Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:03.702200
75.4p
2
H 21 Motion
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:07.702600
+4.300
75.3p
2
H 21 Motion
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
1:57:07.702600
+4.300
75.3p
4
H 21 Motion
Daniel Persson
Team Brink
1:57:14.703300
+11.1000
75.2p
4
H 21 Motion
Martin Lundgren
Stockviks SF
1:57:14.703300
+11.1000
75.2p
6
H 21 Motion
Thommy Larsson
Rog IK
1:57:15.703400
+12.1100
75.2p
7
H 21 Motion
Rolf Kempe
Bergeforsens SK
1:57:17.703600
+14.1300
75.2p
8
H 21 Motion
Jörgen Roos
Brunflo IF
1:57:43.706200
+40.3900
74.9p
9
H 21 Motion
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:57:54.707300
+51.5000
74.7p
10
H 21 Motion
John Maritz
Broby GOIF
1:57:59.707800
+56.5500
74.6p
11
H 21 Motion
Tobias Åhman
Vårby IK
1:58:49.712800
+1:46.10500
74.0p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:59:00
12
H 21 Motion
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:02:23.734200
+5:20.31900
71.3p
13
H 21 Motion
Tobias Nilsson
Kovlands IF
2:04:27.746600
+7:24.44300
69.8p
13
H 21 Motion
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
2:04:27.746600
+7:24.44300
69.8p
15
H 21 Motion
Emil Meijer
IFK Mora SK
2:04:45.748400
+7:42.46100
69.6p
16
H 21 Motion
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
2:05:00.749900
+7:57.47600
69.5p
17
H 21 Motion
Adam Rohr
Axa SC
2:06:27.758600
+9:24.56300
68.5p
18
H 21 Motion
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:07:48.766700
+10:45.64400
67.6p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:09:00
19
H 21 Motion
Niklas Gröning
IK Hakarpspojkarna
2:09:40.777900
+12:37.75600
66.4p
20
H 21 Motion
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
2:09:42.778100
+12:39.75800
66.4p
21
H 21 Motion
Johan Nyman
Stockviks SF
2:10:01.780000
+12:58.77700
66.2p
22
H 21 Motion
Håkan Blomquist
Axa SC
2:10:29.782800
+13:26.80500
65.9p
23
H 21 Motion
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:11:05.786400
+14:02.84100
65.5p
24
H 21 Motion
Bo Göransson
Åsarna IK
2:12:07.792600
+15:04.90300
64.9p
25
H 21 Motion
Göran Bäckman
No Club
2:12:08.792700
+15:05.90400
64.9p
26
H 21 Motion
Fredrik Thiger
Bergeforsens SK
2:13:42.802100
+16:39.99800
64.0p
27
H 21 Motion
André Ekedahl
Axa SC
2:15:17.811600
+18:14.109300
63.0p
28
H 21 Motion
Jan Fridlund
Alnö Race Team
2:15:49.814800
+18:46.112500
62.7p
29
D 21 Motion
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:15:55.815400
+18:52.113100
62.7p
30
H 21 Motion
Andreas Kjellman
Lucksta IF
2:16:15.817400
+19:12.115100
62.5p
31
H 21 Motion
Urban Englund
Bergeforsens SK
2:16:40.819900
+19:37.117600
62.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:19:00
32
H 21 Motion
Björn Wedin
Stockviks SF
2:20:29.842800
+23:26.140500
60.2p
33
H 21 Motion
Tobias Spångberg
Högsjö GF
2:20:57.845600
+23:54.143300
60.0p
34
H 21 Motion
Robert Nilsson
Myssjö-Ovikens IF
2:21:12.847100
+24:09.144800
59.9p
35
H 21 Motion
Michael Westin
Bondsjöhöjdens IK
2:21:20.847900
+24:17.145600
59.8p
36
H 21 Motion
Mikael Edlund
Alnö Race Team
2:22:04.852300
+25:01.150000
59.4p
37
H 21 Motion
Mikael Nilsson
Alnö SK
2:23:33.861200
+26:30.158900
58.7p
38
H 21 Motion
Michael Ekholm
Sollefteå Skidor IF
2:23:42.862100
+26:39.159800
58.6p
39
H 21 Motion
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:24:46.868500
+27:43.166200
58.1p
40
H 21 Motion
Marko Kohtala
Ånge SK
2:24:58.869700
+27:55.167400
58.0p
41
H 21 Motion
Olle Bystedt
Hemsö IF
2:25:13.871200
+28:10.168900
57.9p
42
H 21 Motion
Johan Nykvist
Bergeforsens SK
2:26:08.876700
+29:05.174400
57.4p
43
H 21 Motion
Lars Lundberg
Stockviks SF
2:26:15.877400
+29:12.175100
57.4p
44
H 21 Motion
Jan-åke Lund
Axa SC
2:26:16.877500
+29:13.175200
57.4p
45
H 21 Motion
Johan Ekman
Visborgs OK
2:26:35.879400
+29:32.177100
57.2p
46
H 21 Motion
Daniel Söderström
Sollefteå Skidor IF
2:26:38.879700
+29:35.177400
57.2p
47
H 21 Motion
Glenn Edström
Koneo
2:28:48.892700
+31:45.190400
56.2p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:29:00
48
H 21 Motion
Andreas Svensson
Bondsjöhöjdens IK
2:30:01.900000
+32:58.197700
55.7p
49
H 21 Motion
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:30:05.900400
+33:02.198100
55.6p
50
H 21 Motion
David Sjöstrand
Tynderö IK
2:30:12.901100
+33:09.198800
55.6p
51
H 21 Motion
Johan Nylander
Stockviks SF
2:30:54.905300
+33:51.203000
55.3p
52
H 21 Motion
Tony Svensson
Stöde IF
2:33:35.921400
+36:32.219100
54.1p
53
H 21 Motion
Mikael Grelsson
Ånge SK
2:33:53.923200
+36:50.220900
54.0p
54
H 21 Motion
Arne Åhman
Anundsjö IF
2:34:36.927500
+37:33.225200
53.7p
55
H 21 Motion
Greger Brändström
Bondsjöhöjdens IK
2:34:45.928400
+37:42.226100
53.7p
56
H 21 Motion
Per Frost
Umara SC
2:34:57.929600
+37:54.227300
53.6p
57
H 21 Motion
Hans Eriksson
No Club
2:35:36.933500
+38:33.231200
53.3p
58
H 21 Motion
Mats Näsholm
Hemsö IF
2:35:41.934000
+38:38.231700
53.3p
59
H 21 Motion
Björn Andersson
No Club
2:36:12.937100
+39:09.234800
53.1p
60
H 21 Motion
Ulrik Norberg
Matfors SK
2:37:12.943100
+40:09.240800
52.7p
61
H 21 Motion
Jonas Orgård
Stöde IF
2:38:26.950500
+41:23.248200
52.2p
61
H 21 Motion
Tomas Edström
Alnö Race Team
2:38:26.950500
+41:23.248200
52.2p
63
H 21 Motion
Håkan Nygren
Ljustorps IF
2:38:56.953500
+41:53.251200
52.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:39:00
64
H 21 Motion
Stefan Andersson
No Club
2:42:40.975900
+45:37.273600
50.6p
65
H 21 Motion
Andreas Tollerup
Axa SC
2:43:32.981100
+46:29.278800
50.3p
66
H 21 Motion
Jan Westin
Matfors SK
2:43:38.981700
+46:35.279400
50.3p
67
H 21 Motion
Carl Martinez
Team ROG
2:44:31.987000
+47:28.284700
49.9p
68
D 21 Motion
Annika Adamsson
Axa SC
2:45:26.992500
+48:23.290200
49.6p
69
H 21 Motion
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
2:48:10.1008900
+51:07.306600
48.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:49:00
70
H 21 Motion
Jhon Acevedo Rincon
Matfors SK
2:49:11.1015000
+52:08.312700
48.3p
71
H 21 Motion
Daniel Lundström
Axa SC
2:49:40.1017900
+52:37.315600
48.2p
72
D 21 Motion
Veronica Sundqvist
Hemsö IF
2:50:33.1023200
+53:30.320900
47.9p
73
H 21 Motion
Mathias Sahlander
Sundsvalls SLK
2:52:21.1034000
+55:18.331700
47.3p
74
H 21 Motion
Sebastian Österlund
Sweco IF
2:53:01.1038000
+55:58.335700
47.1p
75
H 21 Motion
Urban Selin
Sundsvalls SLK
2:53:17.1039600
+56:14.337300
47.0p
76
H 21 Motion
Robert Tollerup
Axa SC
2:53:32.1041100
+56:29.338800
46.9p
77
H 21 Motion
Axel Stenkula
Stockholms RK
2:53:58.1043700
+56:55.341400
46.8p
78
H 21 Motion
Johan Bergman
Stöde IF
2:54:16.1045500
+57:13.343200
46.7p
79
H 21 Motion
Niklas Bergman
Axa SC
2:54:43.1048200
+57:40.345900
46.6p
80
H 21 Motion
Ulrik Frödin
Njurunda SK
2:56:25.1058400
+59:22.356100
46.0p
81
H 21 Motion
Tomas Nordin
Kovlands IF
2:56:26.1058500
+59:23.356200
46.0p
82
H 21 Motion
Peter Björklund
Friskis och Svettis
2:56:42.1060100
+59:39.357800
46.0p
83
H 21 Motion
Albin Ålin
Ortvikens Mk
2:57:20.1063900
+1:00:17.361600
45.8p
84
H 21 Motion
Tommy Selling
No Club
2:57:46.1066500
+1:00:43.364200
45.6p
85
D 21 Motion
Emma Arvidsson
Kalvsjö IK
2:57:48.1066700
+1:00:45.364400
45.6p
85
H 21 Motion
Joakim Sundqvist
Nolby Alpina SK
2:57:48.1066700
+1:00:45.364400
45.6p
87
H 21 Motion
Claes Hj Lindberg
No Club
3:00:52.1085100
+1:03:49.382800
44.7p
88
H 21 Motion
Viktor Lindskog
Tyngdlaget
3:03:58.1103700
+1:06:55.401400
43.9p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:04:00
89
D 21 Motion
Monica Bystedt
Hemsö IF
3:04:08.1104700
+1:07:05.402400
43.8p
90
H 21 Motion
Ingvar Söderbladh
Sundsvalls SLK
3:05:56.1115500
+1:08:53.413200
43.3p
90
H 21 Motion
Anders Åström
Indals IF
3:05:56.1115500
+1:08:53.413200
43.3p
92
H 21 Motion
Hans Syvertsen
No Club
3:09:33.1137200
+1:12:30.434900
42.4p
93
H 21 Motion
Tony Pålsson
No Club
3:10:28.1142700
+1:13:25.440400
42.2p
94
H 21 Motion
Torbjörn Bergström
Kovlands IF
3:11:20.1147900
+1:14:17.445600
41.9p
95
H 21 Motion
Joakim Jansson
Alnö SK
3:14:57.1169600
+1:17:54.467300
41.0p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:19:00
96
H 21 Motion
Hans Axbrink
Stockviks SF
3:20:00.1199900
+1:22:57.497600
39.9p
97
H 21 Motion
Sture Svahn
No Club
3:20:06.1200500
+1:23:03.498200
39.8p
98
H 21 Motion
Johan Hammarberg
Axa SC
3:20:28.1202700
+1:23:25.500400
39.8p
99
H 21 Motion
Oskar Svensson
Axa SC
3:23:14.1219300
+1:26:11.517000
39.2p
100
D 21 Motion
Mari Arvidsson
Kalvsjö IK
3:28:30.1250900
+1:31:27.548600
38.0p
101
H 21 Motion
Sven Roland Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
3:30:49.1264800
+1:33:46.562500
37.6p
102
D 21 Motion
Sofia Olofsson
No Club
3:32:10.1272900
+1:35:07.570600
37.3p
103
D 21 Motion
Annica Ahnström
No Club
3:32:48.1276700
+1:35:45.574400
37.2p
104
D 21 Motion
Malin Lundberg
No Club
3:33:36.1281500
+1:36:33.579200
37.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:34:00
105
H 21 Motion
Tommy Nordlander
Alnö SK
3:35:44.1294300
+1:38:41.592000
36.6p
106
H 21 Motion
Magnus Sneen
No Club
3:37:52.1307100
+1:40:49.604800
36.2p
107
H 21 Motion
Johan Vikström
IF Strategen
3:39:18.1315700
+1:42:15.613400
35.9p
108
D 21 Motion
Berit Fryklund
No Club
3:40:02.1320100
+1:42:59.617800
35.8p
109
H 21 Motion
Johan Svensson
Axa SC
3:40:51.1325000
+1:43:48.622700
35.6p
110
H 21 Motion
Kjell Schelin
Fränsta IK
4:10:05.1500400
+2:13:02.798100
31.0p
111
D 21 Motion
Veronica Nordvall
Nolby Alpina SK
23:59:58.8639700
111
H 21 Motion
Stig Bylund
No Club
23:59:58.8639700
111
H 21 Motion
Björn Smedsgård
No Club
23:59:58.8639700
114
H 21 Motion
Wilmer Grelsson
Ånge SK
23:59:59.8639800
114
H 21 Motion
Viktor Lindskog
No Club
23:59:59.8639800
114
H 21 Motion
Pether Sundqvist
Hemsö IF
23:59:59.8639800
114
H 21 Motion
Johan Eurenius
Lucksta IF
23:59:59.8639800
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Niklas Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
1:00:12.361100
67.6p
2
H 21 Motion
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:01:02.366100
+50.4900
66.6p
3
H 21 Motion
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
1:02:50.376900
+2:38.15700
64.7p
4
H 21 Motion
Vincent Johnson
Matfors SK
1:03:01.378000
+2:49.16800
64.5p
5
H 21 Motion
Christer Andersson
Klingstabygdens IF
1:03:09.378800
+2:57.17600
64.4p
6
H 21 Motion
Hans Åslin
Matfors SK
1:04:36.387500
+4:24.26300
63.0p
7
H 21 Motion
Joel Jänes
Stockviks SF
1:06:06.396500
+5:54.35300
61.5p
8
H 21 Motion
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
1:06:27.398600
+6:15.37400
61.2p
9
H 21 Motion
Jonas Lenz
Matfors SK
1:08:20.409900
+8:08.48700
59.5p
10
D 21 Motion
Jenny Edin
Matfors SK
1:08:21.410000
+8:09.48800
59.5p
11
H 21 Motion
Magnus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
1:08:44.412300
+8:32.51100
59.2p
12
H 21 Motion
Anders Lindholm
Sundsvalls OK
1:10:14.421300
+10:02.60100
57.9p
13
H 21 Motion
Jonas Näslund
Bondsjöhöjdens IK
1:10:45.424400
+10:33.63200
57.5p
14
H 21 Motion
Torbjörn Hägesten
Ragunda IF
1:11:18.427700
+11:06.66500
57.0p
15
H 21 Motion
Helmut Kerschbaumer
Alnö Race Team
1:11:36.429500
+11:24.68300
56.8p
16
H 21 Motion
Harry Klubblös Kohtala
Ånge SK
1:13:59.443800
+13:47.82600
55.0p
17
D 21 Motion
Erika Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
1:14:09.444800
+13:57.83600
54.9p
18
H 21 Motion
John Nilsson
No Club
1:14:53.449200
+14:41.88000
54.3p
19
D 21 Motion
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
1:15:44.454300
+15:32.93100
53.7p
20
H 21 Motion
Peter Svensk
No Club
1:16:02.456100
+15:50.94900
53.5p
21
D 21 Motion
Linn Gradin
Stöde IF
1:17:40.465900
+17:28.104700
52.4p
22
D 21 Motion
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
1:18:18.469700
+18:06.108500
51.9p
23
H 21 Motion
Mika Loftbacken
No Club
1:18:29.470800
+18:17.109600
51.8p
24
D 21 Motion
Pia Lindholm
Sundsvalls OK
1:18:55.473400
+18:43.112200
51.5p
25
D 21 Motion
Annemarie Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:19:28.476700
+19:16.115500
51.2p
26
H 21 Motion
Fredrik Pontén
Selånger SOK
1:19:30.476900
+19:18.115700
51.2p
27
D 21 Motion
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:19:37.477600
+19:25.116400
51.1p
27
D 21 Motion
Sophie Pettersson Dahl
Tynderö IK
1:19:37.477600
+19:25.116400
51.1p
29
H 21 Motion
Marcus Sjöström
No Club
1:19:58.479700
+19:46.118500
50.9p
30
H 21 Motion
Viktor Westin
Härnösands CK
1:20:54.485300
+20:42.124100
50.3p
31
D 21 Motion
Moa Larsson
Stöde IF
1:22:00.491900
+21:48.130700
49.6p
32
H 21 Motion
Petter Ulander
Rog IK
1:22:49.496800
+22:37.135600
49.1p
33
H 21 Motion
Jimmy Bergström
Peab Bedriftsidrettslag
1:23:01.498000
+22:49.136800
49.0p
34
D 21 Motion
Märta Skoglund
Lucksta IF
1:23:48.502700
+23:36.141500
48.5p
35
D 21 Motion
Susanna Sidén
Rog IK
1:24:10.504900
+23:58.143700
48.3p
36
D 21 Motion
Anna Maria Magnusson
Matfors SK
1:25:44.514300
+25:32.153100
47.4p
36
H 21 Motion
Mats Magnusson
Matfors SK
1:25:44.514300
+25:32.153100
47.4p
38
D 21 Motion
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:25:49.514800
+25:37.153600
47.4p
39
D 21 Motion
Jenny Lindblom
Nedansjö IK
1:26:26.518500
+26:14.157300
47.1p
40
H 21 Motion
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
1:26:43.520200
+26:31.159000
46.9p
41
D 21 Motion
Lowisa Engholm
Matfors SK
1:28:15.529400
+28:03.168200
46.1p
42
H 21 Motion
Tomas Vedin
Selånger SOK
1:30:05.540400
+29:53.179200
45.2p
43
D 21 Motion
Irene Larsson
Matfors SK
1:30:35.543400
+30:23.182200
44.9p
44
H 21 Motion
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
1:33:30.560900
+33:18.199700
43.5p
45
D 21 Motion
Eva Magnusson
Matfors SK
1:33:44.562300
+33:32.201100
43.4p
46
D 21 Motion
Margareta Isberg
No Club
1:34:43.568200
+34:31.207000
42.9p
47
D 21 Motion
Pernilla Sjölén
Stockviks SF
1:35:08.570700
+34:56.209500
42.8p
48
H 21 Motion
Eric Boström
Indals IF
1:38:09.588800
+37:57.227600
41.4p
48
H 21 Motion
Niklas Gustafsson
No Club
1:38:09.588800
+37:57.227600
41.4p
50
D 21 Motion
Johanna Snell
Matfors SK
1:40:37.603600
+40:25.242400
40.4p
51
D 21 Motion
Maria Åström
Indals IF
1:41:09.606800
+40:57.245600
40.2p
52
H 21 Motion
Johan Lindén
Selånger SOK
1:46:46.640500
+46:34.279300
38.1p
53
D 21 Motion
Sofia Lindén
Selånger SOK
1:48:12.649100
+48:00.287900
37.6p
54
H 21 Motion
Henrik Lindén
Selånger SOK
1:48:17.649600
+48:05.288400
37.6p
55
D 21 Motion
Ellen Scholl
Axa SC
1:51:29.668800
+51:17.307600
36.5p
56
D 21 Motion
Jessica Blomqvist
Matfors SK
1:52:35.675400
+52:23.314200
36.1p
57
D 21 Motion
Elja Carlén
Tynderö IK
1:52:50.676900
+52:38.315700
36.0p
58
D 21 Motion
Lena Modin
Njurunda SK
1:54:07.684600
+53:55.323400
35.6p
59
D 21 Motion
Sara Nilsson
Matfors SK
1:54:39.687800
+54:27.326600
35.5p
59
D 21 Motion
Hanna Nilsson
Matfors SK
1:54:39.687800
+54:27.326600
35.5p
61
H 21 Motion
Tommy Sundström
No Club
1:59:41.718000
+59:29.356800
34.0p
62
D 21 Motion
Maria Kling
Team B3it
1:59:54.719300
+59:42.358100
33.9p
63
D 21 Motion
Ulrika Vedin
No Club
2:06:32.759100
+1:06:20.397900
32.1p
64
D 21 Motion
Louise Rhodén
Sundsvalls OK
2:07:25.764400
+1:07:13.403200
31.9p
65
H 21 Motion
Joakim Andersson
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
66
D 21 Motion
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
66
D 21 Motion
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
66
D 21 Motion
Cecilia Almblad
No Club
23:59:59.8639800
66
H 21 Motion
Magnus Vikström
ICA Supermarket Matfors
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Adam Näslund
Bergeforsens SK
32:21.194000
58.0p
2
H 21 Motion
Benny Nordlander
Tynderö IK
34:02.204100
+1:41.10000
55.1p
3
D 21 Motion
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
34:29.206800
+2:08.12700
54.4p
4
H 21 Motion
Jens Hägesten
Sollefteå SK
36:15.217400
+3:54.23300
51.8p
5
H 21 Motion
Tomas Holmgren
Matfors SK
36:34.219300
+4:13.25200
51.3p
6
H 21 Motion
Valter Ljungdahl
Matfors SK
36:51.221000
+4:30.26900
50.9p
7
D 21 Motion
Maja Andersson
Bergeforsens SK
37:16.223500
+4:55.29400
50.4p
8
H 21 Motion
Hugo Bäckman
No Club
37:23.224200
+5:02.30100
50.2p
9
H 21 Motion
Sören Persson
Matfors SK
37:40.225900
+5:19.31800
49.8p
10
D 21 Motion
Trude Burman
Alnö SK
38:47.232600
+6:26.38500
48.4p
11
H 21 Motion
Per Burman
Alnö SK
38:48.232700
+6:27.38600
48.4p
12
H 21 Motion
Lukas Walther
Matfors SK
39:04.234300
+6:43.40200
48.0p
13
D 21 Motion
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
39:27.236600
+7:06.42500
47.6p
14
H 21 Motion
Helmer Nordvall
Matfors SK
39:39.237800
+7:18.43700
47.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
15
H 21 Motion
Mattias Larsson
Matfors SK
40:06.240500
+7:45.46400
46.8p
16
H 21 Motion
Hampus Bergkvist
Matfors SK
40:10.240900
+7:49.46800
46.7p
17
H 21 Motion
Stefan Landström
Vigge
40:27.242600
+8:06.48500
46.4p
18
D 21 Motion
Emelie Eriksson
Stockviks SF
40:52.245100
+8:31.51000
45.9p
19
D 21 Motion
Julia Byvall
Matfors SK
41:05.246400
+8:44.52300
45.7p
20
H 21 Motion
Per Rautila
Bergeforsens SK
41:21.248000
+9:00.53900
45.4p
21
H 21 Motion
Jan Forsberg
No Club
41:50.250900
+9:29.56800
44.9p
22
H 21 Motion
Elias Bengtsson
Tynderö IK
42:04.252300
+9:43.58200
44.6p
23
D 21 Motion
Signe Fannkvist
Stockviks SF
42:10.252900
+9:49.58800
44.5p
23
H 21 Motion
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
42:10.252900
+9:49.58800
44.5p
25
H 21 Motion
Liam Johnson
Matfors SK
43:09.258800
+10:48.64700
43.5p
26
H 21 Motion
Jason Blomqvist
Matfors SK
43:11.259000
+10:50.64900
43.5p
27
H 21 Motion
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
44:47.268600
+12:26.74500
41.9p
28
H 21 Motion
Thomas Wikström
ICA Supermarket Matfors
45:11.271000
+12:50.76900
41.5p
29
D 21 Motion
Anna-lena Strid
Matfors SK
47:39.285800
+15:18.91700
39.4p
30
D 21 Motion
Ida Sjöström
ICA Supermarket Matfors
48:18.289700
+15:57.95600
38.9p
31
D 21 Motion
Matilda Magnusson
Matfors SK
48:45.292400
+16:24.98300
38.5p
32
H 21 Motion
Pontus Lindström
No Club
48:46.292500
+16:25.98400
38.5p
33
H 21 Motion
Kent Björling
No Club
50:07.300600
+17:46.106500
37.5p
34
H 21 Motion
Jonathan Byvall
Matfors SK
51:17.307600
+18:56.113500
36.6p
35
D 21 Motion
Linda Carlsson
Matfors SK
51:24.308300
+19:03.114200
36.5p
36
H 21 Motion
August Lilja
Matfors SK
52:50.316900
+20:29.122800
35.5p
37
D 21 Motion
Ulrika Dahlkvist
ICA Supermarket Matfors
53:30.320900
+21:09.126800
35.1p
38
H 21 Motion
Emil Höglund
Matfors SK
53:34.321300
+21:13.127200
35.0p
39
H 21 Motion
Oliwer Zehlander
Matfors SK
53:48.322700
+21:27.128600
34.9p
40
D 21 Motion
Kicki Wredenberg
ICA Supermarket Matfors
54:22.326100
+22:01.132000
34.5p
41
D 21 Motion
Ulrika Magneland
Matfors SK
54:27.326600
+22:06.132500
34.5p
42
D 21 Motion
Elisabeth Lenz
Matfors SK
55:34.333300
+23:13.139200
33.8p
43
H 21 Motion
Einar Ljungdahl
Matfors SK
55:59.335800
+23:38.141700
33.5p
44
H 21 Motion
Joel Lindqvist
Matfors SK
56:00.335900
+23:39.141800
33.5p
45
D 21 Motion
Emma Paulsson
Ånge SK
1:02:46.376500
+30:25.182400
29.9p
46
D 21 Motion
Tuva Lundin
Alnö SK
23:59:59.8639800
46
H 21 Motion
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
46
H 21 Motion
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
46
H 21 Motion
Max Svensson
Matfors SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Vilgot Lundin
Alnö SK
23:04.138300
53.3p
2
H 21 Motion
Per Lundin
Alnö Race Team
23:05.138400
+1
53.2p
3
H 21 Motion
Mikael Sundberg
Lucksta IF
25:05.150400
+2:01.12000
49.0p
4
H 21 Motion
Samuel Henriksson
Tynderö IK
25:35.153400
+2:31.15000
48.0p
5
D 21 Motion
Jenny Henriksson
Tynderö IK
25:36.153500
+2:32.15100
48.0p
6
H 21 Motion
William Forslund
Stockviks SF
26:04.156300
+3:00.17900
47.1p
7
H 21 Motion
Carl Erngrund
Alnö SK
26:18.157700
+3:14.19300
46.7p
8
D 21 Motion
Wilma Åkebring
Matfors SK
27:40.165900
+4:36.27500
44.4p
9
D 21 Motion
Sofie Persson
No Club
28:10.168900
+5:06.30500
43.6p
10
D 21 Motion
Tilde Bergman
Stöde IF
28:26.170500
+5:22.32100
43.2p
10
D 21 Motion
Anette Bergman
Stöde IF
28:26.170500
+5:22.32100
43.2p
12
D 21 Motion
Agnes Boström
Kovlands IF
29:07.174600
+6:03.36200
42.2p
13
D 21 Motion
Lovisa Lilja
Matfors SK
29:13.175200
+6:09.36800
42.1p
14
H 21 Motion
Jordan Blomqvist
Matfors SK
31:43.190200
+8:39.51800
38.7p
15
H 21 Motion
Jonatan Walther
Matfors SK
31:48.190700
+8:44.52300
38.6p
16
D 21 Motion
Hilda Nordvall
Matfors SK
31:52.191100
+8:48.52700
38.6p
17
H 21 Motion
Henning Nordvall
Matfors SK
31:58.191700
+8:54.53300
38.4p
18
D 21 Motion
Amanda Karunarathna
Matfors SK
32:53.197200
+9:49.58800
37.4p
19
H 21 Motion
Isak Ejvinsson
Matfors SK
35:20.211900
+12:16.73500
34.8p
20
D 21 Motion
Stina Larsson
Stöde IF
38:38.231700
+15:34.93300
31.8p
21
H 21 Motion
Harald Larsson
Stöde IF
38:39.231800
+15:35.93400
31.8p
22
D 21 Motion
Joline Landqvist
Matfors SK
40:18.241700
+17:14.103300
30.5p
23
H 21 Motion
Edwin Carlsson
Matfors SK
40:24.242300
+17:20.103900
30.4p
24
H 21 Motion
Håkan Karlsson
Matfors SK
40:28.242700
+17:24.104300
30.4p
25
D 21 Motion
Agnes Öberg
ICA Supermarket Alnö
41:34.249300
+18:30.110900
29.6p
26
D 21 Motion
Emelie Öberg
ICA Supermarket Alnö
41:37.249600
+18:33.111200
29.5p
27
D 21 Motion
Maja Widell
Matfors SK
41:58.251700
+18:54.113300
29.3p
28
D 21 Motion
Märta Ljungdahl
Matfors SK
43:58.263700
+20:54.125300
28.0p
28
H 21 Motion
Sven-Gunnar Ljungdahl
Matfors SK
43:58.263700
+20:54.125300
28.0p
30
H 21 Motion
David Walther
Matfors SK
44:03.264200
+20:59.125800
27.9p
31
D 21 Motion
Erika Walther
Matfors SK
44:05.264400
+21:01.126000
27.9p
32
D 21 Motion
Sigrid Larsson
Stöde IF
44:52.269100
+21:48.130700
27.4p
33
D 21 Motion
Malin Larsson
Stöde IF
44:53.269200
+21:49.130800
27.4p
34
H 21 Motion
Jamie Blomqvist
Matfors SK
48:34.291300
+25:30.152900
25.3p
35
H 21 Motion
Lennart Blomqvist
Matfors SK
48:35.291400
+25:31.153000
25.3p
36
H 21 Motion
Dan Höglund
ICA Supermarket Alnö
54:56.329500
+31:52.191100
22.4p
37
D 21 Motion
Kerstin Mattsson
Lucksta IF
1:14:57.449600
+51:53.311200
16.4p
38
H 21 Motion
Lars Göran Karlsson
Sandö
1:15:08.450700
+52:04.312300
16.4p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)