Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallands Elljus-cup
2017-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.83km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
23:59.143800
79.1p
2
H 45
Peter Bernroth
Burseryds IF
26:09.156800
+2:10.12900
72.5p
3
H 21
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
26:23.158200
+2:24.14300
71.9p
4
H 35
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
27:12.163100
+3:13.19200
69.7p
5
H 45
Niclas Hansson
Burseryds IF
27:13.163200
+3:14.19300
69.7p
6
H 35
Patrik Petersson
Apladalens Lk
27:40.165900
+3:41.22000
68.5p
7
H 21
Viktor Johansson
Halmstads Skidklubb
27:43.166200
+3:44.22300
68.4p
8
H 45
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
28:45.172400
+4:46.28500
65.9p
9
H 45
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
29:04.174300
+5:05.30400
65.2p
10
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
29:46.178500
+5:47.34600
63.7p
11
H 45
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
29:59.179800
+6:00.35900
63.2p
12
H 55
Royne Andersson
Norabygdens SK
30:04.180300
+6:05.36400
63.1p
13
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
30:44.184300
+6:45.40400
61.7p
14
H 45
Michael Edberg
SK Hylte
30:46.184500
+6:47.40600
61.6p
15
H 21
Daniel Ivarsson
Krogsereds IK
31:25.188400
+7:26.44500
60.3p
16
H 45
Peter Aronsson
FK Friskus Varberg
31:42.190100
+7:43.46200
59.8p
17
H 45
Håkan Gedda
SK Hylte
34:18.205700
+10:19.61800
55.3p
18
H 55
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
35:19.211800
+11:20.67900
53.7p
19
H 45
Conny Eriksson
Ätrans IF
35:58.215700
+11:59.71800
52.7p
20
H 55
Mikael Millegård
SK Hylte
38:26.230500
+14:27.86600
49.3p
21
H 65
Kjell Harrysson
Krogsereds IK
39:44.238300
+15:45.94400
47.7p
22
H 45
Urban Rickardsson
Krogsereds IK
39:56.239500
+15:57.95600
47.5p
23
H 65
Kent Ivarsson
Krogsereds IK
40:18.241700
+16:19.97800
47.0p
24
H 45
Jan-erik Jakobsson
Krogsereds IK
41:51.251000
+17:52.107100
45.3p
25
H 45
Niklas Rikardson
Krogsereds IK
42:23.254200
+18:24.110300
44.7p
26
H 21
Oscar Palm
Krogsereds IK
42:27.254600
+18:28.110700
44.7p
27
H 45
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
23:59:59.8639800
27
H 45
Jörgen Lindgren
IK Stern
23:59:59.8639800
27
H 45
Urban Broms
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
5.3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Emil Hedlund
SK Hylte
19:18.115700
48.0p
2
H 16
Marius Madsstuen
Halmstads Skidklubb
19:26.116500
+8.700
3
H 16
Anton Svensson
Ätrans IF
19:27.116600
+9.800
4
D 35
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
19:28.116700
+10.900
47.6p
5
H 16
Marcus Ackevik
Burseryds IF
19:31.117000
+13.1200
6
D 35
Lina Siljegård
Halmstads Skidklubb
20:05.120400
+47.4600
46.1p
7
D 35
Susanne Gedda
SK Hylte
21:33.129200
+2:15.13400
43.0p
8
D 35
Carina Rickardsson
Krogsereds IK
23:32.141100
+4:14.25300
39.4p
9
D 35
Irene Andersson
Ätrans IF
24:36.147500
+5:18.31700
37.6p
10
D 20
Elisabeth Aronsson
FK Friskus Varberg
23:59:58.8639700
11
H 16
Joel Broms
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
3.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Joel Svensson
Ätrans IF
12:04.72300
59.1p
2
H/D 21 Motion
Daniel Lund
Ätrans IF
14:35.87400
+2:31.15000
48.9p
3
H/D 21 Motion
Lennart Larsson
Krogsereds IK
18:36.111500
+6:32.39100
38.3p
4
H/D 21 Motion
Sven-arne Svensson
Ätrans IF
21:09.126800
+9:05.54400
33.7p
5
H/D 21 Motion
Anna Johnsson
Krogsereds IK
21:33.129200
+9:29.56800
33.1p
6
H/D 21 Motion
Folke Schough
Krogsereds IK
21:58.131700
+9:54.59300
32.5p
7
H/D 21 Motion
Krister Larsson
Krogsereds IK
22:48.136700
+10:44.64300
31.3p
8
H/D 21 Motion
Erik Jansson
Krogsereds IK
23:09.138800
+11:05.66400
30.8p
9
H/D 21 Motion
Mari Schough
Krogsereds IK
23:55.143400
+11:51.71000
29.8p
1.77km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Victor Pettersson
Burseryds IF
6:41.40000
2
H 14
Emil Bernroth
Burseryds IF
6:54.41300
+13.1200
3
D 14
Emma Svensson
Ätrans IF
7:02.42100
+21.2000
4
D 14
Lowa Leander
Ätrans IF
7:10.42900
+29.2800
5
D 14
Asta Törnqvist
Anderstorps OK
7:31.45000
+50.4900
6
D 14
Stina Andersson
Anderstorps OK
7:33.45200
+52.5100
7
D 12
Agnes Andersson
Anderstorps OK
8:23.50200
+1:42.10100
8
D 14
Alice Gummesson
SK Hylte
8:30.50900
+1:49.10800
9
D 14
Engla Lindh
SK Hylte
10:13.61200
+3:32.21100
10
H 14
Axel Broms
FK Friskus Varberg
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)