Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Knut Rennet
2017-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 41
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håvard Hansen
Strindheim IL
1:40:06.600500
80.1p
2
Mikal Homble
Bjerke IL
1:49:44.658300
+9:38.57700
73.1p
3
Vegar Jøranli
Nordre Land IL
1:52:33.675200
+12:27.74600
71.2p
4
Anders Hevrøy
Ringkollen Skiklubb
1:54:05.684400
+13:59.83800
70.3p
5
Kjetil Pedersen
Sand If
1:56:49.700800
+16:43.100200
68.6p
6
Knut Jostein Sætnan
Oil
1:58:09.708800
+18:03.108200
67.9p
7
Thomas Hestvik
Blaker IL
2:01:37.729600
+21:31.129000
65.9p
8
Roger Framnes
Reinsvoll IF
2:04:00.743900
+23:54.143300
64.7p
9
Einar Christopher Wellén
Oslofjord Triatlon
2:06:55.761400
+26:49.160800
63.2p
10
Tom Bergene
Team 14B Skiglider.No
2:07:31.765000
+27:25.164400
62.9p
11
Kjetil Finstad
Elverum Norge
2:10:07.780600
+30:01.180000
61.6p
12
Morten Parthaugen
Torpa Ski
2:10:29.782800
+30:23.182200
61.4p
13
Thomas Heggelund
Sand If
2:10:49.784800
+30:43.184200
61.3p
14
Glenn Kjær
Etac BIL
2:12:10.792900
+32:04.192300
60.7p
15
Ola Andersbakken
Lillehammer
2:13:47.802600
+33:41.202000
59.9p
16
Henning Aasen
Åslia Skilag
2:16:06.816500
+36:00.215900
58.9p
17
Arve Hauklien Røren
Team 14B Skiglider.No
2:18:01.828000
+37:55.227400
58.1p
18
Roger Solheim
Trysil IL
2:18:54.833300
+38:48.232700
57.7p
19
Lars-Erik Ellingsdalen
Skiforeningen
2:20:48.844700
+40:42.244100
56.9p
20
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:25:11.871000
+45:05.270400
55.2p
21
Lars Eigil Borgeteien
Sand If
2:29:30.896900
+49:24.296300
53.6p
22
Frode Theodorsen
Elverum Norge
2:29:47.898600
+49:41.298000
53.5p
23
Frode Finstad
Heimdal Ski
2:31:09.906800
+51:03.306200
53.0p
24
Ole Kristian Solberg
Solberg Racing Team
2:38:05.948400
+57:59.347800
50.7p
25
Caspar Peter Bay Grauballe
Danmark
2:45:47.994600
+1:05:41.394000
48.4p
26
Jonas Bakken
Oslo
2:49:41.1018000
+1:09:35.417400
47.2p
27
Gudbrand Eggen
Oslo
3:03:30.1100900
+1:23:24.500300
43.7p
28
Morten Larsen
København SK
3:21:18.1207700
+1:41:12.607100
39.8p
29
Espen Grimsrud
Østby IL
3:27:50.1246900
+1:47:44.646300
38.6p
30
Truls Ramberg
Oslo
3:28:11.1249000
+1:48:05.648400
38.5p
31
Bård Andre Espeland
Team Velox
3:33:11.1279000
+1:53:05.678400
37.6p
32
Espen Glosli
Degernäs
3:36:02.1296100
+1:55:56.695500
37.1p
-
Klaus Øiseth
Team Milslukern
23:59:59.8639800
-
Vidar Igeltjörn
Hamar SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)