Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test Distans Östersund
2017-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
13:22.80100
78.3p
2
Moa Lundgren
IFK Umeå
13:28.80710
+6.510
77.7p
3
Emma Ribom
Kalix SK
13:32.81180
+10.980
77.3p
4
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
13:35.81400
+13.1200
77.1p
5
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:38.81730
+16.1530
76.8p
6
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
13:43.82220
+21.2020
76.4p
7
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
13:43.82290
+21.2090
76.3p
8
Wilma Jönsson
Östersunds SK
13:45.82440
+23.2240
76.2p
9
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
13:52.83170
+30.2970
75.5p
10
Johanna Andersson
Falu IK
13:54.83360
+32.3160
75.4p
11
Kristina Axelsson
Sya SK
14:00.83900
+38.3700
74.9p
11
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
14:00.83900
+38.3700
74.9p
13
Josefina Sundman
Åsarna IK
14:03.84280
+41.4080
74.6p
14
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:05.84430
+43.4230
74.5p
15
Emma Larsson
IFK Mora SK
14:07.84670
+45.4470
74.3p
16
Evelina Niemi
Kalix SK
14:19.85800
+57.5600
73.4p
17
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
14:32.87130
+1:10.6930
72.3p
18
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
14:39.87890
+1:17.7690
71.7p
19
Ellionore Bäckman
Hede SK
14:45.88410
+1:23.8210
71.3p
20
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
14:45.88440
+1:23.8240
71.3p
21
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
14:48.88700
+1:26.8500
71.1p
21
Judith Dolleris
Falu IK
14:48.88700
+1:26.8500
71.1p
23
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
14:49.88880
+1:27.8680
71.0p
24
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
14:51.89020
+1:29.8820
70.8p
25
Signe Rosenberg
Duveds IF
14:53.89210
+1:31.9010
70.7p
26
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
14:53.89240
+1:31.9040
70.7p
27
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
14:57.89640
+1:35.9440
70.4p
28
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
14:57.89650
+1:35.9450
70.4p
29
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:58.89770
+1:36.9570
70.3p
30
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:01.90070
+1:39.9870
70.1p
31
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:03.90230
+1:41.10030
69.9p
32
Olivia Bengtsson
Spikbodarnas IK
15:03.90260
+1:41.10060
69.9p
33
Sofie Oskarsson
SK Leksand
15:15.91480
+1:53.11280
69.0p
34
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
15:19.91860
+1:57.11660
68.8p
35
Klara Ask
Borås SK
15:19.91890
+1:57.11690
68.7p
36
Elin Gustafsson
Biathlon Östersund IF
15:21.92000
+1:59.11800
68.7p
37
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
15:23.92230
+2:01.12030
68.5p
38
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:24.92380
+2:02.12180
68.4p
39
Tilda Jacobsson
Rembo IK
15:28.92700
+2:06.12500
68.2p
40
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
15:28.92760
+2:06.12560
68.1p
41
Emma Höglund
IFK Mora SK
15:31.93040
+2:09.12840
67.9p
42
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:35.93410
+2:13.13210
67.7p
43
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
15:35.93440
+2:13.13240
67.7p
44
Emma Jönsson
Östersunds SK
15:39.93840
+2:17.13640
67.4p
45
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
15:49.94830
+2:27.14630
66.7p
46
Carolina Yngvesson
Rembo IK
15:51.95010
+2:29.14810
66.6p
47
Tilda Johansson
Skorpeds SK
15:59.95870
+2:37.15670
66.0p
48
Matilda Melén
Falu IK
16:00.95910
+2:38.15710
66.0p
49
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:02.96110
+2:40.15910
65.9p
50
Emma Jonsson
Åsarna IK
16:05.96410
+2:43.16210
65.7p
51
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
16:05.96450
+2:43.16250
65.7p
52
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
16:07.96680
+2:45.16480
65.5p
53
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
16:20.97960
+2:58.17760
64.7p
54
Johanna Ingard
IK Rex
16:25.98470
+3:03.18270
64.4p
55
Johanna Dahl
Vårby IK
16:26.98560
+3:04.18360
64.3p
56
Moa Westh
SK Bore
16:35.99400
+3:13.19200
63.8p
57
Maja Wiik
Tvärreds IF
16:35.99440
+3:13.19240
63.8p
58
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16:39.99890
+3:17.19690
63.5p
59
Ida Hallquist
Åsarna IK
16:47.100690
+3:25.20490
63.0p
60
Frida Cavallin
Högbo GOIF
16:48.100720
+3:26.20520
63.0p
61
Maja Karlsson
Årjängs IF
17:03.102280
+3:41.22080
62.1p
62
Amanda Lindblad
Stockviks SF
17:05.102460
+3:43.22260
62.0p
63
Gabriella Bengtson
IK Stern
17:11.103080
+3:49.22880
61.6p
64
Emma Olsson
Storvreta IK
17:17.103670
+3:55.23470
61.3p
65
Ellen Svensson
Borås SK
17:24.104310
+4:02.24110
60.9p
66
Ebba Björk
Högbo GOIF
17:49.106890
+4:27.26690
59.5p
67
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
18:29.110860
+5:07.30660
57.5p
-
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Emma Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Frida Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Louise Roslin
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Elin Backén
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Ida Carling
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)