Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons Minne
2016-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
22:53.137220
91.6p
2
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
22:54.137370
+1.50
91.5p
3
H 21
Simon Persson
IFK Umeå
23:25.140490
+32.3170
89.8p
4
H 21
Eddie Edström
Stockviks SF
23:26.140500
+32.3180
89.8p
5
H 21
Edvard Sundman
Åsarna IK
23:43.142270
+50.4950
88.9p
6
H 21
Erik Andersson
Hudiksvalls IF
23:48.142700
+54.5380
88.7p
7
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
24:08.144750
+1:15.7430
87.6p
8
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
24:09.144850
+1:16.7530
87.6p
9
H 20
Anton Elvseth
Lierne IL
24:11.145000
+1:17.7680
87.5p
10
H 20
John Leander
Åsarna IK
24:12.145160
+1:19.7840
87.4p
11
H 21
Victor Hallquist
Åsarna IK
24:13.145250
+1:20.7930
87.4p
12
H 21
Emil Talsi
Åsarna IK
24:17.145620
+1:24.8300
87.2p
13
H 18
Ossian Rosenberg
Duveds IF
24:17.145650
+1:24.8330
87.2p
14
H 21
Jens Selahn
Stockviks SF
24:19.145870
+1:26.8550
87.0p
15
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
24:22.146130
+1:29.8810
86.9p
16
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:22.146190
+1:29.8870
86.9p
17
H 21
Henrik Ottosson
Åsarna IK
24:27.146630
+1:34.9310
86.7p
18
H 21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
24:28.146730
+1:35.9410
86.6p
19
H 21
Arvid Forss
Åsarna IK
24:45.148470
+1:52.11150
85.8p
20
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
24:47.148680
+1:54.11360
85.7p
21
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
24:48.148780
+1:55.11460
85.6p
22
H 20
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
25:09.150850
+2:16.13530
84.6p
23
H 21
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
25:12.151120
+2:19.13800
84.5p
24
H 21
Carl Olander
IK Stern
25:30.152910
+2:36.15590
83.7p
25
H 21
Jesper Thor
Åsarna IK
25:40.153970
+2:47.16650
83.2p
26
H 20
Arvid Jonsson
Duveds IF
25:47.154600
+2:53.17280
82.9p
27
H 18
Felix Forsberg
Järpens SK
26:01.156030
+3:08.18710
82.3p
28
H 20
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:12.157130
+3:19.19810
81.8p
29
H 21
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
26:23.158200
+3:29.20880
81.3p
30
H 18
Jesper Persson
Åsarna IK
26:32.159100
+3:38.21780
80.9p
31
H 21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:32.159180
+3:39.21860
80.9p
32
H 18
William Selander
Spikbodarnas IK
26:40.159990
+3:47.22670
80.6p
33
H 20
Hampus Millestu
Utrikes SK
26:44.160360
+3:51.23040
80.4p
34
H 20
Elias Olofsson
Vårby IK
26:49.160870
+3:56.23550
80.2p
35
H 21
Jakob Jansson
Östersunds SK
26:54.161310
+4:00.23990
80.0p
36
H 18
Philip Kristoffersson
Alnö SK
27:04.162300
+4:10.24980
79.6p
37
H 18
Petter Dahl
Alnö SK
27:10.162950
+4:17.25630
79.3p
38
H 18
Henrik Millestu
Utrikes SK
27:28.164790
+4:35.27470
78.6p
39
H 21
Emil Persson
Östersunds SK
27:41.166060
+4:48.28740
78.1p
40
H 18
Sven Leander
Åsarna IK
27:42.166140
+4:49.28820
78.0p
41
H 21
Martin Johansson
Linköpings SK
28:03.168280
+5:10.30960
77.2p
42
H 21
André Jakobsson
Östersunds SK
28:27.170630
+5:34.33310
76.3p
43
H 20
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
28:36.171500
+5:42.34180
75.9p
44
H 18
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
28:43.172280
+5:50.34960
75.6p
45
H 20
Arvid Vänn
Stockviks SF
28:59.173810
+6:05.36490
75.1p
46
H 18
Måns Olsson
Offerdals SK
29:09.174890
+6:16.37570
74.7p
47
H 18
Axel Åslund
Hedesunda IF
29:17.175650
+6:24.38330
74.4p
48
H 20
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
29:37.177640
+6:44.40320
73.7p
49
H 18
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
29:39.177890
+6:46.40570
73.6p
50
H 18
Simon Eriksson
Östersunds SK
29:48.178790
+6:55.41470
73.3p
51
H 18
Johan Samuelsson
Husums IF SK
32:21.194040
+9:28.56720
68.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
7.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
19:19.115820
82.1p
2
D 21
Lisa Dahl
Offerdals SK
19:27.116620
+8.700
81.5p
3
D 21
Hedda Bångman
Offerdals SK
19:28.116720
+9.800
81.4p
4
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
19:59.119810
+39.3890
79.1p
5
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
20:04.120370
+45.4450
78.7p
6
D 21
Sofie Elebro
IFK Umeå
20:05.120460
+46.4540
78.7p
7
D 20
Alicia Persson
Stockviks SF
20:08.120790
+49.4870
78.5p
8
D 21
Evelina Bångman
Offerdals SK
20:20.121920
+1:01.6000
77.7p
9
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
20:22.122130
+1:03.6210
77.5p
10
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
20:31.123030
+1:12.7110
76.9p
11
D 21
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
20:32.123190
+1:13.7270
76.8p
12
H 21 Motion
Roger Claesson
Östersund-frösö SLK
20:39.123840
+1:20.7920
76.4p
13
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
20:48.124740
+1:29.8820
75.8p
14
D 20
Signe Rosenberg
Duveds IF
21:06.126510
+1:46.10590
74.6p
15
D 20
Johanna Andersson
Falu IK
21:10.126970
+1:51.11050
74.3p
16
D 20
Josefina Sundman
Åsarna IK
21:30.128980
+2:11.13060
73.1p
17
H 21 Motion
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
21:55.131410
+2:35.15490
71.6p
18
D 18
Stine.lise Truu
Järpens SK
22:13.133250
+2:54.17330
70.6p
19
D 18
Emma Jönsson
Östersunds SK
22:20.133970
+3:01.18050
70.2p
20
D 20
Ellionore Bäckman
Hede SK
22:24.134380
+3:05.18460
69.9p
21
D 20
Vendela Blom
Stockviks SF
22:34.135360
+3:15.19440
69.4p
22
D 20
Emma Jonsson
Åsarna IK
23:03.138260
+3:44.22340
67.8p
23
D 20
Olivia Bengtsson
Spikbodarnas IK
23:17.139660
+3:58.23740
67.1p
24
D 18
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:29.140810
+4:09.24890
66.5p
25
D 18
Frida Olofsson
Vårby IK
23:37.141620
+4:18.25700
66.1p
25
D 18
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
23:37.141620
+4:18.25700
66.1p
27
D 18
Maria Novak
Offerdals SK
24:04.144390
+4:45.28470
64.7p
28
H 21 Motion
Magnus Åström
Östersunds SK
24:27.146600
+5:07.30680
63.7p
29
H 21 Motion
Andreas Lindgren
Östersund
24:42.148170
+5:23.32250
63.0p
30
D 20
Emma Wasell
Järpens SK
25:33.153210
+6:13.37290
60.8p
31
D 18
Johanna Ingard
IK Rex
25:46.154570
+6:27.38650
60.2p
32
D 18
Engla Larsson
Hedesunda IF
26:16.157510
+6:56.41590
59.0p
33
H 21 Motion
Kristoffer Persson
Tandsbyns IF
26:25.158420
+7:06.42500
58.6p
34
D 21 Motion
Ida Nordin
Östersunds SK
26:31.159080
+7:12.43160
58.4p
35
D 21 Motion
Emma Åsberg
Tullus Sg
28:40.171910
+9:20.55990
53.8p
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 16 Motion
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
12:48.76760
2
H 16 Motion
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12:49.76820
+0
3
H 16 Motion
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
12:53.77200
+4.340
4
H 16 Motion
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
12:55.77400
+6.540
5
H 16 Motion
Aksel Halvarsson
Östersunds SK
12:59.77800
+10.940
6
H 16 Motion
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
13:12.79190
+24.2330
7
D 16 Motion
Tilde Bångman
Offerdals SK
13:13.79250
+24.2390
8
H 16 Motion
Gustav Hedström
Östersunds SK
13:25.80420
+36.3560
9
H 16 Motion
Isac Morin
Utrikes SK
13:50.82920
+1:01.6060
10
H 16 Motion
Oskar Åslund
Östersunds SK
13:51.83080
+1:03.6220
11
D 16 Motion
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
14:04.84320
+1:15.7460
12
D 16 Motion
Märta Rosenberg
Duveds IF
14:28.86770
+1:40.9910
13
D 16 Motion
Julia Nilsson
Offerdals SK
14:31.87030
+1:42.10170
14
H 16 Motion
Axel Mattsson
Ås IL
15:11.91090
+2:23.14230
15
H 16 Motion
Tor Rönnestrand
Ås IL
15:38.93790
+2:50.16930
16
D 16 Motion
Ylva Olsson
Offerdals SK
16:26.98560
+3:38.21700
17
D 16 Motion
Anna Jonsson
Duveds IF
16:42.100180
+3:54.23320
18
D 16 Motion
Ellen Sjölund
Duveds IF
16:48.100790
+4:00.23930
19
D 16 Motion
Elsa Carlsson
Åsarna IK
16:53.101260
+4:05.24400
20
D 16 Motion
Moa Larsson
Stöde IF
18:47.112630
+5:58.35770
21
H 16 Motion
Samuel Stenvall
Östersunds SK
19:54.119310
+7:05.42450
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
7:00.41950
2
H 14
Andreas Elvseth
Lierne IL
7:08.42740
+7.690
3
H 14
Leo Svahn
Östersunds SK
7:25.44420
+24.2370
4
H 14
Hannes Sjölund Myhr
Ås IL
7:40.45930
+39.3880
5
H 14
Viktor Eriksson
Östersunds SK
7:45.46450
+45.4400
6
H 14
Elis Graipe
Östersunds SK
7:49.46820
+48.4770
6
D 14
Lina Hennings
Östersunds SK
7:49.46820
+48.4770
8
H 14
Hjalmar Oskarsson
Ås IL
8:07.48600
+1:06.6550
9
H 14
Pelle Boberg
Duveds IF
8:07.48610
+1:06.6560
10
D 14
Maja Boberg
Duveds IF
8:08.48760
+1:08.6710
11
D 14
Jonna Kjellgren
Järpens SK
8:11.49030
+1:10.6980
12
D 14
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:11.49040
+1:10.6990
13
H 14
Emil Tänglander
Östersunds SK
8:14.49340
+1:13.7290
14
D 14
Wilma Karlsson
Östersunds SK
8:15.49440
+1:14.7390
15
D 14
Tindra Österberg
Ås IL
8:22.50110
+1:21.8060
16
D 14
Elin Carlsson
Åsarna IK
8:36.51590
+1:36.9540
17
H 14
Jon Oscarsson
Ås IL
8:38.51710
+1:37.9660
18
H 14
Victor Berglund
Järpens SK
8:41.52010
+1:40.9960
19
D 14
Alicia Sellsve
Järpens SK
8:44.52320
+1:43.10270
20
D 14
Linn Gradin
Stöde IF
8:44.52350
+1:44.10300
21
D 14
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
8:45.52420
+1:44.10370
22
D 14
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
8:46.52540
+1:45.10490
23
H 14
Filip Rentzhog
Frösö IF
9:22.56150
+2:22.14100
24
H 14
Axel Arnesson
Ås IL
9:30.56980
+2:30.14930
25
H 14
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
9:46.58580
+2:46.16530
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)