Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Trysil Knut Rennet
2017-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 31
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vegard Lans Pedersen
IL Trysilgutten
1:46:48.640700
75.1p
2
Ragnar Gundersen Koffeld
Team Skigo
1:47:35.645400
+47.4600
74.5p
3
Magnus Rognstad Neby
Ottestad SK
1:54:28.686700
+7:40.45900
70.0p
4
Per Lundell
EY Bil
1:56:12.697100
+9:24.56300
69.0p
5
Henric Johansson
Grava SK
1:58:20.709900
+11:32.69100
67.7p
6
Eirik Aaseth
Ullern IF
1:59:10.714900
+12:22.74100
67.3p
7
Jørgen Stensløkken
Elverum Norge
1:59:39.717800
+12:51.77000
67.0p
8
Ola Skeid
Oppsal IF
2:01:21.728000
+14:33.87200
66.1p
9
Bjørn Skei
Sp. Kl. Nessegutten
2:01:28.728700
+14:40.87900
66.0p
10
Jarle Skrebergene
Team Baker Hansen
2:01:30.728900
+14:42.88100
66.0p
11
Halvard Helmen
Team Milslukern
2:01:41.730000
+14:53.89200
65.9p
12
Viktor Kolberg
Set Sail Fitness
2:02:44.736300
+15:56.95500
65.3p
13
Raymond Lishaugen
Sporten Eidsvoll AS
2:02:56.737500
+16:08.96700
65.2p
14
Sindre Aaberg Nilsen
IK Junkeren
2:03:24.740300
+16:36.99500
65.0p
15
Esben Slaatto
Oslostudentenes IK Ski
2:03:29.740800
+16:41.100000
64.9p
16
Tor Arne Haraldsen
Nes Ski
2:03:46.742500
+16:58.101700
64.8p
17
Mads Novik Nilsen
Hamar SK
2:05:11.751000
+18:23.110200
64.0p
18
Lars Theodorsen
Silfver
2:05:46.754500
+18:58.113700
63.7p
19
Kristian B. Kjelstad
Pwc Bil
2:07:28.764700
+20:40.123900
62.9p
20
Tor-Christian Nygren
Bærums Skiklubb
2:11:52.791100
+25:04.150300
60.8p
21
Erlend Olsen
Søre Osen IL
2:12:43.796200
+25:55.155400
60.4p
22
Simen Sanderlien
Søre Osen IL
2:14:54.809300
+28:06.168500
59.4p
23
Anders Lillemork Nilsen
Oslo
2:15:50.814900
+29:02.174100
59.0p
24
Ole Øyvind Skaaret
Oslo
2:17:30.824900
+30:42.184100
58.3p
25
Sondre Arntsen
Bodö
2:17:59.827800
+31:11.187000
58.1p
26
Ståle Johan Berg
Strandbygda IL
2:19:08.834700
+32:20.193900
57.6p
27
Hans Kristian Snare
Granli IL
2:19:37.837600
+32:49.196800
57.4p
28
Bjørn-Erik Dragsten
IK Junkeren
2:23:57.863600
+37:09.222800
55.7p
29
Roald Norås
Rambøll BIL
2:24:28.866700
+37:40.225900
55.5p
30
Steinar Hofoss
Granli IL
2:24:29.866800
+37:41.226000
55.5p
31
Sturla Winther Johnsen
Brumunddal Ski
2:30:32.903100
+43:44.262300
53.3p
32
Kim Kristiansen
Nybu Sy- og Ballklubb
2:32:33.915200
+45:45.274400
52.6p
33
Brevik Jørn Kongsten
Ski
2:33:35.921400
+46:47.280600
52.2p
34
Lars Holt Bredesen
Sulans Of Swing
2:34:07.924600
+47:19.283800
52.0p
35
Morten Karlsen
Oslo
2:40:32.963100
+53:44.322300
49.9p
36
Hans-Petter Ruud
Stor-elvdal SK
2:42:27.974600
+55:39.333800
49.3p
37
Robert Rasmussen
Østbygda IL
2:47:39.1005800
+1:00:51.365000
47.8p
38
Richard Tingstad
Oslo
3:05:36.1113500
+1:18:48.472700
43.2p
39
Sigbjørn Herstad
Team Trøndertruge
3:22:58.1217700
+1:36:10.576900
39.5p
40
George Hilton
London
3:24:26.1226500
+1:37:38.585700
39.2p
41
Matteo Angelini
London
3:38:53.1313200
+1:52:05.672400
36.6p
42
Marius Winge Austeen
Trondheim
3:39:06.1314500
+1:52:18.673700
36.6p
43
Kristoffer Rabstad
Løvlien Georåd AS
3:41:36.1329500
+1:54:48.688700
36.2p
44
Lucian Weston
London
3:51:32.1389100
+2:04:44.748300
34.6p
45
Frederick Clough
CHELMSFORD
4:10:48.1504700
+2:24:00.863900
32.0p
-
Martin Høsøien
Miljøverndepartementet
23:59:59.8639800
-
Simen Smestad
Løten Ski
23:59:59.8639800
-
Knut Askvig
Hammar
23:59:59.8639800
-
Morten Arnesen
Oslo
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)