:56.323500
54.8p
180
H 21
Freddi Almgren
IK Ymer
2:47:36.1005500
+54:02.324100
54.7p
181
H 21
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:47:39.1005800
+54:05.324400
54.7p
182
H 21
Lars Brydolf
IK Stern
2:47:59.1007800
+54:25.326400
54.6p
183
H 21 Motion
Joakim Österlund
Borås SK
2:48:27.1010600
+54:53.329200
54.4p
184
H 21
Emanuel Möller
IF Ski Team Skåne
2:48:38.1011700
+55:04.330300
54.3p
185
H 21
Daniel Stenmarker
Malmbäck IF
2:48:43.1012200
+55:09.330800
54.3p
186
H 21
Per-Anders Lindén
No Club
2:48:48.1012700
+55:14.331300
54.3p
187
H 21 Motion
Martin Sivertsson
Axa SC
2:48:49.1012800
+55:15.331400
54.3p
188
H 21
Fredrik Windell
Borås SK
2:48:57.1013600
+55:23.332200
54.2p
189
H 21
Erik Arvidsson
Axa SC
2:49:24.1016300
+55:50.334900
54.0p
190
H 21
Anders Andreasson
IK Ymer
2:49:50.1018900
+56:16.337500
53.9p
191
H 21 Motion
Andreas Elmqvist
Tenhults SOK
2:49:58.1019700
+56:24.338300
53.8p
192
H 21
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:50:29.1022800
+56:55.341400
53.6p
193
H 21
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:50:34.1023300
+57:00.341900
53.6p
194
H 21
Per Waltersson
Tranemo IF
2:50:35.1023400
+57:01.342000
53.6p
195
D 21
Eva Hjort Wirtén
Björnstorps IF
2:50:43.1024200
+57:09.342800
53.5p
196
D 21
Åsa Tiare Carlsson
Nässjö SF
2:50:46.1024500
+57:12.343100
53.5p
197
H 21
Johan Axelsson
IFK Helsingborg
2:51:37.1029600
+58:03.348200
53.2p
198
H 21 Motion
Robert Johansson
Kungsäters IF
2:51:40.1029900
+58:06.348500
53.2p
199
H 21
Stefan Carlsson
IK Ymer
2:52:02.1032100
+58:28.350700
53.1p
200
H 21
Gustav Öhrvik
IF Ski Team Skåne
2:52:36.1035500
+59:02.354100
52.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Carl Johan Wahlund
IK Stern
2:52:40.1035900
+59:06.354500
52.8p
202
H 21 Motion
Magnus Erlingmark
Sävedalen
2:52:41.1036000
+59:07.354600
52.8p
203
H 21 Motion
Stefan Andersson
Landsbro IF SK
2:52:58.1037700
+59:24.356300
52.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:53:00
204
D 21
Sandra Larsson
Högaborgs Athleter
2:53:00.1037900
+59:26.356500
52.7p
205
H 21 Motion
Robert Lindqvist
Iko Fritid
2:53:01.1038000
+59:27.356600
52.7p
206
H 21 Motion
Fredrik Lorén
Borgstena IF
2:53:14.1039300
+59:40.357900
52.6p
207
H 21 Motion
Jan-Ola Andersson
Hvetlanda SK
2:53:16.1039500
+59:42.358100
52.6p
208
D 21
Nina Hagman
Högaborgs Athleter
2:53:21.1040000
+59:47.358600
52.6p
209
H 21
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:53:22.1040100
+59:48.358700
52.6p
210
H 21 Motion
Christer Åkerblom
Volvo IF
2:53:24.1040300
+59:50.358900
52.6p
211
H 21
Mathias Dahlander
Borås SK
2:53:27.1040600
+59:53.359200
52.6p
212
H 21
Tobias Espling
IFK Helsingborg
2:53:29.1040800
+59:55.359400
52.6p
213
H 21
Oskar Udd
OK Kroppefjäll
2:53:33.1041200
+59:59.359800
52.5p
214
H 21
Alexander Gustafsson
Axa SC
2:53:34.1041300
+1:00:00.359900
52.5p
215
H 21 Motion
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
2:53:46.1042500
+1:00:12.361100
52.5p
216
H 21
David Ekblad
Umara SC
2:54:33.1047200
+1:00:59.365800
52.2p
217
H 21
Michael Persson
OK Landehof
2:54:35.1047400
+1:01:01.366000
52.2p
218
H 21
Benny Woentin
Eksjö SOK
2:54:36.1047500
+1:01:02.366100
52.2p
219
H 21
Johan Olsson
OK Alehof
2:54:54.1049300
+1:01:20.367900
52.1p
220
H 21
Calle Lönnvald
Uddevalla IS
2:55:04.1050300
+1:01:30.368900
52.0p
221
H 21 Motion
Andreas Ireholm
Torslanda
2:55:10.1050900
+1:01:36.369500
52.0p
222
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
2:55:40.1053900
+1:02:06.372500
51.8p
223
H 21 Motion
Harald Hasselblad
Göteborg
2:55:44.1054300
+1:02:10.372900
51.8p
224
H 21
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:56:00.1055900
+1:02:26.374500
51.7p
225
H 21
Marcus Johansson
IF Hagen SK
2:56:08.1056700
+1:02:34.375300
51.6p
226
D 21
Karin Eliasson
Tvärreds IF
2:56:41.1060000
+1:03:07.378600
51.4p
227
D 21
Elin Arwidson
OK Lindena
2:56:45.1060400
+1:03:11.379000
51.4p
228
H 21 Motion
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:57:06.1062500
+1:03:32.381100
51.3p
229
H 21 Motion
Marcus Birgersson
Eksjö SOK
2:57:15.1063400
+1:03:41.382000
51.3p
230
H 21
Linus Andersson
Gnosjö FK
2:57:38.1065700
+1:04:04.384300
51.1p
231
H 21 Motion
Gustaf Ernst
Rya IF
2:57:58.1067700
+1:04:24.386300
51.0p
232
H 21
Patric Smedberg
Elmhults SC
2:58:20.1069900
+1:04:46.388500
50.9p
233
H 21
Henrik Sandberg
OK Landehof
2:58:36.1071500
+1:05:02.390100
50.8p
234
H 21
Markus Bohman
Axa SC
2:58:48.1072700
+1:05:14.391300
50.7p
235
H 21
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:58:55.1073400
+1:05:21.392000
50.7p
236
H 21
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:58:57.1073600
+1:05:23.392200
50.7p
237
H 21
Jan Forsberg
Göteborgs SK
3:00:08.1080700
+1:06:34.399300
50.3p
238
H 21 Motion
Per-Olov Rudenstam
IK Vista
3:00:25.1082400
+1:06:51.401000
50.2p
239
H 21
Fredrik Ylander
No Club
3:00:30.1082900
+1:06:56.401500
50.2p
240
H 21
Mårten Johansson
Fritsla Vik
3:00:31.1083000
+1:06:57.401600
50.2p
241
H 21
Gustav Nilsson
Axa SC
3:00:35.1083400
+1:07:01.402000
50.2p
242
H 21 Motion
Thomas Forslin
Forslinsfabriken
3:00:53.1085200
+1:07:19.403800
50.1p
243
H 21
Oskar Persson
Eksjö SOK
3:01:25.1088400
+1:07:51.407000
49.9p
244
D 21
Rebecka Spets
IK Ymer
3:01:31.1089000
+1:07:57.407600
49.9p
245
H 21 Motion
Magnus Svensson
SOK 68
3:01:46.1090500
+1:08:12.409100
49.8p
246
D 21
Anna Sjöstrand
Landsbro IF SK
3:01:48.1090700
+1:08:14.409300
49.8p
247
H 21 Motion
Linus Johansson
Borås SK
3:02:11.1093000
+1:08:37.411600
49.7p
248
H 21
Ronny Andersson
Lugi SK
3:02:16.1093500
+1:08:42.412100
49.6p
249
H 21
Claes Götarsson
Högaborgs Athleter
3:02:22.1094100
+1:08:48.412700
49.6p
250
H 21
Sören Ivarsson
IK Stern
3:02:33.1095200
+1:08:59.413800
49.5p
251
H 21 Motion
Adam Fridh
IK Vista
3:02:41.1096000
+1:09:07.414600
49.5p
252
H 21
Thomas Riggers
Axa SC
3:02:44.1096300
+1:09:10.414900
49.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:03:00
253
H 21
Viktor Rikner
IK Stern
3:03:06.1098500
+1:09:32.417100
49.4p
254
H 21
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
3:03:45.1102400
+1:10:11.421000
49.2p
255
H 21 Motion
Niklas Lundgren
Borås GIF
3:03:47.1102600
+1:10:13.421200
49.2p
256
H 21 Motion
Björn Broberg
OK Skogsvargarna
3:03:58.1103700
+1:10:24.422300
49.1p
257
H 21 Motion
Hans Samuelsson
OK Vivill
3:04:01.1104000
+1:10:27.422600
49.1p
258
D 21
Marie Lindberg
Öregrunds IK
3:04:11.1105000
+1:10:37.423600
49.0p
259
H 21 Motion
Carl Fredrik Ekstrand
Landsbro IF SK
3:04:20.1105900
+1:10:46.424500
49.0p
260
H 21
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
3:04:24.1106300
+1:10:50.424900
49.0p
261
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
3:04:27.1106600
+1:10:53.425200
48.9p
262
H 21 Motion
Håkan Wirtén
IF Hallby SOK
3:04:50.1108900
+1:11:16.427500
48.8p
263
H 21 Motion
Oskar Örmander
Eksjö SOK
3:04:56.1109500
+1:11:22.428100
48.8p
264
H 21 Motion
Christoffer Larsson
Serneke IF
3:05:30.1112900
+1:11:56.431500
48.6p
265
H 21 Motion
Joel Rask
Landehof
3:05:48.1114700
+1:12:14.433300
48.5p
266
H 21
Peter Johansson
IK Stern
3:05:55.1115400
+1:12:21.434000
48.5p
267
H 21 Motion
Stefan Saevarsson
Axa SC
3:06:08.1116700
+1:12:34.435300
48.4p
268
H 21
Fredrik Kindgren
Nässjö SF
3:06:20.1117900
+1:12:46.436500
48.4p
269
H 21
Linus Rogersson
Axa SC
3:06:24.1118300
+1:12:50.436900
48.4p
270
H 21
Jakob Svensson
Ölmstads IS
3:06:50.1120900
+1:13:16.439500
48.2p
271
D 21
Erica Österlund
Horndals IF
3:07:10.1122900
+1:13:36.441500
48.1p
272
H 21 Motion
Peter Naij
OK Vivill
3:07:17.1123600
+1:13:43.442200
48.1p
273
H 21
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:07:35.1125400
+1:14:01.444000
48.0p
274
H 21
Niklas Petersson Fröling
Axa SC
3:07:37.1125600
+1:14:03.444200
48.0p
275
H 21
Christoffer Brushöj
København SK
3:07:40.1125900
+1:14:06.444500
48.0p
276
H 21 Motion
Jesper Sandberg
IK Stern
3:08:18.1129700
+1:14:44.448300
47.8p
277
H 21 Motion
Jan Grahn
IK Uven
3:08:24.1130300
+1:14:50.448900
47.8p
278
H 21 Motion
Mats Franzén
Ulricehamns IF
3:08:36.1131500
+1:15:02.450100
47.7p
279
H 21 Motion
Joakim Färén
Skövde
3:08:52.1133100
+1:15:18.451700
47.6p
280
H 21
John-william Momark
Vreta Skid o Mk
3:08:57.1133600
+1:15:23.452200
47.6p
281
H 21 Motion
Mats Thelin
Burseryds IF
3:09:02.1134100
+1:15:28.452700
47.6p
282
H 21
Staffan Andersson
Trollhättans SOK
3:09:24.1136300
+1:15:50.454900
47.5p
282
D 21
Sofia Davidsson
Ölmstads IS
3:09:24.1136300
+1:15:50.454900
47.5p
284
H 21
Mattias Olofsson
Tranemo IF
3:09:27.1136600
+1:15:53.455200
47.5p
285
H 21
Daniel Svensson
Borgstena IF
3:09:36.1137500
+1:16:02.456100
47.4p
286
H 21
Henrik Unosson
Lerums SOK
3:10:03.1140200
+1:16:29.458800
47.3p
287
H 21
Mats Dahlberg
Borås SK
3:10:21.1142000
+1:16:47.460600
47.2p
288
H 21
David Glans
IK Stern
3:10:34.1143300
+1:17:00.461900
47.1p
289
H 21 Motion
Daniel Svensson
Gnosjö FK
3:10:56.1145500
+1:17:22.464100
47.0p
290
H 21
Niclas Andersson
IF Hallby SOK
3:10:58.1145700
+1:17:24.464300
47.0p
291
D 21 Motion
Anneli Johansson
Kungsäters IF
3:11:00.1145900
+1:17:26.464500
47.0p
292
D 21
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
3:11:20.1147900
+1:17:46.466500
46.9p
293
H 21
Christian Carlsson
Håfreströms IF
3:11:27.1148600
+1:17:53.467200
46.9p
294
H 21
Sture Österlund
Horndals IF
3:11:45.1150400
+1:18:11.469000
46.8p
295
H 21
Göran Wikström
Jönköpings OK
3:11:50.1150900
+1:18:16.469500
46.8p
295
H 21
Fredrik Ingemansson
IF Hallby SOK
3:11:50.1150900
+1:18:16.469500
46.8p
297
H 21
Lars Abrahamsson Hjerpe
Stalklubbens IF
3:11:59.1151800
+1:18:25.470400
46.7p
298
H 21
Magnus Haglind
Tidaholm SOK Sisu
3:12:20.1153900
+1:18:46.472500
46.7p
299
H 21
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
3:13:05.1158400
+1:19:31.477000
46.4p
300
H 21
Robin Jönsson
Stigmännen Karlshamn OK
3:13:16.1159500
+1:19:42.478100
46.4p
301
H 21
Per Johansson
Sundbybergs IK
3:13:21.1160000
+1:19:47.478600
46.4p
302
H 21 Motion
Thomas Grahn
Göteborg
3:13:25.1160400
+1:19:51.479000
46.4p
303
H 21
Erik Ceder
IK Stern
3:13:26.1160500
+1:19:52.479100
46.3p
304
H 21
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
3:13:30.1160900
+1:19:56.479500
46.3p
305
H 21
Dan Sjölander
IK Stern
3:13:45.1162400
+1:20:11.481000
46.3p
306
H 21 Motion
Per Wilhelmsson
Mölnlycke IF
3:13:48.1162700
+1:20:14.481300
46.2p
307
H 21 Motion
Johan Stigbäck
Jönköping
3:14:03.1164200
+1:20:29.482800
46.2p
308
H 21
Mats Sjögren
IK Stern
3:14:05.1164400
+1:20:31.483000
46.2p
309
H 21 Motion
Jonas Carlsson
OK Reftele
3:14:06.1164500
+1:20:32.483100
46.2p
310
H 21
Mattias Bergström
Norrköpings SK
3:14:19.1165800
+1:20:45.484400
46.1p
311
H 21 Motion
David Alkemark
Skillingaryds FK
3:14:21.1166000
+1:20:47.484600
46.1p
312
H 21
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
3:14:22.1166100
+1:20:48.484700
46.1p
313
H 21 Motion
Jonas Johansson
IF Hallby SOK
3:14:23.1166200
+1:20:49.484800
46.1p
314
H 21
Mattias Höjman
Axa SC
3:14:31.1167000
+1:20:57.485600
46.1p
315
D 21
Katarina Bonander Andersson
Gällstads IF
3:14:47.1168600
+1:21:13.487200
46.0p
316
H 21 Motion
Magnus Vass
Tvärreds IF
3:15:01.1170000
+1:21:27.488600
45.9p
317
H 21
Emil Biström
Stora Tuna IK SK
3:15:10.1170900
+1:21:36.489500
45.9p
318
H 21
Fredrik Larsson
IF Ski Team Skåne
3:15:27.1172600
+1:21:53.491200
45.8p
319
H 21
Erik Strid
Österfärnebo IF
3:15:28.1172700
+1:21:54.491300
45.8p
320
H 21 Motion
Pontus Alexandersson
Björnstorps IF
3:15:33.1173200
+1:21:59.491800
45.8p
320
D 21 Motion
Jenny Nilsson
Göteborg
3:15:33.1173200
+1:21:59.491800
45.8p
322
H 21
Bengt Göran Strid
IK Stern
3:15:48.1174700
+1:22:14.493300
45.7p
323
H 21 Motion
Göran Emretsson
IK Stern
3:15:55.1175400
+1:22:21.494000
45.7p
324
H 21 Motion
Thomas Pantzare
Älvängen
3:16:14.1177300
+1:22:40.495900
45.6p
325
H 21 Motion
Jack Björnberg Krantz
IK Ymer
3:16:18.1177700
+1:22:44.496300
45.6p
326
H 21 Motion
Johan Nygårdh
Axa SC
3:16:33.1179200
+1:22:59.497800
45.5p
327
H 21 Motion
Patrik Lindström
Axa SC
3:16:42.1180100
+1:23:08.498700
45.5p
328
D 21
Rebecka Lind
Axa SC
3:16:49.1180800
+1:23:15.499400
45.4p
329
H 21 Motion
Bernhard Hallin
Hössna IF
3:16:59.1181800
+1:23:25.500400
45.4p
330
H 21 Motion
Sören Persson
Hvetlanda SK
3:17:25.1184400
+1:23:51.503000
45.3p
331
D 21
Ida Sjöstrand
Landsbro IF SK
3:17:29.1184800
+1:23:55.503400
45.3p
332
D 21
Anne Sjö
Norrköpings SK
3:17:35.1185400
+1:24:01.504000
45.2p
333
H 21 Motion
Mats Johansson
Båstad
3:17:47.1186600
+1:24:13.505200
45.2p
334
H 21 Motion
Mats Kjellstrand
Mölndal Outdoor IF
3:17:58.1187700
+1:24:24.506300
45.1p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:18:00
335
H 21 Motion
Martin Bergström
IK Ymer
3:18:19.1189800
+1:24:45.508400
45.0p
336
H 21 Motion
Mats Kall
Forserums SOK
3:18:53.1193200
+1:25:19.511800
44.9p
337
D 21 Motion
Emma SPETZ
Björnstorps IF
3:19:02.1194100
+1:25:28.512700
44.9p
338
H 21 Motion
Anders Arosenius
Ryda SK
3:19:16.1195500
+1:25:42.514100
44.8p
339
H 21 Motion
Mats Sarapik
Hagunda IF
3:19:18.1195700
+1:25:44.514300
44.8p
340
H 21
Mikael Törmänen
IK Stern
3:19:37.1197600
+1:26:03.516200
44.7p
341
H 21
Martin Blomdahl
Axa SC
3:19:40.1197900
+1:26:06.516500
44.7p
342
H 21 Motion
Andreas Zetterström
Axa SC
3:19:59.1199800
+1:26:25.518400
44.6p
343
H 21 Motion
Jonas Magnusson
Volvo IF
3:20:07.1200600
+1:26:33.519200
44.6p
344
H 21
Peter Nilsson
Axa SC
3:20:14.1201300
+1:26:40.519900
44.6p
345
H 21
Styrbjörn Johansson
IK Stern
3:20:15.1201400
+1:26:41.520000
44.5p
346
H 21
Mattias Eriksson
IK Stern
3:20:17.1201600
+1:26:43.520200
44.5p
347
H 21 Motion
Tobias Leverin
Ryda SK
3:20:18.1201700
+1:26:44.520300
44.5p
348
H 21
Olof Mohill
Axa SC
3:20:45.1204400
+1:27:11.523000
44.4p
349
H 21 Motion
Per Ola Enander
Lidköpings VSK
3:20:50.1204900
+1:27:16.523500
44.4p
350
H 21 Motion
Kjell Vågfelt
IK Stern
3:20:53.1205200
+1:27:19.523800
44.4p
351
H 21
Niklas Fungbrandt
OK Gränsen
3:21:31.1209000
+1:27:57.527600
44.2p
352
D 21
Mia Söderberg
IFK Helsingborg
3:21:34.1209300
+1:28:00.527900
44.2p
353
H 21 Motion
Jan Gustavsson
SOK Viljan
3:21:38.1209700
+1:28:04.528300
44.2p
354
H 21 Motion
Jonas Telander
Axa SC
3:21:56.1211500
+1:28:22.530100
44.1p
355
H 21 Motion
Daniel Haggren
Väröbacka
3:21:57.1211600
+1:28:23.530200
44.1p
356
H 21
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
3:22:09.1212800
+1:28:35.531400
44.1p
357
H 21 Motion
Mikael Jönsson
Gränums IF
3:22:31.1215000
+1:28:57.533600
44.0p
358
H 21 Motion
Jörgen Lundgren
Axa SC
3:23:06.1218500
+1:29:32.537100
43.8p
359
D 21
Rakel Martinsson
IK Trasten
3:23:10.1218900
+1:29:36.537500
43.8p
360
H 21 Motion
Patrik Grahn
Göteborg
3:24:06.1224500
+1:30:32.543100
43.6p
361
H 21 Motion
Stefan Kastenman
Stadium IF
3:24:30.1226900
+1:30:56.545500
43.5p
362
H 21
Oscar Ljungberg
Försvarets Sk
3:24:35.1227400
+1:31:01.546000
43.5p
363
D 21 Motion
Linda Lundgren
Axa SC
3:24:37.1227600
+1:31:03.546200
43.5p
364
H 21 Motion
Erik Malmqvist
IF Ski Team Skåne
3:25:32.1233100
+1:31:58.551700
43.2p
365
H 21 Motion
Zvonko Mlakar
Volvo IF
3:27:06.1242500
+1:33:32.561100
42.9p
366
H 21
Thomas Esebrant
IK Stern
3:27:14.1243300
+1:33:40.561900
42.8p
367
H 21 Motion
Linus Kasselstrand
Gamleby OK
3:28:04.1248300
+1:34:30.566900
42.7p
368
H 21 Motion
Erik Brostedt
FK Herkules
3:28:37.1251600
+1:35:03.570200
42.5p
369
D 21
Lina Weidfors
Alstermo IF
3:28:42.1252100
+1:35:08.570700
42.5p
370
H 21
Peter Täreby
IK Stern
3:28:54.1253300
+1:35:20.571900
42.5p
371
H 21 Motion
Tommy Warin
Hvetlanda SK
3:29:11.1255000
+1:35:37.573600
42.4p
372
H 21
Daniel Ankarstrand
Axa SC
3:30:05.1260400
+1:36:31.579000
42.2p
373
H 21 Motion
Gabriel Palmenäs
IK Stern
3:31:57.1271600
+1:38:23.590200
41.8p
374
H 21 Motion
Søren Kobbernagel
Hørsholm
3:32:49.1276800
+1:39:15.595400
41.6p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:33:00
375
H 21
Marcus Stenkil
Axa SC
3:33:02.1278100
+1:39:28.596700
41.5p
376
D 21 Motion
Petra Antonsson
Högaborgs Athleter
3:33:03.1278200
+1:39:29.596800
41.5p
377
H 21 Motion
Sture Andersson
OK Kullingshof
3:33:24.1280300
+1:39:50.598900
41.4p
378
H 21 Motion
Jonas Simonsson
Idefjordens SK
3:33:27.1280600
+1:39:53.599200
41.4p
379
H 21 Motion
Simon Sörlin
Ulricehamns IF
3:33:28.1280700
+1:39:54.599300
41.4p
380
H 21 Motion
Stefan Naij
OK Vivill
3:33:29.1280800
+1:39:55.599400
41.4p
381
H 21 Motion
Anton Sörlin
Ulricehamns IF
3:33:47.1282600
+1:40:13.601200
41.4p
382
H 21 Motion
Håkan Gustavsson
OK Löftan
3:33:49.1282800
+1:40:15.601400
41.4p
383
H 21
Mikael Andreasson
Borås SK
3:33:54.1283300
+1:40:20.601900
41.3p
384
H 21
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:34:05.1284400
+1:40:31.603000
41.3p
385
D 21 Motion
Anna Petrini
Kungsbacka
3:35:01.1290000
+1:41:27.608600
41.1p
386
H 21 Motion
Jonas Augustsson
Jönköping
3:35:33.1293200
+1:41:59.611800
41.0p
387
D 21 Motion
Ulrika Bryngelsson
Äspereds IF
3:35:45.1294400
+1:42:11.613000
40.9p
388
D 21 Motion
Linda Wannheden
Landvetter
3:36:12.1297100
+1:42:38.615700
40.8p
389
H 21 Motion
Fredrik Ruderfors
Norrahammar
3:36:57.1301600
+1:43:23.620200
40.7p
390
D 21
Frida Appelqvist
IK Stern
3:37:03.1302200
+1:43:29.620800
40.7p
391
H 21 Motion
Bengt Jhansson
Ulricehamn
3:37:48.1306700
+1:44:14.625300
40.5p
392
D 21 Motion
Ann-sofie Svensson
FK Finn
3:37:52.1307100
+1:44:18.625700
40.5p
393
H 21 Motion
Kalle Svensson
Landsbro IF SK
3:38:25.1310400
+1:44:51.629000
40.4p
393
H 21 Motion
Anders Svensson
Landsbro IF SK
3:38:25.1310400
+1:44:51.629000
40.4p
395
H 21
Anders Jönsson
Axa SC
3:39:14.1315300
+1:45:40.633900
40.2p
396
H 21 Motion
Christian Borrie
Axa SC
3:39:17.1315600
+1:45:43.634200
40.2p
397
H 21 Motion
Fredrik Lyckelid
Axa SC
3:39:33.1317200
+1:45:59.635800
40.1p
398
H 21 Motion
Fredrik Sjöstedt
Mullsjö SOK
3:39:56.1319500
+1:46:22.638100
40.1p
399
D 21 Motion
Ulrika Karlsson
Kungsäters IF
3:39:59.1319800
+1:46:25.638400
40.0p
400
H 21
Aske Brekling
København SK
3:40:56.1325500
+1:47:22.644100
39.9p
401
H 21 Motion
Anders Gustafsson
IF Rigor
3:41:27.1328600
+1:47:53.647200
39.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Erik Johansson
IK Ymer
3:42:35.1335400
+1:49:01.654000
39.5p
403
H 21 Motion
Ola Romberg
Volvo IF
3:43:06.1338500
+1:49:32.657100
39.4p
404
H 21 Motion
Micael Thorén
Borås SK
3:43:07.1338600
+1:49:33.657200
39.4p
405
D 21 Motion
Zanda Nyström
IK Stern
3:43:43.1342200
+1:50:09.660800
39.3p
406
H 21 Motion
Anders Holmberg
Volvo IF
3:43:46.1342500
+1:50:12.661100
39.3p
407
H 21
Gustav Granath
Forserums SOK
3:44:13.1345200
+1:50:39.663800
39.2p
408
H 21 Motion
Pierre Glans
Hindås SK
3:44:17.1345600
+1:50:43.664200
39.2p
409
H 21 Motion
Johan Ottosson
Axa SC
3:44:26.1346500
+1:50:52.665100
39.2p
410
H 21
Niclas Håkansson
Umara SC
3:44:52.1349100
+1:51:18.667700
39.1p
411
H 21 Motion
Håkan Sandfager
Nässjö SF
3:45:17.1351600
+1:51:43.670200
39.0p
412
H 21 Motion
Nils Östebo
IK Stern
3:45:36.1353500
+1:52:02.672100
38.9p
413
H 21 Motion
Thomas Gustavsson
IK Stern
3:45:48.1354700
+1:52:14.673300
38.9p
414
H 21
Algot Svensson
Forserums SOK
3:46:27.1358600
+1:52:53.677200
38.8p
415
H 21 Motion
Mikael Skoglund
Hermansby IF
3:46:47.1360600
+1:53:13.679200
38.7p
416
H 21 Motion
Gustav Hagman
Axa SC
3:47:31.1365000
+1:53:57.683600
38.6p
417
H 21
Felix Asking
Lugi SK
3:47:45.1366400
+1:54:11.685000
38.5p
418
H 21 Motion
Rikard Eriksson
Ericsson IK
3:47:59.1367800
+1:54:25.686400
38.5p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:48:00
419
H 21 Motion
Brian Vasa-akers
København SK
3:48:50.1372900
+1:55:16.691500
38.3p
420
H 21 Motion
Johan Nordling
IK Stern
3:50:11.1381000
+1:56:37.699600
38.1p
421
H 21 Motion
Niklas Persson
Göteborg
3:50:20.1381900
+1:56:46.700500
38.0p
422
H 21
Daniel Blomdahl
Nybro Ski
3:50:32.1383100
+1:56:58.701700
38.0p
423
H 21 Motion
Mikael Perdin
Östervåla IF
3:50:48.1384700
+1:57:14.703300
37.9p
423
H 21 Motion
Erik Strömqvist
Östervåla IF
3:50:48.1384700
+1:57:14.703300
37.9p
423
H 21 Motion
Anders Palmqvist
Östervåla IF
3:50:48.1384700
+1:57:14.703300
37.9p
426
H 21 Motion
Jan Torkel Sunnegårdh
Göteborg
3:51:17.1387600
+1:57:43.706200
37.9p
427
H 21
BO Andersson Möller
IF Hallby SOK
3:51:20.1387900
+1:57:46.706500
37.9p
428
H 21 Motion
Tomas Persson Lind
Hjärnarps Gh OL
3:51:27.1388600
+1:57:53.707200
37.8p
429
H 21 Motion
Björn EK
Arkelstorp
3:51:37.1389600
+1:58:03.708200
37.8p
430
H 21 Motion
Peter Kyvsgaard
Holte Ski
3:51:53.1391200
+1:58:19.709800
37.8p
431
H 21 Motion
Lars-Göran Andreasson
Volvo IF
3:52:13.1393200
+1:58:39.711800
37.7p
432
H 21 Motion
Anders Edvinsson
IK Stern
3:52:31.1395000
+1:58:57.713600
37.6p
433
D 21 Motion
Magdalena Persson
Mölndal Outdoor IF
3:52:47.1396600
+1:59:13.715200
37.6p
434
H 21 Motion
Milad Samadi
Idrottsveteranerna
3:53:30.1400900
+1:59:56.719500
37.5p
435
D 21 Motion
Victoria Valtersson
Tranemo IF
3:54:03.1404200
+2:00:29.722800
37.4p
436
H 21 Motion
Håkan Berntsson
IK Stern
3:54:31.1407000
+2:00:57.725600
37.3p
437
D 21 Motion
Emma Andersson
IK Stern
3:54:35.1407400
+2:01:01.726000
37.3p
438
D 21 Motion
Karin Nordling
IK Stern
3:55:23.1412200
+2:01:49.730800
37.1p
439
H 21
Daniel Clarholm
Håfreströms IF
3:55:34.1413300
+2:02:00.731900
37.1p
440
H 21 Motion
Andreas Axstrin
Axa SC
3:55:59.1415800
+2:02:25.734400
37.0p
441
H 21 Motion
Johan Persson
IK Stern
3:56:44.1420300
+2:03:10.738900
36.9p
442
H 21 Motion
Gert-Ove Johansson
Kungsäters IF
3:56:57.1421600
+2:03:23.740200
36.9p
443
H 21 Motion
Tommy Lennartsson
Strömstad
3:57:13.1423200
+2:03:39.741800
36.8p
444
H 21 Motion
Kjell Ljungkvist
Sisu Forshaga SK
3:57:19.1423800
+2:03:45.742400
36.8p
445
H 21
Mikael Bokerud
IF Rigor
3:57:39.1425800
+2:04:05.744400
36.7p
446
H 21 Motion
Magnus Fridner
IK Stern
3:58:05.1428400
+2:04:31.747000
36.7p
446
D 21 Motion
Anna Fridner
IK Stern
3:58:05.1428400
+2:04:31.747000
36.7p
448
D 21 Motion
Liza Elg
Axa SC
3:58:27.1430600
+2:04:53.749200
36.6p
449
H 21 Motion
Lennart Henrysson
Vaggeryds SOK
3:58:32.1431100
+2:04:58.749700
36.6p
450
H 21 Motion
Stefan Pantzare
Brastad
3:59:04.1434300
+2:05:30.752900
36.5p
451
H 21 Motion
David Johansson
Krogsereds IK
3:59:17.1435600
+2:05:43.754200
36.5p
452
H 21 Motion
Oskar Olausson
Axa SC
3:59:31.1437000
+2:05:57.755600
36.4p
453
H 21 Motion
Tim Svensson
OK Landehof
4:01:48.1450700
+2:08:14.769300
36.0p
454
D 21 Motion
Agnes Uddenstig
Redvägs SK
4:03:02.1458100
+2:09:28.776700
35.8p
455
H 21 Motion
Jonas Karlsson
IK Stern
4:03:57.1463600
+2:10:23.782200
35.7p
456
D 21
Ulrika Ivarsson
IK Stern
4:04:06.1464500
+2:10:32.783100
35.7p
457
D 21 Motion
Eva Arnell
Hestra IF
4:05:58.1475700
+2:12:24.794300
35.4p
458
H 21 Motion
Fredrik Wennberg
Lund
4:06:24.1478300
+2:12:50.796900
35.3p
459
D 21 Motion
Maria Wedenby Ahlberg
Volvo IF
4:09:57.1499600
+2:16:23.818200
34.7p
460
H 21 Motion
Richard Comnell
Halmstad
4:10:21.1502000
+2:16:47.820600
34.7p
461
H 21 Motion
Christopher Sunesson
Härlövs IF
4:11:55.1511400
+2:18:21.830000
34.4p
462
H 21 Motion
Filip Hasselberg
Göteborg
4:13:21.1520000
+2:19:47.838600
34.2p
463
H 21 Motion
Erik Fridén
Älvdalens IF SK
4:14:11.1525000
+2:20:37.843600
34.1p
464
H 21 Motion
Kjell Pettersson
Varekil
4:16:03.1536200
+2:22:29.854800
33.8p
464
D 21 Motion
Frida Fransson
Myggenäs
4:16:03.1536200
+2:22:29.854800
33.8p
466
H 21 Motion
Michael Bergendahl
Lonesome Runners
4:20:17.1561600
+2:26:43.880200
33.2p
467
D 21 Motion
Linette Landin
Axa SC
4:34:12.1645100
+2:40:38.963700
31.4p
468
H 21 Motion
Victor Cukierman
Göteborg
4:35:54.1655300
+2:42:20.973900
31.1p
469
H 21 Motion
Erik Öhrn
Göteborg
4:35:55.1655400
+2:42:21.974000
31.1p
470
D 21 Motion
Malin Ekman Lorentzon
Göteborg
4:38:54.1673300
+2:45:20.991900
30.8p
471
D 21 Motion
Elin Gustafsson
Horreds SK
4:41:54.1691300
+2:48:20.1009900
30.4p
471
D 21 Motion
Anna Mellberg
Kinnaströms SK
4:41:54.1691300
+2:48:20.1009900
30.4p
473
D 21 Motion
Nadia El-charif
Axa SC
4:50:00.1739900
+2:56:26.1058500
29.5p
474
H 21 Motion
Tomas Bäckman
Göteborg/Majorna OK
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Hans Hofflander
Sjövalla FK
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Jonas Härdner
IF Rigor
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Magnus Jönsson
Gränums IF
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Anders Karlsson
IK Stern
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Ulf Krysell
Volvo IF
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Stefan Kylebäck
Torslanda
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Andreas Larsson
Magra IS
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Christian Markman
IK Stern
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Roger Nilsson
Boxholm-Ekeby SK
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Ulf Persson
Mölndal Outdoor IF
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Roine Schölin
Laholm
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Johan Wänseth
IS Skanne
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Martin Ulriksson
Heleneholms IF
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Fredik Jakobsson
IF Rigor
23:59:58.8639700
474
H 21 Motion
Stefan Månsson
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Ingvor Hallin
Hössna IF
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Cecilia Håkansson
Laholm
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Jessica Johansson
IK Stern
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Elin Pestat
IK Stern
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Frida Påfvelsson
Magra IS
23:59:58.8639700
474
D 21 Motion
Camilla Torsténi
Knislinge
23:59:58.8639700
496
H 21 Motion
Aleksander Brekke
Axa SC
23:59:59.8639800
496
H 21 Motion
Nicklas Danielsson
IK Stern
23:59:59.8639800
496
H 21 Motion
Anders Ericson
Borås SK
23:59:59.8639800
496
H 21 Motion
Jacob Eriksson
Göteborg
23:59:59.8639800
496
H 21 Motion
Kent Eriksson
Hultsfreds Lk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 552[
1
2
]