Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 536[
1
2
]
D 21
42km, Längdskidor
1
Johanna Sundström
Hestra IF
2:12:33.795237
60.6p
2
Sara Lorén
Borås SK
2:23:51.863000
+11:17.67663
55.0p
3
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:26:49.880843
+14:16.85506
53.7p
4
Malin Andregård
Jönköping
2:48:17.1009611
+35:43.214274
45.9p
5
Julie Frølund Funch
Danmarks Kajaklandshold
2:54:21.1046086
+41:48.250749
44.1p
6
Anna Hallén
Boxholm-Ekeby SK
2:55:47.1054690
+43:14.259353
43.7p
7
TERESE ÖSTERAAS
Borås SK
3:00:23.1082265
+47:50.286928
42.5p
8
Stina Nero
Mullsjö SOK
3:00:56.1085579
+48:23.290242
42.3p
9
Anna Nilsson
Hemmingsmarks IF
3:01:03.1086293
+48:30.290956
42.3p
10
Pernille Knudsen
No Club
3:01:07.1086619
+48:33.291282
42.3p
11
Emma Nilsson
Andrarums IF
3:02:45.1096415
+50:11.301078
41.8p
12
Bolette Nyvang Iversen
Hellerup Kajakklub
3:04:04.1104331
+51:30.308994
41.5p
13
Tanja Lundberg
IF Hagen SK
3:05:48.1114723
+53:14.319386
41.1p
14
Ellen Johansson
Lidköpings VSK
3:05:55.1115495
+53:22.320158
41.0p
15
Karin Johansson
Axa SC
3:07:15.1123491
+54:42.328154
40.7p
16
Lina Weidfors
Alstermo IF
3:08:30.1130949
+55:57.335612
40.4p
17
Kornelia Karlsson
IK Hakarpspojkarna
3:10:49.1144827
+58:15.349490
39.9p
18
Ann-Sofie Lindén
IK Hakarpspojkarna
3:12:44.1156351
+1:00:11.361014
39.4p
19
Louise Kihl
Borås SK
3:19:41.1198052
+1:07:08.402715
37.9p
20
Josefine Övegard
Axa SC
3:21:21.1208014
+1:08:47.412677
37.5p
21
Agnes Uddenstig
Redvägs SK
3:27:07.1242675
+1:14:34.447338
36.4p
22
Catrin Lindquist
Borås
3:40:15.1321475
+1:27:42.526138
34.0p
23
Sophie Arding
Huskvarna
3:46:21.1358041
+1:33:48.562704
33.0p
24
Charlotta Ivarsson
IFK Helsingborg
3:50:36.1383591
+1:38:03.588254
32.3p
25
Veronica Ekvall
IK Hakarpspojkarna
3:55:02.1410124
+1:42:28.614787
31.7p
26
Maria Broberg
Lidköping
3:55:40.1413977
+1:43:07.618640
31.6p
27
Emilie Mikaelsson
Sunderby SK
4:04:36.1467532
+1:52:02.672195
30.3p
28
Lise Lauritzen
København SK
4:07:08.1482779
+1:54:35.687442
30.0p
-
Malin Andersson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Julia Rennermalm
Stockholm
23:59:59.8639800
D 40
42km, Längdskidor
1
Ylva Grönroos
OK Alehof
2:57:01.1062000
43.4p
2
Jenny Anderbjörk
IK Ymer
3:05:24.1112358
+8:23.50258
41.2p
3
Malin Johansson
ASK Växjö
3:09:32.1137144
+12:31.75044
40.2p
4
Marie Cederström
IF Ski Team Skåne
3:22:42.1216196
+25:41.154096
37.3p
5
Madeleine Dahlbäck
Axa SC
3:23:06.1218563
+26:05.156463
37.2p
6
Johanna Östlund
Lugi SK
3:24:05.1224424
+27:04.162324
37.0p
7
sara jönsson
Nättraby
3:32:49.1276821
+35:48.214721
35.3p
8
Jenny Hoveklint
Mullsjö SOK
3:34:47.1288693
+37:46.226593
34.9p
9
Lotta Andrén
Göteborgs SK
3:42:17.1333612
+45:16.271512
33.7p
10
Annika Boiardt
OK Gränsen
3:49:50.1378900
+52:49.316800
32.4p
-
Linda Jepsen
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
D 50
42km, Längdskidor
1
Anna Johansson
Jönköpings OK
2:44:02.984125
47.3p
2
Annica Wernerson
Brännebrona SK
2:51:00.1025983
+6:58.41758
45.1p
3
Eva Bresky
IK Ymer
3:11:17.1147612
+27:14.163387
39.8p
4
Ann-Kristin Lagervall
IF Hallby SOK
3:59:45.1438434
+1:15:43.454209
31.0p
5
Agneta Gustavsson
Mullsjö SOK
4:42:07.1692631
+1:58:05.708406
26.0p
H 21
42km, Längdskidor
1
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:43:57.623654
81.3p
2
Elis Weslien
Nybro Ski
1:46:12.637176
+2:15.13422
79.2p
3
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:46:32.639126
+2:34.15372
78.9p
4
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
1:49:44.658379
+5:47.34625
76.0p
5
Johannes Carlen
Ulricehamns IF
1:50:01.660089
+6:04.36335
75.8p
6
Emil Lundborg
Sya SK
1:50:02.660123
+6:04.36369
75.8p
7
Tobias Johansson
Axa SC
1:50:14.661383
+6:17.37629
75.6p
8
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:52:10.672952
+8:12.49198
74.0p
9
Edvin Claesson
Taberg
1:55:22.692115
+11:24.68361
71.5p
10
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:58:13.709234
+14:15.85480
69.4p
11
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
1:59:09.714873
+15:12.91119
68.8p
12
Mats Wang-Hansen
OK Landehof
2:00:35.723465
+16:38.99711
67.8p
13
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:01:40.729934
+17:42.106180
67.1p
14
Magnus Calestam
IF Hagen SK
2:02:32.735146
+18:34.111392
66.5p
15
Daniel Eklund
Stadium IF
2:02:35.735402
+18:37.111648
66.5p
16
David Fransson
ASK Växjö
2:02:46.736576
+18:49.112822
66.4p
17
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:03:57.743612
+19:59.119858
65.6p
18
Per Gustavsson
Alvesta SOK
2:05:28.752755
+21:31.129001
64.7p
19
Joakim Isendahl
Malmö
2:06:14.757328
+22:16.133574
64.2p
20
Michael Edgren
OK Gränsen
2:06:28.758739
+22:30.134985
64.0p
21
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:06:30.758906
+22:32.135152
64.0p
22
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:06:39.759812
+22:41.136058
63.9p
23
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
2:06:42.760117
+22:44.136363
63.9p
24
Per Rooth
Brittatorps Tk
2:06:57.761661
+23:00.137907
63.8p
25
Erik Söderlöv
IK Ymer
2:07:01.762034
+23:03.138280
63.7p
26
Andreas Ulveström
Hestra IF
2:07:21.764002
+23:23.140248
63.5p
27
Johannes Carlsson Matti
Borås SK
2:07:30.764950
+23:32.141196
63.4p
28
Robert Lind
SOK Aneby
2:08:02.768132
+24:04.144378
63.1p
29
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:08:04.768327
+24:06.144573
63.1p
30
Erik Stjerndahl
Hestra IF
2:08:18.769782
+24:21.146028
63.0p
31
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:08:37.771664
+24:40.147910
62.8p
32
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:09:33.777296
+25:36.153542
62.2p
33
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
2:09:57.779682
+26:00.155928
62.0p
34
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:09:59.779850
+26:01.156096
62.0p
35
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:10:05.780425
+26:07.156671
61.9p
36
Kasper Johansson
Norabygdens SK
2:11:05.786424
+27:07.162670
61.4p
37
Mattias Frändå
Örebro
2:11:27.788656
+27:30.164902
61.2p
38
Tim Holmlund
Skellefteå XC
2:11:43.790257
+27:46.166503
61.0p
39
Dan Johansson
Södra IF
2:12:57.797650
+28:59.173896
60.4p
40
Niclas Johansson
IF Ski Team Skåne
2:13:48.802771
+29:51.179017
59.9p
41
Viktor park
Gnosjö FK
2:14:20.805900
+30:22.182146
59.6p
42
Hampus Johansson
OK Alehof
2:14:27.806676
+30:30.182922
59.6p
43
Martin Skoglund
OK Landehof
2:14:28.806745
+30:30.182991
59.6p
44
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:14:52.809150
+30:54.185396
59.3p
45
Ola Grauers
Mullsjö SOK
2:15:42.814106
+31:44.190352
58.9p
46
Dennis Weidfors
Alstermo IF
2:15:48.814724
+31:50.190970
58.9p
47
Mattias Nätterqvist
Vindrarps SK
2:15:48.814748
+31:50.190994
58.9p
48
Christian Lyckehed
Torestorps IF
2:16:27.818647
+32:29.194893
58.5p
49
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:16:33.819214
+32:35.195460
58.5p
50
Johan Kastensson
IFK Österbymo
2:16:38.819753
+32:40.195999
58.4p
51
Rasmus Helgesson
Ölands SK
2:18:06.828596
+34:09.204842
57.7p
52
Casper Pretzmann
Danmarks Kajaklandshold
2:19:09.834864
+35:12.211110
57.2p
53
Christian Andersson
Axa SC
2:19:28.836715
+35:30.212961
57.1p
54
Janne Huhtala
Axa SC
2:19:28.836734
+35:30.212980
57.1p
55
Victor Löf
Axa SC
2:19:33.837256
+35:36.213502
57.0p
56
Johan Hallquist
IK Ymer
2:20:02.840152
+36:04.216398
56.8p
57
Jacob Vikström
Falkenbergs OK
2:20:57.845649
+36:59.221895
56.4p
58
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:22:36.855578
+38:39.231824
55.6p
59
Christoffer Josefsson
Axa SC
2:23:37.861664
+39:40.237910
55.1p
60
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:25:01.870093
+41:04.246339
54.5p
61
Emanuel Ekström
Axa SC
2:25:05.870452
+41:07.246698
54.5p
62
Andreas Bengtsson
Tranemo IF
2:25:19.871877
+41:22.248123
54.4p
63
Andreas Sunesson
OK Orion
2:25:29.872839
+41:31.249085
54.3p
64
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:25:40.873935
+41:42.250181
54.2p
65
Christopher Svensson
Bottnaryd IF
2:25:43.874271
+41:46.250517
54.2p
66
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:25:56.875570
+41:59.251816
54.1p
67
Johan Tideman
Axa SC
2:26:53.881277
+42:56.257523
53.7p
68
Emil Werling
IK Ymer
2:26:55.881478
+42:58.257724
53.7p
69
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
2:28:27.890612
+44:29.266858
53.1p
70
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
2:29:57.899651
+45:59.275897
52.4p
71
Viktor Johansson
Axa SC
2:30:07.900646
+46:09.276892
52.4p
72
Carl Sjölund
Axa SC
2:30:08.900711
+46:10.276957
52.4p
73
Pär Svensson
Alvesta SOK
2:30:08.900723
+46:10.276969
52.4p
74
Johan Moreau
IK Stern
2:30:16.901561
+46:19.277807
52.3p
75
Erik Johansson
Visby
2:30:47.904628
+46:49.280874
52.1p
76
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:31:34.909347
+47:36.285593
51.8p
77
Kiril Aleksov Ahtarovski
København SK
2:31:36.909555
+47:39.285801
51.8p
78
Fredrik Svensson
Karlskrona SOK
2:32:47.916620
+48:49.292866
51.3p
79
Fredrik Sjöholm
Nybro Ski
2:33:08.918780
+49:11.295026
51.2p
80
Björn Andersson
ASK Växjö
2:33:22.920165
+49:25.296411
51.1p
81
Lucian Semeniuc
FK Finn
2:33:24.920384
+49:27.296630
51.1p
82
Per-Anders Lindén
Umara SC
2:33:34.921391
+49:37.297637
51.0p
83
Emir Halalkic
Axa SC
2:33:44.922386
+49:47.298632
50.9p
84
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:34:12.925100
+50:14.301346
50.8p
85
Mads Pedersen
Silkeborg Kajakklub
2:35:17.931653
+51:19.307899
50.4p
86
Per Lyzell
Axa SC
2:35:55.935463
+51:58.311709
50.1p
87
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:36:13.937240
+52:15.313486
50.0p
88
Joakim Alriksson
OK Vårgårda
2:36:57.941689
+53:00.317935
49.7p
89
Sören Hyttel
Danmark
2:37:04.942350
+53:06.318596
49.7p
90
Robin Werner
Ölmstads IS
2:38:17.949684
+54:20.325930
49.3p
91
Erik Steen
IF Ski Team Skåne
2:39:28.956760
+55:31.333006
48.8p
92
Nils Boe
Danmarks Kajaklandshold
2:39:32.957142
+55:34.333388
48.8p
93
Henrik Lenngren
Norrköpings SK
2:40:01.960082
+56:04.336328
48.7p
94
Marcus Sahlberg
Ölmstads IS
2:40:20.961943
+56:22.338189
48.5p
95
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:40:52.965134
+56:54.341380
48.4p
96
Patrik Larsson
IF Ski Team Skåne
2:42:30.974926
+58:32.351172
47.8p
97
Gustaf Westman
Nybro Ski
2:42:30.974992
+58:33.351238
47.8p
98
Andreas Olofsson
Axa SC
2:42:35.975421
+58:37.351667
47.8p
99
Markus Fridén
IK Ymer
2:42:56.977524
+58:58.353770
47.7p
100
Ronny Andersson
Lugi SK
2:43:10.978925
+59:12.355171
47.6p
101
Felix Vising
Uddevalla SK
2:44:23.986226
+1:00:25.362472
47.2p
102
Henrik Karlsson
Kungsäters IF
2:44:29.986863
+1:00:32.363109
47.1p
103
Fredrik Kindgren
Nässjö SF
2:45:19.991893
+1:01:22.368139
46.9p
104
Johannes Bergmann
Tranemo IF
2:46:54.1001354
+1:02:57.377600
46.4p
105
Stefan Nilsson
Hestra IF
2:49:53.1019232
+1:05:55.395478
45.4p
106
Henrik Bjuvenstedt
Axa SC
2:50:19.1021864
+1:06:22.398110
45.3p
107
Johan Blommé
IK Hakarpspojkarna
2:51:31.1029036
+1:07:33.405282
45.0p
108
Martin Dahl
Hestra IF
2:53:05.1038427
+1:09:07.414673
44.5p
109
Peder Lövberg
Hestra IF
2:53:05.1038476
+1:09:08.414722
44.5p
110
Jonatan Jansson
Ölands SK
2:53:24.1040399
+1:09:27.416645
44.4p
111
Philip Gustavsson
Boxholm-Ekeby SK
2:54:33.1047229
+1:10:35.423475
44.1p
112
Daniel Parkhagen
Borås
2:54:34.1047357
+1:10:37.423603
44.1p
113
Andreas Karlsson
Karlstad
2:56:10.1056928
+1:12:12.433174
43.6p
114
Patrik Bergquist
Mullsjö SOK
2:58:41.1072025
+1:14:43.448271
42.9p
115
Anton Dannetun
Axa SC
2:59:37.1077622
+1:15:39.453868
42.7p
116
Tobias Todsen
København SK
3:00:13.1081217
+1:16:15.457463
42.5p
117
Filip Andersson
Axa SC
3:00:16.1081511
+1:16:18.457757
42.5p
118
Martin Bergström
IK Ymer
3:00:54.1085321
+1:16:56.461567
42.3p
119
Tomas Haglund Flemström
Accenture IF
3:02:13.1093224
+1:18:15.469470
42.0p
120
Marcus Norrman
IK Hakarpspojkarna
3:03:48.1102769
+1:19:51.479015
41.6p
121
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
3:03:52.1103192
+1:19:55.479438
41.6p
122
Fredrik Johansson
Axa SC
3:03:53.1103295
+1:19:56.479541
41.6p
123
Nicklas Lindqvist
IK Hakarpspojkarna
3:03:55.1103431
+1:19:57.479677
41.5p
124
Kristoffer Andersson
IF Ski Team Skåne
3:04:21.1106054
+1:20:24.482300
41.4p
125
Daniel Persson
Brittatorps Tk
3:04:30.1106990
+1:20:33.483236
41.4p
126
Daniel Karlsson
Halmstad
3:05:13.1111223
+1:21:15.487469
41.2p
127
Olof Bard
Nybro Ski
3:05:40.1113987
+1:21:43.490233
41.1p
128
Erik Evertsson
Axa SC
3:06:05.1116418
+1:22:07.492664
41.0p
129
Dennis Jensen
Axa SC
3:06:05.1116441
+1:22:07.492687
41.0p
130
Philip Wallman
Göteborg
3:06:07.1116632
+1:22:09.492878
41.0p
131
Floor Zegers
Odense Ski
3:07:05.1122480
+1:23:08.498726
40.8p
132
David Ricklund
Axa SC
3:08:14.1129300
+1:24:16.505546
40.5p
133
Christoffer Kindlund
IK Stern
3:09:28.1136780
+1:25:31.513026
40.2p
134
Kasper Winther
No Club
3:10:06.1140542
+1:26:08.516788
40.0p
135
Oscar Lindvall S
IF Ski Team Skåne
3:10:36.1143546
+1:26:38.519792
39.9p
136
Carl Ljungqvist
No Club
3:13:22.1160188
+1:29:25.536434
39.3p
137
Mattias Eriksson
FK Finn
3:14:27.1166649
+1:30:29.542895
39.0p
138
Johan Ravstorp
Nybro Ski
3:14:57.1169653
+1:30:59.545899
38.9p
139
Fredrik Frisk
Vissefjärda GOIF
3:17:18.1183749
+1:33:20.559995
38.4p
140
Olof Gustafsson
Jönköping
3:24:47.1228607
+1:40:49.604853
36.8p
141
Albert Söderlind
Axa SC
3:26:24.1238385
+1:42:27.614631
36.5p
142
André Ahlgren
Jönköping
3:28:52.1253181
+1:44:55.629427
36.0p
143
Samuel Hultgren
Axa SC
3:33:00.1277965
+1:49:03.654211
35.3p
144
Tobias Holm Petersson
IFK Stockaryd
3:36:35.1299461
+1:52:38.675707
34.6p
145
Jakob Galatius
København SK
3:56:24.1418327
+2:12:26.794573
31.5p
146
Martin Persson
OK Gynge
3:57:49.1426892
+2:13:52.803138
31.2p
147
Per Svensson
Axa SC
4:04:34.1467373
+2:20:37.843619
30.3p
-
René Holten Poulsen
No Club
23:59:58.8639700
-
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Konstantin Petrov
Axa SC
23:59:58.8639700
-
David Ericson
OK Gynge
23:59:58.8639700
-
Sam Eriksson
Andrarums IF
23:59:59.8639800
-
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
David Johansson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Fredrik Larsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Alan Semeniuc
FK Finn
23:59:59.8639800
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
H 40
42km, Längdskidor
1
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:55:22.692111
71.5p
2
Conny Eskilson
Eksjö SOK
1:59:19.715819
+3:57.23608
68.7p
3
Jonas Hägglund
Sya SK
2:01:12.727109
+5:49.34898
67.4p
4
Fredrik Petersson
Jönköpings OK
2:01:26.728544
+6:04.36333
67.2p
5
David Elgh
IK Vista
2:01:37.729622
+6:15.37411
67.1p
6
Ove Helgee
Alstermo IF
2:02:42.736174
+7:20.43963
66.4p
7
Mattias Qvarnström
Huskvarna
2:04:36.747530
+9:14.55319
65.2p
8
Johan Svenningsson
Mullsjö SOK
2:04:56.749500
+9:33.57289
65.0p
9
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:06:13.757259
+10:51.65048
64.2p
10
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:07:20.763944
+11:58.71733
63.5p
11
Pär Sundkvist
Jönköpings OK
2:07:36.765560
+12:14.73349
63.4p
12
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:07:52.767147
+12:30.74936
63.2p
13
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:08:52.773140
+13:30.80929
62.6p
14
Mattias Strid
Sya SK
2:09:42.778117
+14:20.85906
62.2p
15
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:11:28.788715
+16:06.96504
61.2p
16
Per Bertilsson
Mullsjö SOK
2:12:03.792293
+16:41.100082
60.8p
17
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:12:05.792438
+16:43.100227
60.8p
18
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:12:12.793127
+16:50.100916
60.8p
19
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:13:01.798062
+17:39.105851
60.3p
20
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:14:57.809632
+19:35.117421
59.3p
21
Jonas Engdahl
Lenhovda IF
2:15:43.814243
+20:21.122032
58.9p
22
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:16:10.816996
+20:48.124785
58.7p
23
Stefan Dahl
OK Alehof
2:18:52.833135
+23:30.140924
57.3p
24
ARNEKVIST
No Club
2:19:03.834277
+23:41.142066
57.3p
25
Sven Arne Karlsson
Trollhättans SOK
2:19:43.838232
+24:21.146021
56.9p
26
LINDKVIST
No Club
2:20:15.841426
+24:53.149215
56.7p
27
Markus Palmér
Jönköpings OK
2:23:54.863359
+28:32.171148
55.0p
28
Daniel Lönngren
Axa SC
2:26:49.880836
+31:27.188625
53.7p
29
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:27:04.882376
+31:42.190165
53.6p
30
Jonas Björck
IK Albion
2:27:28.884704
+32:05.192493
53.5p
31
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:28:02.888145
+32:40.195934
53.2p
32
Roger Petersson
Ruda IF
2:28:27.890686
+33:05.198475
53.0p
33
magnus Jönsson
Nättraby
2:28:39.891860
+33:17.199649
53.0p
34
Magnus Hilvenius
Södra IF
2:30:17.901612
+34:55.209401
52.3p
35
Mattias Ung
IK Trasten
2:31:38.909718
+36:16.217507
51.8p
36
Jens Rangefelt
Axa SC
2:31:47.910691
+36:25.218480
51.7p
37
Jacob Nyström
IFK Österbymo
2:32:22.914103
+36:59.221892
51.5p
38
Martin Clément
København SK
2:33:39.921801
+38:16.229590
51.0p
39
Peter Skoow
IK Stern
2:35:02.930119
+39:40.237908
50.5p
40
Lars Karlsson
Sya SK
2:35:07.930685
+39:45.238474
50.4p
41
Hans Blom
Axa SC
2:35:17.931639
+39:55.239428
50.4p
42
Marcus Åsgärde
Södra IF
2:35:19.931899
+39:57.239688
50.3p
43
Per Grönroos
OK Alehof
2:36:22.938116
+41:00.245905
50.0p
44
Boris Kulas
IF Ski Team Skåne
2:36:33.939255
+41:11.247044
49.9p
45
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:37:32.945167
+42:10.252956
49.5p
46
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
2:38:11.949021
+42:49.256810
49.3p
47
Claes Klintefors
Nybro Ski
2:40:37.963673
+45:15.271462
48.4p
48
Eric Kristiansson
Västerviks OK
2:40:45.964406
+45:22.272195
48.4p
49
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:40:46.964522
+45:24.272311
48.4p
50
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:41:45.970422
+46:23.278211
48.1p
51
Niklas Hedlund
Mullsjö SOK
2:42:36.975515
+47:14.283304
47.8p
52
Emil Lagerqvist
ASK Växjö
2:43:39.981847
+48:17.289636
47.4p
53
dennis bakteman
Linghem
2:45:43.994228
+50:21.302017
46.7p
54
Magnus Berg
Msok
2:46:30.998984
+51:08.306773
46.5p
55
Josef Rundqvist
Borensbergs IF SK
2:47:04.1002362
+51:42.310151
46.3p
56
Richard Östh
IFK Österbymo
2:49:09.1014883
+53:47.322672
45.7p
57
Martin Egerström
Göteborg
2:51:13.1027280
+55:51.335069
45.0p
58
Tomas Pamin
IF Ski Team Skåne
2:51:57.1031601
+56:34.339390
44.8p
59
Marcus Wising
Uddevalla IS
2:52:31.1035022
+57:09.342811
44.7p
60
Tony Åkerlund
Mullsjö SOK
2:52:51.1037011
+57:29.344800
44.6p
61
Johan Fredriksson
västerviks orienteringsklubb
2:54:31.1047076
+59:09.354865
44.1p
62
Mårten Johansson
Fritsla Vik
2:54:48.1048779
+59:26.356568
44.0p
63
Jörgen Johansson
Vissefjärda GOIF
2:55:40.1053908
+1:00:17.361697
43.8p
64
Anders Reuterberg
IK Stern
2:56:54.1061371
+1:01:32.369160
43.4p
65
Stefan Lindh
Axa SC
2:57:56.1067560
+1:02:34.375349
43.1p
66
Henrik Magnisson
Apladalens Lk
2:58:09.1068806
+1:02:46.376595
43.1p
67
Magnus Linnér
Alvesta SOK
2:58:13.1069229
+1:02:51.377018
43.0p
68
Mats Lagervall
IF Hallby SOK
2:58:14.1069387
+1:02:52.377176
43.0p
69
Fredrik Karlsson
FK Finn
2:59:09.1074850
+1:03:47.382639
42.8p
70
Henrik Lindström
ASK Växjö
2:59:50.1078905
+1:04:27.386694
42.6p
71
Per-owe Karlsson
Uddevalla SK
3:01:28.1088787
+1:06:06.396576
42.2p
72
Magnus Karlsson
Alvesta SOK
3:06:24.1118364
+1:11:02.426153
40.9p
73
Roger Bolin
FK Finn
3:09:31.1137075
+1:14:09.444864
40.2p
74
Mats Tedenvall
Björnstorps IF
3:12:17.1153621
+1:16:55.461410
39.5p
75
Erik Jansson
Msok
3:12:27.1154662
+1:17:05.462451
39.5p
76
Fredrik Stenvik
Axa SC
3:13:06.1158500
+1:17:43.466289
39.3p
77
Christer Ljungqvist
No Club
3:13:23.1160232
+1:18:01.468021
39.3p
78
Stefan Lundén
Mullsjö SOK
3:15:07.1170616
+1:19:45.478405
38.9p
79
Petter Östlund
Lugi SK
3:17:56.1187520
+1:22:34.495309
38.3p
80
Lars Tylén
Jönköping
3:21:32.1209126
+1:26:10.516915
37.5p
81
Per Karlsson
IK Ymer
3:23:04.1218361
+1:27:42.526150
37.2p
82
Ulf Back
IK Stern
3:24:46.1228538
+1:29:24.536327
36.8p
83
Henrik Janssin
IK Ymer
3:32:03.1272237
+1:36:41.580026
35.4p
84
Adam Boiardt
OK Gränsen
3:34:05.1284490
+1:38:43.592279
35.1p
85
Jerry Fri
Volvo IF
3:38:07.1308677
+1:42:45.616466
34.4p
86
Rickard Lantz
Axa SC
3:43:58.1343792
+1:48:36.651581
33.4p
87
Kasper Kamp Simonsen
København SK
3:44:05.1344481
+1:48:43.652270
33.4p
88
Christian Cederberg
Volvo IF
3:49:20.1375939
+1:53:58.683728
32.5p
89
Patrik Buredal
IFK Helsingborg
4:04:15.1465483
+2:08:53.773272
30.3p
-
Håkan Sandfager
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
Anders Schønnemann
København SK
23:59:58.8639700
-
Ron Andersson
Mullsjö SOK
23:59:58.8639700
-
Andreas Lindahl
Södra IF
23:59:58.8639700
-
Klas Axell
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Christoffer Franzén
Värnamo
23:59:59.8639800
-
Andreas Hasselgren
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Anders Pettersson
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 50
42km, Längdskidor
1
Kent Eriksson
Borås SK
2:04:20.745959
65.4p
2
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:08:02.768120
+3:41.22061
63.1p
3
Ola Slättengren
Nybro
2:09:07.774662
+4:47.28603
62.5p
4
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
2:11:56.791546
+7:35.45487
60.9p
5
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:13:26.800506
+9:05.54447
60.1p
6
Erik Bresky
IK Ymer
2:20:18.841798
+15:58.95739
56.7p
7
Niclas Hulterskog
Nässjö SF
2:23:35.861426
+19:14.115367
55.1p
8
Claus Johansson
Jönköping
2:24:12.865128
+19:51.119069
54.9p
9
Ljot Strömseng
IK Stern
2:24:48.868795
+20:28.122736
54.6p
10
Mikael Rosenqvist
IK Nocout.se
2:28:08.888700
+23:47.142641
53.2p
11
Jörgen Dahner
IK Stern
2:31:02.906170
+26:42.160111
52.0p
12
Peter Thure
IK Hakarpspojkarna
2:33:32.921104
+29:11.175045
51.0p
13
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:36:20.937945
+31:59.191886
50.0p
14
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
2:40:06.960539
+35:45.214480
48.6p
15
Mats Eriksson
Bankeryds Skid o Mk
2:40:26.962549
+36:05.216490
48.5p
16
Folke Lindroos
Lenhovda IF
2:47:02.1002194
+42:42.256135
46.3p
17
Tommy Bergström
Nybro Ski
2:47:26.1004571
+43:06.258512
46.2p
18
Pär Wetterlöf
IK Stern
2:54:24.1046355
+50:03.300296
44.1p
19
Erik Landergren
Stenkyrka IF
2:56:17.1057623
+51:56.311564
43.6p
20
Måns Eriksson
Ronneby OK
2:57:33.1065276
+53:13.319217
43.2p
21
Conny Eriksson
Ätrans IF
2:58:23.1070219
+54:02.324160
43.0p
22
Thomas nilsson
IF Hallby SOK
2:59:18.1075768
+54:58.329709
42.8p
23
Sonny Lahti
Hestra IF
3:00:01.1080039
+55:40.333980
42.6p
24
Jes Breckling
Bornholms Skivenner
3:00:58.1085707
+56:37.339648
42.3p
25
Svante Lahti
Hestra IF
3:02:27.1094608
+58:06.348549
41.9p
26
Magnus Lundström
IFK Helsingborg
3:02:35.1095455
+58:14.349396
41.9p
27
Lars Madestam
Nybro Ski
3:02:59.1097895
+58:39.351836
41.8p
28
Thomas Gustavsson
IK Stern
3:04:19.1105883
+59:59.359824
41.4p
29
Jan Henriksson
IK Stern
3:05:11.1111099
+1:00:51.365040
41.2p
30
Sten Arding
Gränna
3:07:02.1122186
+1:02:42.376127
40.8p
31
Jens Nielsen
IF Hallby SOK
3:11:22.1148151
+1:07:01.402092
39.7p
32
Hans-Åke Johansson
Vissefjärda GOIF
3:11:35.1149404
+1:07:14.403345
39.7p
33
Anders Raustorp
Nybro Ski
3:14:58.1169798
+1:10:38.423739
38.9p
34
Anders Persson
Tormestorps IF
3:15:05.1170491
+1:10:45.424432
38.9p
35
Hans Strängby
Föreningen IKJ Haninge
3:15:50.1174950
+1:11:29.428891
38.7p
36
Lars Wallersköld
Lugi SK
3:17:08.1182755
+1:12:47.436696
38.4p
37
Ronny Sulander
Nässjö SF
3:17:10.1182952
+1:12:49.436893
38.4p
38
Lars-johan Carlsson
Alvesta SOK
3:17:19.1183897
+1:12:59.437838
38.4p
39
TOM NORDIN
No Club
3:32:47.1276691
+1:28:27.530632
35.3p
40
Hans Gunnar Johansson
Sya SK
3:44:40.1347910
+1:40:19.601851
33.3p
41
otto lindblad
IF Hallby SOK
3:45:06.1350573
+1:40:46.604514
33.2p
42
Hans Svärdhagen
Härlövs IF
3:49:55.1379429
+1:45:34.633370
32.4p
43
Anders Ivarsson
IFK Helsingborg
3:50:36.1383545
+1:46:15.637486
32.3p
-
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
Björn Åkerström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Pär Annvik
IK Vista
23:59:58.8639700
-
Tom Nordin Christensen
København SK
23:59:59.8639800
-
Peter Johansson
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Pelle Swensson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
H 60
42km, Längdskidor
1
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:07:35.765422
63.4p
2
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:09:58.779742
+2:23.14220
62.0p
3
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:18:47.832615
+11:11.67093
57.4p
4
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:20:54.845308
+13:18.79786
56.4p
5
Björn Johansson
Målerås IF
2:33:31.921030
+25:56.155508
51.0p
6
Kjell Andersson
Tranemo IF
2:42:22.974150
+34:47.208628
47.9p
7
Bengt Håkansson
Björnstorps IF
2:45:30.992912
+37:54.227390
46.8p
8
Tomas Kanter
Lugi SK
2:57:37.1065653
+50:02.300131
43.2p
9
Örjan Högberg
Stenkyrka IF
3:26:00.1235982
+1:18:25.470460
36.6p
-
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Göran Johansson
Magra IS
23:59:59.8639800
-
Per-Olov Rudenstam
Huskvarna
23:59:59.8639800
H 70
42km, Längdskidor
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:32:26.914549
51.4p
2
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:35:28.932780
+3:02.18131
50.3p
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor
1
Johan Englund
Finnskoga IF
2:18:23.830216
57.6p
2
Per Larsson
Kungsäters IF
2:22:21.854095
+3:58.23779
55.7p
3
Casper Wakefield
SK Leksand
2:27:04.882356
+8:41.52040
53.6p
4
Oskar Björfeldt
Linköping
2:32:48.916797
+14:25.86481
51.3p
5
Anders Ericson
Borås SK
2:33:41.922060
+15:18.91744
51.0p
6
Magnus Riisgaard
Anderstorps OK
2:33:43.922281
+15:20.91965
51.0p
7
Mattias Ramsö
Jönköping
2:33:56.923589
+15:33.93273
50.9p
8
Anton Björck-Teuscher
Grums SK
2:34:10.924972
+15:47.94656
50.8p
9
Christoffer Nilsson
Tormestorps IF
2:34:13.925252
+15:50.94936
50.8p
10
Per Ankarhamn
IK Stern
2:34:31.927042
+16:08.96726
50.7p
11
Jon Malmsten
Hägersten
2:37:23.944258
+19:00.113942
49.6p
12
Clas Hallström
OK Landehof
2:38:07.948638
+19:44.118322
49.3p
13
Gabriel Eriksson
Älvsered
2:40:55.965438
+22:32.135122
48.3p
14
Keld Christensen
Bornholms Skivenner
2:45:07.990647
+26:44.160331
46.9p
15
Albin Ankarhamn
IK Stern
2:45:23.992210
+26:59.161894
46.9p
16
Jimmy Gustavsson
Eksjö SOK
2:46:09.996866
+27:46.166550
46.6p
17
Jonas Hagelin
Göteborgs SK
2:49:48.1018780
+31:25.188464
45.5p
18
Johan Andersson
Holsbybrunn
2:50:27.1022608
+32:03.192292
45.3p
19
Fredrik Axelsson
IK Hakarpspojkarna
2:51:58.1031715
+33:34.201399
44.8p
20
Alfred Appelros
Gränums IF
2:52:23.1034235
+34:00.203919
44.7p
20
Torbjörn Appelros
Gränums IF
2:52:23.1034235
+34:00.203919
44.7p
22
Marie Lindberg
Öregrunds IK
2:52:47.1036650
+34:24.206334
44.6p
23
Isak Bengtsson
Bankeryds Skid o Mk
2:53:29.1040825
+35:06.210509
44.4p
24
Mattias Borg
Kungsäters IF
2:53:47.1042623
+35:24.212307
44.3p
25
Mikael Örn
Hvetlanda SK
2:55:07.1050649
+36:44.220333
43.9p
26
Emma Skoglund Gustafsson
IK Omega
2:55:21.1052010
+36:57.221694
43.8p
27
Jonas Andersson
Landsbro IF SK
2:56:56.1061585
+38:33.231269
43.4p
28
William Wällstedt
Tidaholm
2:59:27.1076643
+41:04.246327
42.7p
29
Stefan Kastenman
Stadium IF
2:59:48.1078748
+41:25.248432
42.6p
30
Andreas Brink
Axa SC
3:00:21.1082093
+41:58.251777
42.5p
31
Peter Westlund
IFK Bergvik
3:01:17.1087625
+42:54.257309
42.2p
32
Markus Engberg
Ssk
3:02:13.1093274
+43:50.262958
42.0p
33
Johan Stigbäck
Jönköping
3:03:51.1103047
+45:28.272731
41.6p
34
Jonas Lundell
IK Vista
3:04:13.1105242
+45:50.274926
41.5p
35
Jonas Augustsson
Jönköping
3:05:04.1110334
+46:41.280018
41.3p
36
Daniel Johansson
Värnamo
3:05:17.1111697
+46:54.281381
41.2p
37
Nicklas Fagerkvist
Jönköping
3:05:46.1114569
+47:23.284253
41.1p
38
Joakim Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
3:08:05.1128417
+49:42.298101
40.5p
39
Fredrik Wånehed
IF Hallby SOK
3:08:11.1129049
+49:48.298733
40.5p
40
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:08:25.1130431
+50:02.300115
40.4p
41
Kristina Berggren
Mölndal
3:09:32.1137191
+51:09.306875
40.2p
42
Peter Karlsson
Åhus
3:10:30.1142977
+52:07.312661
39.9p
43
Johan Wallefors
Halmstad Garnisons IF
3:11:51.1151036
+53:28.320720
39.6p
44
Mattias Kånåhols
Bankeryds Skid o Mk
3:13:47.1162633
+55:24.332317
39.2p
45
Morten Wildt
Holte Ski
3:14:02.1164181
+55:39.333865
39.1p
46
Anders Wester
Vrigstad IF
3:15:38.1173738
+57:15.343422
38.8p
47
Carl-Henrik Nyström
Eket
3:15:41.1174075
+57:18.343759
38.8p
48
Rikard Almgren
IK Hakarpspojkarna
3:16:15.1177464
+57:52.347148
38.6p
49
Gunnar Ahlström
Partille
3:17:30.1184970
+59:07.354654
38.4p
50
Jan Lundkvist
Ericsson IF Göteborg
3:18:17.1189622
+59:54.359306
38.2p
51
Fredrik Henriksson
Kvidinge
3:19:20.1195922
+1:00:57.365606
38.0p
52
Henrik Poppen
Falkenbergs OK
3:19:54.1199357
+1:01:31.369041
37.8p
53
Kjell Ljungkvist
Sisu Forshaga SK
3:20:36.1203515
+1:02:12.373199
37.7p
54
Andreas Persson
Elmhults SC
3:22:19.1213887
+1:03:56.383571
37.3p
55
MATTIAS NORIANDER
Jönköping
3:24:11.1225084
+1:05:48.394768
37.0p
56
Robert Bengtsson
Hässleholm
3:26:20.1237971
+1:07:57.407655
36.5p
57
Henrik Lysemark
Åf SK
3:27:03.1242294
+1:08:40.411978
36.4p
58
Johan Lindh
Alingsås
3:29:05.1254453
+1:10:42.424137
36.0p
59
Martin Warnerbring
Axa SC
3:29:30.1256913
+1:11:06.426597
35.9p
60
Martin Nerfeldt
Kullavik IF
3:32:03.1272212
+1:13:39.441896
35.4p
61
Björn Larsson
Axa SC
3:32:08.1272715
+1:13:44.442399
35.4p
62
Sandra Örn
Hvetlanda SK
3:32:23.1274276
+1:14:00.443960
35.4p
63
Jan Petersen
Holte Ski
3:33:01.1278049
+1:14:38.447733
35.3p
64
Maria Hedlund
Mullsjö SOK
3:33:14.1279369
+1:14:51.449053
35.2p
65
Fredrik Gof
Värnamo
3:33:34.1281324
+1:15:11.451008
35.2p
66
Nina Väliaho
Hestra IF
3:35:34.1293311
+1:17:10.462995
34.8p
67
Kenneth Edvardsson
Kungälv
3:37:36.1305557
+1:19:13.475241
34.4p
68
Simon Polakof
Axa SC
3:41:23.1328208
+1:22:59.497892
33.8p
69
Per Stefan Möller
Malmö
3:41:54.1331383
+1:23:31.501067
33.7p
70
Marianne Nielsen
København SK
3:42:41.1336048
+1:24:18.505732
33.6p
71
Jonas Henningsson
Åsa
3:45:34.1353329
+1:27:11.523013
33.1p
72
Benjamin Isak Schlifer Monrad
København SK
3:47:06.1362508
+1:28:42.532192
32.9p
73
Kirsten Nielsen
København SK
3:47:12.1363105
+1:28:48.532789
32.9p
74
maria moensjö
Redvägs SK
3:49:58.1379759
+1:31:35.549443
32.4p
75
David Johansson
Krogsereds IK
3:50:25.1382450
+1:32:02.552134
32.3p
76
Søren Galatius
København SK
3:56:25.1418486
+1:38:02.588170
31.4p
77
Mattias Törnell
Jönköping
3:56:55.1421444
+1:38:32.591128
31.4p
78
Kasper Hartvig Lind
Danmark
4:01:05.1446430
+1:42:42.616114
30.8p
79
Fredrik Stattin
Kävlinge
4:03:02.1458130
+1:44:39.627814
30.5p
80
Lina Wallensten
Axa SC
4:05:17.1471679
+1:46:54.641363
30.2p
81
Ingrid Ploghed
Björkö RK
4:05:31.1473037
+1:47:08.642721
30.2p
82
Anna Josefsson
Jönköping
4:05:57.1475679
+1:47:34.645363
30.1p
83
Thor Gardarsson
Göteborgs SK
4:12:58.1517718
+1:54:35.687402
29.2p
84
Pontus Pfeiffer
IK Hakarpspojkarna
4:14:01.1524053
+1:55:38.693737
29.1p
85
Cecilia Linnarson
Axa SC
4:19:54.1559320
+2:01:31.729004
28.4p
86
Lars Trysberg
Axa SC
4:19:56.1559524
+2:01:33.729208
28.4p
87
Martin Eriksson
Jönköping
4:21:00.1565983
+2:02:37.735667
28.2p
88
Ditte Lassen-Kahlke
København SK
4:22:01.1572025
+2:03:38.741709
28.1p
89
Hanna Löfstedt
IK Hakarpspojkarna
4:31:16.1627525
+2:12:53.797209
27.1p
90
Ztina Löfstedt
IK Hakarpspojkarna
4:31:19.1627827
+2:12:56.797511
27.1p
91
Jessica Karlsson
OK Torfinn
4:43:34.1701371
+2:25:11.871055
25.8p
92
alexandra olsson
Åkarp
4:50:21.1742099
+2:31:58.911783
25.2p
-
Jonathan Gren
Göteborg
23:59:58.8639700
-
Peter Johansson
Brämhult
23:59:58.8639700
-
Björn Gunnarsson
Löddeköpinge
23:59:58.8639700
-
Joacim Ahlebro
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Simon Andersson
Bäckefors IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Carlberg
Tenhults SOK
23:59:59.8639800
-
Samuel Eklund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
jonas Hagelin
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Maja Hultman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Markus Johansson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Markus Lindblom
Team Ormsalva
23:59:59.8639800
-
Anna Lindh
Alingsås
23:59:59.8639800
-
Per Moensjö
Redvägs SK
23:59:59.8639800
-
Jörgen Olson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Tomas Persson Lind
Hjärnarps Gh OL
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16 Motion
20km, Längdskidor
1
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:03:01.378025
2
Simon Westh
Mullsjö SOK
1:36:36.579517
+33:34.201392
3
Hanna Henningsson
BSOK
1:41:41.610046
+38:40.231921
4
Gustav Lindgren-Holmberg
København SK
1:53:27.680666
+50:26.302541
5
Marius Storgaard
København SK
1:54:10.684923
+51:08.306798
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor
1
Magnus Larsson
Msok
1:02:07.372610
61.2p
2
Filippa Johansson
Jönköpings OK
1:09:31.417056
+7:24.44346
54.7p
3
DAVID BENGTSSON
No Club
1:12:56.437550
+10:49.64840
52.1p
4
Kristin Nordqvist
Eksjö SOK
1:16:27.458613
+14:20.85903
49.7p
5
Peter Jonsson
IFK Tidaholm
1:18:18.469719
+16:11.97009
48.6p
6
Torbjörn vågstedt
Tidaholm
1:20:10.480950
+18:03.108240
47.4p
7
THOMAS HJERT
Falköpings AIK SK
1:22:26.494593
+20:19.121883
46.1p
8
Josefin Wictorinus
Yuppie Ski Club
1:27:37.525640
+25:30.152930
43.4p
9
Helena Jonebrant
Göteborg
1:28:03.528229
+25:56.155519
43.2p
10
Marcus Nero
Huskvarna
1:29:56.539500
+27:48.166790
42.3p
11
David Norburg
Bankeryds Skid o Mk
1:29:58.539728
+27:51.167018
42.3p
12
Sofie Norburg
IF Hallby SOK
1:30:01.540039
+27:54.167329
42.2p
13
Ann-Catherine Ericson
Triathlon Väst
1:30:05.540426
+27:58.167716
42.2p
14
Anders Wällstedt
Tidaholm
1:30:44.544377
+28:37.171667
41.9p
15
EMMA LYNGBY LARSEN
Danmarks Kajaklandshold
1:30:47.544626
+28:40.171916
41.9p
16
Rolf Hagstedt
Ekebäck
1:31:29.548830
+29:22.176120
41.6p
17
Henrik Larsson
Mölndal
1:32:14.553330
+30:07.180620
41.2p
18
Anna Wretling Clarin
Jönköpings OK
1:32:18.553706
+30:10.180996
41.2p
19
Ulf Nero
Huskvarna
1:34:20.565914
+32:13.193204
40.3p
20
Einar Johard
Stockholm
1:34:31.567045
+32:24.194335
40.2p
21
Pia Albemo
Falköping
1:34:33.567293
+32:26.194583
40.2p
22
Björn Liljengren
OK Norrvirdarna
1:34:38.567780
+32:31.195070
40.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 536[
1
2
]