Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart.com Ski Maraton
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor
1
H 21
Vinjar SKOGSHOLM
Team Parkettpartner
1:50:04.660300
86.6p
1
H 21
Adam Steen
Axa SC
1:50:04.660300
86.6p
3
H 21
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
1:50:08.660700
+4.300
86.5p
4
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:50:20.661900
+16.1500
86.3p
5
H 21
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
1:50:33.663200
+29.2800
86.1p
6
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:51:30.668900
+1:26.8500
85.2p
7
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:51:42.670100
+1:38.9700
85.0p
8
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:51:48.670700
+1:44.10300
84.9p
9
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:51:49.670800
+1:45.10400
84.9p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:52:00
10
H 21
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:56:01.696000
+5:57.35600
81.2p
11
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:56:02.696100
+5:58.35700
81.2p
12
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
1:58:32.711100
+8:28.50700
79.1p
13
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
1:59:41.718000
+9:37.57600
78.2p
14
H 40
Ragnar Crona
Volvo IF
2:01:01.726000
+10:57.65600
77.2p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:02:00
15
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:02:31.735000
+12:27.74600
76.0p
16
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:04:32.747100
+14:28.86700
74.6p
17
H 40
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:04:39.747800
+14:35.87400
74.5p
18
H 21
Erik Lundell
Istrums SK
2:07:07.762600
+17:03.102200
72.8p
18
H 21
Jens Halvarsson
IK Stern
2:07:07.762600
+17:03.102200
72.8p
20
H 40
Per Erik Jensen
Norway
2:08:16.769500
+18:12.109100
72.0p
21
H 21
David Bergkvist
Torsby
2:09:46.778500
+19:42.118100
71.0p
22
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:10:32.783100
+20:28.122700
70.5p
23
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:11:05.786400
+21:01.126000
70.2p
24
H 50
Jonas Häger
Trollhättan
2:11:08.786700
+21:04.126300
70.1p
25
H 40
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:11:36.789500
+21:32.129100
69.8p
26
H 40
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:11:55.791400
+21:51.131000
69.6p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:12:00
27
H 21
Oscar Nilsson
Kristinehamns OK
2:13:33.801200
+23:29.140800
68.6p
28
H 21
Per Moen
Hagfors
2:13:37.801600
+23:33.141200
68.6p
29
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:13:44.802300
+23:40.141900
68.5p
30
H 50
Olle Olsson
SK Bore
2:13:46.802500
+23:42.142100
68.5p
31
H 21
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:14:16.805500
+24:12.145100
68.2p
32
H 21
Henrik Johansson
SK Bore
2:14:32.807100
+24:28.146700
68.0p
33
H 50
Adam Blomberg
Volvo IF
2:14:41.808000
+24:37.147600
67.9p
34
H 21
Mattias Sundell
Åmåls OK
2:15:24.812300
+25:20.151900
67.5p
35
H 21
Henrik Jansson
Filipstads SF
2:15:26.812500
+25:22.152100
67.5p
36
H 21
Johan Johansson
Axa SC
2:15:52.815100
+25:48.154700
67.2p
37
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:16:29.818800
+26:25.158400
66.9p
38
D 21
Emelie Larsson
Finnskoga IF
2:17:35.825400
+27:31.165000
66.3p
39
H 40
Eivind Lande
Magnor Ul
2:17:41.826000
+27:37.165600
66.2p
40
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:17:46.826500
+27:42.166100
66.2p
41
H 40
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:17:51.827000
+27:47.166600
66.1p
42
H 21
Kim Svedlund
Häverödals SK
2:18:09.828800
+28:05.168400
65.9p
43
H 21
Johan Hansson
Lima IF
2:18:31.831000
+28:27.170600
65.7p
44
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors
2:19:04.834300
+29:00.173900
65.4p
45
H 21
Gatis Praulitis
SK Bore
2:19:36.837500
+29:32.177100
65.1p
46
H 21
Rickard Kjelkenes
Ekshärad
2:20:09.840800
+30:05.180400
64.8p
47
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:20:37.843600
+30:33.183200
64.6p
48
H 50
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:20:50.844900
+30:46.184500
64.5p
49
H 40
Petter Skåret
Hamar SK
2:21:33.849200
+31:29.188800
64.1p
50
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:21:36.849500
+31:32.189100
64.1p
51
H 40
Fredrik Liljesäter
Trollhättans SOK
2:21:43.850200
+31:39.189800
64.0p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:22:00
52
H 50
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:22:18.853700
+32:14.193300
63.7p
53
H 21
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:23:26.860500
+33:22.200100
63.1p
54
H 40
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:23:43.862200
+33:39.201800
63.0p
55
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
2:23:45.862400
+33:41.202000
63.0p
56
H 21 Motion
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:23:49.862800
+33:45.202400
62.9p
57
H 50
Rune Gilde
Hitterdal
2:24:22.866100
+34:18.205700
62.6p
58
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:24:52.869100
+34:48.208700
62.4p
59
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:25:43.874200
+35:39.213800
62.0p
60
H 50
Jan-Eric Pettersson
Mellerud
2:26:05.876400
+36:01.216000
61.8p
61
H 40
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:26:06.876500
+36:02.216100
61.8p
62
H 60
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:29:12.895100
+39:08.234700
60.3p
63
H 40
Thomas Eriksson
Årjäng
2:29:20.895900
+39:16.235500
60.2p
64
H 21 Motion
Patrik Norell
Älvdalens IF SK
2:29:32.897100
+39:28.236700
60.1p
65
H 50
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:29:50.898900
+39:46.238500
60.0p
66
H 21
Jonas Jonsson
SK Bore
2:30:44.904300
+40:40.243900
59.6p
67
H 40
Magnus Blom
Söderhamns SK
2:31:40.909900
+41:36.249500
59.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:32:00
68
H 50
Lars-Erik Persson
Örebro
2:32:31.915000
+42:27.254600
58.8p
69
H 21 Motion
Rasmus Bengtsson
Sisu Forshaga SK
2:32:54.917300
+42:50.256900
58.6p
70
H 40
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:33:06.918500
+43:02.258100
58.5p
71
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:33:07.918600
+43:03.258200
58.5p
72
H 21 Motion
Carl-Axel Cuibe
Volvo IF
2:34:11.925000
+44:07.264600
58.0p
73
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:34:40.927900
+44:36.267500
57.8p
74
H 50
Christian Boye
København SK
2:34:47.928600
+44:43.268200
57.8p
75
H 50
Allan Einarsson
Malungs IF
2:35:57.935600
+45:53.275200
57.3p
76
H 50
Jan Nyström
Falun
2:36:18.937700
+46:14.277300
57.1p
77
H 21 Motion
Johan Carlsson
Rejlers IF
2:37:05.942400
+47:01.282000
56.8p
78
H 21
Björn Börjesson
Vattenfalls IF Trollhättan
2:38:19.949800
+48:15.289400
56.3p
79
H 21
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:38:29.950800
+48:25.290400
56.2p
80
H 50
Henrik Johansson
IK Stern
2:38:31.951000
+48:27.290600
56.2p
81
H 40
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:39:34.957300
+49:30.296900
55.8p
82
H 21
Johan Englund
Finnskoga IF
2:39:55.959400
+49:51.299000
55.7p
83
H 50
Bosse Lundgren
Axa SC
2:40:01.960000
+49:57.299600
55.6p
84
H 21
Fredrik Jonsson
Karlstad
2:40:47.964600
+50:43.304200
55.3p
85
H 21 Motion
Alex Kamelod
Arvika
2:41:40.969900
+51:36.309500
55.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:42:00
86
H 50
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
2:42:17.973600
+52:13.313200
54.7p
87
H 50
Anders Larsson
Degerfors OK
2:42:30.974900
+52:26.314500
54.7p
88
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:43:04.978300
+53:00.317900
54.4p
89
H 40
Martin Christensen
Burseryds IF
2:43:37.981600
+53:33.321200
54.2p
90
H 50
Anders Jorholm
Grava SK
2:43:42.982100
+53:38.321700
54.2p
91
H 40
Thomas Paulsson
Idefjordens SK
2:44:36.987500
+54:32.327100
53.9p
92
H 21 Motion
Jonathan Larsson
Vargön
2:44:41.988000
+54:37.327600
53.8p
93
H 40
Johan Hartler
IK Stern
2:45:08.990700
+55:04.330300
53.7p
94
D 21 Motion
Therese Axelsson
Örebro
2:45:17.991600
+55:13.331200
53.6p
95
H 40
Markus Porath
Mellerud
2:45:34.993300
+55:30.332900
53.5p
96
H 50
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:46:11.997000
+56:07.336600
53.3p
97
D 21
Annika Adamsson
Axa SC
2:46:13.997200
+56:09.336800
53.3p
98
H 50
Anders Olofsson
Grava SK
2:47:04.1002300
+57:00.341900
53.0p
99
H 50
Peter Grant
IFK Mora SK
2:47:52.1007100
+57:48.346700
52.7p
100
H 21 Motion
Mikael Larsson
Sisu Forshaga SK
2:49:04.1014300
+59:00.353900
52.2p
101
D 21
Malin Johansson
Torsby
2:50:24.1022300
+1:00:20.361900
51.8p
102
H 21 Motion
Robin Berggren
Råda IK
2:51:25.1028400
+1:01:21.368000
51.4p
103
H 21
Martin Moberg
Vänersborgs SK
2:51:42.1030100
+1:01:38.369700
51.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:52:00
104
H 40
Thomas Jansson
Nacka Värmdö SK
2:52:12.1033100
+1:02:08.372700
51.2p
105
H 21 Motion
Andreas Johansson
IK Stern
2:52:18.1033700
+1:02:14.373300
51.1p
106
H 50
Lars Jönsson
SK Bore
2:53:39.1041800
+1:03:35.381400
50.7p
107
H 40
Henrik skäldervik
Ryda SK
2:54:27.1046600
+1:04:23.386200
50.4p
108
H 21 Motion
Tony Axelsson
Idefjordens SK
2:54:31.1047000
+1:04:27.386600
50.4p
109
H 50
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:54:38.1047700
+1:04:34.387300
50.4p
110
H 40
Patrik Olofsson
HEBERG
2:55:52.1055100
+1:05:48.394700
50.0p
111
H 21 Motion
Mikael Sahlgren
träningskonsulten sports club
2:56:01.1056000
+1:05:57.395600
49.9p
112
D 40
Jenny Johansson
IFK Göteborg
2:56:44.1060300
+1:06:40.399900
49.7p
113
H 21 Motion
Robin Nilsson
Karlstad
2:56:52.1061100
+1:06:48.400700
49.6p
114
H 50
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:57:04.1062300
+1:07:00.401900
49.6p
115
H 40
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:57:37.1065600
+1:07:33.405200
49.4p
116
H 21 Motion
Andreas Persson
Munkfors
2:59:12.1075100
+1:09:08.414700
48.9p
117
D 21 Motion
Emma Eriksson
Mattila IK
2:59:53.1079200
+1:09:49.418800
48.7p
118
H 21 Motion
Christer Frykberg
Skattkärrs IF
2:59:56.1079500
+1:09:52.419100
48.7p
119
H 50
Rolf Grönroos
Nora
3:00:43.1084200
+1:10:39.423800
48.4p
120
H 40
Birger Bengtsson
OK Gipen
3:01:23.1088200
+1:11:19.427800
48.2p
121
D 21
Emmelie Pedersen
SK Bore
3:02:18.1093700
+1:12:14.433300
48.0p
122
H 21 Motion
Johan Berndtson
Köla AIK
3:04:48.1108700
+1:14:44.448300
47.2p
123
H 21 Motion
Christoffer Palmqvist
Axa SC
3:05:08.1110700
+1:15:04.450300
47.1p
124
H 21 Motion
Fredrik Engstrand
Västra Frölunda
3:05:21.1112000
+1:15:17.451600
47.1p
125
H 21 Motion
Stefan Westlén
Upplands Väsby
3:05:43.1114200
+1:15:39.453800
47.0p
126
D 21 Motion
Jenny Rådström
SK Bore
3:05:57.1115600
+1:15:53.455200
46.9p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:07:00
127
H 40
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:07:21.1124000
+1:17:17.463600
46.5p
128
H 21 Motion
Ulf Nilson
Axa SC
3:09:23.1136200
+1:19:19.475800
46.0p
129
H 60
Stig Karlsson
Bortans IK
3:11:31.1149000
+1:21:27.488600
45.4p
130
H 21
Albin Götborg
Axa SC
3:11:48.1150700
+1:21:44.490300
45.3p
131
H 21 Motion
Oscar Johansson
IK Stern
3:12:07.1152600
+1:22:03.492200
45.2p
132
H 21 Motion
Henrik Lindh
Team Skistart.com
3:12:54.1157300
+1:22:50.496900
45.0p
133
H 60
Dan Sjölander
IK Stern
3:16:57.1181600
+1:26:53.521200
44.0p
134
H 21
Daniel Adolfsson
Finnskoga IF
3:21:19.1207800
+1:31:15.547400
42.9p
135
H 50
Thomas Baan
IK Stern
3:21:20.1207900
+1:31:16.547500
42.9p
136
H 21 Motion
Magnus Eldelind
Göteborg
3:21:42.1210100
+1:31:38.549700
42.8p
137
H 21 Motion
Benny Olof Janall
Nacka Värmdö SK
3:21:46.1210500
+1:31:42.550100
42.8p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:22:00
138
H 21 Motion
Daniel Rämje
IK Stern
3:23:02.1218100
+1:32:58.557700
42.5p
139
H 50
Thomas Larsson
Finnskogarnas SK
3:25:27.1232600
+1:35:23.572200
42.0p
140
H 21 Motion
Frode Alfheim
Jessheim
3:26:46.1240500
+1:36:42.580100
41.7p
141
H 21 Motion
Andreas Mohlin
Kumla
3:28:03.1248200
+1:37:59.587800
41.4p
142
D 40
Kajsa Olsson
Hagfors SF
3:28:04.1248300
+1:38:00.587900
41.4p
143
H 21 Motion
Adam Modén
Karlstad
3:29:03.1254200
+1:38:59.593800
41.2p
144
H 21 Motion
Daniel Eskilsson
Älvdalens IF SK
3:30:08.1260700
+1:40:04.600300
40.9p
145
D 40
Christina Emilsson
SK Bore
3:31:15.1267400
+1:41:11.607000
40.7p
146
H 21 Motion
Mikael Hoffstrøm
Strömstad
3:31:31.1269000
+1:41:27.608600
40.6p
147
D 21 Motion
Carina Lindh
Älvdalens IF SK
3:31:53.1271200
+1:41:49.610800
40.6p
148
H 50
Per Jemth
Arvika IS
3:32:04.1272300
+1:42:00.611900
40.5p
149
H 50
Tomas Andreasson
IK Stern
3:32:27.1274600
+1:42:23.614200
40.4p
150
D 21 Motion
Ulrika Aiff
OK Alehof
3:33:22.1280100
+1:43:18.619700
40.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:37:00
151
H 21 Motion
Björn Lönnroth
IK Stern
3:41:32.1329100
+1:51:28.668700
38.6p
152
D 21 Motion
Liselotte Palmqvist
Ericsson IF, Mölndal
3:46:09.1356800
+1:56:05.696400
37.8p
153
H 50
Björn Ohlsson
IK Stern
3:48:01.1368000
+1:57:57.707600
37.4p
154
D 40
Frida Appelqvist
IK Stern
3:51:33.1389200
+2:01:29.728800
36.8p
155
H 21 Motion
Viktor Johansson
Brännö
3:55:51.1415000
+2:05:47.754600
36.1p
156
H 21 Motion
Henrik Lysemark
Åf SK
3:56:46.1420500
+2:06:42.760100
35.9p
157
H 21 Motion
Adam Boiardt
Habo
3:56:55.1421400
+2:06:51.761000
35.9p
158
H 21 Motion
John Mellin
Göteborg
3:59:02.1434100
+2:08:58.773700
35.5p
159
D 21 Motion
Annika Boiardt
Habo
3:59:16.1435500
+2:09:12.775100
35.5p
160
H 50
Radu Constantinescu
IK Stern
4:02:32.1455100
+2:12:28.794700
35.0p
161
D 21 Motion
Cecilia Thornström
IK Stern
4:42:16.1693500
+2:52:12.1033100
29.7p
162
D 21 Motion
Åsa Hellman
Göteborg
4:52:01.1752000
+3:01:57.1091600
28.6p
163
D 21
Linda Hansson
Axa SC
23:59:58.8639700
163
D 21
Malin Larsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
163
D 21 Motion
Elin Entin
IK Stern
23:59:58.8639700
163
H 21
David Olofsson
träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
163
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
23:59:58.8639700
163
H 40
Anders Hevrøy
Ringkollen Skiklubb
23:59:58.8639700
163
H 50
Toni Danielsen
IK Stern
23:59:58.8639700
163
H 50
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
163
H 60
Christer Desmo
Strömstad Lk
23:59:58.8639700
163
H 21 Motion
Viktor Näslund
Göteborg
23:59:58.8639700
163
H 21 Motion
Mats Gunnarsson
Tvååker
23:59:58.8639700
163
H 21 Motion
Stefan Henriksson
Finnskoga IF
23:59:58.8639700
175
D 21
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Rasmus Ax
Aneby
23:59:59.8639800
175
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Martin Durakovi?
Göteborg
23:59:59.8639800
175
H 21
Andreas Haugland
Skepplanda
23:59:59.8639800
175
H 21
Johannes Carlzén
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Adam Rohr
Axa SC
23:59:59.8639800
175
H 21
Sören Karlsson
Tormestorps IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 21
David Ekblad
Umara SC
23:59:59.8639800
175
H 40
Henrik Hallstensson
SK Bore
23:59:59.8639800
175
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
175
H 50
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
175
H 60
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
23:59:59.8639800
175
H 60
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
175
H 21 Motion
Andreas Håkansson
Onsala
23:59:59.8639800
175
H 21 Motion
Falk Jandt
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor
1
H 21 Motion
Edwin Franzen
IFK Grängesberg SK
1:07:48.406700
62.7p
2
H 21 Motion
Erik Isaksson
Lima IF
1:08:06.408500
+18.1700
62.5p
3
D 21 Motion
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
1:09:14.415300
+1:26.8500
61.4p
4
D 21 Motion
Elin Storm
Lima IF
1:16:28.458700
+8:40.51900
55.6p
5
H 21 Motion
Erik Josefson
Rejlers IF
1:19:53.479200
+12:05.72400
53.2p
6
D 21 Motion
Linnea Turesson
Lima IF
1:20:13.481200
+12:25.74400
53.0p
7
H 21 Motion
Urban Carlsson
Grava SK
1:22:12.493100
+14:24.86300
51.7p
8
D 21 Motion
Sara Lundin
Ekshärads SF
1:23:48.502700
+16:00.95900
50.8p
9
D 21 Motion
Anne Mörk Mörk
Älvdalens IF SK
1:24:49.508800
+17:01.102000
50.2p
10
H 21 Motion
Gert Olsen
Holte Ski
1:25:44.514300
+17:56.107500
49.6p
11
H 21 Motion
Helge Karlsson
Karlskoga
1:27:14.523300
+19:26.116500
48.8p
12
H 21 Motion
Lars Paulsson
IK Stern
1:28:55.533400
+21:07.126600
47.8p
13
H 21 Motion
Daniel Fromell
IK Stern
1:29:01.534000
+21:13.127200
47.8p
14
D 21 Motion
Sofia Persson
Älvdalens IF SK
1:29:02.534100
+21:14.127300
47.8p
15
H 21 Motion
Håkan Stefasson
Älvdalens IF SK
1:31:44.550300
+23:56.143500
46.4p
16
H 21 Motion
Dafe Eghagha
IK Stern
1:33:28.560700
+25:40.153900
45.5p
17
D 21 Motion
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:34:44.568300
+26:56.161500
44.9p
17
H 21 Motion
Oddvar Flobergsundet
ARNEBERG
1:34:44.568300
+26:56.161500
44.9p
19
D 21 Motion
Ann Britt Averborn
Finnskoga IF
1:35:39.573800
+27:51.167000
44.5p
20
D 21 Motion
Heidi Skåret
Hamar SK
1:36:48.580700
+29:00.173900
43.9p
21
D 21 Motion
Ida Berggren
Råda IK
1:37:46.586500
+29:58.179700
43.5p
22
D 21 Motion
Elin Karlsson
IK Stern
1:39:19.595800
+31:31.189000
42.8p
23
H 21 Motion
Onome Eghagha
Stockholm
1:42:16.613500
+34:28.206700
41.6p
24
D 21 Motion
Louise Perottosdotter
Lima IF
1:46:51.641000
+39:03.234200
39.8p
25
D 21 Motion
Emelie Eldelind
IK Stern
1:48:00.647900
+40:12.241100
39.4p
26
D 21 Motion
Betty Björk
IK Stern
1:49:32.657100
+41:44.250300
38.8p
27
H 21 Motion
Lars Johansson
IK Stern
1:50:46.664500
+42:58.257700
38.4p
28
D 21 Motion
Karin Törnquist
Drottningholms Idrottss
1:59:54.719300
+52:06.312500
35.5p
29
H 21 Motion
Jan Palmqvist
Ericsson IF, Mölndal
2:02:49.736800
+55:01.330000
34.6p
30
D 21 Motion
Maria Hederstierna
OK Alehof
2:03:16.739500
+55:28.332700
34.5p
31
D 21 Motion
Lisbeth Lundin
OK Alehof
2:05:28.752700
+57:40.345900
33.9p
32
H 21 Motion
Robert Lindgren
IK Stern
2:07:53.767200
+1:00:05.360400
33.3p
33
H 21 Motion
Ragnar Lundborg
IK Stern
2:12:35.795400
+1:04:47.388600
32.1p
34
D 21 Motion
Ulrika Pedersen
OK Alehof
2:16:34.819300
+1:08:46.412500
31.1p
35
H 21 Motion
Roger Thomasson
Magicthomsson Motorsport
2:22:56.857500
+1:15:08.450700
29.8p
36
H 21 Motion
Magnus Berggren
Råda IK
23:59:58.8639700
36
H 21 Motion
Conny Eriksson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
38
D 21 Motion
Anna Hvattum
Høvik
23:59:59.8639800
38
D 21 Motion
Maria Eriksson
Östmarks IF
23:59:59.8639800
38
H 21 Motion
Frode Hvattum
Høvik
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor
1
H 21 Motion
Ove Thomas Jansson
Filipstads SF
42:07.252600
2
D 21 Motion
Linn Olsson
Torsby
50:38.303700
+8:31.51000
3
D 21 Motion
Kersti Pihlström
Torsby
1:03:55.383400
+21:48.130700
4
D 21 Motion
Johanna Toren
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)