Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
41km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 19
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
1:50:25.662400
86.5p
2
H 19
Adam Steen
Axa SC
1:50:28.662700
+3.200
86.4p
3
H 19
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:50:42.664100
+17.1600
86.2p
4
H 19
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
1:50:56.665500
+31.3000
86.0p
5
H 19
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:51:40.669900
+1:15.7400
85.3p
6
H 19
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:54:19.685800
+3:54.23300
83.0p
7
H 19
Elis Weslien
Nybro Ski
1:56:12.697100
+5:47.34600
81.4p
8
H 19
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:56:28.698700
+6:03.36200
81.2p
9
H 19
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:58:02.708100
+7:37.45600
79.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:00:00
10
H 19
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:00:41.724000
+10:16.61500
77.9p
11
H 19
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:01:06.726500
+10:41.64000
77.6p
12
H 19
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:02:21.734000
+11:56.71500
76.6p
13
H 19
John Wikund
Stockholms RK
2:02:57.737600
+12:32.75100
76.2p
14
H 19
Patrik Lind
Tunafors SK
2:03:14.739300
+12:49.76800
76.0p
15
H 19
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:04:38.747700
+14:13.85200
75.0p
16
H 40
Erik Hägg
Finspångs SOK
2:06:23.758200
+15:58.95700
73.8p
17
H 40
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:08:05.768400
+17:40.105900
72.7p
18
H 40
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:08:45.772400
+18:20.109900
72.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:10:00
19
H 19
Simon Sveder
Hällefors SK
2:10:20.781900
+19:55.119400
71.2p
20
H 40
Niclas Andersson
SK Ringen
2:11:12.787100
+20:47.124600
70.7p
21
H 19
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
2:12:41.796000
+22:16.133500
69.8p
22
H 40
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:13:22.800100
+22:57.137600
69.4p
23
H 19
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:13:53.803200
+23:28.140700
69.1p
24
H 19
David Samuelsson
Axa SC
2:15:28.812700
+25:03.150200
68.1p
25
H 40
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
2:16:04.816300
+25:39.153800
67.8p
26
D 19
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
2:17:18.823700
+26:53.161200
67.1p
27
H 19
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:18:31.831000
+28:06.168500
66.4p
28
H 40
Dan Larsson
Karlslunds IF SF
2:19:36.837500
+29:11.175000
65.8p
29
H 19
David Hollsten
Rehns BK
2:19:38.837700
+29:13.175200
65.8p
30
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:19:39.837800
+29:14.175300
65.8p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:20:00
31
H 40
Ulf Haglund
SK Skinnsberg
2:20:47.844600
+30:22.182100
65.2p
32
H 19
Jacob Halvarsson
Karlslunds IF SF
2:21:11.847000
+30:46.184500
65.0p
33
H 19
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:21:24.848300
+30:59.185800
64.9p
34
H 40
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:21:44.850300
+31:19.187800
64.7p
35
H 50
Hans Herbertsson
Borås SK
2:21:53.851200
+31:28.188700
64.6p
36
H 50
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:21:56.851500
+31:31.189000
64.6p
37
H 19
Jonas Adolfsson
SK Bore
2:22:24.854300
+31:59.191800
64.4p
38
H 19
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:22:28.854700
+32:03.192200
64.3p
39
H 19
Isak Forsberg
Umara SC
2:22:37.855600
+32:12.193100
64.2p
40
D 19
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:23:50.862900
+33:25.200400
63.6p
41
H 40
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
2:24:10.864900
+33:45.202400
63.5p
42
H 19
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:26:10.876900
+35:45.214400
62.5p
43
H/D 19 Motion
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:26:25.878400
+36:00.215900
62.4p
44
H 19
Daniel Larsson
Norrköpings SK
2:26:40.879900
+36:15.217400
62.2p
45
H 40
Fredrik Svensson
Strömtorps IK
2:28:00.887900
+37:35.225400
61.6p
46
H 40
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:28:44.892300
+38:19.229800
61.3p
47
D 19
Kristina Lycke
Malungs IF
2:28:51.893000
+38:26.230500
61.2p
48
H 19
Jimmy Axelsson Karlqvist
Axa SC
2:29:13.895200
+38:48.232700
61.0p
49
H 19
Carl-johan Larsson
Tibro OK
2:29:43.898200
+39:18.235700
60.8p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:30:00
50
H 19
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:30:49.904800
+40:24.242300
60.3p
51
H 19
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:30:52.905100
+40:27.242600
60.3p
52
H 50
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:31:04.906300
+40:39.243800
60.2p
53
H 19
Kristian Olsson
OK Kullingshof
2:32:19.913800
+41:54.251300
59.6p
54
H 19
Joakim Koski
Axa SC
2:32:31.915000
+42:06.252500
59.5p
55
H 19
Johan Håkansson
Wedevågs IF
2:33:08.918700
+42:43.256200
59.3p
56
H 19
Jesper Hellström
Axa SC
2:34:31.927000
+44:06.264500
58.7p
57
H 40
Mikael Petersson
Karlslunds IF SF
2:34:45.928400
+44:20.265900
58.6p
58
H 40
Christer Alm
Karlslunds IF SF
2:35:00.929900
+44:35.267400
58.5p
59
H/D 19 Motion
Jörgen Andersson
Axa SC
2:35:07.930600
+44:42.268100
58.4p
60
H 19
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:35:17.931600
+44:52.269100
58.3p
61
H 40
Magnus Berg
Garphyttans IF
2:35:24.932300
+44:59.269800
58.3p
62
D 19
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:36:23.938200
+45:58.275700
57.9p
63
H 19
Per Anders Olofsson
Oxvretens SK
2:36:52.941100
+46:27.278600
57.7p
64
H 40
Johan Ederönn
Axa SC
2:37:03.942200
+46:38.279700
57.6p
65
H 19
Erik Nilsson
Karlslunds IF SF
2:37:34.945300
+47:09.282800
57.4p
66
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:37:37.945600
+47:12.283100
57.4p
67
H 19
Oskar Käll
Norrköpings SK
2:39:05.954400
+48:40.291900
56.8p
68
D 19
Josefine Wallenhammar
Garphyttans IF
2:39:12.955100
+48:47.292600
56.7p
69
H/D 19 Motion
Carl-philip Wahlberg
Västerås Skidklubb
2:39:17.955600
+48:52.293100
56.7p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:40:00
70
H 19
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:41:42.970100
+51:17.307600
55.8p
71
H 50
Leif Åhman
Hägersta GF
2:42:18.973700
+51:53.311200
55.5p
71
H/D 19 Motion
Peter Jakobsson
Örebro
2:42:18.973700
+51:53.311200
55.5p
73
H 19
Simon Viitanen
Hällefors SK
2:43:11.979000
+52:46.316500
55.2p
74
H 40
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:43:49.982800
+53:24.320300
54.9p
75
H 40
Viktor Sandberg
Täby IS SK
2:44:35.987400
+54:10.324900
54.7p
76
H 50
Jan Bragner
Frövi IK
2:45:08.990700
+54:43.328200
54.5p
77
H 19
Jonas Janegren
Karlslunds IF SF
2:45:51.995000
+55:26.332500
54.2p
78
H/D 19 Motion
David Nestor
Örebro
2:48:47.1012600
+58:22.350100
53.1p
79
H 50
Larsson Anders
Axa SC
2:49:02.1014100
+58:37.351600
53.1p
80
H 19
Jonas Dahlgren
Axa SC
2:49:17.1015600
+58:52.353100
53.0p
81
D 40
Sofia Holmgård
Grava SK
2:49:32.1017100
+59:07.354600
52.9p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:50:00
82
H 50
Jakob Carlsson
Länsförsäkringar IF
2:50:00.1019900
+59:35.357400
52.7p
83
H 19
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
2:50:04.1020300
+59:39.357800
52.7p
84
D 40
Gunilla Cedergren
Axa SC
2:50:14.1021300
+59:49.358800
52.6p
85
H/D 19 Motion
Johan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:50:24.1022300
+59:59.359800
52.6p
86
H 60
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:50:57.1025600
+1:00:32.363100
52.4p
87
H/D 19 Motion
Robert Knutsson
Karlslunds IF SF
2:51:24.1028300
+1:00:59.365800
52.2p
88
H 50
Peter Wendlemyr
Karlslunds IF SF
2:52:19.1033800
+1:01:54.371300
51.9p
89
H 50
Hans Lindgren
Axa SC
2:52:55.1037400
+1:02:30.374900
51.7p
90
H 19
Jakob Fransson
Norabygdens SK
2:53:10.1038900
+1:02:45.376400
51.7p
91
H 19
Fredrik Andersson
Wedevågs IF
2:53:41.1042000
+1:03:16.379500
51.5p
92
H/D 19 Motion
Marcus Johansson
IFK Skövde SK
2:53:52.1043100
+1:03:27.380600
51.4p
93
H 40
Henrik Sandberg
Karlslunds IF SF
2:53:56.1043500
+1:03:31.381000
51.4p
94
H 19
Mats Bäckström
Karlslunds IF SF
2:54:44.1048300
+1:04:19.385800
51.1p
95
H/D 19 Motion
Niklas Thanner
Årsta
2:54:45.1048400
+1:04:20.385900
51.1p
96
H 40
Stefan Lilljebjörn
Karlslunds IF SF
2:55:35.1053400
+1:05:10.390900
50.9p
97
H 40
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:55:53.1055200
+1:05:28.392700
50.8p
98
H/D 19 Motion
Johan Bragner
Frövi IK
2:56:02.1056100
+1:05:37.393600
50.7p
99
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:57:06.1062500
+1:06:41.400000
50.4p
100
H 50
Åge Sollien
Karlslunds IF SF
2:59:47.1078600
+1:09:22.416100
49.5p
101
H/D 19 Motion
Henrik Borup
Trosabygdens OK
2:59:52.1079100
+1:09:27.416600
49.5p
102
H/D 19 Motion
Martin Sundström
Täby IS SK
2:59:55.1079400
+1:09:30.416900
49.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:00:00
103
H/D 19 Motion
Henrik Andersson
Karlslunds IF SF
3:00:03.1080200
+1:09:38.417700
49.5p
104
H 19
Henry Fröcklin
Linköpings SK
3:00:46.1084500
+1:10:21.422000
49.2p
105
H 40
Håkan Sjöberg
Axa SC
3:01:26.1088500
+1:11:01.426000
49.0p
106
H 19
Petter Wikström
Karlslunds IF SF
3:01:30.1088900
+1:11:05.426400
49.0p
107
H 50
Patrik Dahlqvist
No Club
3:01:59.1091800
+1:11:34.429300
48.9p
108
H/D 19 Motion
Kim Engqvist
No Club
3:02:09.1092800
+1:11:44.430300
48.8p
109
H 19
Jonatan Larsson
Axa SC
3:02:24.1094300
+1:11:59.431800
48.8p
110
H 40
Fredrik Knutsson
Karlslunds IF SF
3:02:59.1097800
+1:12:34.435300
48.6p
111
H/D 19 Motion
Magnus Eriksson
Västerås Skidklubb
3:03:05.1098400
+1:12:40.435900
48.6p
112
H 50
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
3:04:21.1106000
+1:13:56.443500
48.2p
113
H/D 19 Motion
Johan Lindskog
Garphyttans IF
3:05:02.1110100
+1:14:37.447600
48.0p
114
D 40
Åsa Strandberg
Broby GOIF
3:06:11.1117000
+1:15:46.454500
47.7p
115
H 19
Andreas Rosén
Axa SC
3:06:54.1121300
+1:16:29.458800
47.5p
116
H/D 19 Motion
Joacim Collander
Västerås
3:06:59.1121800
+1:16:34.459300
47.4p
117
H/D 19 Motion
Joakim Lantz
Kvicksund
3:07:47.1126600
+1:17:22.464100
47.2p
118
H 40
Mattias Lövgren
Linköpings SK
3:08:14.1129300
+1:17:49.466800
47.1p
119
H 40
Mats Westerberg
Broby GOIF
3:08:33.1131200
+1:18:08.468700
47.0p
120
H/D 19 Motion
Andreas Adolfsson
Askersund
3:09:00.1133900
+1:18:35.471400
46.9p
121
H/D 19 Motion
Jenny Mcquire
Granbergsdals IF
3:09:04.1134300
+1:18:39.471800
46.9p
122
H/D 19 Motion
Andreas Tengberg
Örebro
3:09:21.1136000
+1:18:56.473500
46.8p
123
H 19
Joel Roos
Norrköpings SK
3:10:31.1143000
+1:20:06.480500
46.5p
124
H 50
Magnus Lagerquist
Karlslunds IF SF
3:10:35.1143400
+1:20:10.480900
46.5p
125
H 19
Victor Jansson
Sundbybergs IK
3:11:27.1148600
+1:21:02.486100
46.2p
126
H 40
Bruno Bystrand
Sveaskogs IF
3:11:47.1150600
+1:21:22.488100
46.1p
127
H/D 19 Motion
Dennis Jernfält
AnnaEmil Sportklubb
3:13:36.1161500
+1:23:11.499000
45.7p
128
H/D 19 Motion
Marcus Nilsson
Axa SC
3:13:53.1163200
+1:23:28.500700
45.6p
129
H/D 19 Motion
Nils Lindgren
Örebro
3:14:24.1166300
+1:23:59.503800
45.5p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:15:00
130
H 50
Lars Holmgård
Grava SK
3:15:18.1171700
+1:24:53.509200
45.2p
131
H 50
Lars Karlsson
Östansjö SK
3:15:43.1174200
+1:25:18.511700
45.1p
132
H 40
Mikael Edvardsson
Götlunda IF
3:16:08.1176700
+1:25:43.514200
45.0p
133
H/D 19 Motion
Per Lennartsson Persson
Nora
3:16:46.1180500
+1:26:21.518000
44.9p
133
H/D 19 Motion
Hans Nyström
IK Droppen
3:16:46.1180500
+1:26:21.518000
44.9p
135
H/D 19 Motion
Jens Andersson
Filipstads SF
3:16:49.1180800
+1:26:24.518300
44.8p
136
H/D 19 Motion
Martin Bergqvist
Mölndal
3:18:11.1189000
+1:27:46.526500
44.5p
137
H 60
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:18:55.1193400
+1:28:30.530900
44.3p
138
H 40
Mikael Adervall
Karlslunds IF SF
3:19:18.1195700
+1:28:53.533200
44.2p
139
H/D 19 Motion
Karl Samuelsson
Västerås Skidklubb
3:19:53.1199200
+1:29:28.536700
44.1p
139
H/D 19 Motion
Mikael Sundholm
Västerås Skidklubb
3:19:53.1199200
+1:29:28.536700
44.1p
141
H 50
Thomas Andersson
Wedevågs IF
3:20:22.1202100
+1:29:57.539600
44.0p
142
H/D 19 Motion
Mathias Malm Axelsson
Örebro
3:21:37.1209600
+1:31:12.547100
43.7p
143
H 40
Martin Hylén
Åtvidabergs IF
3:21:44.1210300
+1:31:19.547800
43.7p
144
H 50
Stefan Pettersson
IF Klassikern 91
3:21:53.1211200
+1:31:28.548700
43.6p
145
H 19
Douglas Holmstrand
No Club
3:22:06.1212500
+1:31:41.550000
43.6p
146
H 19
Erik Hedberg
Västerås Skidklubb
3:22:13.1213200
+1:31:48.550700
43.5p
147
H/D 19 Motion
Per Sannemalm
Saltsjö Boo
3:22:41.1216000
+1:32:16.553500
43.4p
148
H/D 19 Motion
Ola Andrée
Axa SC
3:22:44.1216300
+1:32:19.553800
43.4p
149
H/D 19 Motion
Jens Werleskog
Strängnäs
3:23:36.1221500
+1:33:11.559000
43.2p
150
H 40
Robert Nilsson
Karlslunds IF SF
3:24:29.1226800
+1:34:04.564300
43.0p
151
H/D 19 Motion
Anders Svensson
Stora Mellösa
3:25:18.1231700
+1:34:53.569200
42.8p
152
H 19
Niklas Österman
Berber IS
3:25:34.1233300
+1:35:09.570800
42.8p
153
H/D 19 Motion
Magnus Åkesson
Axa SC
3:25:56.1235500
+1:35:31.573000
42.7p
154
H 50
Ulf Nordström
Karlslunds IF SF
3:27:56.1247500
+1:37:31.585000
42.2p
155
H/D 19 Motion
Viktor von Wachenfeldt
Lillkyrka
3:28:42.1252100
+1:38:17.589600
42.1p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:30:00
156
H 60
Lars-Åke Lindholm
Frövi IK
3:30:06.1260500
+1:39:41.598000
41.8p
157
H/D 19 Motion
Johan Forsberg
Kumla SF
3:33:31.1281000
+1:43:06.618500
41.0p
158
H/D 19 Motion
Karl Lindgren
Örebro
3:35:04.1290300
+1:44:39.627800
40.7p
159
H 40
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
3:35:17.1291600
+1:44:52.629100
40.7p
160
H/D 19 Motion
Patrik Brink
No Club
3:36:11.1297000
+1:45:46.634500
40.5p
161
H/D 19 Motion
Magnus Klockarerossby
No Club
3:36:14.1297300
+1:45:49.634800
40.5p
162
H/D 19 Motion
Mattias Stenby
Åkersberga
3:36:19.1297800
+1:45:54.635300
40.5p
163
H 60
Nils-Olov Åsman
Karlslunds IF SF
3:36:58.1301700
+1:46:33.639200
40.3p
164
H/D 19 Motion
Anton Rydberg
Axa SC
3:37:45.1306400
+1:47:20.643900
40.2p
165
H/D 19 Motion
Jakob Nilsson
Axa SC
3:37:49.1306800
+1:47:24.644300
40.1p
166
H/D 19 Motion
Mikael Brunnegård
Västerås
3:38:07.1308600
+1:47:42.646100
40.1p
167
H 40
Johan Rosengren
Karlslunds IF SF
3:39:09.1314800
+1:48:44.652300
39.9p
168
H/D 19 Motion
Sabina Fredlund
Örebro
3:39:21.1316000
+1:48:56.653500
39.8p
169
H 19
Simon Eklund
Axa SC
3:40:33.1323200
+1:50:08.660700
39.6p
170
H/D 19 Motion
Ulf Nilson
Axa SC
3:42:31.1335000
+1:52:06.672500
39.2p
171
H/D 19 Motion
Ulrika Kvist
Örebro
3:43:48.1342700
+1:53:23.680200
39.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:45:00
172
H/D 19 Motion
Pär Dahlqvist
Örebro
3:45:32.1353100
+1:55:07.690600
38.7p
173
H/D 19 Motion
Victor Bergius
Eskilstuna
3:45:33.1353200
+1:55:08.690700
38.7p
174
H/D 19 Motion
Malin Fredriksson
Mölndal
3:45:37.1353600
+1:55:12.691100
38.6p
175
H/D 19 Motion
Magnus Bergman
Kumla SF
3:47:02.1362100
+1:56:37.699600
38.4p
176
H/D 19 Motion
Jennie Hedlund
Stadium IF
3:47:38.1365700
+1:57:13.703200
38.3p
177
H/D 19 Motion
Tobias Andersson
Stora Mellösa
3:50:02.1380100
+1:59:37.717600
37.8p
178
H/D 19 Motion
Christer Andersson
Granbergsdals IF
3:50:04.1380300
+1:59:39.717800
37.8p
179
H/D 19 Motion
Stefan Johansson
Västerås Skidklubb
3:50:06.1380500
+1:59:41.718000
37.8p
180
H/D 19 Motion
Ola Nilsson
Axa SC
3:54:27.1406600
+2:04:02.744100
37.1p
181
H/D 19 Motion
Linus Larsson
Vingåkers OK
3:54:40.1407900
+2:04:15.745400
37.0p
182
H 19
Trolle Sahlström
Stockholm LK
3:55:15.1411400
+2:04:50.748900
36.9p
183
H/D 19 Motion
Rune Jonsson
Axa SC
3:59:27.1436600
+2:09:02.774100
36.2p
184
H/D 19 Motion
Björn Petersson
IK Nocout.se
3:59:50.1438900
+2:09:25.776400
36.2p
185
H 19
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
4:00:09.1440800
+2:09:44.778300
36.1p
186
H/D 19 Motion
Peter Andersson
Zinkgruvans IF
4:00:53.1445200
+2:10:28.782700
36.0p
187
H/D 19 Motion
Madeleine Dernfält
Karlslunds IF SF
4:01:19.1447800
+2:10:54.785300
35.9p
188
H/D 19 Motion
Ester Garcia
Årsta
4:02:09.1452800
+2:11:44.790300
35.8p
189
H/D 19 Motion
Roberth Axäng
Kumla SF
4:02:23.1454200
+2:11:58.791700
35.8p
190
H/D 19 Motion
Marcus Pihlquist
Örebro
4:04:29.1466800
+2:14:04.804300
35.4p
191
H/D 19 Motion
Ida Magnusson
Örebro
4:05:56.1475500
+2:15:31.813000
35.2p
192
H/D 19 Motion
Elke Fitger Hahn
No Club
4:06:13.1477200
+2:15:48.814700
35.2p
193
H/D 19 Motion
Anton Friman
Linköping
4:06:16.1477500
+2:15:51.815000
35.2p
194
H/D 19 Motion
Egon Persson
Filipstads SF
4:09:53.1499200
+2:19:28.836700
34.6p
195
H/D 19 Motion
Ceacar Ax
Filipstads SF
4:09:54.1499300
+2:19:29.836800
34.6p
196
H 19
Johan Skalin
Axa SC
4:09:55.1499400
+2:19:30.836900
34.6p
197
H/D 19 Motion
Torbjörn Marell
Karlslunds IF SF
4:12:32.1515100
+2:22:07.852600
34.2p
198
H/D 19 Motion
Sam Artmark
Örebro
4:15:52.1535100
+2:25:27.872600
33.7p
199
H/D 19 Motion
Björn Föllinger
Hallsberg
4:16:15.1537400
+2:25:50.874900
33.7p
200
H 50
Amanjeet Sandhu
Karlslunds IF SF
4:20:06.1560500
+2:29:41.898000
33.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 50
Peter Martinsson
Broby GOIF
4:22:28.1574700
+2:32:03.912200
32.8p
202
H/D 19 Motion
Linda Magnusson
Västerås Ck
4:30:09.1620800
+2:39:44.958300
31.8p
202
H/D 19 Motion
Carl Magnusson
Västerås Ck
4:30:09.1620800
+2:39:44.958300
31.8p
204
H/D 19 Motion
Josefina Falck
Årsta
4:34:07.1644600
+2:43:42.982100
31.3p
205
H/D 19 Motion
Kjell-arne Sjönneby
IFK Lindesberg
4:37:33.1665200
+2:47:08.1002700
30.9p
206
H/D 19 Motion
Johan Carlström
Linköping
4:59:26.1796500
+3:09:01.1134000
28.5p
207
H 19
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
23:59:58.8639700
207
H 19
Kristofer Borgström
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
207
H 40
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
207
D 19
Emmy Johansson
Tunafors SK
23:59:58.8639700
207
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
23:59:58.8639700
207
H 50
Urban Johansson
Tunafors SK
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Raimo Vähänen
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Alma Ivarsson
Hägersten
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Görel Gustafson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Sara Wallin
Örebro
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Anders Grahn
Hallsberg
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Andreas Mohlin
Kumla SF
23:59:58.8639700
207
H/D 19 Motion
Sören Karlsson
Tormestorps IF
23:59:58.8639700
207
H 60
Kenneth Karlberg
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
221
H 19
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 19
Albin Götborg
Axa SC
23:59:59.8639800
221
H 19
Oscar Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
221
H 19
Josef Lindqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
221
H 19
Crelle Ekstrand
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 19
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
23:59:59.8639800
221
H 40
Johan Staff
Alecta Kf
23:59:59.8639800
221
H 40
Andreas Hiller
Axa SC
23:59:59.8639800
221
H 40
Mikael Jansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
221
H 40
Mikael Ekvall
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 40
Martin Wallin
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
221
D 19
Paulina Hellström
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
23:59:59.8639800
221
H 50
Sören Ivarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
221
H 50
Krister Schelander
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
221
H 50
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
221
H 50
Fredrik Åslund
Peab Bedriftsidrettslag
23:59:59.8639800
221
H 50
Gunnar Fredriksson
Tunafors SK
23:59:59.8639800
221
H 50
Bengt Johansson
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Daniel Robertsson
Göteborg
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Patrik Johansson
Kumla
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Bjarne Vennike
København SK
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Jonas Vestin
Norrköping
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Hasse Rando
Taastrup
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Lars Westberg
No Club
23:59:59.8639800
221
H/D 19 Motion
Erik Axelhed
Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
221
D 40
Ulrika Ivarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
221
H 60
Peter Åslund
Berber IS
23:59:59.8639800
221
H 60
Anders Green
Tunafors SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)