Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
44:e Dackefejden
2017-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
20:33.123200
78.2p
2
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
20:49.124800
+16.1500
77.2p
3
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
21:19.127800
+46.4500
75.4p
4
H 21
Patrik Petersson
Apladalens Lk
22:56.137500
+2:23.14200
70.1p
5
H 21
Per Rooth
Brittatorps Tk
22:58.137700
+2:25.14400
70.0p
6
H 21
Per Gustavsson
Alvesta SOK
23:14.139300
+2:41.16000
69.2p
7
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
24:50.148900
+4:17.25600
64.7p
8
H 21
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
26:13.157200
+5:40.33900
61.3p
9
H 21
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
28:35.171400
+8:02.48100
56.2p
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 50
Lars-Göran Ström
Rydaholms GOIF
18:44.112300
59.0p
2
H 65
Per-Elis Svensson
Lönashults GIF
21:32.129100
+2:48.16700
51.4p
3
H 70
Jan Johansson
SOK Viljan
22:01.132000
+3:17.19600
50.2p
4
H 70
Jan-olof Carlsson
Gnosjö FK
22:24.134300
+3:40.21900
49.4p
5
H 70
Thage Davidsson
Brittatorps Tk
22:45.136400
+4:01.24000
48.6p
6
H 70
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
22:55.137400
+4:11.25000
48.3p
6
H 70
Stig Johansson
Axa SC
22:55.137400
+4:11.25000
48.3p
8
H 70
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
24:15.145400
+5:31.33000
45.6p
9
H 70
Sten Rooth
Brittatorps Tk
24:38.147700
+5:54.35300
44.9p
10
D 21
Marléne Blomgren Svensson
Rydaholms GOIF
24:49.148800
+6:05.36400
44.6p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Emil Granstedt
Eksjö SOK
13:30.80900
2
H 16
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
13:32.81100
+2.100
3
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
13:33.81200
+3.200
4
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
13:44.82300
+14.1300
5
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
14:15.85400
+45.4400
6
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
14:29.86800
+59.5800
7
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
15:02.90100
+1:32.9100
8
H 16
Albin Toll
Landsbro IF SK
15:11.91000
+1:41.10000
8
H 18
Philip Gustafsson
Hvetlanda SK
15:11.91000
+1:41.10000
58.5p
10
H 16
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
15:35.93400
+2:05.12400
10
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
15:35.93400
+2:05.12400
12
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
16:25.98400
+2:55.17400
13
D 21 Motion
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
17:09.102800
+3:39.21800
51.7p
14
H 21 Motion
Henrik Åkesson
Rydaholms GOIF
18:27.110600
+4:57.29600
48.1p
15
H 21 Motion
Billy Östlund
Rydaholms GOIF
19:00.113900
+5:30.32900
46.7p
16
D 16
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
19:12.115100
+5:42.34100
17
H 21 Motion
Martin Åkesson
Rydaholms GOIF
19:16.115500
+5:46.34500
46.1p
18
H 21 Motion
Robert Åkesson
Rydaholms GOIF
19:46.118500
+6:16.37500
44.9p
19
D 18
Wilma Sundler
Rydaholms GOIF
19:50.118900
+6:20.37900
44.7p
20
D 16
Alma Melkstam
Rydaholms GOIF
20:03.120200
+6:33.39200
21
D 45
Anna Mattsson
Landsbro IF SK
20:28.122700
+6:58.41700
43.4p
22
H 21 Motion
Mikael Åkesson
Rydaholms GOIF
21:24.128300
+7:54.47300
41.5p
23
H 21 Motion
Johannes Thorén
Rydaholms GOIF
22:56.137500
+9:26.56500
38.7p
24
H 21 Motion
Per-olof Andersson
Rydaholms GOIF
23:42.142100
+10:12.61100
37.4p
25
H 21 Motion
Markus Åkesson
Rydaholms GOIF
26:46.160500
+13:16.79500
33.2p
26
D 21 Motion
Ing-marie Åkesson
Rydaholms GOIF
30:55.185400
+17:25.104400
28.7p
27
H 21 Motion
Kennet Massimov
SOK Viljan
38:21.230000
+24:51.149000
23.1p
28
H 16
Carl Hedin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
28
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
28
H 16
Isak Martinsson
Rydaholms GOIF
23:59:59.8639800
28
D 16
Elsa Melin
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
8:38.51700
2
H 14
Erik Åleheim
Nybro Ski
8:43.52200
+5.400
3
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
8:46.52500
+8.700
4
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
8:49.52800
+11.1000
5
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
9:35.57400
+57.5600
6
D 14
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
9:41.58000
+1:03.6200
7
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
9:47.58600
+1:09.6800
8
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
9:49.58800
+1:11.7000
9
D 12
Mira Göransson
Äspereds IF
9:56.59500
+1:18.7700
10
D 12
Sandra Ling
IF Hallby SOK
10:13.61200
+1:35.9400
11
H 14
Hjalmar Melkstam
Rydaholms GOIF
10:37.63600
+1:59.11800
12
D 12
Rut Hansson
Landsbro IF SK
11:03.66200
+2:25.14400
13
H 14
Erik Ling
IF Hallby SOK
11:05.66400
+2:27.14600
14
D 12
Klara Melkstam
Rydaholms GOIF
11:29.68800
+2:51.17000
15
D 14
Ellen Toll
Landsbro IF SK
11:34.69300
+2:56.17500
16
H 14
Arvid Magnisson
Apladalens Lk
11:52.71100
+3:14.19300
17
H 12
Valter Rooth
Brittatorps Tk
12:59.77800
+4:21.26000
18
H 14
Lukas Elmgren
Rydaholms GOIF
13:20.79900
+4:42.28100
19
D 14
Ebba Elv
Rydaholms GOIF
14:31.87000
+5:53.35200
20
H 12
Lukas Tallefors
Rydaholms GOIF
15:02.90100
+6:24.38300
21
H 14
Martin Fredrik Andersson
Rydaholms GOIF
17:50.106900
+9:12.55100
22
H 12
Carl Östlund
Rydaholms GOIF
18:11.109000
+9:33.57200
23
D 14
Cornelia Svensson
Rydaholms GOIF
23:59:59.8639800
23
D 14
Nora Andersson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Emil Ling
IF Hallby SOK
7:04.42300
2
D 10
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
8:04.48300
+1:00.5900
3
D 10
Lilly Elmgren
Rydaholms GOIF
11:32.69100
+4:28.26700
4
H 10
Alfred Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)