Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
HIF 100 Sprint - Prolog
2017-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3:25.20400
2
H 20
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:28.20700
+3.200
3
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:32.21100
+7.600
4
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
3:33.21200
+8.700
5
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
3:35.21400
+10.900
6
H 16
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:37.21600
+12.1100
7
H 16
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
3:40.21900
+15.1400
8
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:41.22000
+16.1500
9
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
3:45.22400
+20.1900
10
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
3:48.22700
+23.2200
11
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:50.22900
+25.2400
12
H 16
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:51.23000
+26.2500
13
H 20
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:52.23100
+27.2600
14
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
4:01.24000
+36.3500
15
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
4:03.24200
+38.3700
15
D 16
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
4:03.24200
+38.3700
17
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
4:06.24500
+41.4000
18
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
4:07.24600
+42.4100
18
D 16
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
4:07.24600
+42.4100
20
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
4:15.25400
+50.4900
21
D 16
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
4:18.25700
+53.5200
22
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
4:19.25800
+54.5300
23
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
23:59:59.8639800
0.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3:02.18100
1
D 14
Klara Torshage
Vårby IK
3:02.18100
3
H 14
Erik Byström
Vårby IK
3:06.18500
+4.300
4
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
3:09.18800
+7.600
5
H 14
Axel Mannelqvist
Vårby IK
3:10.18900
+8.700
5
D 14
Elsa Eriksson
Husums IF SK
3:10.18900
+8.700
7
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
3:11.19000
+9.800
7
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
3:11.19000
+9.800
9
H 14
Teo Eikelboom
Vårby IK
3:12.19100
+10.900
9
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
3:12.19100
+10.900
9
D 14
Sanna Berglund
Vårby IK
3:12.19100
+10.900
9
D 14
Elin Forsgren
Vårby IK
3:12.19100
+10.900
13
H 14
Viktor Olsson
Husums IF SK
3:13.19200
+11.1000
14
H 14
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
3:14.19300
+12.1100
15
H 14
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
3:15.19400
+13.1200
16
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:16.19500
+14.1300
16
H 14
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
3:16.19500
+14.1300
18
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3:23.20200
+21.2000
18
H 14
Adam Söderström
Vårby IK
3:23.20200
+21.2000
18
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:23.20200
+21.2000
21
H 12
Viking Olsson
Husums IF SK
3:25.20400
+23.2200
22
D 14
Elsa Leiknes
Sollefteå Skidor IF
3:29.20800
+27.2600
23
D 14
Belle Spets
Vårby IK
3:31.21000
+29.2800
24
H 12
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
3:32.21100
+30.2900
24
D 12
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
3:32.21100
+30.2900
26
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:33.21200
+31.3000
26
D 14
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
3:33.21200
+31.3000
28
D 12
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
3:35.21400
+33.3200
29
H 12
Robin Hilli
IFK Umeå
3:36.21500
+34.3300
30
H 12
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
3:37.21600
+35.3400
31
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
3:39.21800
+37.3600
31
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
3:39.21800
+37.3600
33
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:40.21900
+38.3700
34
H 10
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
3:41.22000
+39.3800
34
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
3:41.22000
+39.3800
36
H 12
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
3:42.22100
+40.3900
37
H 10
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:43.22200
+41.4000
37
H 10
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
3:43.22200
+41.4000
37
D 12
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
3:43.22200
+41.4000
37
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
3:43.22200
+41.4000
37
D 12
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
3:43.22200
+41.4000
42
H 10
Erik Gustafsson
Vårby IK
3:45.22400
+43.4200
43
H 12
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
3:46.22500
+44.4300
44
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
3:47.22600
+45.4400
45
H 10
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
3:50.22900
+48.4700
46
D 12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
3:52.23100
+50.4900
47
H 12
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
3:55.23400
+53.5200
47
D 12
Ida Lindquist
Husums IF SK
3:55.23400
+53.5200
49
H 14
Tyr Spovmark
Husums IF SK
3:57.23600
+55.5400
50
H 10
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3:59.23800
+57.5600
50
D 10
Lisa Hilli
IFK Umeå
3:59.23800
+57.5600
50
D 10
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
3:59.23800
+57.5600
50
D 12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
3:59.23800
+57.5600
54
D 14
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
4:01.24000
+59.5800
55
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
4:02.24100
+1:00.5900
55
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
4:02.24100
+1:00.5900
57
H 12
Joel Byström
Vårby IK
4:03.24200
+1:01.6000
58
H 10
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
4:04.24300
+1:02.6100
58
D 10
Iris Grimbert
IFK Umeå
4:04.24300
+1:02.6100
60
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
4:06.24500
+1:04.6300
61
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
4:07.24600
+1:05.6400
62
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
4:08.24700
+1:06.6500
63
D 14
Lina Malmros
Husums IF SK
4:09.24800
+1:07.6600
63
D 12
Penny Spets
Vårby IK
4:09.24800
+1:07.6600
65
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
4:12.25100
+1:10.6900
65
D 10
Ellen Fränckel
Husums IF SK
4:12.25100
+1:10.6900
67
D 10
Hedvig Ulander
Husums IF SK
4:14.25300
+1:12.7100
68
D 10
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25400
+1:13.7200
68
D 12
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25400
+1:13.7200
70
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
4:17.25600
+1:15.7400
71
D 12
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
4:19.25800
+1:17.7600
72
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
4:20.25900
+1:18.7700
73
D 10
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
4:22.26100
+1:20.7900
74
D 10
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
4:24.26300
+1:22.8100
75
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
4:26.26500
+1:24.8300
76
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
4:33.27200
+1:31.9000
77
H 10
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
4:34.27300
+1:32.9100
78
D 12
Ellen Westerlund
Vårby IK
4:44.28300
+1:42.10100
79
H 10
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
4:47.28600
+1:45.10400
80
H 10
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
4:55.29400
+1:53.11200
81
D 10
Ebba Lindström
Husums IF SK
5:14.31300
+2:12.13100
82
D 10
Emma Perbo
Hägglunds Ski Team SK
5:21.32000
+2:19.13800
83
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
5:25.32400
+2:23.14200
84
H 10
Axel Johansson
Husums IF SK
5:36.33500
+2:34.15300
85
D 10
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
5:48.34700
+2:46.16500
86
H 10
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
86
H 10
Viggo Larsson
Molidens IK
23:59:59.8639800
86
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
86
D 12
Lova Larsson
Molidens IK
23:59:59.8639800