Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanisspelen
2017-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Niklas Henriksson
Gellivare SA
24:00.143900
88.5p
2
H 20
Elias Andersson
Sunderby SK
25:04.150300
+1:04.6300
84.6p
3
H 18
Eric Granström
Strömnäs GIF
25:37.153600
+1:37.9600
82.7p
4
H 18
Andreas Karlsson
Kalix SK
25:43.154200
+1:43.10200
82.3p
5
H 21
Mats Riekkola
Luleå Gjutarens IF
25:44.154300
+1:44.10300
82.3p
6
H 21
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
25:45.154400
+1:45.10400
82.2p
7
H 21
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
25:48.154700
+1:48.10700
82.1p
8
H 20
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
26:08.156700
+2:08.12700
81.0p
9
H 18
Valdemar Nilsson
Bodens SK
26:13.157200
+2:13.13200
80.7p
10
H 21
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
26:26.158500
+2:26.14500
80.0p
11
H 20
Joel Åström
Bodens SK
26:27.158600
+2:27.14600
80.0p
12
H 21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
26:31.159000
+2:31.15000
79.7p
13
H 20
Felix Selin
IFK Kiruna
26:46.160500
+2:46.16500
79.0p
14
H 20
Albin Larsson
Sunderby SK
26:54.161300
+2:54.17300
78.6p
15
H 18
Jakob Lindehag
Strömnäs GIF
27:06.162500
+3:06.18500
78.0p
16
H 18
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
27:35.165400
+3:35.21400
76.5p
17
H 21
Mikael Edström
Strömnäs GIF
27:41.166000
+3:41.22000
76.2p
18
H 21
Jonny Nilimaa
Axa SC
27:46.166500
+3:46.22500
76.0p
19
H 21
Henrik Strand
Axa SC
27:49.166800
+3:49.22800
75.9p
20
H 20
Jesper Matti
Bodens SK
27:52.167100
+3:52.23100
75.7p
21
D 18
Ebba Larsson
Gellivare SA
28:05.168400
+4:05.24400
75.1p
22
D 20
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
28:21.170000
+4:21.26000
74.4p
23
D 20
Evelina Niemi
Kalix SK
28:34.171300
+4:34.27300
73.8p
24
H 21
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
28:38.171700
+4:38.27700
73.6p
24
H 21
Fredrik Friman
Brottby SK
28:38.171700
+4:38.27700
73.6p
26
H 18
Mattis Brunström
Bodens SK
28:40.171900
+4:40.27900
73.5p
27
D 20
Ida Gustavsson
IFK Umeå
29:07.174600
+5:07.30600
72.3p
28
H 20
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
29:21.176000
+5:21.32000
71.7p
29
D 21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
29:33.177200
+5:33.33200
71.2p
30
D 18
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
29:38.177700
+5:38.33700
71.0p
31
D 18
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
29:39.177800
+5:39.33800
71.0p
32
D 18
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
29:47.178600
+5:47.34600
70.7p
33
D 18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
29:57.179600
+5:57.35600
70.3p
34
D 18
Karin Rönnbäck
Kalix SK
30:00.179900
+6:00.35900
70.1p
35
H 18
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
30:04.180300
+6:04.36300
70.0p
36
D 20
Maria Olofsson
Kalix SK
30:07.180600
+6:07.36600
69.9p
37
D 18
Johanna Gustavsson
Gellivare SA
30:24.182300
+6:24.38300
69.2p
38
D 18
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
30:28.182700
+6:28.38700
69.0p
39
D 18
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
31:09.186800
+7:09.42800
67.5p
40
D 18
Maja-lina Sande
Gellivare SA
31:14.187300
+7:14.43300
67.3p
41
D 20
Linda-marie Tillstam
Bodens SK
31:46.190500
+7:46.46500
66.1p
42
D 18
Amanda Lundström
Bodens SK
32:10.192900
+8:10.48900
65.2p
43
D 18
Ellen Nykäinen
Pajala IF
32:18.193700
+8:18.49700
65.0p
44
H 21
Per Edberg
Axa SC
33:23.200200
+9:23.56200
62.8p
45
H 21 Motion
Martin Hasselström
OK Renen
33:45.202400
+9:45.58400
62.1p
46
D 18
Rebecka Persson
Luleå Gjutarens IF
34:14.205300
+10:14.61300
61.2p
47
D 18
Emma Gustafsson
Bodens SK
38:20.229900
+14:20.85900
54.4p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
12:06.72500
2
H 15
Albin Åström
Bodens SK
12:40.75900
+34.3300
3
H 16
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
12:45.76400
+39.3800
4
H 15
Hannes Mickelsson
OK Sarven
13:12.79100
+1:06.6500
5
H 16
Anton Vikström
Bodens SK
13:18.79700
+1:12.7100
6
H 16
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
13:28.80700
+1:22.8100
7
H 15
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
13:50.82900
+1:44.10300
8
H 16
Kalle Tuuri
Luleå Gjutarens IF
13:58.83700
+1:52.11100
9
H 15
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
14:04.84300
+1:58.11700
10
D 15
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
14:12.85100
+2:06.12500
10
H 16
Isac-micael Sikku
Soppero SF
14:12.85100
+2:06.12500
12
H 15
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
14:17.85600
+2:11.13000
13
D 16
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
14:22.86100
+2:16.13500
14
H 15
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
14:37.87600
+2:31.15000
15
D 16
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
15:01.90000
+2:55.17400
16
H 16
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
15:04.90300
+2:58.17700
17
H 15
Martin Lundström
Bodens SK
15:18.91700
+3:12.19100
18
H 15
Lukas Stridsman
Antnäs BK
15:29.92800
+3:23.20200
19
D 15
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:33.93200
+3:27.20600
20
D 15
Emma Lindqvist
Bodens SK
15:41.94000
+3:35.21400
21
D 16
Tova Nyberg
OK Sarven
15:49.94800
+3:43.22200
22
D 15
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
15:57.95600
+3:51.23000
23
D 16
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
16:04.96300
+3:58.23700
24
D 16
Malin Sundén
Strömnäs GIF
16:09.96800
+4:03.24200
25
D 15
Sally Berglund
Sävast Ski Team IF
16:15.97400
+4:09.24800
26
D 15
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
16:22.98100
+4:16.25500
27
D 15
Marta Rosenberg
OK Sarven
16:31.99000
+4:25.26400
28
D 15
Moa Danielsson
Sävast Ski Team IF
16:41.100000
+4:35.27400
29
D 15
Agnes Orädd
Älvsby IF SK
16:54.101300
+4:48.28700
30
D 15
Hanna Kilpala
Sunderby SK
17:02.102100
+4:56.29500
31
D 15
Martina Alnelind
Bodens SK
17:08.102700
+5:02.30100
32
D 15
Cornelia Nilsson
Hemmingsmarks SK
17:10.102900
+5:04.30300
33
D 15
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
17:32.105100
+5:26.32500
34
D 15
Jennifer Grensjö
Antnäs BK
17:54.107300
+5:48.34700
35
D 16
Amalia Söderberg
Sunderby SK
18:08.108700
+6:02.36100
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
6:29.38800
2
D 14
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
6:45.40400
+16.1500
3
D 14
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
7:01.42000
+32.3100
3
H 14
Victor Berglund
Bodens SK
7:01.42000
+32.3100
5
D 14
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
7:04.42300
+35.3400
6
H 14
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
7:05.42400
+36.3500
7
H 13
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
7:16.43500
+47.4600
8
H 14
David Lantto
OK Sarven
7:18.43700
+49.4800
9
H 13
Albert Marjeta
Kalix SK
7:24.44300
+55.5400
10
H 13
Jesper Lundholm
Strömnäs GIF
7:29.44800
+1:00.5900
11
D 14
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
7:30.44900
+1:01.6000
12
H 13
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
7:31.45000
+1:02.6100
13
D 13
Emma Järvenpää Espling
Sävast Ski Team IF
7:39.45800
+1:10.6900
14
D 13
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
7:48.46700
+1:19.7800
15
H 13
Oscar Säfström-niemi
Kalix SK
7:51.47000
+1:22.8100
15
H 13
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
7:51.47000
+1:22.8100
17
D 14
Elly-margreth Sikku
Soppero SF
7:57.47600
+1:28.8700
18
H 12
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
8:10.48900
+1:41.10000
18
H 13
Anton Ökvist
Ersnäs IF
8:10.48900
+1:41.10000
20
D 13
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
8:11.49000
+1:42.10100
21
H 11
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
8:14.49300
+1:45.10400
22
D 12
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
8:16.49500
+1:47.10600
23
H 11
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
8:22.50100
+1:53.11200
23
D 12
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
8:22.50100
+1:53.11200
25
D 13
Ella Johansson
Sävast Ski Team IF
8:23.50200
+1:54.11300
26
H 11
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
8:24.50300
+1:55.11400
27
D 13
Anna Lindh
Sävast Ski Team IF
8:25.50400
+1:56.11500
28
D 12
Lina Lantto
Gällivare SK
8:28.50700
+1:59.11800
29
H 13
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
8:29.50800
+2:00.11900
30
D 14
Rebecca Johnselius
Kalix SK
8:30.50900
+2:01.12000
31
D 12
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
8:32.51100
+2:03.12200
32
D 11
Elsa Eriksson
Strömnäs GIF
8:37.51600
+2:08.12700
32
H 12
Joel Sandström
Antnäs BK
8:37.51600
+2:08.12700
34
D 12
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
8:39.51800
+2:10.12900
34
H 12
Akseli Raappana
Sävast Ski Team IF
8:39.51800
+2:10.12900
34
D 14
Emma Gustavsson
Hemmingsmarks SK
8:39.51800
+2:10.12900
37
H 11
Viggo Normann
Strömnäs GIF
8:41.52000
+2:12.13100
38
H 12
Albin Berglund
Hemmingsmarks SK
8:42.52100
+2:13.13200
38
D 14
Hilda Simu
Luleå Gjutarens IF
8:42.52100
+2:13.13200
40
D 12
Elina Nordholme
Strömnäs GIF
8:47.52600
+2:18.13700
41
D 13
Klara Granljung
Kalix SK
8:50.52900
+2:21.14000
42
H 11
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
8:51.53000
+2:22.14100
43
D 12
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
8:52.53100
+2:23.14200
44
D 12
Hedda Schulz
Sunderby SK
8:54.53300
+2:25.14400
44
H 12
William Roberts
Sävast Ski Team IF
8:54.53300
+2:25.14400
44
D 14
Klara Vennberg
Sävast Ski Team IF
8:54.53300
+2:25.14400
47
D 13
Linnea Berglund
Hemmingsmarks SK
8:55.53400
+2:26.14500
48
D 13
Agnes Nilsson
Hemmingsmarks SK
8:57.53600
+2:28.14700
49
D 13
Klara Danielsson
Sävast Ski Team IF
9:03.54200
+2:34.15300
49
H 13
Anton Westerlund
Sävast Ski Team
9:03.54200
+2:34.15300
51
H 12
Emil Berglund
Hemmingsmarks SK
9:05.54400
+2:36.15500
51
H 13
Walter Hansson
Sävast Ski Team IF
9:05.54400
+2:36.15500
53
D 14
Milena Jafar
Sävast Ski Team IF
9:07.54600
+2:38.15700
54
D 14
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
9:08.54700
+2:39.15800
55
D 12
Helga Gustafsson
Ersnäs IF
9:13.55200
+2:44.16300
56
D 11
Felicia Klisics
Luleå Gjutarens IF
9:19.55800
+2:50.16900
56
D 11
Agnes Säfström-niemi
Kalix SK
9:19.55800
+2:50.16900
58
H 11
Samuel Gustafsson
Brändöns IF
9:20.55900
+2:51.17000
59
D 11
Alma Andersson
Råneå SK
9:23.56200
+2:54.17300
60
H 12
Albin Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
9:26.56500
+2:57.17600
61
H 11
Olof-hendric Sikku
Soppero SF
9:32.57100
+3:03.18200
62
D 14
Saga Norberg
Ersnäs IF
9:37.57600
+3:08.18700
63
D 12
Emma Hasselström
Sunderby SK
9:38.57700
+3:09.18800
64
H 11
Simon Elimä
Strömnäs GIF
9:45.58400
+3:16.19500
65
D 11
Emmy Riström
Råneå SK
9:56.59500
+3:27.20600
66
H 11
Victor Blombäck
Strömnäs GIF
10:04.60300
+3:35.21400
67
H 12
Ivar Labba
Älvsby IF SK
10:05.60400
+3:36.21500
68
D 11
Isabelle Johnselius
Kalix SK
10:06.60500
+3:37.21600
68
H 11
Emil Snell
Brändöns IF
10:06.60500
+3:37.21600
70
D 12
Lisa Hörnquist
Luleå Gjutarens IF
10:09.60800
+3:40.21900
71
D 11
Linnea West
Råneå SK
10:16.61500
+3:47.22600
72
H 11
Nils Boström
Strömnäs GIF
10:21.62000
+3:52.23100
73
D 12
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
10:33.63200
+4:04.24300
74
H 11
Alexander Wärne
Bodens SK
10:56.65500
+4:27.26600
75
D 11
Emilia Höglund
Älvsby IF SK
11:45.70400
+5:16.31500
76
H 11
Viktor Blomquist
Älvsby IF SK
13:52.83100
+7:23.44200
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Agnes Isaksson
Sävast Ski Team IF
5:06.30500
2
H 10
Vilgot Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
5:09.30800
+3.200
3
D 10
Mathea Eriksson
Sunderby SK
5:17.31600
+11.1000
4
D 10
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
5:18.31700
+12.1100
5
H 9
André Jonsson
Strömnäs GIF
5:21.32000
+15.1400
6
H 9
Ruben Eriksson
Brändöns IF
5:26.32500
+20.1900
7
H 10
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
5:44.34300
+38.3700
8
H 10
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
5:52.35100
+46.4500
9
H 9
Axel Engström
Luleå Gjutarens IF
5:55.35400
+49.4800
9
D 10
Ellen Lundholm
Strömnäs GIF
5:55.35400
+49.4800
11
D 10
Allis Markström
Strömnäs GIF
6:01.36000
+55.5400
11
D 10
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
6:01.36000
+55.5400
13
D 10
Line Palopää
Arjeplogs SK
6:04.36300
+58.5700
14
D 10
Märta Johansson
Sunderby SK
6:10.36900
+1:04.6300
15
D 10
Svea Pettersson
Älvsby IF SK
6:15.37400
+1:09.6800
16
H 9
Emil Vesterlund
Sävast Ski Team
6:19.37800
+1:13.7200
17
H 9
Jack Edström
Strömnäs GIF
6:20.37900
+1:14.7300
18
H 9
Olle Boström
Strömnäs GIF
6:21.38000
+1:15.7400
18
D 10
Delia Aidanpää
Sunderby SK
6:21.38000
+1:15.7400
20
H 10
Axel Kastensson
Luleå Gjutarens IF
6:22.38100
+1:16.7500
21
D 9
Milly Hansson
Malmbergets Aif
6:26.38500
+1:20.7900
22
D 10
Felicia Johansson
Strömnäs GIF
6:27.38600
+1:21.8000
23
H 9
Elias Karlsson
Brändöns IF
6:35.39400
+1:29.8800
24
H 9
Alexander Danielsson
Sävast Ski Team IF
6:41.40000
+1:35.9400
25
D 9
Ebba Drugge
Ersnäs IF
6:45.40400
+1:39.9800
26
D 9
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
6:47.40600
+1:41.10000
27
D 9
Ann-merethe Sikku
Soppero Sameförening
6:48.40700
+1:42.10100
28
D 10
Vilda Engström
Bergnäsets AIK
6:49.40800
+1:43.10200
29
D 10
Elvira Åkerlund
Strömnäs GIF
6:51.41000
+1:45.10400
30
H 9
Joel Östman
Luleå Gjutarens IF
6:52.41100
+1:46.10500
30
H 10
Pelle Nordström
Sävast Ski Team IF
6:52.41100
+1:46.10500
32
H 9
Ville Malmström
Strömnäs GIF
6:53.41200
+1:47.10600
32
H 10
Martin Larsson
Älvsby IF SK
6:53.41200
+1:47.10600
34
D 9
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
6:54.41300
+1:48.10700
35
D 9
Thea Berglund
Bodens SK
7:04.42300
+1:58.11700
36
H 10
Erik Nilsson
Luleå Gjutarens IF
7:11.43000
+2:05.12400
37
D 10
Selma Johansson
Norrfjärdens IF
7:12.43100
+2:06.12500
38
D 9
Clara Lundberg
Älvsby IF SK
7:24.44300
+2:18.13700
39
H 10
Axel Carlborg
Norrfjärdens IF
7:30.44900
+2:24.14300
40
D 10
Tova Holmberg
Bergnäsets AIK
7:39.45800
+2:33.15200
41
D 9
Lea Pettersson-waara
Antnäs BK
7:40.45900
+2:34.15300
42
H 10
Isak Gårding
Älvsby IF SK
8:05.48400
+2:59.17800
43
D 9
Tuva From
Antnäs BK
8:24.50300
+3:18.19700
44
D 9
Sanna Lundgren
Antnäs BK
8:29.50800
+3:23.20200
45
H 9
Hilmer Fredriksson
Norrfjärdens IF
8:32.51100
+3:26.20500
46
D 9
Märta Vesterlund
Norrfjärdens IF
8:49.52800
+3:43.22200
47
H 10
Ove Renberg
Bergnäsets AIK
9:22.56100
+4:16.25500
48
H 10
Ludvig Hedenström
Råneå SK
9:41.58000
+4:35.27400
49
D 9
Molly Hedenström
Råneå SK
10:52.65100
+5:46.34500
50
D 9
Emelia Lundberg
Älvsby IF SK
11:49.70800
+6:43.40200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)