Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
AXA Ski Marathon
2017-01-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 550[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK
1:44:49.628800
90.8p
2
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:44:50.628900
+1
90.8p
2
H 21
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:44:50.628900
+1
90.8p
4
H 21
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:45:05.630400
+16.1500
90.5p
5
H 21
Jerry Ahrlin
Team Swedemount SC
1:47:09.642800
+2:20.13900
88.5p
6
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
1:47:30.644900
+2:41.16000
88.1p
7
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:48:16.649500
+3:27.20600
87.4p
8
H 21
Adam Steen
Axa SC
1:48:33.651200
+3:44.22300
87.1p
9
H 21
Kalle Gräfnings
Karlslunds IF SF
1:50:09.660800
+5:20.31900
85.6p
10
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:50:29.662800
+5:40.33900
85.3p
11
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:51:06.666500
+6:17.37600
84.8p
11
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:51:06.666500
+6:17.37600
84.8p
13
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:51:39.669800
+6:50.40900
84.3p
14
H 21
Robin Bryntesson
Sockertoppen IF
1:51:41.670000
+6:52.41100
84.3p
15
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:51:42.670100
+6:53.41200
84.3p
16
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:52:27.674600
+7:38.45700
83.6p
17
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
1:53:08.678700
+8:19.49800
83.0p
18
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:53:09.678800
+8:20.49900
83.0p
19
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:53:34.681300
+8:45.52400
82.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:54:00
20
H 21
Matias Nylund
Foreigners Ski For Fun
1:54:13.685200
+9:24.56300
82.1p
21
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:54:26.686500
+9:37.57600
81.9p
22
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:54:27.686600
+9:38.57700
81.9p
23
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
1:54:31.687000
+9:42.58100
81.8p
24
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:54:46.688500
+9:57.59600
81.6p
24
H 21
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:54:46.688500
+9:57.59600
81.6p
24
H 21
Bill Impola
SK Bore
1:54:46.688500
+9:57.59600
81.6p
27
H 21
Henrik Alm
Gnosjö FK
1:54:51.689000
+10:02.60100
81.6p
27
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:54:51.689000
+10:02.60100
81.6p
29
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
1:55:24.692300
+10:35.63400
81.1p
30
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:56:15.697400
+11:26.68500
80.4p
30
H 21
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:56:15.697400
+11:26.68500
80.4p
32
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:56:17.697600
+11:28.68700
80.4p
33
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:56:18.697700
+11:29.68800
80.4p
34
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:56:51.701000
+12:02.72100
80.0p
35
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:56:53.701200
+12:04.72300
79.9p
36
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
1:56:57.701600
+12:08.72700
79.9p
37
H 21
Peter Ettling
Finspångs SOK
1:57:01.702000
+12:12.73100
79.8p
38
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:57:32.705100
+12:43.76200
79.4p
38
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:57:32.705100
+12:43.76200
79.4p
40
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
1:58:04.708300
+13:15.79400
79.0p
41
H 21
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
1:58:15.709400
+13:26.80500
78.9p
42
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
1:58:57.713600
+14:08.84700
78.3p
42
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:58:57.713600
+14:08.84700
78.3p
44
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:59:01.714000
+14:12.85100
78.3p
45
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:59:05.714400
+14:16.85500
78.2p
46
H 40
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:59:06.714500
+14:17.85600
78.2p
47
H 40
Rickard Noberius
Falu IK
2:00:01.720000
+15:12.91100
77.5p
48
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:00:26.722500
+15:37.93600
77.2p
49
H 40
Ragnar Crona
Volvo IF
2:00:36.723500
+15:47.94600
77.1p
50
H 40
Carl Troedsson
Stockholms RK
2:00:43.724200
+15:54.95300
77.0p
51
H 21
Robert Malmgren
Borås SK
2:01:07.726600
+16:18.97700
76.7p
52
D 21
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:01:18.727700
+16:29.98800
76.6p
53
H 21
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:01:30.728900
+16:41.100000
76.4p
54
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
2:01:51.731000
+17:02.102100
76.2p
55
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:02:51.737000
+18:02.108100
75.5p
56
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:02:52.737100
+18:03.108200
75.5p
57
H 21
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:02:56.737500
+18:07.108600
75.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:03:00
58
H 21
Joacim Lindstedt
Falun Borlänge SK
2:03:17.739600
+18:28.110700
75.2p
59
H 21
Rasmus Ax
Ulricehamns IF
2:03:33.741200
+18:44.112300
75.0p
60
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:03:42.742100
+18:53.113200
74.9p
61
H 21
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:04:03.744200
+19:14.115300
74.6p
62
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:04:07.744600
+19:18.115700
74.6p
63
H 21
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
2:04:22.746100
+19:33.117200
74.4p
64
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:04:27.746600
+19:38.117700
74.4p
65
H 40
Anders Holmer
Stockholms RK
2:04:29.746800
+19:40.117900
74.3p
65
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:04:29.746800
+19:40.117900
74.3p
67
H 40
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:04:43.748200
+19:54.119300
74.2p
67
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:04:43.748200
+19:54.119300
74.2p
69
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:04:55.749400
+20:06.120500
74.0p
70
H 40
Björn Haring
Ccc1000
2:05:09.750800
+20:20.121900
73.9p
71
H 21
Oskar Sandberg
Säters IF SK
2:05:25.752400
+20:36.123500
73.7p
72
H 21
Mathias Nyström
Norbergs OK
2:05:35.753400
+20:46.124500
73.6p
73
H 21
Isac Holmström
Finland
2:05:51.755000
+21:02.126100
73.4p
74
H 21
David Olofsson
träningskonsulten sports club
2:05:58.755700
+21:09.126800
73.3p
75
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:06:06.756500
+21:17.127600
73.2p
76
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:06:13.757200
+21:24.128300
73.2p
77
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
2:06:31.759000
+21:42.130100
73.0p
78
H 21
Claes Steimert
Stockholms RK
2:06:55.761400
+22:06.132500
72.7p
79
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:06:59.761800
+22:10.132900
72.7p
80
H 21
David Fransson
ASK Växjö
2:07:13.763200
+22:24.134300
72.5p
80
H 21
Christoffer Grudd
Perbellum SS
2:07:13.763200
+22:24.134300
72.5p
82
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
2:07:22.764100
+22:33.135200
72.4p
83
H 40
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:07:23.764200
+22:34.135300
72.4p
84
H 21
Christofer Stevenson
Team Ormsalva
2:07:26.764500
+22:37.135600
72.4p
85
H 40
Per Erik Jensen
Norway
2:07:42.766100
+22:53.137200
72.2p
86
H 50
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:07:54.767300
+23:05.138400
72.1p
86
H 40
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:07:54.767300
+23:05.138400
72.1p
88
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:08:34.771300
+23:45.142400
71.6p
89
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:08:39.771800
+23:50.142900
71.6p
90
H 40
Mikael Magnusson
Nybro Ski
2:08:42.772100
+23:53.143200
71.6p
91
H 40
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
2:08:59.773800
+24:10.144900
71.4p
92
H 21
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
2:09:32.777100
+24:43.148200
71.0p
93
H 21
Lukas Berglund
Östersunds SK
2:10:05.780400
+25:16.151500
70.7p
94
H 21
Max Bergström
Orsa SK
2:10:25.782400
+25:36.153500
70.5p
95
H 50
Magnus Graas
OK Linné
2:10:32.783100
+25:43.154200
70.4p
96
H 50
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:10:34.783300
+25:45.154400
70.4p
97
H 21
Erik Johansson
Trosabygdens OK
2:10:39.783800
+25:50.154900
70.3p
98
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:10:43.784200
+25:54.155300
70.3p
99
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:10:49.784800
+26:00.155900
70.2p
100
H 21
Klas Sundberg
Ccc1000
2:10:58.785700
+26:09.156800
70.1p
101
H 21
Gustav Sundström
Garphyttans IF
2:11:08.786700
+26:19.157800
70.0p
102
H 50
Adam Blomberg
Volvo IF
2:11:17.787600
+26:28.158700
70.0p
103
H 21
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:11:26.788500
+26:37.159600
69.9p
104
H 60
Lars Nilsson
Valbo Aif
2:11:35.789400
+26:46.160500
69.8p
105
H 40
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
2:11:46.790500
+26:57.161600
69.7p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:12:00
106
H 40
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:12:18.793700
+27:29.164800
69.3p
107
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:12:27.794600
+27:38.165700
69.3p
108
H 21
Patrik Bredolt
Sundbybergs IK
2:12:49.796800
+28:00.167900
69.0p
109
H 21
Viktor Kolberg
Set Sail Fitness
2:12:50.796900
+28:01.168000
69.0p
109
H 21
Per Carlsson
IK Stern
2:12:50.796900
+28:01.168000
69.0p
111
H 21
Mikael Johansson
Foreigners Ski For Fun
2:12:57.797600
+28:08.168700
69.0p
112
H 50
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:13:15.799400
+28:26.170500
68.8p
113
H 21
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:13:29.800800
+28:40.171900
68.6p
114
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:13:37.801600
+28:48.172700
68.6p
115
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
2:13:41.802000
+28:52.173100
68.5p
116
H 50
Lennart Holmström
Finland
2:13:43.802200
+28:54.173300
68.5p
117
H 40
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:13:46.802500
+28:57.173600
68.5p
118
H 40
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:13:52.803100
+29:03.174200
68.4p
118
H 40
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
2:13:52.803100
+29:03.174200
68.4p
120
H 50
Magnus Svensson
Turebergs IF
2:14:03.804200
+29:14.175300
68.3p
121
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:14:15.805400
+29:26.176500
68.2p
122
H 50
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:14:16.805500
+29:27.176600
68.2p
123
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:14:33.807200
+29:44.178300
68.0p
123
H 40
Magnus Nygren
Axa SC
2:14:33.807200
+29:44.178300
68.0p
125
H 21
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:14:36.807500
+29:47.178600
68.0p
126
H 21
Andreas Berthagen
Ufk
2:14:50.808900
+30:01.180000
67.9p
127
H 21
Erik Marsch
Näsvikens IK
2:15:05.810400
+30:16.181500
67.7p
128
H 40
Anders Lindroos
Axa SC
2:15:26.812500
+30:37.183600
67.5p
128
H 21
Erik Hållström
Valbo Aif
2:15:26.812500
+30:37.183600
67.5p
130
H 50
Anders Backman
Turebergs IF
2:15:32.813100
+30:43.184200
67.5p
131
H 21
Adam Rohr
Axa SC
2:15:39.813800
+30:50.184900
67.4p
132
H 40
Tomas Helldén
träningskonsulten sports club
2:15:45.814400
+30:56.185500
67.3p
133
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:15:50.814900
+31:01.186000
67.3p
134
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:16:01.816000
+31:12.187100
67.2p
135
H 21
Henric Johansson
Grava SK
2:16:10.816900
+31:21.188000
67.1p
136
H 50
Peter Jellwert
Karlslunds IF SF
2:16:13.817200
+31:24.188300
67.1p
137
H 40
Pär Hedén
Naprapat Walle Skidklubb
2:16:23.818200
+31:34.189300
67.0p
138
H 50
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:16:28.818700
+31:39.189800
66.9p
139
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:16:33.819200
+31:44.190300
66.9p
140
H 50
Kennet Berglund
Axa SC
2:16:34.819300
+31:45.190400
66.9p
141
H 40
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:17:03.822200
+32:14.193300
66.6p
142
H 40
Björn Boström
Järbo IF
2:17:27.824600
+32:38.195700
66.4p
143
H 21
Linus Jernbom
IFK Skövde SK
2:17:33.825200
+32:44.196300
66.3p
144
H 40
Johan Höjskeld
Grava SK
2:17:38.825700
+32:49.196800
66.3p
145
H 40
Jonas Strandell
Vassunda IF
2:17:41.826000
+32:52.197100
66.3p
146
H 21
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:17:43.826200
+32:54.197300
66.3p
147
H 50
Johan Lundvall
Brottby SK
2:17:45.826400
+32:56.197500
66.2p
148
H 40
Martin Höglund
Sundbybergs IK
2:17:48.826700
+32:59.197800
66.2p
149
H 21
Erik Sundén
Axa SC
2:17:49.826800
+33:00.197900
66.2p
150
H 40
Niklas Hedberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:17:50.826900
+33:01.198000
66.2p
151
H 40
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:17:53.827200
+33:04.198300
66.2p
152
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:18:00.827900
+33:11.199000
66.1p
153
H 40
Rickard Lindholm
Axa SC
2:18:02.828100
+33:13.199200
66.1p
154
H 21
Johan Enander
Ulricehamns IF
2:18:17.829600
+33:28.200700
66.0p
155
H 21
Mikael Larsson
Trosabygdens OK
2:18:19.829800
+33:30.200900
65.9p
156
H 50
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:18:46.832500
+33:57.203600
65.7p
157
H 21
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:19:06.834500
+34:17.205600
65.5p
157
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:19:06.834500
+34:17.205600
65.5p
159
H 40
Christian Haar
Axa SC
2:19:32.837100
+34:43.208200
65.3p
160
H 21
Carl Lönnbark
Axa SC
2:19:45.838400
+34:56.209500
65.2p
161
H 21
Patrik Andersson
Axa SC
2:19:48.838700
+34:59.209800
65.1p
162
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:19:51.839000
+35:02.210100
65.1p
163
H 21
Adam Nyrén
Heds IF
2:19:58.839700
+35:09.210800
65.1p
163
H 21
Mathias Viktorsson
Karlslunds IF SF
2:19:58.839700
+35:09.210800
65.1p
165
D 21
Linda Hansson
Axa SC
2:19:59.839800
+35:10.210900
65.0p
166
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:20:12.841100
+35:23.212200
64.9p
167
H 40
Espen Trældal
Axa SC
2:20:13.841200
+35:24.212300
64.9p
168
H 40
Henrik Dahlen
Axa SC
2:20:27.842600
+35:38.213700
64.8p
169
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:20:30.842900
+35:41.214000
64.8p
170
H 40
Peter Gustafsson
Sälens IF
2:20:42.844100
+35:53.215200
64.7p
171
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:20:55.845400
+36:06.216500
64.6p
172
H 40
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:20:58.845700
+36:09.216800
64.5p
173
H 21
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:21:01.846000
+36:12.217100
64.5p
174
H 21
Tobias Andervang
Axa SC
2:21:03.846200
+36:14.217300
64.5p
175
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:21:07.846600
+36:18.217700
64.5p
176
H 21
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:21:16.847500
+36:27.218600
64.4p
177
H 21
Joakim Persson
Rehns BK
2:21:29.848800
+36:40.219900
64.3p
178
H 21
Björn Svernhage
IF Rigor
2:21:38.849700
+36:49.220800
64.2p
179
H 21
Johan Hansson
Lima IF
2:21:44.850300
+36:55.221400
64.1p
180
H 21
Anders Hjertberg
Hassela IF
2:21:56.851500
+37:07.222600
64.0p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:22:00
181
H 40
Mattias Svärd
Gävle SK
2:22:26.854500
+37:37.225600
63.8p
182
H 50
Jan Willman
Vansbro AIK SK
2:22:35.855400
+37:46.226500
63.7p
183
H 21
Fredrik Runesson
IK Stern
2:22:41.856000
+37:52.227100
63.7p
184
H 21 Motion
Oliver Sparrings
Föreningen IKJ Haninge
2:22:44.856300
+37:55.227400
63.6p
185
H 40
Håkan Sandahl
Axa SC
2:22:50.856900
+38:01.228000
63.6p
186
H 21
Jimmy Nyberg
Norbergs Ck
2:23:13.859200
+38:24.230300
63.4p
187
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
2:23:22.860100
+38:33.231200
63.3p
188
H 40
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:23:26.860500
+38:37.231600
63.3p
189
H 40
Stefan Högman
Turebergs IF
2:23:27.860600
+38:38.231700
63.3p
190
H 50
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:23:55.863400
+39:06.234500
63.0p
191
H 21
Erik Grinneby
Sätra IF
2:24:36.867500
+39:47.238600
62.7p
192
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:24:51.869000
+40:02.240100
62.6p
193
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:25:03.870200
+40:14.241300
62.5p
194
D 21
Elin Vedin
Sundsvalls OK
2:25:06.870500
+40:17.241600
62.5p
195
H 40
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:25:22.872100
+40:33.243200
62.3p
196
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:25:27.872600
+40:38.243700
62.3p
197
H 21
Joacim Altberg
Högbo GOIF
2:25:32.873100
+40:43.244200
62.3p
198
H 40
Nicklas Bergström
Täby OK
2:26:02.876100
+41:13.247200
62.0p
199
H 21
Jesper Marklund
Ufk
2:26:06.876500
+41:17.247600
62.0p
200
H 21
Patrik Sahlberg
Trönö IK
2:26:08.876700
+41:19.247800
62.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:26:30.878900
+41:41.250000
61.8p
202
H 50
Erik Mattson
Boxholm-Ekeby SK
2:26:31.879000
+41:42.250100
61.8p
203
H 21
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
2:26:33.879200
+41:44.250300
61.8p
204
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:26:34.879300
+41:45.250400
61.8p
205
H 21 Motion
Johan Didron
Axa SC
2:26:35.879400
+41:46.250500
61.8p
206
H 40
Johan Colliander
Häverödals SK
2:26:59.881800
+42:10.252900
61.6p
207
H 50
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
2:27:04.882300
+42:15.253400
61.5p
208
H 40
Magnus Litzen
Axa SC
2:27:07.882600
+42:18.253700
61.5p
209
H 21
Mattias Bengtsson
OK Nackhe
2:27:27.884600
+42:38.255700
61.4p
210
H 21
Mikael Hellsten
Dala XC Ski Team
2:27:41.886000
+42:52.257100
61.2p
211
H 21
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
2:27:42.886100
+42:53.257200
61.2p
212
H 21
Johansson Fredrik
Norrbärke SK
2:27:48.886700
+42:59.257800
61.2p
213
H 21
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
2:27:56.887500
+43:07.258600
61.1p
214
H 21
Jens Persson
Norrbärke SK
2:28:01.888000
+43:12.259100
61.1p
215
D 21
Carina Lagerlöf
Malungs SK
2:28:23.890200
+43:34.261300
60.9p
216
H 21 Motion
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:28:33.891200
+43:44.262300
60.8p
217
H 50
Urban Hallberg
Mora
2:28:34.891300
+43:45.262400
60.8p
218
H 40
Niclas Ward
Mälarö SOK
2:28:37.891600
+43:48.262700
60.8p
219
D 21
Kersti Larson
IK Jarl Rättvik
2:28:41.892000
+43:52.263100
60.8p
220
H 60
Hans Groeseth
Norway
2:28:57.893600
+44:08.264700
60.7p
221
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:29:32.897100
+44:43.268200
60.4p
221
H 50
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:29:32.897100
+44:43.268200
60.4p
223
H 21
Mattias Leek
Söderhamns SK
2:29:44.898300
+44:55.269400
60.3p
224
H 60
Jan Svernhage
IF Rigor
2:29:59.899800
+45:10.270900
60.2p
225
H 40
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
2:30:07.900600
+45:18.271700
60.1p
226
H 60
Stefan Bergkvist
Naprapat Walle Skidklubb
2:30:21.902000
+45:32.273100
60.0p
227
H 40
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:30:25.902400
+45:36.273500
60.0p
228
H 40
Tony Petäjä
IFK Helsingborg
2:30:28.902700
+45:39.273800
60.0p
229
H 40
Henrik Pettersson
Axa SC
2:30:29.902800
+45:40.273900
60.0p
230
H 40
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
2:30:35.903400
+45:46.274500
59.9p
231
D 40
Inga-Lill Persson
Lundersæter IL
2:30:38.903700
+45:49.274800
59.9p
232
H 40
Johan Stens
Kvarnsvedens GOIF SK
2:30:39.903800
+45:50.274900
59.9p
233
H 50
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:30:41.904000
+45:52.275100
59.9p
234
H 21 Motion
Hampus Monlars
Orsa SK
2:30:47.904600
+45:58.275700
59.8p
235
H 21
Johan Andersson
Arboga SK
2:31:26.908500
+46:37.279600
59.6p
236
H 40
Ulrik Schäfer
Ufk
2:31:33.909200
+46:44.280300
59.5p
237
H 21
Martin Sandström
Täby Slalomklubb
2:31:34.909300
+46:45.280400
59.5p
238
D 40
Anna Svärdström
Sundbybergs IK
2:31:37.909600
+46:48.280700
59.5p
239
D 21
Lisa Hallberg
Axa SC
2:31:38.909700
+46:49.280800
59.5p
240
H 40
Thomas Berggren
Falu IK
2:31:44.910300
+46:55.281400
59.4p
241
H 60
Mats Nilsson
Ekshärads SF
2:31:45.910400
+46:56.281500
59.4p
242
H 21 Motion
Tobias Haglund
Saab FF Järfälla
2:31:50.910900
+47:01.282000
59.4p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:32:00
243
H 50
Lars-Erik Persson
Karlslunds IF SF
2:32:00.911900
+47:11.283000
59.3p
244
H 21
Joakim Amadeus Olsson
Nacka Värmdö SK
2:32:01.912000
+47:12.283100
59.3p
245
H 40
Christer Alm
Karlslunds IF SF
2:32:33.915200
+47:44.286300
59.1p
246
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:32:36.915500
+47:47.286600
59.0p
247
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:32:51.917000
+48:02.288100
58.9p
248
H 40
Robert Johansson
Främmestads IK
2:33:10.918900
+48:21.290000
58.8p
249
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:33:26.920500
+48:37.291600
58.7p
250
H 40
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:33:35.921400
+48:46.292500
58.6p
251
H 21
Erik Danielsson
Sveaskogs IF
2:33:42.922100
+48:53.293200
58.6p
252
H 40
Nichlas Aldén
Sundbybergs IK
2:33:46.922500
+48:57.293600
58.5p
253
H 40
Lars Persson
Nacka Värmdö SK
2:33:51.923000
+49:02.294100
58.5p
254
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:34:09.924800
+49:20.295900
58.4p
255
D 40
Karin Arvelius
Västerås Skidklubb
2:34:12.925100
+49:23.296200
58.4p
256
H 40
David Klint
Orsa SK
2:34:19.925800
+49:30.296900
58.3p
257
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:34:26.926500
+49:37.297600
58.3p
258
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:34:55.929400
+50:06.300500
58.1p
259
H 21
Magnus Grill
Axa SC
2:35:06.930500
+50:17.301600
58.0p
260
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:35:09.930800
+50:20.301900
58.0p
261
D 21 Motion
Linda Forsström
Stockholms RK
2:35:46.934500
+50:57.305600
57.7p
262
H 40
Magnus Odéen Sahlberg
Trönö IK
2:35:53.935200
+51:04.306300
57.7p
263
H 21
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF Af
2:35:54.935300
+51:05.306400
57.7p
264
H 21
Andreas Hedström
Falu IK
2:36:03.936200
+51:14.307300
57.6p
265
H 21
Kristofer Lundberg
Långshyttans AIK SK
2:36:20.937900
+51:31.309000
57.5p
266
H 21 Motion
Simon Eriksson
Axa SC
2:36:32.939100
+51:43.310200
57.4p
267
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:36:40.939900
+51:51.311000
57.3p
268
H 40
Mikael Åström
Ronneby OK
2:36:46.940500
+51:57.311600
57.3p
269
H 21
Erik Mild
Ugglan IK
2:36:48.940700
+51:59.311800
57.3p
270
H 40
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:36:50.940900
+52:01.312000
57.3p
271
H 50
Krister Nyrén
Heds IF
2:37:07.942600
+52:18.313700
57.2p
272
H 21
Sven Rindegren
Axa SC
2:37:27.944600
+52:38.315700
57.0p
273
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
2:37:32.945100
+52:43.316200
57.0p
274
H 40
Andreas Öberg
Hybo AIK
2:37:41.946000
+52:52.317100
56.9p
275
H 21
Jonas Nyberg
Grava SK
2:37:46.946500
+52:57.317600
56.9p
276
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:38:03.948200
+53:14.319300
56.8p
277
H 40
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:38:08.948700
+53:19.319800
56.7p
278
H 21
Sören Karlsson
Tormestorps IF
2:38:10.948900
+53:21.320000
56.7p
279
H 50
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:38:15.949400
+53:26.320500
56.7p
280
H 21
Jonas Axen
Motala Aif SK
2:38:49.952800
+54:00.323900
56.5p
281
H 21 Motion
Leif Nilsson
Djurgårdens IF Af
2:39:01.954000
+54:12.325100
56.4p
282
H 21
Erik Liss
Falu IK
2:39:43.958200
+54:54.329300
56.1p
283
H 21
Andreas Thorold
IK Stern
2:39:59.959800
+55:10.330900
56.0p
284
H 21
Lars Jonsson
Järvsö IF
2:40:10.960900
+55:21.332000
55.9p
285
H 50
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:40:14.961300
+55:25.332400
55.9p
286
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:40:21.962000
+55:32.333100
55.9p
287
H 50
Björn Jonsson
Orsa SK
2:40:32.963100
+55:43.334200
55.8p
288
H 50
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:41:02.966100
+56:13.337200
55.6p
289
D 40
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:41:05.966400
+56:16.337500
55.6p
290
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:41:16.967500
+56:27.338600
55.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:42:00
291
D 21
Malin Larsson
IFK Mora SK
2:42:12.973100
+57:23.344200
55.2p
292
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
2:42:38.975700
+57:49.346800
55.0p
293
H 40
Andreas Avedal
Axa SC
2:42:40.975900
+57:51.347000
55.0p
294
H 60
Kjell Berglund
Mälarö SOK
2:42:50.976900
+58:01.348000
54.9p
295
H 21 Motion
Lars Brydolf
IK Stern
2:42:52.977100
+58:03.348200
54.9p
295
H 21 Motion
Martin Synneby
Lerums SOK
2:42:52.977100
+58:03.348200
54.9p
297
H 40
Pierre Björkli
Borås SK
2:43:43.982200
+58:54.353300
54.6p
298
H 40
Mats Svensson
ASK Växjö
2:43:50.982900
+59:01.354000
54.6p
299
H 50
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:44:25.986400
+59:36.357500
54.3p
300
H 21
Oscar Wiberg
Järla IF SK
2:44:32.987100
+59:43.358200
54.3p
301
H 40
Claes Skoglöf
Gräftåvallens SK
2:45:04.990300
+1:00:15.361400
54.1p
302
H 21
Erik Karlström
Jokkmokks SK
2:45:19.991800
+1:00:30.362900
54.0p
303
H 40
Hans Johansson
Kiruna X-country IF
2:45:28.992700
+1:00:39.363800
54.0p
304
H 21 Motion
Mattias Slothus
Axa SC
2:45:30.992900
+1:00:41.364000
54.0p
305
H 50
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:45:45.994400
+1:00:56.365500
53.9p
306
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:45:55.995400
+1:01:06.366500
53.8p
307
H 60
Lennart Hägg
Axa SC
2:46:03.996200
+1:01:14.367300
53.8p
308
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:46:30.998900
+1:01:41.370000
53.6p
309
H 60
Tom Berghäll
Stockholms RK
2:46:47.1000600
+1:01:58.371700
53.5p
310
H 21 Motion
Mattias Färnlycke
Lima IF
2:46:53.1001200
+1:02:04.372300
53.5p
311
H 21 Motion
Peter Nordin
IFK Mora SK
2:47:11.1003000
+1:02:22.374100
53.4p
312
H 40
Patrik Clasén
Saléns IF
2:47:31.1005000
+1:02:42.376100
53.2p
313
H 50
Larsson Anders
Axa SC
2:47:50.1006900
+1:03:01.378000
53.1p
314
H 60
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:47:55.1007400
+1:03:06.378500
53.1p
315
H 21
Niclas Rollborn
OK Linné
2:48:59.1013800
+1:04:10.384900
52.7p
316
H 40
Johannes Jögi
Nacka Värmdö SK
2:49:00.1013900
+1:04:11.385000
52.7p
317
H 21 Motion
Oscar Lundkvist
Almby IK
2:49:02.1014100
+1:04:13.385200
52.7p
318
H 21 Motion
Anders Jakobsson
Södra IF
2:49:19.1015800
+1:04:30.386900
52.6p
319
H 40
Chrostopher Maurie
Söderhamns SK
2:49:31.1017000
+1:04:42.388100
52.5p
320
H 40
Peter Forsling
Norabygdens SK
2:49:42.1018100
+1:04:53.389200
52.5p
321
H 40
Thomas Riggers
Axa SC
2:49:48.1018700
+1:04:59.389800
52.4p
322
H 40
Anders Degselius
Turebergs IF
2:49:55.1019400
+1:05:06.390500
52.4p
323
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:50:25.1022400
+1:05:36.393500
52.2p
324
H 40
Jonas Wahlberg
Väse SK
2:50:47.1024600
+1:05:58.395700
52.1p
325
H 21
Daniel Lindman
IFK Helsingborg
2:51:01.1026000
+1:06:12.397100
52.0p
326
H 40
Hans Westgren Werner
IK Stern
2:51:14.1027300
+1:06:25.398400
52.0p
327
H 21 Motion
Martin Larsson
Ufk
2:51:58.1031700
+1:07:09.402800
51.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:52:00
328
H 50
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:52:13.1033200
+1:07:24.404300
51.6p
329
H 40
Mikael Ekvall
Karlslunds IF SF
2:52:32.1035100
+1:07:43.406200
51.5p
330
H 21 Motion
Gustav Andersson
Hammerdals IF
2:52:35.1035400
+1:07:46.406500
51.5p
331
H 40
Peter Triumf
Täby IS SK
2:52:56.1037500
+1:08:07.408600
51.4p
332
D 21
Annika Adamsson
Axa SC
2:53:07.1038600
+1:08:18.409700
51.3p
333
H 60
Tommy Berggren
RAMDALA
2:53:12.1039100
+1:08:23.410200
51.3p
334
H 21
Emir Halalkic
Axa SC
2:53:23.1040200
+1:08:34.411300
51.3p
335
H 40
Dennis Larsson
Axa SC
2:53:26.1040500
+1:08:37.411600
51.2p
336
H 21
Henrik Lindqvist
AstraZeneca BIL
2:54:10.1044900
+1:09:21.416000
51.0p
337
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:54:25.1046400
+1:09:36.417500
50.9p
338
H 40
Kristoffer Sjölin
Karlslunds IF SF
2:54:32.1047100
+1:09:43.418200
50.9p
339
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:54:42.1048100
+1:09:53.419200
50.8p
340
H 50
Mats Asplund
Nybro Ski
2:54:51.1049000
+1:10:02.420100
50.8p
341
H 21 Motion
Niklas Norrby
Kungsgårdens SK
2:55:17.1051600
+1:10:28.422700
50.6p
342
H 21 Motion
Michael Englund Lövgren
Domnarvets GOIF
2:55:40.1053900
+1:10:51.425000
50.5p
343
H 40
Mathias Lundgren
Axa SC
2:56:06.1056500
+1:11:17.427600
50.4p
344
H 21 Motion
Peter Joelsson
Enköpings Aif
2:57:19.1063800
+1:12:30.434900
50.0p
345
H 60
Anders Karlén
Föreningen Engelbrektsloppet
2:57:25.1064400
+1:12:36.435500
50.0p
346
H 21
Simon Johansson
Karlslunds IF SF
2:57:53.1067200
+1:13:04.438300
49.8p
347
H 50
Stefan Ramström
Axa SC
2:57:54.1067300
+1:13:05.438400
49.8p
348
H 50
Per Larsson
Axa SC
2:58:04.1068300
+1:13:15.439400
49.8p
349
H 50
Patrik Karpaty
Karlslunds IF SF
2:58:13.1069200
+1:13:24.440300
49.7p
350
H 21 Motion
Marcus Nyström
Sya SK
2:58:27.1070600
+1:13:38.441700
49.7p
351
H 21 Motion
Robert Björkholm
Axa SC
2:58:32.1071100
+1:13:43.442200
49.6p
352
H 21
Oskar Höglund
Motala Aif SK
2:58:36.1071500
+1:13:47.442600
49.6p
353
H 21 Motion
Stefan Ström
IFK Göteborg
2:58:44.1072300
+1:13:55.443400
49.6p
354
H 40
Jonas Wessel
Axa SC
2:58:45.1072400
+1:13:56.443500
49.6p
355
H 40
Hans Karlsson
Strömtorps IK
2:59:15.1075400
+1:14:26.446500
49.4p
356
H 21 Motion
Fredrik Sjöberg
Malungs IF
2:59:34.1077300
+1:14:45.448400
49.3p
357
H 21 Motion
Arvid Mohlin
Axa SC
2:59:39.1077800
+1:14:50.448900
49.3p
358
H 21 Motion
Kim Engqvist
Huddinge SK LF
2:59:54.1079300
+1:15:05.450400
49.2p
359
H 40
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:00:32.1083100
+1:15:43.454200
49.0p
360
H 21 Motion
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:01:04.1086300
+1:16:15.457400
48.9p
361
H 21 Motion
Martin Flink
Dala XC Ski Team
3:01:53.1091200
+1:17:04.462300
48.6p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:02:00
362
H 21 Motion
Andreas Sjöberg
Dalregementets IF
3:02:53.1097200
+1:18:04.468300
48.3p
363
H 21 Motion
Peter Gustafsson
IFK Helsingborg
3:03:37.1101600
+1:18:48.472700
48.1p
364
H 21 Motion
Johannes Alneberg
Ockelbo SK
3:04:07.1104600
+1:19:18.475700
48.0p
365
H 21 Motion
Joakim Engström
IFK Mora SK
3:04:16.1105500
+1:19:27.476600
47.9p
366
H 40
Emil Lagerqvist
ASK Växjö
3:04:27.1106600
+1:19:38.477700
47.9p
367
D 21 Motion
Kristna Elf
Norrbärke SK
3:04:32.1107100
+1:19:43.478200
47.9p
368
H 21
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
3:05:06.1110500
+1:20:17.481600
47.7p
369
H 21 Motion
Jan Lindgrén
IF Åland
3:05:12.1111100
+1:20:23.482200
47.7p
370
H 21 Motion
Fabian Hästbacka
Rembo IK
3:05:20.1111900
+1:20:31.483000
47.6p
371
H 21 Motion
Peter Olsson
Axa SC
3:05:32.1113100
+1:20:43.484200
47.6p
372
H 21 Motion
Johan Björkholm
Axa SC
3:06:39.1119800
+1:21:50.490900
47.3p
373
H 40
Mats Pettersson
IFK Mora SK
3:08:04.1128300
+1:23:15.499400
46.9p
374
H 21 Motion
Erik Carlander
Axa SC
3:08:12.1129100
+1:23:23.500200
46.8p
375
H 50
Anders Andersson
Ryda SK
3:08:56.1133500
+1:24:07.504600
46.6p
376
D 40
Cecilia Ingard
IK Rex
3:09:09.1134800
+1:24:20.505900
46.6p
377
H 21 Motion
Johan Andersson
Axa SC
3:09:56.1139500
+1:25:07.510600
46.4p
378
H 40
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:10:07.1140600
+1:25:18.511700
46.3p
379
H 50
Raimo Hiltunen
Helsingborg
3:10:12.1141100
+1:25:23.512200
46.3p
380
H 21 Motion
Björn Dahlgren
Kungsängens IF
3:10:50.1144900
+1:26:01.516000
46.1p
381
H 21 Motion
Anders Ösund
Enebybergs IF
3:11:01.1146000
+1:26:12.517100
46.1p
382
D 21 Motion
Malin Bjurhager
Danderyd
3:11:10.1146900
+1:26:21.518000
46.1p
383
H 60
Håkan Grefberg
IFK Lidingö SOK
3:11:12.1147100
+1:26:23.518200
46.0p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:12:00
384
H 21 Motion
Johan Ångman
Morgongåva SK
3:12:24.1154300
+1:27:35.525400
45.7p
385
D 21
Lovisa Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
3:13:13.1159200
+1:28:24.530300
45.5p
386
H 21 Motion
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:13:21.1160000
+1:28:32.531100
45.5p
387
H 21 Motion
Erik Hallert
Axa SC
3:13:47.1162600
+1:28:58.533700
45.4p
388
H 40
Henrik Lundberg
Axa SC
3:14:58.1169700
+1:30:09.540800
45.1p
389
H 21 Motion
Henrik Rosencrantz
Överkalix IF
3:16:17.1177600
+1:31:28.548700
44.7p
390
H 40
Mikael Bykvist
Alta
3:17:27.1184600
+1:32:38.555700
44.5p
391
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
3:17:39.1185800
+1:32:50.556900
44.4p
392
H 50
Peter Jäderström
Ufk
3:18:10.1188900
+1:33:21.560000
44.3p
393
H 21 Motion
Joakim Wigertz
Axa SC
3:18:29.1190800
+1:33:40.561900
44.2p
394
H 60
Ingemar Ångman
Morgongåva SK
3:18:34.1191300
+1:33:45.562400
44.2p
395
D 21
Therese Klintberg
Eksjö SOK
3:19:35.1197400
+1:34:46.568500
43.9p
396
H 60
Lars-olof Svensson
ASK Växjö
3:21:24.1208300
+1:36:35.579400
43.5p
397
D 21 Motion
Clara Hellström
Korsnäs IF SK
3:21:36.1209500
+1:36:47.580600
43.5p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:22:00
398
H 21 Motion
Fredrik Nilsson
Evertsbergs SK
3:22:05.1212400
+1:37:16.583500
43.4p
399
D 40
Johanna Tuuf
Stockholms RK
3:22:42.1216100
+1:37:53.587200
43.2p
400
H 21 Motion
Anders Sander
Team Impola Group
3:23:23.1220200
+1:38:34.591300
43.1p
400
H 21 Motion
Kim Andersson
Axa SC
3:23:23.1220200
+1:38:34.591300
43.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Thomas Lindström
Hedemora
3:25:39.1233800
+1:40:50.604900
42.5p
403
H 21 Motion
Mikael Söderberg
Vattenfall IF Stockholm
3:25:56.1235500
+1:41:07.606600
42.5p
404
H 21 Motion
Rasmus Anderberg
Axa SC
3:26:20.1237900
+1:41:31.609000
42.4p
405
H 21 Motion
Niklas Söderman
Morgongåva SK
3:26:23.1238200
+1:41:34.609300
42.4p
406
H 60
Magnus Hellström
Axa SC
3:26:39.1239800
+1:41:50.610900
42.3p
407
H 21 Motion
Hans Franck
lagunda aik
3:27:08.1242700
+1:42:19.613800
42.2p
408
H 21 Motion
Henric Telling
IK Jarl Rättvik
3:27:12.1243100
+1:42:23.614200
42.2p
409
D 21 Motion
Maria Westeman
IFK Helsingborg
3:28:08.1248700
+1:43:19.619800
42.0p
410
H 40
Johan Larsson
Karlslunds IF SF
3:28:41.1252000
+1:43:52.623100
41.9p
411
H 21
Marcus Engström
Axa SC
3:29:03.1254200
+1:44:14.625300
41.8p
412
H 21 Motion
Martin Lingvall
OK Landehof
3:29:21.1256000
+1:44:32.627100
41.7p
413
H 21 Motion
Pär Petterson
Axa SC
3:29:24.1256300
+1:44:35.627400
41.7p
414
H 21 Motion
Joacim Björk Andersson
Axa SC
3:32:50.1276900
+1:48:01.648000
41.0p
415
D 21 Motion
Therese Axenborg
Mölndal Outdoor IF
3:33:39.1281800
+1:48:50.652900
40.8p
416
H 21 Motion
Magnus Ericsson
Axa SC
3:36:17.1297600
+1:51:28.668700
40.3p
417
H 21 Motion
Olle Olsson
Axa SC
3:36:49.1300800
+1:52:00.671900
40.2p
418
D 40
Madelene Nylander
Karlslunds IF SF
3:38:36.1311500
+1:53:47.682600
39.8p
419
H 21 Motion
Patrik Westerberg
Täby IS SK
3:39:27.1316600
+1:54:38.687700
39.7p
420
H 21 Motion
Johan Hedlund
Falun Borlänge SK
3:40:15.1321400
+1:55:26.692500
39.5p
421
D 21 Motion
Anna Hellström
Nacka Värmdö SK
3:42:05.1332400
+1:57:16.703500
39.1p
422
H 21 Motion
Lars Eriksson
Axa SC
3:43:13.1339200
+1:58:24.710300
38.9p
423
H 21
Jacob Engström
Axa SC
3:47:24.1364300
+2:02:35.735400
38.2p
424
H 21 Motion
Anton Karlsson
Axa SC
3:47:25.1364400
+2:02:36.735500
38.2p
425
D 40
Suzanne Astudilloviklund
Axa SC
3:47:59.1367800
+2:03:10.738900
38.1p
426
D 21 Motion
Johanna Widén
Axa SC
3:48:07.1368600
+2:03:18.739700
38.0p
427
H 21 Motion
Sigge Sanner
Gävle SK
3:50:09.1380800
+2:05:20.751900
37.7p
428
D 21 Motion
Jenny Sanner Roosqvist
Gävle SK
3:50:22.1382100
+2:05:33.753200
37.6p
429
H 21 Motion
Niklas Iversen
Axa SC
3:51:57.1391600
+2:07:08.762700
37.4p
430
D 21 Motion
Kajsa Brändström
IFK Mora SK
3:53:23.1400200
+2:08:34.771300
37.1p
431
D 21 Motion
Anna Löwenhamn Lundberg
Falu IK
3:57:02.1422100
+2:12:13.793200
36.5p
432
H 50
Anders Hellsten
Linköpings SK
4:07:41.1486000
+2:22:52.857100
34.8p
433
H 21 Motion
Patrik Larsson
Föreningen IKJ Haninge
4:11:58.1511700
+2:27:09.882800
34.2p
434
D 21 Motion
Hanna Johansson
Skattkärrs SOK
4:19:57.1559600
+2:35:08.930700
33.1p
435
D 21 Motion
Sofia Flock
Axa SC
4:22:15.1573400
+2:37:26.944500
32.8p
436
D 21 Motion
Annika Slothus
Axa SC
4:28:03.1608200
+2:43:14.979300
32.0p
437
H 60
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
437
H 60
Per-Olof Hansson
Uddevalla IS
23:59:58.8639700
437
H 50
Mikael Videfors
Turebergs IF
23:59:58.8639700
437
H 50
Michael Forslund
Bålsta SK
23:59:58.8639700
437
H 50
Dag Sandblom
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
437
D 40
Anna Jogrenius
Stockholms RK
23:59:58.8639700
437
H 40
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
437
H 40
Johan Olsson
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
437
H 40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
437
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
437
H 21
Martin Eirefelt
Falkenbergs OK
23:59:58.8639700
437
H 21
Christian Svanberg
Intersport IF
23:59:58.8639700
437
H 21
Anders Jönsson
Axa SC
23:59:58.8639700
437
H 21
Linus Bohman
Idre SK
23:59:58.8639700
437
D 21 Motion
Hanna Andersson
Ufk
23:59:58.8639700
437
H 21 Motion
Per Hedman
Axa SC
23:59:58.8639700
437
H 21 Motion
Conny Sjöqvist
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
437
H 21 Motion
David Hagselius
Huddinge SK LF
23:59:58.8639700
437
H 21 Motion
Johan Kjellander
Motala Aif SK
23:59:58.8639700
456
H 60
Anders Björkman
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
456
H 60
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
23:59:59.8639800
456
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
23:59:59.8639800
456
H 60
Lennart Hellsten
Huddinge SK LF
23:59:59.8639800
456
H 60
Jan Lund
Orsa SK
23:59:59.8639800
456
H 50
Jörgen Eriksson
Ätrans IF
23:59:59.8639800
456
H 50
Hans Herbertsson
Borås SK
23:59:59.8639800
456
H 50
Anders Hallgren
IK Stern
23:59:59.8639800
456
H 50
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
456
D 40
Anna-karin Jonsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
456
D 40
Sofia Fagerlund
Axa SC
23:59:59.8639800
456
H 40
Johan Korsvik
Junosuando IK
23:59:59.8639800
456
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
456
H 40
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
456
H 40
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
456
H 40
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
456
H 40
Peter Jacobson
Q-Med FF
23:59:59.8639800
456
H 40
Henrik Ejderholm
Ufk
23:59:59.8639800
456
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
23:59:59.8639800
456
H 40
Mikael Erlandsson
Magra IS
23:59:59.8639800
456
H 40
Robert Berntsson
Ljungskile FK
23:59:59.8639800
456
H 40
Henrik Andersson
Accenture IF
23:59:59.8639800
456
H 40
Magnus Blom
Söderhamns SK
23:59:59.8639800
456
H 40
Philip Sköld
IFK Lidingö SOK
23:59:59.8639800
456
H 40
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
23:59:59.8639800
456
H 40
Ivo Betten
Axa SC
23:59:59.8639800
456
D 21
Sabina Hedlund
Hägersta GF
23:59:59.8639800
456
D 21
Catharina Ramhult
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
456
D 21
Ulrika Sonesson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
456
H 21
Jonas Olsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
456
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
456
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
456
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
456
H 21
Henrik Jonsson
Axa SC
23:59:59.8639800
456
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
456
H 21
Ola Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
456
H 21
Jan Uggeldahl
Foreigners Ski For Fun
23:59:59.8639800
456
H 21
Jonas Persson
Trönö IK
23:59:59.8639800
456
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
456
H 21
Martin Grysell
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
456
H 21
Christian Grane
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
456
H 21
Jonas Nilsson
Volvo IF
23:59:59.8639800
456
D 21 Motion
Sigrid Lundin
Axa SC
23:59:59.8639800
456
D 21 Motion
Bodil Nord
Axa SC
23:59:59.8639800
456
H 21 Motion
Richard Björk
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 550[
1
2
]