Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Avestaloppet
2017-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Alexander Karlsson
Källbottens IK
21:18.127700
86.2p
2
H 21
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
21:27.128630
+9.830
85.6p
3
H 20
Oscar Johansson
Zinkgruvans IF
21:37.129680
+19.1880
84.9p
4
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
21:39.129880
+21.2080
84.8p
5
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
21:49.130860
+31.3060
84.1p
6
H 20
Adam Gillman
Garphyttans IF
21:51.131080
+33.3280
84.0p
7
H 20
Johan Herbert
Sundbybergs IK
21:58.131710
+40.3910
83.6p
8
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
22:01.132070
+43.4270
83.3p
9
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
22:20.133950
+1:02.6150
82.2p
10
H 20
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
22:33.135290
+1:15.7490
81.3p
11
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
22:40.135920
+1:22.8120
81.0p
12
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
22:47.136660
+1:29.8860
80.5p
13
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
22:51.137060
+1:33.9260
80.3p
14
H 20
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
22:58.137740
+1:40.9940
79.9p
15
H 20
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
23:01.138030
+1:43.10230
79.7p
16
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
23:14.139300
+1:56.11500
79.0p
17
H 20
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
23:16.139530
+1:58.11730
78.8p
18
H 20
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:18.139750
+2:00.11950
78.7p
19
H 20
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
23:19.139880
+2:01.12080
78.6p
20
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
23:30.140960
+2:12.13160
78.0p
21
H 21
Nils Ohlsen
Bålsta SK
23:34.141330
+2:16.13530
77.8p
22
H 20
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
23:37.141610
+2:19.13810
77.7p
23
H 20
Sebastian Eriksson
Falu IK
23:50.142950
+2:32.15150
76.9p
24
H 20
Joakim Ståhl
Järbo IF
23:52.143120
+2:34.15320
76.8p
25
H 20
Edvin Nordström
Brottby SK
24:05.144450
+2:47.16650
76.1p
26
H 20
William Karlsson
Källbottens IK
24:06.144570
+2:48.16770
76.1p
27
H 20
Anton Björk
Orsa SK
24:38.147710
+3:20.19910
74.4p
28
H 20
Albin Persson
Tranemo IF
24:57.149690
+3:39.21890
73.4p
29
D 21
Karin Wallén
Rembo IK
25:11.151080
+3:53.23280
72.8p
30
H 21
Antonio Cicchetti
Västerås Skidklubb
25:13.151230
+3:55.23430
72.7p
31
H 20
Jonatan Palander
Sellnäs IF
25:14.151310
+3:56.23510
72.6p
32
H 21
Leif Markfjärd
Brovallens IF
25:53.155220
+4:35.27420
70.8p
33
H 21
Nicklas Ström
Väsby SK
26:03.156260
+4:45.28460
70.3p
34
H 21
Tobias Nylen
Brovallens IF
26:04.156330
+4:46.28530
70.3p
35
H 21
Björn Albinsson
Väsby SK
27:11.163000
+5:53.35200
67.4p
36
H 21
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
27:29.164890
+6:11.37090
66.6p
6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
14:52.89100
2
H 16
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
15:11.91030
+19.1830
3
H 15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
15:37.93650
+45.4450
4
H 15
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:54.95320
+1:02.6120
5
H 16
Albin Berger
Domnarvets GOIF
15:56.95510
+1:04.6310
6
H 15
David Borg
Täby IS SK
16:01.96070
+1:09.6870
7
H 16
John Hermansson
IFK Mora SK
16:10.96930
+1:18.7730
8
D 20
Louise Lindström
Högbo GOIF
16:26.98550
+1:34.9350
67.1p
9
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
16:32.99180
+1:40.9980
10
D 20
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
16:51.101000
+1:59.11800
65.4p
11
D 20
Ida Persson
Högbo GOIF
16:55.101430
+2:03.12230
65.2p
12
D 20
Ida Palmberg
Högbo GOIF
16:57.101600
+2:05.12400
65.1p
13
D 15
Alva Björk
Orsa SK
16:58.101790
+2:06.12590
14
D 15
Elina Franzén
Idre SK
16:59.101820
+2:07.12620
15
D 20
Tilda Jacobsson
Rembo IK
16:59.101850
+2:07.12650
64.9p
16
H 15
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
16:59.101880
+2:07.12680
17
H 16
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
17:11.103050
+2:19.13850
18
D 15
Kajsa Rapp
SK Leksand
17:24.104360
+2:32.15160
19
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
17:32.105120
+2:40.15920
62.9p
20
D 16
Petra Forsman
Öje IF
17:33.105290
+2:41.16090
21
D 20
Amelia Furunäs
Malungs IF
17:42.106160
+2:50.16960
62.3p
22
D 16
Linn Tapani
Sågmyra SK
17:42.106190
+2:50.16990
23
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
17:43.106220
+2:51.17020
24
D 15
Tilda Ström
Dala-Järna IK
17:49.106820
+2:57.17620
25
D 16
Elsa Wallin
Högbo GOIF
17:50.106910
+2:58.17710
26
D 20
Carolina Yngvesson
Rembo IK
17:58.107750
+3:06.18550
61.3p
27
D 20
Matilda Melén
Falu IK
18:04.108320
+3:12.19120
61.0p
28
D 15
Klara Andersson
Dala-Järna IK
18:04.108390
+3:12.19190
29
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
18:06.108540
+3:14.19340
30
H 15
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
18:13.109280
+3:21.20080
31
D 15
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
18:24.110390
+3:32.21190
32
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
18:43.112240
+3:51.23040
33
H 16
Dennis Sjöberg
Rembo IK
18:44.112340
+3:52.23140
34
D 16
Hanna Carlsson
Falu IK
18:57.113640
+4:05.24440
35
H 15
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
19:26.116510
+4:34.27310
36
H 16
Charlie Eliasson
Rembo IK
19:54.119330
+5:02.30130
37
H 15
Erik Nilsson
Rembo IK
22:00.131980
+7:08.42780
38
H 16
Zacka Brouneus
Gävle SK
22:52.137120
+8:00.47920
39
D 15
Elsa Forsgren
Norrbärke SK
23:49.142860
+8:57.53660
40
D 16
Wilma Svedlund
Brovallens IF
25:51.155000
+10:59.65800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
7:50.46930
2
D 14
Emma Lindberg
SK Leksand
8:22.50180
+32.3150
3
H 14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
8:24.50370
+34.3340
4
H 13
Hugo Ström
Dala-Järna IK
8:25.50430
+35.3400
5
H 12
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
8:29.50890
+39.3860
6
H 14
Markus Almgren
IFK Mora SK
8:32.51130
+41.4100
7
H 13
Bosse Lövgren
Falu IK
8:33.51280
+43.4250
8
H 13
Erik Franzén
Idre SK
8:34.51360
+44.4330
9
H 14
Albin Gezelius
IFK Mora SK
8:35.51440
+45.4410
10
H 11
Alvar Myhlback
Bjursås IK
8:37.51610
+46.4580
11
H 12
Jonathan Lindberg
SK Leksand
8:39.51860
+49.4830
12
H 14
Markus Melén
Falu IK
8:40.51910
+49.4880
13
H 13
Fabian Nordgren
Falu IK
8:42.52120
+51.5090
14
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
8:43.52240
+53.5210
15
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
8:55.53480
+1:05.6450
16
H 14
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
8:57.53670
+1:07.6640
17
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
8:59.53800
+1:08.6770
18
H 13
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:05.54430
+1:14.7400
19
D 14
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:16.55510
+1:25.8480
20
D 13
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
9:19.55870
+1:29.8840
21
D 13
Matilda Bandefur
Idre SK
9:20.55950
+1:30.8920
22
H 12
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
9:24.56310
+1:33.9280
23
H 11
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
9:24.56390
+1:34.9360
24
H 13
Lucas Wanner
IFK Hedemora SK
9:29.56820
+1:38.9790
25
D 13
Ellen Björk
Orsa SK
9:31.57080
+1:41.10050
26
D 13
Ida Garfvè
IFK Mora SK
9:36.57510
+1:45.10480
27
D 12
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
9:42.58180
+1:52.11150
28
D 13
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:51.59000
+2:00.11970
29
H 14
Alvin Källberg
Garphyttans IF
9:53.59230
+2:02.12200
30
H 11
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
10:02.60110
+2:11.13080
31
H 11
Vilmer Hylén
Falu IK
10:02.60130
+2:11.13100
32
D 14
Stina Nilsson
Rembo IK
10:02.60140
+2:12.13110
33
D 13
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
10:02.60190
+2:12.13160
34
H 14
Albin Jäderblom
Fjärdhundra SK
10:05.60480
+2:15.13450
35
H 13
Pontus Norén
Falu IK
10:06.60540
+2:16.13510
36
D 13
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
10:06.60570
+2:16.13540
37
D 12
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
10:08.60710
+2:17.13680
38
D 13
Elsa Carling
Falu IK
10:11.61050
+2:21.14020
39
D 13
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
10:15.61470
+2:25.14440
40
H 13
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
10:16.61500
+2:25.14470
41
D 13
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
10:18.61730
+2:27.14700
42
D 13
Kajsa Hindsberg
Domnarvets GOIF
10:19.61890
+2:29.14860
43
H 11
Anton Unger
Falu IK
10:24.62370
+2:34.15340
44
D 13
Greta Perers
IFK Hedemora SK
10:26.62520
+2:35.15490
45
D 13
Ronja Jägmo
Dala-Järna IK
10:28.62700
+2:37.15670
46
H 13
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
10:30.62990
+2:40.15960
47
H 11
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:31.63080
+2:41.16050
48
H 11
Melvin Löfgren
Falu IK
10:39.63860
+2:49.16830
49
H 13
Leo Alvolin
Falu IK
10:41.64080
+2:51.17050
50
D 12
Elsa Palmberg
Högbo GOIF
10:49.64860
+2:59.17830
51
D 13
Tova Andersson
Brovallens IF
10:50.64920
+2:59.17890
52
H 11
Malte Söderlund
Falu IK
10:57.65680
+3:07.18650
53
D 11
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:19.67800
+3:28.20770
54
D 14
Jessica Borg
Storvreta IK
11:20.67920
+3:29.20890
55
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
11:21.68050
+3:31.21020
56
H 12
Alfred Mårtensson
Falu IK
11:21.68060
+3:31.21030
57
H 12
Noel Stenlund
Falu IK
11:25.68400
+3:34.21370
58
D 11
Hanna Norén
Falu IK
11:25.68460
+3:35.21430
59
H 12
Trond Fredriksen
Norrbärke SK
11:26.68590
+3:36.21560
60
H 11
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
11:27.68690
+3:37.21660
61
D 14
Sara Berglund
IFK Grängesberg SK
11:42.70120
+3:51.23090
62
D 11
Nora Nordlund
Falu IK
11:47.70660
+3:57.23630
63
D 11
Elin Gezelius
IFK Mora SK
11:49.70860
+3:59.23830
64
D 13
Karolina Andersson
Näs IF
11:51.71090
+4:01.24060
65
D 13
Jessica Rennermalm
Lima IF
11:54.71350
+4:04.24320
66
D 14
Agnes Krüger
Falu IK
11:56.71580
+4:06.24550
67
H 11
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
12:04.72380
+4:14.25350
68
H 11
Oskar Lederud
Rembo IK
12:06.72590
+4:16.25560
69
D 11
Maya Rennermalm
Lima IF
12:15.73430
+4:24.26400
70
H 11
Isak Bengtsson
Korsnäs IF SK
12:16.73550
+4:26.26520
71
H 12
Karl Forsgren
Norrbärke SK
12:21.74040
+4:31.27010
72
D 12
Felicia Eliasson
Rembo IK
12:23.74200
+4:32.27170
73
D 12
Anja Mickelson
Rembo IK
12:25.74470
+4:35.27440
74
D 12
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
12:26.74560
+4:36.27530
75
D 12
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
12:31.75080
+4:41.28050
76
H 11
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
12:47.76610
+4:56.29580
77
D 11
Frida Tynell
Falu IK
13:17.79600
+5:26.32570
78
D 11
Nellie Eliasson
Rembo IK
13:57.83660
+6:07.36630
79
H 13
Frej Wärnström
Rembo IK
15:02.90140
+7:12.43110
80
D 13
Moa Ingvarsson
Sätra IF
16:13.97230
+8:22.50200
81
H 11
Jesper Åberg
Rembo IK
16:16.97560
+8:26.50530
82
D 11
Patricia Hörnström
Rembo IK
39:27.236630
+31:37.189600
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:15.25470
2
H 10
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
4:22.26140
+6.570
3
H 10
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
4:27.26670
+12.1100
4
H 10
Oskar Eklöf
Rembo IK
4:59.29850
+43.4280
5
H 10
Edvin Skytt
Falu IK
5:11.31040
+55.5470
6
H 10
Ture Källberg
Garphyttans IF
5:11.31050
+55.5480
7
H 9
Kire Lindqvist
Stora Skedvi IK
5:17.31630
+1:01.6060
8
D 10
Lova Masapärs
Malungs IF
5:18.31700
+1:02.6130
9
D 10
Elsa Nilsson
Rembo IK
5:18.31760
+1:02.6190
10
D 10
Thyra Broström
Rembo IK
5:26.32500
+1:10.6930
11
H 10
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
5:40.33900
+1:24.8330
12
D 9
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
5:40.33980
+1:25.8410
13
H 10
Felix Almgren
IFK Mora SK
5:50.34960
+1:34.9390
14
H 9
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
5:51.35090
+1:36.9520
15
H 10
Max Vestman
IFK Hedemora SK
5:54.35340
+1:38.9770
16
D 10
Nellie EK
Brovallens IF
5:55.35460
+1:39.9890
17
D 9
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
5:59.35880
+1:44.10310
18
H 9
Filip Arfs
IFK Hedemora SK
6:01.36000
+1:45.10430
19
D 10
Molly Söderberg
Rembo IK
6:02.36190
+1:47.10620
20
D 10
Ester Johansson
Rembo IK
6:05.36490
+1:50.10920
21
D 9
Greta Axfeldt
IFK Hedemora SK
6:45.40430
+2:29.14860
22
D 9
Liv Kallur
Falu IK
6:51.41010
+2:35.15440
23
D 9
Ellen Björklund
IFK Hedemora SK
6:57.41640
+2:41.16070
24
D 9
Ellen Forsgren
Norrbärke SK
7:04.42380
+2:49.16810
25
H 9
Isak Stinessen
Rembo IK
7:22.44170
+3:07.18600
26
H 9
Emil Björk
Rembo IK
8:26.50580
+4:11.25010
27
D 9
Gina Almén
Rembo IK
11:41.70050
+7:25.44480
28
D 9
Edith Almén
Rembo IK
14:28.86770
+10:13.61200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)