Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2017-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Mullsjö SOK
Plats: Mullsjö
Längdskidor
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor
1
Johanna Sundström
Hestra IF
2:12:33.795237
60.6p
2
Sara Lorén
Borås SK
2:23:51.863000
55.0p
3
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:26:49.880843
53.7p
D 40
42km, Längdskidor
1
Ylva Grönroos
OK Alehof
2:57:01.1062000
43.4p
2
Jenny Anderbjörk
IK Ymer
3:05:24.1112358
41.2p
3
Malin Johansson
ASK Växjö
3:09:32.1137144
40.2p
D 50
42km, Längdskidor
1
Anna Johansson
Jönköpings OK
2:44:02.984125
47.3p
2
Annica Wernerson
Brännebrona SK
2:51:00.1025983
45.1p
3
Eva Bresky
IK Ymer
3:11:17.1147612
39.8p
H 21
42km, Längdskidor
1
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:43:57.623654
81.3p
2
Elis Weslien
Nybro Ski
1:46:12.637176
79.2p
3
Daniel Nordebo
Göteborgs SK
1:46:32.639126
78.9p
H 40
42km, Längdskidor
1
Mikael Magnusson
Nybro Ski
1:55:22.692111
71.5p
2
Conny Eskilson
Eksjö SOK
1:59:19.715819
68.7p
3
Jonas Hägglund
Sya SK
2:01:12.727109
67.4p
H 50
42km, Längdskidor
1
Kent Eriksson
Borås SK
2:04:20.745959
65.4p
2
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:08:02.768120
63.1p
3
Ola Slättengren
Nybro
2:09:07.774662
62.5p
H 60
42km, Längdskidor
1
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
2:07:35.765422
63.4p
2
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:09:58.779742
62.0p
3
Royne Andersson
Norabygdens SK
2:18:47.832615
57.4p
H 70
42km, Längdskidor
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:32:26.914549
51.4p
2
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:35:28.932780
50.3p
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor
1
Johan Englund
Finnskoga IF
2:18:23.830216
57.6p
2
Per Larsson
Kungsäters IF
2:22:21.854095
55.7p
3
Casper Wakefield
SK Leksand
2:27:04.882356
53.6p
H 16 Motion
20km, Längdskidor
1
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
1:03:01.378025
2
Simon Westh
Mullsjö SOK
1:36:36.579517
3
Hanna Henningsson
BSOK
1:41:41.610046
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor
1
Magnus Larsson
Msok
1:02:07.372610
61.2p
2
Filippa Johansson
Jönköpings OK
1:09:31.417056
54.7p
3
DAVID BENGTSSON
No Club
1:12:56.437550
52.1p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Stråkenloppet 2022
Stråkenloppet 2019
Stråkenloppet 2018
Stråkenloppet 2017
Stråkenloppet 2016
Stråkenloppet 2015
Stråkenloppet 2014
Stråkenloppet 2013
Stråkenloppet 2012
Stråkenloppet 2011
Stråkenloppet 2010
Stråkenloppet 2009
Stråkenloppet 2007
Stråkenloppet 2006
Stråkenloppet 2005
Stråkenloppet 2004
Stråkenloppet 2003
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2017
Billingen Roller Ski Distans 2017
Billingen Roller Ski backrace 2017
Lövhuls Rollerski Marathon 2017
Tidaholmsloppet 2017
Värnamorullen 2017
Rullskid-SM masstart 2017
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan