Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2017-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 634[
1
2
]
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:54:40.687920
84.4p
2
H 40
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:54:40.687940
+0
84.4p
3
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:54:41.688010
+0
84.4p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:54:42.688170
+2.150
84.4p
5
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
1:54:42.688190
+2.170
84.4p
6
H 40
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:54:43.688220
+3.200
84.4p
7
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:54:44.688330
+4.310
84.4p
8
H 21
Antoine Auger
Frankrike
1:54:44.688360
+4.340
84.4p
9
H 21
Tobias Köpman
IFK Mora SK
1:54:44.688390
+4.370
84.4p
10
H 21
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:54:45.688480
+5.460
84.3p
11
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:54:46.688560
+6.540
84.3p
12
H 21
Fredrik Hansson
IFK Mora SK
1:54:57.689680
+17.1660
84.2p
13
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:55:05.690440
+25.2420
84.0p
14
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:55:06.690520
+26.2500
84.0p
15
H 21
Tom Ankerstål
Rehns BK
1:55:07.690640
+27.2620
84.0p
16
H 20
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:55:43.694250
+1:03.6230
83.4p
17
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:55:48.694780
+1:08.6760
83.4p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:56:00
18
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
1:56:29.698890
+1:49.10870
82.7p
19
H 21
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:56:36.699550
+1:56.11530
82.6p
20
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:56:38.699720
+1:58.11700
82.6p
21
H 21
Tore Stengrundet
Norway
1:57:36.705510
+2:55.17490
81.8p
22
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:57:39.705870
+2:59.17850
81.7p
23
H 21
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
1:57:40.705980
+3:00.17960
81.7p
24
H 21
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
1:57:40.705990
+3:00.17970
81.7p
25
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:57:43.706270
+3:03.18250
81.6p
26
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:58:12.709180
+3:32.21160
81.2p
27
H 21
Mickael Boberg
Älvdalens IF SK
1:59:57.719650
+5:17.31630
79.7p
27
H 21
Pål Åge Joten
Norway
1:59:57.719650
+5:17.31630
79.7p
29
H 40
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:59:59.719860
+5:19.31840
79.7p
30
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:01:47.730600
+7:06.42580
78.2p
31
H 21
Anders Boström
Ccc1000
2:01:48.730720
+7:08.42700
78.2p
32
H 21
Rasmus Klintberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:01:54.731360
+7:14.43340
78.1p
33
H 21
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:01:58.731730
+7:18.43710
78.1p
34
H 40
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:01:58.731780
+7:18.43760
78.1p
35
H 21
Henrik Karl Wallin
AB
2:01:58.731790
+7:18.43770
78.1p
36
H 21
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:01:59.731830
+7:19.43810
78.1p
37
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:02:02.732190
+7:22.44170
78.0p
38
H 21
Wictor Magnusson–broder
Axa SC
2:02:03.732210
+7:22.44190
78.0p
39
H 40
Ulf Tingelöf
Naprapat Walle Skidklubb
2:02:06.732540
+7:26.44520
78.0p
40
H 21
Tim Magnusson
IFK Mora SK
2:02:06.732550
+7:26.44530
78.0p
41
H 21
Johannes Jillerö
Östersunds SK
2:02:09.732880
+7:29.44860
77.9p
42
H 20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:02:14.733350
+7:34.45330
77.9p
43
H 21
Calle Sjöstrand
Sollefteå Skidor IF
2:02:16.733590
+7:36.45570
77.8p
44
H 21
Vegard Pedersen
Norway
2:02:18.733730
+7:38.45710
77.8p
45
H 21
Jakob Hjelmåker
Axa SC
2:03:00.737910
+8:19.49890
77.3p
46
H 40
Björn Wennblom
Ccc1000
2:03:14.739340
+8:34.51320
77.1p
47
H 21
Gustav Sundström
Garphyttans IF
2:04:39.747870
+9:59.59850
76.0p
48
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:04:47.748680
+10:07.60660
75.9p
49
H 21
Nils Svensson
Axa SC
2:04:50.748980
+10:10.60960
75.8p
50
H 21
Henrik Albertsson
Sya SK
2:04:56.749550
+10:16.61530
75.8p
51
H 21
Mathias Nyström
Norbergs OK
2:05:25.752430
+10:45.64410
75.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:06:00
52
H 21
Christoffer Grudd
Perbellum SS
2:06:43.760220
+12:03.72200
74.4p
53
H 40
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:06:58.761760
+12:18.73740
74.3p
54
H 40
Magnus Hamp
IK Stern
2:07:38.765720
+12:58.77700
73.8p
55
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:07:45.766430
+13:05.78410
73.7p
56
H 40
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:07:56.767540
+13:16.79520
73.6p
57
H 21
Henrik Brøvig
Norway
2:08:06.768510
+13:25.80490
73.5p
58
H 40
Fredrik Karlsson
Ccc1000
2:08:32.771100
+13:51.83080
73.1p
59
H 21
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:08:56.773530
+14:16.85510
72.9p
60
H 40
Anders Holmer
Stockholms RK
2:09:38.777770
+14:58.89750
72.4p
61
H 21
Henrik Löfås
Abb IF SK
2:09:42.778170
+15:02.90150
72.3p
62
H 40
Björn Haring
Ccc1000
2:09:55.779490
+15:15.91470
72.2p
63
H 40
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:09:57.779670
+15:17.91650
72.2p
64
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:10:15.781450
+15:35.93430
71.9p
65
H 21
David Larsson
Lillhärdals IF
2:10:18.781730
+15:38.93710
71.9p
66
H 40
Pär Hedén
Naprapat Walle Skidklubb
2:10:28.782750
+15:48.94730
71.8p
67
H 40
Anders Eriksson
Ccc1000
2:11:10.786990
+16:30.98970
71.3p
68
D 21
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:11:13.787210
+16:32.99190
71.3p
69
H 40
Niclas Andersson
SK Ringen
2:11:13.787220
+16:33.99200
71.3p
70
H 50
Kennet Berglund
Axa SC
2:11:44.790320
+17:04.102300
71.0p
71
H 21
Samuel Hedlund
Hägersta GF
2:12:17.793680
+17:37.105660
70.6p
72
H 21
Klas Sundberg
Ccc1000
2:12:40.795990
+18:00.107970
70.3p
73
H 21
Erik Marsch
Näsvikens IK
2:12:53.797210
+18:12.109190
70.2p
74
H 50
Pär Larsson
Hybo AIK
2:12:53.797250
+18:13.109230
70.2p
75
D 21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:12:58.797740
+18:18.109720
70.1p
76
H 50
Patrick Hansson
Karlslunds IF SF
2:12:59.797860
+18:19.109840
70.1p
77
H 40
Tomas Hagström
Sya SK
2:13:11.799020
+18:31.111000
70.0p
78
H 21
Joakim Persson
Rehns BK
2:13:19.799850
+18:39.111830
69.9p
79
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:13:44.802320
+19:04.114300
69.7p
80
H 40
Stefan Johansson
Yuppie Ski Club
2:13:55.803430
+19:15.115410
69.5p
81
H 50
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
2:14:23.806270
+19:43.118250
69.2p
82
H 40
Jari Jussi
Gävle SK
2:14:25.806490
+19:45.118470
69.2p
83
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:14:28.806770
+19:48.118750
69.2p
84
H 40
Antonio Cicchetti
Italy
2:14:31.807060
+19:51.119040
69.2p
85
H 40
Magnus Nygren
Axa SC
2:14:38.807790
+19:58.119770
69.1p
86
H 20
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
2:14:39.807890
+19:59.119870
69.1p
87
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:14:52.809140
+20:12.121120
68.9p
88
H 40
Björn Rudlund
City Sweden
2:15:04.810310
+20:23.122290
68.8p
89
H 40
Erik Bergman
IFK Mora SK
2:15:40.813930
+21:00.125910
68.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:16:00
90
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:16:05.816420
+21:25.128400
68.2p
91
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:16:20.817910
+21:39.129890
68.0p
92
H 40
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:16:23.818260
+21:43.130240
68.0p
93
H 21
Andreas Larsson
Intersport IF
2:16:29.818840
+21:49.130820
67.9p
94
H 21
Erik Grinneby
Sätra IF
2:16:37.819660
+21:57.131640
67.9p
95
H 40
Solem Kai
Norway
2:16:51.821010
+22:10.132990
67.7p
96
H 21
Thomas Jonsson
Vallsta SK
2:16:52.821130
+22:12.133110
67.7p
97
H 60
Lars Nilsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:17:02.822190
+22:22.134170
67.6p
98
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:17:04.822350
+22:24.134330
67.6p
99
H 40
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:17:05.822460
+22:25.134440
67.6p
100
H 21
Johan Kärner
IK Studenterna
2:18:00.827930
+23:20.139910
67.0p
101
H 40
Anders Hagberg
Axa SC
2:18:02.828150
+23:22.140130
67.0p
102
H 21
Peter Nilsson
Filipstads SF
2:18:19.829860
+23:39.141840
66.8p
103
D 21
Karin Wallén
Rembo IK
2:18:38.831710
+23:57.143690
66.7p
104
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:18:58.833740
+24:18.145720
66.5p
105
H 40
Mats Lövgren
Rembo IK
2:19:12.835130
+24:32.147110
66.3p
106
H 40
Niklas Olsson
träningskonsulten sports club
2:19:15.835430
+24:35.147410
66.3p
107
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:19:22.836110
+24:41.148090
66.2p
108
H 40
Tormod Strand
Norway
2:19:31.837070
+24:51.149050
66.1p
109
H 21
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:19:45.838450
+25:05.150430
66.0p
110
H 21
Niklas Härdin
Norrbärke SK
2:19:46.838580
+25:06.150560
66.0p
111
H 40
Christian Skanderby
Jalles Tc Umeå
2:20:25.842450
+25:45.154430
65.6p
112
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:21:10.846920
+26:30.158900
65.2p
113
H 40
Peter Gustafsson
Sälens IF
2:21:11.847060
+26:31.159040
65.2p
114
H 50
Per Busk
Lillhärdals IF
2:21:15.847410
+26:34.159390
65.2p
115
H 21
Joakim Myhrman
Orsa SK
2:21:20.847970
+26:40.159950
65.1p
116
H 40
Tomas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:21:22.848120
+26:42.160100
65.1p
117
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:21:22.848180
+26:42.160160
65.1p
118
H 21
Anders Hjertberg
Hassela IF
2:21:24.848360
+26:44.160340
65.1p
119
H 40
David Wijk
Högbo GOIF
2:21:35.849460
+26:55.161440
65.0p
120
H 50
John Harrysson
Göteborgs SK
2:21:45.850470
+27:05.162450
64.9p
121
H 21
Johan Klinga
Axa SC
2:21:58.851730
+27:18.163710
64.8p
122
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
2:22:00.851910
+27:19.163890
64.7p
123
H 50
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:22:11.853070
+27:31.165050
64.6p
124
H 21
David Ekstedt
Ufk
2:22:33.855230
+27:53.167210
64.4p
125
H 20
Waldemar Andersson
Filipstads SF
2:22:35.855440
+27:55.167420
64.4p
126
H 40
Philip Schröderheim
Nacka Värmdö SK
2:22:35.855490
+27:55.167470
64.4p
127
H 50
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:23:11.859050
+28:31.171030
64.1p
128
H 40
Ulrik Schäfer
Ufk
2:23:14.859310
+28:33.171290
64.1p
129
H 40
Ola Wallin
Svegs IK
2:23:14.859340
+28:34.171320
64.1p
130
H 40
Clas Olsson
Äspereds IF
2:23:15.859420
+28:35.171400
64.1p
131
H 21
Erik Sundén
Axa SC
2:23:17.859600
+28:36.171580
64.0p
132
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:23:25.860440
+28:45.172420
64.0p
133
H 21
Gustav Nilsson
Elu IF
2:23:28.860720
+28:48.172700
63.9p
134
H 40
Henrik Danielsson
Sya SK
2:23:34.861310
+28:53.173290
63.9p
135
H 21
Jonas Nyberg
Sweden
2:23:36.861590
+28:56.173570
63.9p
136
H 50
Trond Martin Flatemo
Norway
2:23:41.862060
+29:01.174040
63.8p
137
H 21
Petter Larsson
Storådalens SK
2:23:52.863180
+29:12.175160
63.7p
138
H 40
Stefan Högman
Turebergs IF
2:24:18.865750
+29:38.177730
63.5p
139
H 50
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:24:21.866010
+29:40.177990
63.5p
140
H 21
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:24:45.868410
+30:04.180390
63.3p
141
H 21
Thomas Brunkert
Hällbybrunns IF
2:24:46.868520
+30:06.180500
63.2p
142
H 50
Christer Fyhr
Gävle SK
2:24:47.868620
+30:07.180600
63.2p
143
H 21
Björn Haglund Sik
IF Garparna Soik
2:24:52.869180
+30:12.181160
63.2p
144
H 40
Magnus Ståhlberg
Axa SC
2:24:54.869340
+30:14.181320
63.2p
145
H 40
Nicklas Enlund
Eksjö SOK
2:25:03.870210
+30:22.182190
63.1p
146
H 60
Hans Groeseth
Norway
2:25:07.870650
+30:27.182630
63.1p
147
H 21
Emil Lundgren
Skeriol IF
2:25:07.870670
+30:27.182650
63.1p
148
H 21
Johan Wahlberg
Bålsta SK
2:25:10.870920
+30:30.182900
63.0p
149
H 21
Henrik Ärlig
Borås SK
2:25:16.871550
+30:36.183530
63.0p
150
H 40
Jens Kristofersson
City Sweden
2:25:33.873200
+30:52.185180
62.8p
151
H 21
Olle Åstrand
Axa SC
2:25:43.874250
+31:03.186230
62.7p
152
H 40
Markus Hedlund
Ncc IF
2:25:46.874530
+31:06.186510
62.7p
153
H 40
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:25:50.874980
+31:10.186960
62.7p
154
H 50
Kjell Bergqvist
Säters IF SK
2:25:52.875130
+31:12.187110
62.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:26:00
155
H 50
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:26:07.876620
+31:27.188600
62.5p
156
H 40
Johan Berglund
Brovallens IF
2:26:29.878890
+31:49.190870
62.4p
157
H 21
Stefan Thorsell
Axa SC
2:26:46.880560
+32:06.192540
62.2p
158
H 21
Joacim Altberg
Högbo GOIF
2:26:50.880910
+32:09.192890
62.2p
159
H 50
Anders Bredhe
Sweden
2:26:54.881310
+32:13.193290
62.1p
160
H 50
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:27:00.881970
+32:20.193950
62.1p
161
H 21
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
2:27:05.882430
+32:25.194410
62.0p
162
H 21
Arve Rønning
Norway
2:27:13.883210
+32:32.195190
62.0p
163
H 21
Carl Lönnbark
Axa SC
2:27:15.883490
+32:35.195470
62.0p
164
H 21
Gunnar Neselius
Brandkårens IK
2:27:22.884140
+32:42.196120
61.9p
165
H 21
Mattias Bengtsson
OK Nackhe
2:27:22.884160
+32:42.196140
61.9p
166
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:27:24.884300
+32:43.196280
61.9p
167
H 21
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:27:25.884440
+32:45.196420
61.9p
168
H 40
Mattias Forsberg
Turebergs IF
2:27:26.884520
+32:46.196500
61.9p
169
H 50
Sjur Jensen
Vattenfall IF Stockholm
2:27:26.884580
+32:46.196560
61.9p
170
H 50
Anders Backman
Turebergs IF
2:27:27.884630
+32:47.196610
61.9p
171
H 40
Håkan Sandahl
Axa SC
2:27:28.884700
+32:47.196680
61.9p
171
H 40
Fredrik Erixon
Yuppie Ski Club
2:27:28.884700
+32:47.196680
61.9p
173
H 21
Henrik Fröjd
Rehns BK
2:27:36.885540
+32:56.197520
61.8p
174
H 40
Robert Andersson
Baggetorps IF
2:27:43.886260
+33:03.198240
61.7p
175
H 40
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:27:49.886860
+33:09.198840
61.7p
176
H 40
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:27:50.886910
+33:09.198890
61.7p
177
H 21
Anders Grop
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:28:01.888040
+33:21.200020
61.6p
178
H 21
Erik Danielsson
Sveaskogs IF
2:28:10.888980
+33:30.200960
61.5p
179
H 40
Daniel Larson
Dala XC Ski Team
2:28:30.890910
+33:49.202890
61.3p
180
D 21
Madelene Nord
IFK Mora SK
2:28:34.891310
+33:53.203290
61.3p
180
H 40
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
2:28:34.891310
+33:53.203290
61.3p
182
H 40
ulf lövgren
Volvo IF
2:28:37.891650
+33:57.203630
61.3p
183
H 50
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:28:49.892880
+34:09.204860
61.2p
184
H 50
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:28:53.893290
+34:13.205270
61.1p
185
H 50
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:28:54.893300
+34:13.205280
61.1p
186
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:28:57.893650
+34:17.205630
61.1p
187
H 40
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:29:02.894190
+34:22.206170
61.1p
188
H 21
Hans Fredrik Holtling
Roslagsbro IF
2:29:10.894990
+34:30.206970
61.0p
189
H 40
Tommi Ratilainen
Finland
2:29:19.895860
+34:39.207840
60.9p
190
H 21
Johan Ståhlberg
Axa SC
2:29:40.897910
+34:59.209890
60.8p
191
H 21
Johan Falk
Domnarvets GOIF
2:30:14.901310
+35:33.213290
60.5p
192
H 50
Gjermund Skaaret
Norway
2:30:32.903180
+35:52.215160
60.3p
193
H 21
Per-ove Torstensson
Dala XC Ski Team
2:31:11.907040
+36:31.219020
60.0p
194
H 50
Stefan Tansbo
Bjursås IK
2:31:30.908900
+36:49.220880
59.9p
195
H 21
Joakim Amadeus Olsson
Nacka Värmdö SK
2:31:31.909010
+36:50.220990
59.9p
196
H 21
Patrik Lindqvist
Axa SC
2:31:35.909460
+36:55.221440
59.8p
197
H 60
Stig Orre
Ala
2:31:45.910490
+37:05.222470
59.8p
198
H 50
David Svedberg
Bålsta SK
2:31:46.910590
+37:06.222570
59.8p
199
H 40
Stefan Stridh
Valbo Aif
2:31:48.910730
+37:08.222710
59.7p
200
H 21
Daniel Udd
Venjans AIK
2:31:50.910940
+37:10.222920
59.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
David Holm
Turebergs IF
2:31:50.910990
+37:10.222970
59.7p
202
H 40
Jens Persson
FK Friskus Varberg
2:31:57.911670
+37:17.223650
59.7p
203
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:31:58.911710
+37:17.223690
59.7p
204
H 21
Johan Eriksson
Abb IF SK
2:32:01.912090
+37:21.224070
59.6p
205
H 50
Krister Sandström
Karlslunds IF SF
2:32:06.912510
+37:25.224490
59.6p
206
H 50
Morgan Lindstam
Sya SK
2:32:11.913030
+37:31.225010
59.6p
207
H 40
Andreas Dackell
Gävle SK
2:32:17.913670
+37:37.225650
59.5p
208
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:32:33.915210
+37:52.227190
59.4p
209
H 40
Sven Arne Karlsson
Trollhättans SOK
2:32:36.915540
+37:56.227520
59.4p
210
D 21
Anna Johansson
SK Hylte
2:32:42.916170
+38:02.228150
59.3p
211
H 40
Peter Rosenqvist
Axa SC
2:32:57.917610
+38:16.229590
59.2p
211
H 50
Peter Amundsson
Axa SC
2:32:57.917610
+38:16.229590
59.2p
213
H 40
Mats Svensson
ASK Växjö
2:33:01.918070
+38:21.230050
59.2p
214
H 40
Jörgen Andersson
IFK Helsingborg
2:33:08.918740
+38:28.230720
59.1p
215
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:33:10.918990
+38:30.230970
59.1p
216
H 50
Göran Klinga
Axa SC
2:33:11.919000
+38:30.230980
59.1p
217
H 50
Anders Carlson
OK Alehof
2:33:16.919530
+38:36.231510
59.1p
218
H 50
David Pettersson
IFK Mora SK
2:33:24.920370
+38:44.232350
59.0p
219
H 40
Jonas Andersson
OK Linné
2:33:28.920710
+38:47.232690
59.0p
220
H 21
Tomas Johansson
Team Ormsalva
2:33:34.921350
+38:54.233330
58.9p
221
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:33:46.922510
+39:05.234490
58.8p
222
H 21
Pär Hedström
Brudpiga RK
2:33:55.923450
+39:15.235430
58.8p
223
H 40
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:33:56.923510
+39:15.235490
58.8p
224
H 21
Daniel Eriksson
Malungs IF
2:34:01.924020
+39:21.236000
58.7p
225
H 21
Thomas Ohlin
Länsförsäkringar IF
2:34:02.924100
+39:21.236080
58.7p
226
H 21
Erik Pihl
Högbo GOIF
2:34:06.924550
+39:26.236530
58.7p
227
H 21
Peter Lindberg
Axa SC
2:34:26.926580
+39:46.238560
58.5p
228
H 40
Mikael Sundström
Sollentuna Slalomklubb
2:34:41.928050
+40:01.240030
58.4p
229
H 21
Johan Hedenberg
IFK Helsingborg
2:34:45.928430
+40:05.240410
58.4p
230
H 50
Magnus Forsberg
IFK Österbymo
2:34:48.928750
+40:08.240730
58.4p
231
H 50
Olav Illøkken
Norway
2:34:50.928930
+40:10.240910
58.4p
232
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:34:52.929100
+40:11.241080
58.3p
233
H 40
Nicklas Pettersson
Sya SK
2:35:10.930970
+40:30.242950
58.2p
234
H 21
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:35:13.931250
+40:33.243230
58.2p
235
H 50
Dag Erlandsson
Nacka Värmdö SK
2:35:20.931920
+40:40.243900
58.1p
236
H 21
Viktor Johansson
Axa SC
2:35:28.932790
+40:48.244770
58.1p
237
H 21
Kristofer Lundberg
Sweden
2:35:38.933770
+40:58.245750
58.0p
238
H 21
Johan Lindström
Dala-Järna IK
2:35:53.935210
+41:12.247190
57.9p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:36:00
239
H 40
Mattias Lövemark
Abb IF SK
2:36:04.936350
+41:24.248330
57.8p
240
D 21
Anna Lindgren
Brovallens IF
2:36:07.936690
+41:27.248670
57.8p
241
H 40
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:36:16.937530
+41:36.249510
57.7p
242
H 40
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:36:19.937800
+41:38.249780
57.7p
243
H 50
Inge Öyen
Norway
2:36:24.938350
+41:44.250330
57.7p
244
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:36:27.938690
+41:47.250670
57.6p
245
H 21
Daniel Abrahamsson
Graninge-Alliansen
2:36:33.939230
+41:53.251210
57.6p
246
H 50
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:36:38.939790
+41:58.251770
57.6p
247
H 21
Martin Claesson
IFK Skövde SK
2:36:57.941660
+42:17.253640
57.4p
248
H 40
Henrik Nyberg
Axa SC
2:37:34.945310
+42:53.257290
57.2p
249
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:37:39.945880
+42:59.257860
57.1p
250
H 40
Tobias Schmidt
Högbo GOIF
2:38:00.947900
+43:19.259880
57.0p
251
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:38:02.948120
+43:22.260100
57.0p
252
H 21
Erik Stenman
Dala XC Ski Team
2:38:03.948290
+43:23.260270
56.9p
253
H 40
Henrik Tunér
Yuppie Ski Club
2:38:33.951270
+43:53.263250
56.7p
254
H 40
Ingar Mikkelsen
Funäsdalens IF
2:38:35.951410
+43:54.263390
56.7p
255
H 17 Motion
Johan Halfvarsson
Sweden
2:38:35.951450
+43:55.263430
56.7p
256
H 21
Robert Olsson
SK Bore
2:38:36.951530
+43:56.263510
56.7p
257
D 40
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
2:38:39.951840
+43:59.263820
56.7p
258
H 21
Robin Eriksson
Kristinehamns OK
2:38:54.953340
+44:14.265320
56.6p
259
H 40
Gert Nestler
IFK Mora SK
2:39:01.954080
+44:21.266060
56.5p
260
H 50
Jimmy Svantesson
Ryda SK
2:39:10.954970
+44:30.266950
56.5p
261
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:39:24.956340
+44:44.268320
56.4p
262
D 21
Vendela Eriksson
Husums IF SK
2:39:47.958640
+45:07.270620
56.2p
263
H 40
Tarmo Karjalainen
Borås SK
2:39:59.959890
+45:19.271870
56.1p
264
H 50
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:40:13.961230
+45:33.273210
56.0p
265
H 40
Magnus Dahlin
Turebergs IF
2:40:26.962590
+45:46.274570
55.9p
266
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:40:28.962790
+45:48.274770
55.9p
267
H 21
Andreas Nors
Axa SC
2:40:33.963290
+45:53.275270
55.9p
268
H 17 Motion
Tobias Eriksson
Dala XC Ski Team
2:40:36.963510
+45:55.275490
55.9p
269
H 21
Tomas Igelström
IFK Hedemora SK
2:40:36.963590
+45:56.275570
55.9p
270
H 40
Peter Cedergren
Åf SK
2:40:43.964280
+46:03.276260
55.8p
271
D 21
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
2:40:56.965550
+46:16.277530
55.7p
272
H 50
Jonas Kojan
Sweden
2:41:00.965930
+46:20.277910
55.7p
273
H 50
Stefan Rodheim
Sweden
2:41:01.966050
+46:21.278030
55.7p
274
H 21
Henrik Edholm
Järfälla SK
2:41:03.966230
+46:23.278210
55.7p
275
H 40
Rickard Bergström
Q-gruppen LF
2:41:26.968590
+46:46.280570
55.5p
276
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:41:31.969050
+46:51.281030
55.5p
277
H 40
Erika Nilsson
Jm-Konc IF
2:41:31.969090
+46:51.281070
55.5p
278
H 21
Andreas Eriksson
Upplands-Ekeby IF
2:41:39.969830
+46:59.281810
55.4p
279
H 40
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
2:41:54.971380
+47:14.283360
55.3p
280
H 21
Michael Bramsen
Danmark
2:42:08.972790
+47:28.284770
55.2p
281
H 40
Janne Huhtala
Axa SC
2:42:11.973020
+47:31.285000
55.2p
282
D 40
Irene Åslund
Lillhärdals IF
2:42:13.973230
+47:33.285210
55.2p
283
H 40
Anders Degselius
Turebergs IF
2:42:21.974040
+47:41.286020
55.2p
284
H 17 Motion
Leif Nilsson AF
Djurgårdens IF Af
2:42:42.976150
+48:02.288130
55.0p
285
H 50
Tord Brunswick
Sundbybergs IK
2:42:59.977840
+48:19.289820
54.9p
286
H 21
Johan Adolfsson
Färjestadens Motions-IF
2:43:12.979100
+48:31.291080
54.8p
287
H 50
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:43:13.979230
+48:33.291210
54.8p
288
H 50
Torbjörn Söderlund
SK Leksand
2:43:29.980840
+48:49.292820
54.7p
289
H 40
Jonas Ask
IK Stern
2:43:30.980960
+48:50.292940
54.7p
290
H 40
Peter Nykvist
IFK Mora SK
2:43:32.981160
+48:52.293140
54.7p
291
H 21
Anders Stunis
Perbellum SS
2:43:36.981550
+48:56.293530
54.7p
292
H 21
Johan Alriksson
Arlanda-Märsta SK
2:43:37.981600
+48:56.293580
54.7p
293
H 21
Peter Karl Ström
AB Karl Hedin IF
2:43:37.981610
+48:56.293590
54.7p
294
H 21
Aron Caselunghe
Elu IF
2:43:41.982020
+49:01.294000
54.6p
295
H 17 Motion
Fredrik Murray
Sweden
2:43:44.982340
+49:04.294320
54.6p
296
H 21
Erik Liss
Falu IK
2:43:47.982680
+49:07.294660
54.6p
297
D 21
Anna Mattsson
Axa SC
2:43:51.983060
+49:11.295040
54.6p
298
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:43:55.983490
+49:15.295470
54.5p
299
H 17 Motion
Mattias Nittedal Nurmi
Banquet Racers
2:43:58.983700
+49:17.295680
54.5p
300
H 21
Fredrik Broman
Edsbyns SK
2:44:00.983980
+49:20.295960
54.5p
301
H 40
Stefan Dalby
Korsnäs IF SK
2:44:02.984150
+49:22.296130
54.5p
302
H 40
Torbjörn Blom
Valbo Aif
2:44:32.987160
+49:52.299140
54.3p
303
H 40
Magnus Andrén
Tranemo IF
2:44:39.987890
+49:59.299870
54.3p
304
H 17 Motion
Mikael Andersson
Istrums SK
2:45:05.990410
+50:24.302390
54.1p
304
H 40
Sven-erik Eriksson
Arvika IS
2:45:05.990410
+50:24.302390
54.1p
306
H 40
Robert Jacobsson
Stockholms RK
2:45:27.992630
+50:47.304610
53.9p
307
H 40
Rickard Carlsson
Axa SC
2:45:55.995410
+51:14.307390
53.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:46:00
308
H 60
Lars Samuelsson
Bålsta SK
2:46:01.996050
+51:21.308030
53.7p
309
H 40
Chrostopher Maurie
Söderhamns SK
2:46:01.996070
+51:21.308050
53.7p
309
H 40
Ulf Axelsson
Sweden
2:46:01.996070
+51:21.308050
53.7p
311
H 17 Motion
Mattias Jenefeldt
Gimo IF SK
2:46:09.996850
+51:29.308830
53.7p
312
H 40
Patrik Clasén
Saléns IF
2:46:19.997840
+51:39.309820
53.6p
313
H 50
Jonas Larsson
Malungs IF
2:46:19.997850
+51:39.309830
53.6p
314
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:46:27.998640
+51:47.310620
53.6p
315
H 21
Manne Henriksson
Skellefteå SK
2:46:30.998950
+51:50.310930
53.5p
316
H 40
Anders Heurlin
Falu IK
2:46:36.999530
+51:56.311510
53.5p
317
D 21
Joanna Karlsson
IFK Mora SK
2:46:38.999740
+51:58.311720
53.5p
318
H 40
Mathias Dahlander
Borås SK
2:46:48.1000770
+52:08.312750
53.4p
319
H 21
Johan Nyberg
Axa SC
2:46:51.1001010
+52:10.312990
53.4p
320
H 17 Motion
Ola Backlund
Sweden
2:47:51.1007090
+53:11.319070
53.0p
321
H 21
Magnus Stål
Axa SC
2:48:02.1008170
+53:22.320150
53.0p
322
H 21
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:48:10.1008920
+53:30.320900
52.9p
323
D 40
Matilda Tidlund
Nacka Värmdö SK
2:48:29.1010810
+53:48.322790
52.8p
324
H 40
Tony Olsson
Hofors Aif
2:48:38.1011720
+53:58.323700
52.8p
325
H 60
Lennart Hägg
Hofors Aif
2:49:23.1016280
+54:43.328260
52.5p
326
H 50
Stefan Pettersson
Knutby IF
2:49:51.1019020
+55:11.331000
52.3p
327
H 40
Pontus Olofsson
Kristinehamns OK
2:49:57.1019670
+55:17.331650
52.3p
328
D 40
Angela Johansson
Q-gruppen LF
2:50:03.1020210
+55:22.332190
52.2p
329
H 21
Niklas Rainer
IFK Borlänge
2:50:24.1022310
+55:43.334290
52.1p
330
D 20
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
2:50:24.1022390
+55:44.334370
52.1p
331
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
2:50:29.1022860
+55:49.334840
52.1p
332
H 21
Tobias Krümmling
Tyskland
2:50:30.1022930
+55:50.334910
52.1p
333
H 60
Mats Rapp
SK Leksand
2:50:45.1024430
+56:05.336410
52.0p
334
H 40
Peter Skoow
IK Stern
2:50:48.1024790
+56:08.336770
52.0p
335
H 17 Motion
Johan Lisspers
IFK Mora SK
2:50:53.1025240
+56:13.337220
51.9p
336
H 50
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:51:02.1026100
+56:21.338080
51.9p
337
H 40
David Thelander
Nusnäs IF
2:51:08.1026740
+56:28.338720
51.9p
337
H 50
Michael Henriksson
SK Bore
2:51:08.1026740
+56:28.338720
51.9p
339
H 40
Jonas Bengtsson
IFK Lidingö SOK
2:51:08.1026790
+56:28.338770
51.9p
340
H 17 Motion
Tomas Andersson
Sweden
2:51:32.1029180
+56:52.341160
51.7p
341
D 21
Klara Torlén
Hammarby IF SF
2:51:35.1029410
+56:54.341390
51.7p
342
H 60
Hans Karlsson
Almunge IK
2:51:38.1029740
+56:58.341720
51.7p
343
H 40
Ingulf Nordahl
Norway
2:51:44.1030300
+57:03.342280
51.6p
344
H 40
Jonas Wessel
Axa SC
2:51:50.1030910
+57:09.342890
51.6p
345
H 60
Peter Björklund
Korsnäs IF SK
2:51:51.1031050
+57:11.343030
51.6p
346
H 40
Niklas Häggström
Axa SC
2:51:52.1031120
+57:12.343100
51.6p
347
D 40
Malin Lundberg
Graninge-Alliansen
2:51:53.1031230
+57:13.343210
51.6p
348
H 40
Per-olof Rosén
IFK Mora SK
2:52:07.1032620
+57:27.344600
51.5p
349
H 17 Motion
Mats Eriksson
Sweden
2:52:32.1035100
+57:51.347080
51.4p
350
D 21
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:52:45.1036480
+58:05.348460
51.3p
351
H 40
Fredrik Lilja
Jm-Konc IF
2:52:57.1037650
+58:17.349630
51.2p
352
H 17 Motion
Bo Eriksson
Storviks IF
2:53:28.1040710
+58:47.352690
51.0p
352
H 21
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
2:53:28.1040710
+58:47.352690
51.0p
354
H 21
Fredrik Lundell
Norrbärke SK
2:53:32.1041140
+58:52.353120
51.0p
355
H 40
Tomas Almqvist
Särna SK
2:53:44.1042330
+59:04.354310
50.9p
356
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:53:54.1043350
+59:14.355330
50.9p
357
D 21
Charlotte Andersson
Rembo IK
2:53:54.1043370
+59:14.355350
50.9p
358
H 40
Hans Utter
IK Ymer
2:54:14.1045320
+59:34.357300
50.8p
359
H 40
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:54:24.1046340
+59:44.358320
50.7p
360
H 60
Ulf Arvidsson
Falu IK
2:54:25.1046490
+59:45.358470
50.7p
361
D 40
Marie Persson
IFK Mora SK
2:54:27.1046640
+59:47.358620
50.7p
362
H 50
christoffer åkerlund
Axa SC
2:54:28.1046760
+59:48.358740
50.7p
363
H 40
Erik Romson
IFK Mora SK
2:55:13.1051260
+1:00:33.363240
50.4p
364
H 17 Motion
Anders Gunnarsson
Sweden
2:55:42.1054170
+1:01:02.366150
50.3p
365
H 17 Motion
John Nilsson
Norway
2:55:44.1054320
+1:01:04.366300
50.3p
366
H 40
Boris Kulas
IF Ski Team Skåne
2:55:52.1055190
+1:01:12.367170
50.2p
367
H 50
Erik Malmfors
Skogspojkarnas OK
2:55:54.1055330
+1:01:14.367310
50.2p
368
H 21
Daniel Wennlund
Hammarby IF SF
2:55:59.1055850
+1:01:19.367830
50.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:56:00
369
H 40
Erik Hedstad
Ingarö IF
2:56:16.1057510
+1:01:35.369490
50.1p
370
H 50
Per Ragnarsson
Ställbergs IK
2:56:19.1057860
+1:01:39.369840
50.1p
371
D 21
Zara Lundgren
Hudiksvalls IF
2:56:21.1058040
+1:01:41.370020
50.1p
372
H 40
Peter Joelsson
Enköpings Aif
2:56:23.1058250
+1:01:43.370230
50.1p
373
H 40
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:56:23.1058270
+1:01:43.370250
50.1p
374
H 17 Motion
Marcus Karlsson
Sweden
2:56:26.1058510
+1:01:45.370490
50.0p
375
H 21
Tobias Persson
IFK Mora SK
2:56:28.1058700
+1:01:47.370680
50.0p
376
H 17 Motion
Henrik Boberg
Selja-Långlets IK
2:56:51.1061080
+1:02:11.373060
49.9p
377
H 40
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
2:56:54.1061340
+1:02:14.373320
49.9p
378
H 21
Alexander Olander
IK Stern
2:56:57.1061610
+1:02:16.373590
49.9p
379
D 21
Isabelle Larsson
Ellos IF
2:56:58.1061770
+1:02:18.373750
49.9p
380
H 17 Motion
Michael Englund Lövgren
Domnarvets GOIF
2:57:00.1061970
+1:02:20.373950
49.9p
381
H 17 Motion
Carl Christian Ryberg
Axa SC
2:57:12.1063100
+1:02:31.375080
49.8p
382
H 40
Sven Andersson
Sveden Trä IF
2:57:24.1064320
+1:02:44.376300
49.7p
383
D 21
Ida Christensen
Karlsbyhedens IK
2:57:59.1067810
+1:03:18.379790
49.5p
384
H 17 Motion
Jonas Svensson
Sweden
2:58:12.1069110
+1:03:31.381090
49.5p
385
D 21
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:58:20.1069960
+1:03:40.381940
49.4p
386
H 40
Mikael Lundh
Ryda SK
2:59:23.1076210
+1:04:42.388190
49.1p
387
H 17 Motion
Magnus Holmquist
Ålems OK
2:59:40.1077990
+1:05:00.389970
49.0p
388
H 17 Motion
Jonas Källerman
IFK Skövde SK
2:59:41.1078040
+1:05:01.390020
49.0p
389
H 17 Motion
David Ståhlberg
Gävle SK
2:59:48.1078710
+1:05:07.390690
49.0p
390
D 21
Marit Jobs
Granheds IF
2:59:52.1079180
+1:05:12.391160
48.9p
391
H 17 Motion
Bo-johan Höglund
Finland
3:00:08.1080720
+1:05:28.392700
48.9p
392
H 21
Johan Andersson
Arboga SK
3:00:32.1083110
+1:05:51.395090
48.7p
393
H 40
Michael Wickström
Arboga SK
3:00:33.1083210
+1:05:52.395190
48.7p
394
H 17 Motion
Martin Flink
Dala XC Ski Team
3:00:59.1085800
+1:06:18.397780
48.6p
395
D 40
Susanne Persson
Gimo IF SK
3:01:01.1086010
+1:06:20.397990
48.6p
396
H 21
Emil Svensson
Bjursås IK
3:01:10.1086960
+1:06:30.398940
48.5p
397
H 40
Mattias Bosell
Åf SK
3:01:33.1089260
+1:06:53.401240
48.4p
398
H 17 Motion
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:01:42.1090180
+1:07:02.402160
48.4p
399
H 50
Per Wellert
IFK Mora SK
3:02:01.1092020
+1:07:21.404000
48.3p
400
H 21
Magnus Klingwall
Hammarby IF SF
3:03:04.1098380
+1:08:24.410360
47.9p
401
H 21
Hampus Lundell
Falun Borlänge SK
3:03:12.1099130
+1:08:32.411110
47.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 17 Motion
Patrik Falk
Sweden
3:03:22.1100160
+1:08:42.412140
47.9p
403
H 40
Andreas Olsson
OK Linné
3:03:38.1101700
+1:08:57.413680
47.8p
404
H 21
Niklas Thorén
Göteborgs SK
3:03:44.1102310
+1:09:03.414290
47.7p
405
H 50
Jan Löngårdh
IK Ymer
3:03:56.1103530
+1:09:16.415510
47.7p
406
H 17 Motion
Tomas Pleine
Täby OK
3:04:30.1106910
+1:09:49.418890
47.5p
407
H 17 Motion
Patrik Samuelsson
Sweden
3:04:42.1108160
+1:10:02.420140
47.5p
408
H 21
Per Lidestedt
Stockholms RK
3:04:47.1108640
+1:10:07.420620
47.4p
409
H 17 Motion
Fabian Hästbacka
Sweden
3:05:03.1110250
+1:10:23.422230
47.4p
410
H 40
Jörgen Nilsson
FK Åsen
3:05:10.1110910
+1:10:29.422890
47.3p
411
H 50
Anders Næstad Bjølseth
Norway
3:05:15.1111430
+1:10:35.423410
47.3p
412
H 17 Motion
Göran Emretsson
IK Stern
3:05:16.1111580
+1:10:36.423560
47.3p
413
H 50
Mats Hägglund
Njutångers IF SK
3:05:43.1114270
+1:11:03.426250
47.2p
414
D 17 Motion
Linnea Söderberg
Dala XC Ski Team
3:05:54.1115310
+1:11:13.427290
47.1p
415
D 50
Eleonor Öström
IK Stern
3:06:07.1116620
+1:11:27.428600
47.0p
416
H 17 Motion
Adam Emretsson
IK Stern
3:06:09.1116830
+1:11:29.428810
47.0p
417
H 50
Thomas Persson
Axa SC
3:06:17.1117610
+1:11:36.429590
47.0p
418
H 17 Motion
Andreas Bladfält
Rejlers IF
3:06:20.1117950
+1:11:40.429930
47.0p
419
H 50
Matz Ekman
Karlslunds IF SF
3:06:22.1118150
+1:11:42.430130
47.0p
420
H 50
Tord Karlsson
Öset Skidor
3:06:40.1119960
+1:12:00.431940
46.9p
421
H 17 Motion
Mats Liss
Dala-Järna IK
3:06:48.1120770
+1:12:08.432750
46.8p
422
H 21
Henrik Wallerman
Elu IF
3:07:10.1122960
+1:12:30.434940
46.7p
423
H 50
Stefan Fredriksson
Nyköpings OK
3:07:11.1123000
+1:12:30.434980
46.7p
424
H 17 Motion
Peter Magnusson
Sweden
3:07:19.1123800
+1:12:38.435780
46.7p
425
H 40
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:07:31.1125000
+1:12:50.436980
46.6p
426
H 50
Magnus Nilsfors
Berga SOK
3:07:53.1127280
+1:13:13.439260
46.5p
427
H 50
Niels Holmenlund
Danmark
3:08:00.1127950
+1:13:20.439930
46.5p
428
H 21
Erik Lindkvist
Hybo AIK
3:08:09.1128810
+1:13:28.440790
46.5p
429
H 21
Andreas Nilsson
Elu IF
3:08:29.1130890
+1:13:49.442870
46.4p
430
H 60
Roland Alfredsson
Heds IF
3:08:31.1131060
+1:13:51.443040
46.3p
431
D 17 Motion
Elin Nygårds Bodin
Axa SC
3:08:33.1131240
+1:13:53.443220
46.3p
432
H 50
Jonas Näslund
Högbo GOIF
3:08:58.1133770
+1:14:18.445750
46.2p
433
H 50
Jan Axelsson
Högbo GOIF
3:09:05.1134410
+1:14:24.446390
46.2p
434
H 17 Motion
Janne Lindell
Ufk
3:09:07.1134670
+1:14:27.446650
46.2p
435
H 60
Lennart Klingberg
IFK Helsingborg
3:09:11.1135070
+1:14:31.447050
46.2p
436
H 21
Victor Sammils
Bjursås IK
3:09:32.1137170
+1:14:52.449150
46.1p
437
H 60
BO Olsson
Grycksbo IF OK
3:10:18.1141770
+1:15:38.453750
45.8p
438
H 40
Mattias Gulleberg
Axa SC
3:10:25.1142440
+1:15:45.454420
45.8p
439
H 17 Motion
Henric Telling
IK Jarl Rättvik
3:10:30.1142960
+1:15:50.454940
45.8p
440
H 60
Lars Dahlqvist
Storviks IF
3:10:32.1143140
+1:15:52.455120
45.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:11:00
441
H 17 Motion
Jan Rönnblad
Ericsson IK
3:11:13.1147270
+1:16:33.459250
45.6p
442
H 50
Tomas Bergman
Åkersberga SK
3:11:26.1148590
+1:16:46.460570
45.5p
443
H 17 Motion
Paul Jonasson
Sweden
3:11:34.1149370
+1:16:54.461350
45.5p
444
H 17 Motion
Björn Henriksson
Norrbärke SK
3:11:39.1149810
+1:16:58.461790
45.5p
445
H 21
Johnny Nilsson
Gävle SK
3:11:44.1150310
+1:17:03.462290
45.5p
446
H 17 Motion
Jan Björnell
Gnosjö FK
3:11:45.1150470
+1:17:05.462450
45.5p
447
H 17 Motion
Lars Wiklund
Axa SC
3:11:54.1151310
+1:17:13.463290
45.4p
448
H 60
Kjell Torlén
Hammarby IF SF
3:12:24.1154380
+1:17:44.466360
45.3p
449
H 17 Motion
Erik Häggberg
Brudpiga RK
3:12:55.1157440
+1:18:15.469420
45.1p
450
H 17 Motion
Torbjörn Skogsmark
Sweden
3:13:20.1159950
+1:18:40.471930
45.0p
451
H 40
Niklas Pettersson
SOK Viljan
3:13:44.1162390
+1:19:04.474370
44.9p
452
H 17 Motion
Lars Karlsson
Oxvretens SK
3:13:45.1162460
+1:19:05.474440
44.9p
453
H 50
Stefan Kemi
Sweden
3:14:05.1164440
+1:19:25.476420
44.8p
454
H 17 Motion
Anders Berglund
Almby IK
3:14:24.1166370
+1:19:44.478350
44.7p
455
H 17 Motion
Axel Eriksson
Sweden
3:15:04.1170340
+1:20:24.482320
44.6p
456
H 21
Linus Eriksson
Axa SC
3:15:09.1170800
+1:20:28.482780
44.5p
457
H 40
Niklas Isacsson
Älvdalens IF SK
3:15:30.1172950
+1:20:50.484930
44.5p
458
H 17 Motion
Kim Andersson
Axa SC
3:16:18.1177750
+1:21:38.489730
44.2p
459
H 17 Motion
Ola Selin
Scania IF
3:16:25.1178490
+1:21:45.490470
44.2p
460
H 21
Rickard Nilsson
Axa SC
3:16:36.1179560
+1:21:56.491540
44.2p
461
H 17 Motion
Andreas Haugland
Sweden
3:16:46.1180560
+1:22:06.492540
44.1p
462
H 40
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
3:16:52.1181100
+1:22:11.493080
44.1p
463
D 40
Catharina Söderström
Folksamkamraterna
3:16:54.1181310
+1:22:13.493290
44.1p
464
D 40
Cecilia Bonander
Ulricehamns IF
3:16:58.1181770
+1:22:18.493750
44.1p
465
D 50
Katarina Bonander Andersson
Gällstads IF
3:17:01.1182070
+1:22:21.494050
44.1p
466
D 17 Motion
Marika Hellberg
Ufk
3:17:22.1184150
+1:22:42.496130
44.0p
467
H 17 Motion
Andreas Jansson
Edsbyns SK
3:17:24.1184320
+1:22:44.496300
44.0p
468
D 21
Maria Alriksson Karlsson
Arlanda-Märsta SK
3:18:29.1190880
+1:23:49.502860
43.7p
469
H 40
Johan Västerås Lagerkvist
No Club
3:18:54.1193360
+1:24:14.505340
43.6p
470
H 21
Calle Åström
Domnarvets GOIF
3:19:27.1196660
+1:24:47.508640
43.4p
471
H 40
Magnus Kristiansen
Norway
3:19:28.1196770
+1:24:48.508750
43.4p
472
H 50
Sven Johansson
OK 64 Torpa
3:20:11.1201000
+1:25:30.512980
43.3p
473
H 21
Jon Kvarmans
Axa SC
3:20:52.1205190
+1:26:12.517170
43.1p
474
H 20
Oscar Björklund
OK Skogsvargarna
3:20:53.1205270
+1:26:13.517250
43.1p
475
H 50
Anders Karlsson
OK Kroppefjäll
3:21:02.1206110
+1:26:21.518090
43.1p
476
H 17 Motion
Mårten Hellberg
Hybo AIK
3:21:14.1207360
+1:26:34.519340
43.0p
477
H 17 Motion
Rickard Hansson
Filipstads SF
3:21:39.1209850
+1:26:59.521830
42.9p
478
H 50
Jimmy Wikander
Ställbergs IK
3:21:55.1211420
+1:27:15.523400
42.8p
479
H 17 Motion
Johan Nilsson
Cygni IF
3:21:58.1211730
+1:27:18.523710
42.8p
480
H 17 Motion
Fredrik Heidenborg
Sweden
3:21:58.1211760
+1:27:18.523740
42.8p
481
H 17 Motion
Henrik Wettergren
Söderenergi AB
3:22:55.1217480
+1:28:15.529460
42.6p
482
H 21
Anders Axelsson
Sveden Trä IF
3:22:55.1217490
+1:28:15.529470
42.6p
483
H 40
Magnus Elg
Axa SC
3:23:17.1219630
+1:28:37.531610
42.5p
484
D 50
Clary Cameras
IK Stern
3:23:26.1220570
+1:28:46.532550
42.5p
485
H 40
Robert Hammargren
Axa SC
3:23:40.1221980
+1:29:00.533960
42.4p
486
H 40
Fredrik Westerberg
Nacka Värmdö SK
3:24:22.1226150
+1:29:42.538130
42.3p
487
H 17 Motion
Thomas Nauckhoff
Ingarö IF
3:24:31.1227090
+1:29:51.539070
42.2p
488
H 17 Motion
Per Molander
Sweden
3:24:51.1229030
+1:30:11.541010
42.1p
489
H 17 Motion
Johan Eidefors
Flir IF
3:25:28.1232780
+1:30:48.544760
42.0p
490
H 40
Erik Högberg
Storvreta IK
3:25:35.1233450
+1:30:55.545430
42.0p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:26:00
491
H 17 Motion
Mattias Stenby
Sweden
3:26:06.1236580
+1:31:26.548560
41.9p
492
H 17 Motion
Andres Gerhard
Bålsta SK
3:26:26.1238550
+1:31:46.550530
41.8p
493
D 21
Emma Holmström
IFK Mora SK
3:26:37.1239660
+1:31:57.551640
41.7p
494
D 21
Kajsa Dahlberg
IFK Mora SK
3:26:39.1239840
+1:31:59.551820
41.7p
495
H 17 Motion
Patrik Karlsson
Finland
3:26:44.1240310
+1:32:03.552290
41.7p
496
H 17 Motion
Stefan Andersson
Sweden
3:27:06.1242520
+1:32:26.554500
41.6p
497
H 17 Motion
Patrik Helmersson
Sweden
3:27:51.1247010
+1:33:10.558990
41.5p
497
D 40
Carolina Andersson
Filipstads SF
3:27:51.1247010
+1:33:10.558990
41.5p
499
D 20
Lovisa Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
3:28:03.1248220
+1:33:23.560200
41.4p
500
H 20
Samuel Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
3:28:03.1248260
+1:33:23.560240
41.4p
Visar resultat 1 till 500 av 634[
1
2
]