Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GM Teamsprint
2017-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
Längdskidor, Stafett
1
OK Landehof 1
8:20.49980
Lukas Höiby
OK Landehof
1:15.7440
Mårten Gedda
OK Landehof
2:34.15380
Lukas Höiby
OK Landehof
4:01.24060
Mårten Gedda
OK Landehof
5:21.32090
Lukas Höiby
OK Landehof
6:52.41170
Mårten Gedda
OK Landehof
8:20.49980
2
Vreta Skid o MK 1
8:22.50110
+1.30
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
1:14.7380
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:35.15440
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
4:00.23940
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
5:23.32250
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
6:50.40930
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
8:22.50110
3
Eksjö SOK lag 1
8:26.50570
+5.490
Olof Hedin
Eksjö SOK
1:20.7930
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:37.15640
Olof Hedin
Eksjö SOK
4:04.24380
Carl Hedin
Eksjö SOK
5:26.32530
Olof Hedin
Eksjö SOK
6:55.41430
Carl Hedin
Eksjö SOK
8:26.50570
4
Ulricehamns IF 1
8:32.51160
+11.1080
Axel Berglund
Ulricehamns IF
1:19.7880
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:38.15760
Axel Berglund
Ulricehamns IF
4:06.24550
Isak Lieback
Ulricehamns IF
5:27.32630
Axel Berglund
Ulricehamns IF
6:59.41810
Isak Lieback
Ulricehamns IF
8:32.51160
5
Tranemo IF Skidklubb 1
8:36.51550
+15.1470
Linus Rydin
Tranemo IF
1:14.7300
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:37.15660
Linus Rydin
Tranemo IF
4:02.24150
Hugo Sjögren
Tranemo IF
5:29.32870
Linus Rydin
Tranemo IF
6:56.41580
Hugo Sjögren
Tranemo IF
8:36.51550
6
IF Hallby SOK lag 1
8:50.52960
+29.2880
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:21.8040
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
2:42.16150
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
4:12.25190
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
5:40.33910
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
7:12.43130
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
8:50.52960
7
IK Stern 1
8:51.53040
+30.2960
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:20.7910
Axel Werner
IK Stern
2:44.16360
Ask Abrahamsson
IK Stern
4:14.25370
Axel Werner
IK Stern
5:44.34300
Ask Abrahamsson
IK Stern
7:13.43260
Axel Werner
IK Stern
8:51.53040
8
Äspereds IF 1
8:58.53750
+37.3670
Erik Backlund
Äspereds IF
1:20.7930
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:49.16830
Erik Backlund
Äspereds IF
4:14.25330
Axel Jernaeus
Äspereds IF
5:47.34660
Erik Backlund
Äspereds IF
7:16.43500
Axel Jernaeus
Äspereds IF
8:58.53750
9
Lidköpings VSK 1
9:00.53930
+39.3850
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
1:31.9080
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
2:52.17170
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
4:28.26710
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
5:51.35010
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
7:28.44730
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
9:00.53930
10
Borås SK lag röd 1
9:03.54290
+43.4210
Oskar Lundberg
Borås SK
1:18.7710
Gustav Andersson
Borås SK
2:44.16340
Oskar Lundberg
Borås SK
4:16.25510
Gustav Andersson
Borås SK
5:47.34620
Oskar Lundberg
Borås SK
7:22.44120
Gustav Andersson
Borås SK
9:03.54290
11
Äspereds IF Borås GIF 1
9:09.54810
+48.4730
Gustav Nilsson
Äspereds IF
1:28.8770
Alfons Peterson
Borås GIF
2:48.16780
Gustav Nilsson
Äspereds IF
4:23.26240
Alfons Peterson
Borås GIF
5:49.34830
Gustav Nilsson
Äspereds IF
7:30.44970
Alfons Peterson
Borås GIF
9:09.54810
12
Boxholm Ekeby-Skidklubb Vreta Skid o MK 1
9:11.55040
+50.4960
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:13.7280
Malter Jutterdal
Vreta Skid o Mk
2:51.17040
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:14.25310
Malter Jutterdal
Vreta Skid o Mk
5:54.35370
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
7:20.43940
Malter Jutterdal
Vreta Skid o Mk
9:11.55040
13
Sya SK
9:13.55280
+52.5200
Rasmus Rudberg
Sya SK
1:24.8320
Alexander Thudeen
Sya SK
2:54.17360
Rasmus Rudberg
Sya SK
4:25.26480
Alexander Thudeen
Sya SK
5:59.35800
Rasmus Rudberg
Sya SK
7:30.44970
Alexander Thudeen
Sya SK
9:13.55280
14
Landsbro IF 1
9:17.55660
+56.5580
Albin Toll
Landsbro IF SK
1:37.9600
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
3:02.18160
Albin Toll
Landsbro IF SK
4:37.27660
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
6:05.36420
Albin Toll
Landsbro IF SK
7:40.45980
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
9:17.55660
15
Island 1
9:23.56260
+1:02.6180
Jakob Daníelsson
Island
1:30.8930
Egill Bjarni Gíslason
Island
2:55.17440
Jakob Daníelsson
Island
4:32.27170
Egill Bjarni Gíslason
Island
6:02.36190
Jakob Daníelsson
Island
7:40.45990
Egill Bjarni Gíslason
Island
9:23.56260
16
IF Hallby SOK lag 2
9:35.57420
+1:14.7340
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:26.8510
Adam Hertz
IF Hallby SOK
2:55.17410
Axel Björkman
IF Hallby SOK
4:32.27130
Adam Hertz
IF Hallby SOK
6:07.36660
Axel Björkman
IF Hallby SOK
7:46.46590
Adam Hertz
IF Hallby SOK
9:35.57420
17
Landsbro IF 2
9:39.57810
+1:18.7730
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
1:21.8040
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
3:02.18140
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
4:28.26740
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
6:13.37290
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
7:41.46070
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
9:39.57810
18
Tidaholms SOK Sisu 1
9:45.58450
+1:24.8370
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
1:30.8940
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3:10.18960
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
4:40.27900
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
6:22.38130
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
7:54.47310
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
9:45.58450
19
Vreta Skid o MK 2
9:52.59130
+1:31.9050
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:22.8140
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
3:01.18030
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
4:29.26850
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
6:18.37720
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
7:49.46860
Thorwout Warntjes
Vreta Skid o Mk
9:52.59130
20
Tranemo IF Skidklubb 2
9:57.59680
+1:36.9600
Elias Alstéus
Tranemo IF
1:33.9220
Isac Karlsson
Tranemo IF
3:10.18910
Elias Alstéus
Tranemo IF
4:45.28440
Isac Karlsson
Tranemo IF
6:27.38610
Elias Alstéus
Tranemo IF
8:06.48520
Isac Karlsson
Tranemo IF
9:57.59680
21
OK Landehof 2
10:00.59960
+1:39.9880
Oskar Persson
OK Landehof
1:31.9070
Nils Körle
OK Landehof
3:11.19050
Oskar Persson
OK Landehof
4:47.28630
Nils Körle
OK Landehof
6:28.38750
Oskar Persson
OK Landehof
8:06.48580
Nils Körle
OK Landehof
10:00.59960
22
Borås SK vit lag 2
10:08.60730
+1:47.10650
Jacob Edvardsson
Borås SK
1:30.8970
Erik Fransson
Borås SK
3:09.18830
Jacob Edvardsson
Borås SK
4:49.28830
Erik Fransson
Borås SK
6:32.39180
Jacob Edvardsson
Borås SK
8:16.49550
Erik Fransson
Borås SK
10:08.60730
23
IK Stern 2
11:13.67210
+2:52.17130
Nils Wastegård
IK Stern
1:42.10120
Olof Hjalmarsson
IK Stern
3:29.20840
Nils Wastegård
IK Stern
5:20.31910
Olof Hjalmarsson
IK Stern
7:10.42910
Nils Wastegård
IK Stern
9:03.54230
Olof Hjalmarsson
IK Stern
11:13.67210
24
IF Hallby SOK lag 3
11:29.68810
+3:08.18730
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
1:31.9050
Erik Ling
IF Hallby SOK
3:31.21070
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
5:12.31150
Erik Ling
IF Hallby SOK
7:17.43650
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
9:02.54120
Erik Ling
IF Hallby SOK
11:29.68810