Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
CoreIT Racet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
23:15.139400
81.3p
2
H 20
Jonas Granlund
Hudiksvalls IF
23:35.141400
+20.1900
80.2p
3
H 20
Linus Lillsjö
Hällbybrunns IF
24:02.144100
+47.4600
78.7p
4
H 20
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
24:09.144800
+54.5300
78.3p
5
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
24:17.145600
+1:02.6100
77.9p
6
H 20
Albin Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
25:05.150400
+1:50.10900
75.4p
7
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
26:26.158500
+3:11.19000
71.5p
8
H 20
Adrian Johansson
Hägglunds Ski Team SK
27:20.163900
+4:05.24400
69.2p
9
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
28:01.168000
+4:46.28500
67.5p
10
H 21
Per-Johan Josefsson
Nätra SK
33:24.200300
+10:09.60800
56.6p
11
H 21
David Kjellqvist
Sidensjö IK
35:57.215600
+12:42.76100
52.6p
12
H 20
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:58.8639700
13
H 20
Johan Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
13
H 21
Mattias Aspholm
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
6.1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
15:48.94700
2
H 16
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
15:56.95500
+8.700
3
H 16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
16:24.98300
+36.3500
4
H 16
Melker Eklund
Vårby IK
17:45.106400
+1:57.11600
5
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
17:57.107600
+2:09.12800
66.2p
6
H 16
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
17:58.107700
+2:10.12900
7
H 16
Axel Saitton
Vårby IK
18:13.109200
+2:25.14400
8
H 16
Laban Nordin
Vårby IK
18:14.109300
+2:26.14500
9
H 16
Jens Nilsson
Sollefteå Skidor IF
18:18.109700
+2:30.14900
10
D 20
Hulda Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:53.113200
+3:05.18400
62.9p
11
D 20
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
19:09.114800
+3:21.20000
62.0p
12
D 16
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
19:11.115000
+3:23.20200
13
D 16
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
19:17.115600
+3:29.20800
13
D 16
Frida Åsander
Bondsjöhöjdens IK
19:17.115600
+3:29.20800
15
D 16
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
19:25.116400
+3:37.21600
16
D 20
Hedda Berglund
Vårby IK
19:30.116900
+3:42.22100
60.9p
17
D 16
Maja Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
19:41.118000
+3:53.23200
18
D 16
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
20:01.120000
+4:13.25200
19
D 16
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
20:07.120600
+4:19.25800
19
D 16
Sigrid Hübenette
Husums IF SK
20:07.120600
+4:19.25800
21
H 16
Njord Spovmark
Husums IF SK
20:32.123100
+4:44.28300
22
D 16
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
21:07.126600
+5:19.31800
23
D 16
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
21:17.127600
+5:29.32800
24
D 16
Elin Edström
Bondsjöhöjdens IK
21:29.128800
+5:41.34000
25
D 16
Tea Nilsson
Anundsjö IF
21:58.131700
+6:10.36900
26
D 21
Anna Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
24:05.144400
+8:17.49600
49.3p
27
D 16
Ida Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
24:40.147900
+8:52.53100
28
D 21
Lena Mjörndal
Hägglunds Ski Team SK
25:19.151800
+9:31.57000
46.9p
29
H 16
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
30
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
30
D 16
Sanna Sundström
Husums IF SK
23:59:59.8639800
30
D 16
Amelie Josefsson
Nätra SK
23:59:59.8639800
3.1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Axel Mannelqvist
Vårby IK
9:03.54200
2
H 14
Rikard Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
9:20.55900
+17.1600
3
D 14
Klara Torshage
Vårby IK
9:21.56000
+18.1700
4
H 14
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
9:24.56300
+21.2000
5
H 14
Carl Gustafsson
Vårby IK
9:26.56500
+23.2200
6
H 14
Erik Byström
Vårby IK
9:29.56800
+26.2500
7
D 14
Elin Forsgren
Vårby IK
9:31.57000
+28.2700
8
H 14
Viktor Olsson
Husums IF SK
9:34.57300
+31.3000
8
D 14
Sanna Berglund
Vårby IK
9:34.57300
+31.3000
10
D 14
Elin Näslund
Vårby IK
9:35.57400
+32.3100
11
H 14
Sebastian Höglund
Bondsjöhöjdens IK
9:42.58100
+39.3800
12
D 14
Alva Eklund
Sollefteå Skidor IF
9:44.58300
+41.4000
13
H 14
Teo Eikelboom
Vårby IK
9:46.58500
+43.4200
14
D 14
Elsa Eriksson
Husums IF SK
9:47.58600
+44.4300
15
H 14
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
9:54.59300
+51.5000
16
D 14
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:03.60200
+1:00.5900
17
D 14
Nora Westerlund
Vårby IK
10:10.60900
+1:07.6600
18
H 14
Viggo Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
10:13.61200
+1:10.6900
19
H 14
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
10:16.61500
+1:13.7200
20
H 12
Viking Olsson
Husums IF SK
10:20.61900
+1:17.7600
21
H 14
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:27.62600
+1:24.8300
22
H 12
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
10:30.62900
+1:27.8600
23
D 14
Marie Dahlberg
Sollefteå Skidor IF
10:33.63200
+1:30.8900
24
D 14
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:34.63300
+1:31.9000
25
D 12
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
10:47.64600
+1:44.10300
26
H 12
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
10:58.65700
+1:55.11400
27
H 12
Liam Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
11:01.66000
+1:58.11700
28
D 14
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
11:19.67800
+2:16.13500
29
D 12
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
11:22.68100
+2:19.13800
30
H 14
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
11:26.68500
+2:23.14200
30
H 12
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
11:26.68500
+2:23.14200
32
H 14
Isak Karlsson
Anundsjö IF
11:37.69600
+2:34.15300
33
D 14
Alma Söderlund
Molidens IK
11:41.70000
+2:38.15700
33
D 12
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
11:41.70000
+2:38.15700
35
D 12
Emma Forsgren
Vårby IK
11:44.70300
+2:41.16000
36
H 14
Erik Sundberg
Sidensjö IK
11:45.70400
+2:42.16100
37
D 14
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
11:50.70900
+2:47.16600
37
H 12
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
11:50.70900
+2:47.16600
37
D 12
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
11:50.70900
+2:47.16600
40
D 12
Minna Mikaelsson
Vårby IK
11:57.71600
+2:54.17300
41
H 12
Knut Saitton
Vårby IK
11:59.71800
+2:56.17500
42
H 12
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
12:25.74400
+3:22.20100
43
D 12
Cornelia Hörnqvist
Hägglunds Ski Team SK
12:30.74900
+3:27.20600
44
H 12
Viktor Öhman
Hägglunds Ski Team SK
12:38.75700
+3:35.21400
45
H 12
Joel Byström
Vårby IK
12:53.77200
+3:50.22900
46
H 12
Didric Pettersson
Nätra SK
12:59.77800
+3:56.23500
46
D 12
Ida Lindquist
Husums IF SK
12:59.77800
+3:56.23500
46
D 12
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
12:59.77800
+3:56.23500
49
D 12
Märta Hübenette
Husums IF SK
13:16.79500
+4:13.25200
50
H 14
Tyr Spovmark
Husums IF SK
13:19.79800
+4:16.25500
51
D 12
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
13:30.80900
+4:27.26600
52
D 12
Skade Spovmark
Husums IF SK
13:45.82400
+4:42.28100
53
H 12
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
14:02.84100
+4:59.29800
54
D 12
Alva Perbo
Hägglunds Ski Team SK
14:09.84800
+5:06.30500
55
D 14
Hanna Westerlund Holmgren
Husums IF SK
14:39.87800
+5:36.33500
56
D 12
Nora Nordqvist
Husums IF SK
14:44.88300
+5:41.34000
57
D 12
Ida Hallin
Husums IF SK
14:50.88900
+5:47.34600
58
D 14
Lina Malmros
Husums IF SK
15:15.91400
+6:12.37100
59
D 12
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
16:31.99000
+7:28.44700
60
H 12
Edvin Persson
Anundsjö IF
18:03.108200
+9:00.53900
61
H 14
Johannes Ulander
Husums IF SK
23:59:59.8639800
61
H 14
Jonatan Hälldal
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
61
D 14
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
61
D 12
Lova Larsson
Molidens IK
23:59:59.8639800
1.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
5:59.35800
2
H 10
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
6:00.35900
+1
3
H 10
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
6:15.37400
+16.1500
4
H 10
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
6:23.38200
+24.2300
5
H 10
Erik Gustafsson
Vårby IK
6:25.38400
+26.2500
6
H 10
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
6:34.39300
+35.3400
7
D 10
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
6:39.39800
+40.3900
8
H 10
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
6:46.40500
+47.4600
9
D 10
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
6:56.41500
+57.5600
10
D 10
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
7:05.42400
+1:06.6500
10
D 10
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
7:05.42400
+1:06.6500
12
D 10
Hedvig Ulander
Husums IF SK
7:14.43300
+1:15.7400
13
D 10
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
7:15.43400
+1:16.7500
14
H 10
Sigge Saitton
Vårby IK
7:22.44100
+1:23.8200
15
D 10
Iris Grimbert
IFK Umeå
7:26.44500
+1:27.8600
16
H 10
Joel Eriksson
Anundsjö IF
7:36.45500
+1:37.9600
17
D 10
Elvira Nässén
Vårby IK
7:37.45600
+1:38.9700
18
D 10
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
7:40.45900
+1:41.10000
19
D 10
Ellen Fränckel
Husums IF SK
7:42.46100
+1:43.10200
20
H 10
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
7:49.46800
+1:50.10900
21
D 10
MY Mikaelsson
Vårby IK
7:51.47000
+1:52.11100
22
D 10
Ebba Lindström
Husums IF SK
8:06.48500
+2:07.12600
23
D 10
Klara Sondell
Vårby IK
8:10.48900
+2:11.13000
24
H 10
Leo Nordin
Vårby IK
8:11.49000
+2:12.13100
25
D 10
Ella Forsberg
Vårby IK
8:13.49200
+2:14.13300
26
D 10
Emelie Häggström
Vårby IK
8:23.50200
+2:24.14300
27
D 10
Klara Olofsson
Vårby IK
8:24.50300
+2:25.14400
28
H 10
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
8:27.50600
+2:28.14700
29
H 10
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
8:35.51400
+2:36.15500
30
D 10
Ester Sundberg
Sidensjö IK
8:38.51700
+2:39.15800
31
H 10
Sebastian Salomonsson
Hägglunds Ski Team SK
8:40.51900
+2:41.16000
32
D 10
Linna Dynesius
Nätra SK
8:45.52400
+2:46.16500
33
H 10
Elton Sundquist
Vårby IK
9:17.55600
+3:18.19700
33
D 10
Lovisa Berg
Hägglunds Ski Team SK
9:17.55600
+3:18.19700
35
D 10
Emmy Gustafsson
Vårby IK
9:28.56700
+3:29.20800
36
D 10
Julia Söderström
Nätra SK
9:35.57400
+3:36.21500
37
H 10
Sixten Kjellqvist
Sidensjö IK
10:00.59900
+4:01.24000
38
D 10
Emma Perbo
Hägglunds Ski Team SK
10:18.61700
+4:19.25800
39
D 10
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
11:10.66900
+5:11.31000
40
D 10
Elise Andersson
Sidensjö IK
11:25.68400
+5:26.32500
41
H 10
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
41
H 10
Viggo Larsson
Molidens IK
23:59:59.8639800
41
D 10
Elsa Näsström
Vårby IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)