Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Järnforan
2007-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Anmärkning
Klubbnamn kan vara fel, korrigering kommer inom kort.
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Irene Larsson
Njurunda SK
1:43:11.619000
73.1p
2
Pernille Norrman
Funäsdalens IF
1:56:09.696800
+12:58.77700
64.9p
3
Maria Olsson
Anundsjö IF
1:59:49.718800
+16:38.99700
62.9p
4
Sara Olsson
Göteborgs SK
2:00:37.723600
+17:26.104500
62.5p
5
Marie Eriksson
Remsle SK
2:01:26.728500
+18:15.109400
62.1p
6
Ida Johansson
Team Esplanad
2:06:40.759900
+23:29.140800
59.5p
7
Johanna Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:07:48.766700
+24:37.147600
59.0p
8
Kerstin C-Hellgren
Härnösands OK
2:08:57.773600
+25:46.154500
58.5p
9
Anita Könberg
IFK Nyland
2:10:46.784500
+27:35.165400
57.7p
10
Ann Rosengren
City Wolfs SC
2:14:13.805200
+31:02.186100
56.2p
11
Gullevi Svensson
Skogslöparna
2:24:12.865100
+41:01.246000
52.3p
12
Gunilla Näsman
Lövvik
2:25:40.873900
+42:29.254800
51.8p
13
Sara Gradling Sjöström
Sws Alnön
2:25:44.874300
+42:33.255200
51.7p
14
Berit Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:28:50.892900
+45:39.273800
50.7p
15
Katarina Bergsten
Bergeforsens SK
2:34:28.926700
+51:17.307600
48.8p
16
Kerstin Carlsson
Efs Bilstakyrka
2:49:08.1014700
+1:05:57.395600
44.6p
17
Kerstin Persson-Kang
Nykvarn
3:16:39.1179800
+1:33:28.560700
38.3p
H 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Benjamin Selling
Bondsjöhöjdens IK
1:28:42.532100
85.0p
2
Thomas Stenlund
Svanaby SK
1:35:10.570900
+6:28.38700
79.2p
3
Sven Erik Abrahamsson
Ärtrik Helgum
1:35:27.572600
+6:45.40400
79.0p
4
Henrik Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:37:55.587400
+9:13.55200
77.0p
5
Anders Westlund
Salsåker-Ullångers IF
1:38:05.588400
+9:23.56200
76.9p
6
Daniel Persson
Göteborgs SK
1:40:51.605000
+12:09.72800
74.8p
7
Mats Häggkvist
Kramfors
1:41:54.611300
+13:12.79100
74.0p
8
Jim Persson
Matfors SK
1:44:15.625400
+15:33.93200
72.3p
9
Jan Johansson
OK Nipan
1:45:52.635100
+17:10.102900
71.2p
10
Lars Linjamaa
OK Forsarna
1:52:00.671900
+23:18.139700
67.3p
11
Olle Svensson
Öre-Långsele IF
1:55:10.690900
+26:28.158700
65.5p
12
Hjalmar Johansson
Bondsjöhöjdens IK
1:56:40.699900
+27:58.167700
64.6p
13
Jesper Mörking
OK Nipan
1:56:48.700700
+28:06.168500
64.5p
14
Lennart Vessberg
Härnösands OK
1:57:05.702400
+28:23.170200
64.4p
15
Per Normark
OK Nipan
2:01:13.727200
+32:31.195000
62.2p
16
Niclas Ödlund
Gävle SK
2:03:33.741200
+34:51.209000
61.0p
17
Stig Blidefalk
Kbm Sportklubb
2:04:21.746000
+35:39.213800
60.6p
18
Niclas Johansson
Team Esplanad
2:04:30.746900
+35:48.214700
60.6p
19
Pär Olsson
OK Nipan
2:07:43.766200
+39:01.234000
59.0p
20
Fredrik Vestlin
OK Nipan
2:08:45.772400
+40:03.240200
58.6p
21
Roger Lenman
Bondsjöhöjdens IK
2:09:03.774200
+40:21.242000
58.4p
22
Ulf Torhult
OK Nipan
2:09:20.775900
+40:38.243700
58.3p
23
Anton Sortelius
Kramfors
2:09:35.777400
+40:53.245200
58.2p
24
Björn Eklund
Göteborgs SK
2:09:50.778900
+41:08.246700
58.1p
25
Jonas Amrén
Ragunda IF
2:12:14.793300
+43:32.261100
57.0p
26
Roland Karlsson
Skogslöparna
2:17:50.826900
+49:08.294700
54.7p
27
Nils-Erik Söderström
IFK Hällnäs
2:23:57.863600
+55:15.331400
52.4p
28
Roland Jonsson
Göteborgs SK
2:25:17.871600
+56:35.339400
51.9p
29
David Klippström
OK Nipan
2:25:47.874600
+57:05.342400
51.7p
30
Tomas Vedin
Selånger SOK
2:31:24.908300
+1:02:42.376100
49.8p
31
Martin Östlin
Överammer IF
2:37:31.945000
+1:08:49.412800
47.9p
32
Pär Sjölander
IFK Nyland
2:44:35.987400
+1:15:53.455200
45.8p
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madelene Holmgren
Stockviks SF
2:22:50.856900
69.1p
2
Marlene Grön
Sollefteå SK
2:29:03.894200
+6:13.37200
66.3p
3
Erika Olsson
Bergsjö IF
2:40:11.961000
+17:21.104000
61.7p
4
Åsa Ottosson
IF Strategen
2:41:09.966800
+18:19.109800
61.3p
5
Karin Nauclér
I21 IF
2:44:57.989600
+22:07.132600
59.9p
6
Johanna Lindberg
Eksjö SOK
2:46:21.998000
+23:31.141000
59.4p
7
V Lindström
Telia IF, Luleå
2:46:49.1000800
+23:59.143800
59.2p
8
Sara Viklund
Bylund & Co
2:47:48.1006700
+24:58.149700
58.9p
9
Jenny Vestin
Göteborgs SK
2:54:34.1047300
+31:44.190300
56.6p
10
Annica Lundgren
IK Studenterna
2:56:33.1059200
+33:43.202200
55.9p
11
Karin Stenlund
Svanaby SK
3:07:59.1127800
+45:09.270800
52.5p
12
Jenny Andréasson
Lucksta IF
3:10:03.1140200
+47:13.283200
52.0p
13
Verinica Öqvist
OK Nipan
3:11:37.1149600
+48:47.292600
51.5p
14
Ulla Nilsson
Mellansel IF
3:15:29.1172800
+52:39.315800
50.5p
15
Caroline Nilsson
Sundsvalls SLK
3:16:13.1177200
+53:23.320200
50.3p
16
Ida Melin
Bondsjöhöjdens IK
3:19:25.1196400
+56:35.339400
49.5p
17
Anneli Scherman
Lugnviks IF
3:19:49.1198800
+56:59.341800
49.4p
18
Stina Juto
IK Studenterna
3:22:41.1216000
+59:51.359000
48.7p
19
Hanna Bogseth
Sundsvalls SLK
3:23:14.1219300
+1:00:24.362300
48.6p
20
Monica Sandström
Anundsjö IF
3:32:23.1274200
+1:09:33.417200
46.5p
21
Karin Svensson
Anundsjö IF
3:33:42.1282100
+1:10:52.425100
46.2p
22
Linea Wiklund
Stigsjö IK
3:39:31.1317000
+1:16:41.460000
45.0p
23
Kerstin Jacobsson
Bjästa
3:39:36.1317500
+1:16:46.460500
45.0p
24
Elisabeth Wiklund
Stigsjö IK
3:40:02.1320100
+1:17:12.463100
44.9p
25
Linda Carlsson
Asa Fritid IF
3:40:19.1321800
+1:17:29.464800
44.8p
26
Lisa Vestman
Skorpeds SK
3:41:10.1326900
+1:18:20.469900
44.7p
27
Kajsa Lantz
Lucksta IF
3:42:57.1337600
+1:20:07.480600
44.3p
28
Ing-Marie Svedin
Forsmo IF
3:45:35.1353400
+1:22:45.496400
43.8p
29
Eva Näsholm
Skorpeds SK
4:01:30.1448900
+1:38:40.591900
40.9p
30
Gunhild Sjöstrand
Sollefteå SK
4:17:50.1546900
+1:55:00.689900
38.3p
31
Julia Otten
Forsmo IF
4:21:02.1566100
+1:58:12.709100
37.8p
32
Ingalill Persson
Täby OK
4:36:19.1657800
+2:13:29.800800
35.7p
33
M Edholm Chami
Täby OK
4:41:47.1690600
+2:18:57.833600
35.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
IFK Umeå
1:56:06.696500
85.1p
2
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:56:06.696500
85.1p
3
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:56:18.697700
+12.1100
84.9p
4
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
1:57:23.704200
+1:17.7600
84.1p
5
Erik Olofsson
Åsarna IK
1:57:25.704400
+1:19.7800
84.1p
6
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:57:34.705300
+1:28.8700
84.0p
7
Mattias Westman
IFK Umeå
1:58:22.710100
+2:16.13500
83.4p
8
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:58:23.710200
+2:17.13600
83.4p
9
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:58:41.712000
+2:35.15400
83.2p
10
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
1:59:43.718200
+3:37.21600
82.5p
11
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:59:43.718200
+3:37.21600
82.5p
12
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
2:00:24.722300
+4:18.25700
82.0p
13
Thomas Söderberg
IFK Umeå
2:00:29.722800
+4:23.26200
82.0p
14
Anders Strid
Lucksta IF
2:00:34.723300
+4:28.26700
81.9p
15
Tingelöf Ulf
Spöland Vännäs IF
2:03:02.738100
+6:56.41500
80.3p
16
Erik Melin Söderströ
Östersunds SK
2:03:41.742000
+7:35.45400
79.8p
17
Robert Åström
Hägglunds IOFK
2:07:23.764200
+11:17.67600
77.5p
18
Eric Simonsson
Landöns IF
2:07:29.764800
+11:23.68200
77.5p
19
Jhon Eriksson
Ljustorps IF
2:12:49.796800
+16:43.100200
74.4p
20
Thomas Westman
Molidens IK
2:13:42.802100
+17:36.105500
73.9p
21
Rickard Eskelund
Jäderfors SK
2:14:44.808300
+18:38.111700
73.3p
22
Johan Strand
Ka 5 IF
2:15:01.810000
+18:55.113400
73.1p
23
Fredrik Pettersson
Hestra IF
2:15:39.813800
+19:33.117200
72.8p
24
Fredrik Persson
Ockelbo SK
2:15:41.814000
+19:35.117400
72.8p
25
Anders Ottosson
IF Strategen
2:16:43.820200
+20:37.123600
72.2p
26
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
2:19:29.836800
+23:23.140200
70.8p
27
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:20:44.844300
+24:38.147700
70.2p
28
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:21:13.847200
+25:07.150600
69.9p
29
Lars Karlsson
Anundsjö IF
2:21:16.847500
+25:10.150900
69.9p
30
Per Hedman
Remsle SK
2:22:25.854400
+26:19.157800
69.3p
31
Tomas Vesterlund
Björkå-Björkådalens IF
2:22:32.855100
+26:26.158500
69.3p
32
Jan Hedström
Graninge-Alliansen
2:23:23.860200
+27:17.163600
68.9p
33
Torbjörn Lindqvist
Vårby IK
2:24:20.865900
+28:14.169300
68.4p
34
Tore Åström
Gottne IF
2:25:00.869900
+28:54.173300
68.1p
35
Magnus Holmvall
Timrå SOK
2:25:02.870100
+28:56.173500
68.1p
36
Bengt-Olof Hagström
Vårby IK
2:25:32.873100
+29:26.176500
67.9p
37
Vesleper Mücke
Sundsvalls SLK
2:28:30.890900
+32:24.194300
66.5p
38
Göte Lundkvist
Gideå IK
2:29:07.894600
+33:01.198000
66.2p
39
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
2:31:06.906500
+35:00.209900
65.4p
40
Fredrik Larsson
OK Nipan
2:31:12.907100
+35:06.210500
65.3p
41
Matts Boman
Lucksta IF
2:31:33.909200
+35:27.212600
65.2p
42
Rickard Brandt
Ka 5 IF
2:32:06.912500
+36:00.215900
64.9p
43
Henrik Forsberg
Ljustorps IF
2:32:20.913900
+36:14.217300
64.8p
44
Mattias Åberg
Bondsjöhöjdens IK
2:32:25.914400
+36:19.217800
64.8p
45
Rubert Simonsson
Landöns IF
2:32:25.914400
+36:19.217800
64.8p
46
Göran Lindberg
Dorotea IF
2:32:35.915400
+36:29.218800
64.7p
47
Peter Modin
Resele IF
2:33:09.918800
+37:03.222200
64.5p
48
Christer Norlin
Östersunds SK
2:33:31.921000
+37:25.224400
64.3p
49
Magnus Strömberg
Fpp Dynäs FK
2:33:55.923400
+37:49.226800
64.2p
50
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:34:17.925600
+38:11.229000
64.0p
51
Hans Huhmarkangas
Trafikverket FF
2:36:01.936000
+39:55.239400
63.3p
52
Dan Lindman
Sundsvalls SLK
2:36:03.936200
+39:57.239600
63.3p
53
Greger Persson
Njurunda SK
2:36:47.940600
+40:41.244000
63.0p
54
Patrik Klang
Birsta SK
2:36:51.941000
+40:45.244400
63.0p
55
Seppo Valli
Ragunda IF
2:37:03.942200
+40:57.245600
62.9p
56
Jari Suonvieri
IK Aluminium
2:37:05.942400
+40:59.245800
62.9p
57
Lars Schedin
Gottne IF
2:37:19.943800
+41:13.247200
62.8p
58
Andreas Averheim
Bylund & Co
2:37:27.944600
+41:21.248000
62.7p
59
Lars Nyberg
Anundsjö IF
2:37:31.945000
+41:25.248400
62.7p
60
Per West
Göteborgs SK
2:37:50.946900
+41:44.250300
62.6p
61
Erik Törnecrantz
Fränsta IK
2:37:51.947000
+41:45.250400
62.6p
62
Anders Solin
Tmd Friction
2:38:18.949700
+42:12.253100
62.4p
63
Birger Svensson
Anundsjö IF
2:38:40.951900
+42:34.255300
62.2p
64
Johan Larsson
Torpshammars IF
2:40:48.964700
+44:42.268100
61.4p
65
Kenneth Norman
Birsta SK
2:40:55.965400
+44:49.268800
61.4p
66
Henry Lingesten
IK Studenterna
2:41:44.970300
+45:38.273700
61.1p
67
Magnus Svensson
Hjärnarps Gh OL
2:42:27.974600
+46:21.278000
60.8p
68
Olle Bystedt
Älandsbro
2:42:58.977700
+46:52.281100
60.6p
69
Juha Rousu
Graninge-Alliansen
2:42:59.977800
+46:53.281200
60.6p
70
Magnus Kåren
Sked-Hakesta SK
2:43:17.979600
+47:11.283000
60.5p
71
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:43:46.982500
+47:40.285900
60.3p
72
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
2:44:27.986600
+48:21.290000
60.1p
73
Magnus Orrebrant
IK Stern
2:44:59.989800
+48:53.293200
59.9p
74
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:45:10.990900
+49:04.294300
59.8p
75
Bosse Sjölander
Hägglunds IOFK
2:46:36.999500
+50:30.302900
59.3p
76
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:47:00.1001900
+50:54.305300
59.1p
77
Torbjörn Eriksson
Graninge-Alliansen
2:47:12.1003100
+51:06.306500
59.1p
78
Mikael Strandlund
Göteborgs SK
2:47:33.1005200
+51:27.308600
58.9p
79
Johan Nylander
Nobel Aktiv IF
2:47:49.1006800
+51:43.310200
58.8p
80
Stefan Dahllund
Kramfors Alliansen
2:47:58.1007700
+51:52.311100
58.8p
81
Jonas Lindblom
Jättendals IF
2:48:08.1008700
+52:02.312100
58.7p
82
Anders Norberg
Bondsjöhöjdens IK
2:48:09.1008800
+52:03.312200
58.7p
83
Jan Ivar Flodin
Lugnviks IF
2:49:42.1018100
+53:36.321500
58.2p
84
Torsten Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
2:49:57.1019600
+53:51.323000
58.1p
85
Ola Thelberg
Brännans IF
2:50:01.1020000
+53:55.323400
58.1p
86
Jörgen Lundqvist
Birsta SK
2:50:19.1021800
+54:13.325200
58.0p
87
Svante Hallman
Njurunda SK
2:50:20.1021900
+54:14.325300
58.0p
88
Ulf Reinman
Birsta SK
2:50:54.1025300
+54:48.328700
57.8p
89
Leif Sjöström
Vibyggerå SK
2:50:56.1025500
+54:50.328900
57.8p
90
Yngve Franzen
Brännans IF
2:51:05.1026400
+54:59.329800
57.7p
91
Leif Nyberg
Nobel Aktiv IF
2:51:48.1030700
+55:42.334100
57.5p
92
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
2:52:29.1034800
+56:23.338200
57.3p
93
Roger Stridsman
Sollefteå SK
2:52:45.1036400
+56:39.339800
57.2p
94
Göran Nilsson
Ragunda IF
2:53:56.1043500
+57:50.346900
56.8p
95
Nils Svensson
Härlövs IF
2:53:58.1043700
+57:52.347100
56.8p
96
Erik Svensson
Anundsjö IF
2:54:12.1045100
+58:06.348500
56.7p
97
Staffan Westerlund
Brännans IF
2:54:30.1046900
+58:24.350300
56.6p
98
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:54:58.1049700
+58:52.353100
56.4p
99
Staffan Andersson
Ramviks IF
2:55:20.1051900
+59:14.355300
56.3p
100
Niklas Dahlström
OK Forsarna
2:56:52.1061100
+1:00:46.364500
55.8p
101
Staffan Edström
Metso Paper FK
2:59:08.1074700
+1:03:02.378100
55.1p
102
Andreas Karlsson
Team Esplanad
2:59:19.1075800
+1:03:13.379200
55.1p
102
Mats Åke Lantz
Lucksta IF
2:59:19.1075800
+1:03:13.379200
55.1p
104
Jens Mentzer
Göteborgs SK
2:59:55.1079400
+1:03:49.382800
54.9p
105
Robert Hollsten
Göteborgs SK
3:00:20.1081900
+1:04:14.385300
54.8p
106
Martin Högdahl
Bonässund
3:00:23.1082200
+1:04:17.385600
54.7p
107
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
3:01:01.1086000
+1:04:55.389400
54.6p
108
Lars Eriksson
Stöde IF
3:01:59.1091800
+1:05:53.395200
54.3p
109
Klas Sjöström
Sws Alnön
3:03:08.1098700
+1:07:02.402100
53.9p
110
Staffan Stålberg
Ockelbo SK
3:03:17.1099600
+1:07:11.403000
53.9p
111
Lars Pettersson
Öhrlings IF I Stockholm
3:04:06.1104500
+1:08:00.407900
53.6p
112
Erik Heinemark
Ronneby OK
3:05:10.1110900
+1:09:04.414300
53.3p
113
Per-Ola Byström
Anundsjö IF
3:05:11.1111000
+1:09:05.414400
53.3p
114
Gunnar Hagström
Anundsjö IF
3:05:24.1112300
+1:09:18.415700
53.3p
115
Joakim Hallman
Njurunda SK
3:05:29.1112800
+1:09:23.416200
53.2p
116
Jan Karlsson
Brunflo IF
3:05:35.1113400
+1:09:29.416800
53.2p
117
Hans Byström
Mellansel IF
3:06:28.1118700
+1:10:22.422100
53.0p
118
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
3:07:30.1124900
+1:11:24.428300
52.7p
119
Martin Holgersson
Bergeforsens SK
3:07:42.1126100
+1:11:36.429500
52.6p
120
Stefan Axelsson
City Wolfs SC
3:08:49.1132800
+1:12:43.436200
52.3p
121
Göran Hällström
Salsåker-Ullångers IF
3:09:16.1135500
+1:13:10.438900
52.2p
122
Magnus Lundberg
Sundsvalls SLK
3:10:04.1140300
+1:13:58.443700
52.0p
123
Tommy Hellberg
IK Stern
3:10:13.1141200
+1:14:07.444600
51.9p
124
Björn Arkad
OK Nipan
3:10:28.1142700
+1:14:22.446100
51.8p
125
Ove Eriksson
Mellansel IF
3:10:43.1144200
+1:14:37.447600
51.8p
126
Karl Bertil Wallin
Skorpeds SK
3:11:34.1149300
+1:15:28.452700
51.6p
127
P-O Nilsson
Mellansel IF
3:11:57.1151600
+1:15:51.455000
51.4p
128
Inge Fredriksson
Råneå SK
3:12:22.1154100
+1:16:16.457500
51.3p
129
Bengt-Johan Elfsberg
Hammerdal IF
3:13:51.1163000
+1:17:45.466400
50.9p
130
Torbjörn Chami
Täby OK
3:13:56.1163500
+1:17:50.466900
50.9p
131
Bo Ljung
Hägglunds IOFK
3:14:27.1166600
+1:18:21.470000
50.8p
132
Patrik Norlén
Sollefteå SK
3:14:30.1166900
+1:18:24.470300
50.8p
133
Roland Ekbäck
Kramfors Polisens IF
3:15:41.1174000
+1:19:35.477400
50.5p
134
Jonas Vestin
OK Nipan
3:16:39.1179800
+1:20:33.483200
50.2p
135
Tomas Lundgren
Örnsköldsvik
3:16:41.1180000
+1:20:35.483400
50.2p
136
Fredrik Bäck
Hägglunds IOFK
3:16:51.1181000
+1:20:45.484400
50.2p
137
Lars Vikberg
Härnösands OK
3:17:13.1183200
+1:21:07.486600
50.1p
138
Jonny Vestman
Skorpeds SK
3:17:23.1184200
+1:21:17.487600
50.0p
139
Bengt Ahlgren
Bälinge IF
3:17:56.1187500
+1:21:50.490900
49.9p
140
Andreas Johansson
OK Nipan
3:18:31.1191000
+1:22:25.494400
49.7p
141
Petter Karlsson
Anundsjö IF
3:19:05.1194400
+1:22:59.497800
49.6p
142
Ronny Fryksten
Kramfors Alliansen
3:19:49.1198800
+1:23:43.502200
49.4p
143
Per Berglund
Rossöns IF
3:20:47.1204600
+1:24:41.508000
49.2p
144
Morawiec Krzysztof
OK Nipan
3:20:52.1205100
+1:24:46.508500
49.2p
145
Tomas Virtanen
Nobel Aktiv IF
3:21:35.1209400
+1:25:29.512800
49.0p
146
Hans Erik Hansson
Kramfors Polisens IF
3:22:28.1214700
+1:26:22.518100
48.8p
147
Jörgen Eriksson
Peab Fritid
3:22:47.1216600
+1:26:41.520000
48.7p
148
Daniel Nilsson
Örnsköldsvik
3:23:05.1218400
+1:26:59.521800
48.6p
149
Henrik Norberg
Undroms IF
3:24:05.1224400
+1:27:59.527800
48.4p
150
Magnus Widmark
Härnösands OK
3:24:47.1228600
+1:28:41.532000
48.2p
151
Tomas Näsholm
IFK Nyland
3:25:01.1230000
+1:28:55.533400
48.2p
152
Jan Österlund
Örnsköldsvik
3:25:25.1232400
+1:29:19.535800
48.1p
153
Viktor Vasell
Graninge-Alliansen
3:25:35.1233400
+1:29:29.536800
48.0p
154
Henrik Tegström
Dalasjö IK
3:26:25.1238400
+1:30:19.541800
47.8p
155
Johan Hammarberg
Sundsvalls OK
3:26:34.1239300
+1:30:28.542700
47.8p
156
Tommy Rosen
Sked-Hakesta SK
3:27:17.1243600
+1:31:11.547000
47.6p
157
Martin Brorsson
Hägglunds IOFK
3:27:33.1245200
+1:31:27.548600
47.6p
158
Urban Lyxell
Tibnor Fritid
3:27:46.1246500
+1:31:40.549900
47.5p
159
Jan Lindberg
Brännans IF
3:27:47.1246600
+1:31:41.550000
47.5p
160
Lennart Vestin
OK Nipan
3:28:38.1251700
+1:32:32.555100
47.3p
161
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
3:28:40.1251900
+1:32:34.555300
47.3p
162
Jörgen Lindström
Lucksta IF
3:30:22.1262100
+1:34:16.565500
46.9p
163
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:30:50.1264900
+1:34:44.568300
46.8p
164
Lennart Westman
Molidens IK
3:31:52.1271100
+1:35:46.574500
46.6p
165
Hans Lindström
Lucksta IF
3:32:53.1277200
+1:36:47.580600
46.4p
166
Leif Pettersson
Lucksta IF
3:32:54.1277300
+1:36:48.580700
46.4p
167
Ronnie Andersson
Mellansel IF
3:33:02.1278100
+1:36:56.581500
46.4p
168
Johan Stattin
Undroms IF
3:34:01.1284000
+1:37:55.587400
46.1p
169
Lars Liljestam
Telia IoFF
3:36:19.1297800
+1:40:13.601200
45.7p
170
Roger Nyström
Anundsjö IF
3:36:32.1299100
+1:40:26.602500
45.6p
171
Ulf Engström
Skårted
3:37:26.1304500
+1:41:20.607900
45.4p
172
Erik Sjödin
IFK Hedemora SK
3:37:59.1307800
+1:41:53.611200
45.3p
173
Rolf Henriksson
Husums IF SK
3:38:06.1308500
+1:42:00.611900
45.3p
174
Rolf Witkowsky
Alnö SK
3:40:01.1320000
+1:43:55.623400
44.9p
175
Björn Eriksson
Bollsta IK
3:40:37.1323600
+1:44:31.627000
44.8p
176
Bo Nordin
Hägglunds IOFK
3:40:43.1324200
+1:44:37.627600
44.7p
177
Klas-Håkan Ljungberg
Bräcke SK
3:41:26.1328500
+1:45:20.631900
44.6p
178
Göran Dahlkvist
Tibnor Fritid
3:43:13.1339200
+1:47:07.642600
44.2p
179
Per Söderlund
Havsnäs IF
3:44:02.1344100
+1:47:56.647500
44.1p
180
Magnus Aronsson
Stadium IF
3:44:12.1345100
+1:48:06.648500
44.0p
181
Lennart Möller
Hemsö IF
3:44:38.1347700
+1:48:32.651100
44.0p
182
Andreas Fahlén
Eon IK
3:44:48.1348700
+1:48:42.652100
43.9p
183
Magnus Carlsson
Ka5 IF
3:47:35.1365400
+1:51:29.668800
43.4p
184
Per Brännström
Tibnor Fritid
3:48:54.1373300
+1:52:48.676700
43.1p
185
Lars Erik Wiklund
Bylund & Co
3:51:25.1388400
+1:55:19.691800
42.7p
186
Kjell Nilsson
OK Borgen
3:53:40.1401900
+1:57:34.705300
42.3p
187
Patrik Söderberg
Ibm-Klubben
3:54:12.1405100
+1:58:06.708500
42.2p
188
Per Bergström
Brännans IF
3:55:34.1413300
+1:59:28.716700
41.9p
189
Christer Björklund
Aerotech Telub Fritid
3:56:20.1417900
+2:00:14.721300
41.8p
190
Martin Kjellberg
Sundsvalls SLK
3:59:11.1435000
+2:03:05.738400
41.3p
191
Zbigniew Cikowski
Göteborgs SK
4:02:17.1453600
+2:06:11.757000
40.8p
192
Heikki Rissanen
Ramviks IF
4:03:25.1460400
+2:07:19.763800
40.6p
193
Sven Lindblom
Husums IF SK
4:04:08.1464700
+2:08:02.768100
40.5p
194
Sebastian Johansson
Eon IK
4:06:30.1478900
+2:10:24.782300
40.1p
195
Rickard Näs
Eon IK
4:11:13.1507200
+2:15:07.810600
39.3p
196
Kjell Bergström
Örnsköldsvik
4:13:45.1522400
+2:17:39.825800
38.9p
197
Anders Edlund
Bollsta IK
4:16:49.1540800
+2:20:43.844200
38.5p
198
Tage Persson
Hägglunds IOFK
4:19:01.1554000
+2:22:55.857400
38.1p
199
Dan Höglund
Graninge-Alliansen
5:03:03.1818200
+3:06:57.1121600
32.6p
200
Johan Pellfolk
Trivandrum SK
5:03:04.1818300
+3:06:58.1121700
32.6p