Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden
2016-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
27:03.162220
82.5p
2
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
27:05.162460
+2.140
82.4p
3
Helene Söderlund
IFK Mora SK
27:07.162680
+4.360
82.3p
4
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
27:20.163900
+16.1580
81.8p
5
Elin Mohlin
Åsarna IK
27:20.163910
+16.1590
81.8p
6
Heini Hokkanen
Finland
27:20.163980
+17.1660
81.7p
7
Moa Molander Kristiansen
Åsarna IK
27:21.164080
+18.1760
81.7p
8
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
27:24.164300
+20.1980
81.6p
9
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:24.164370
+21.2050
81.6p
10
Emilia Lindstedt
Falun Borlänge SK
27:26.164500
+22.2180
81.5p
11
Maria Gräfnings
Karlslunds IF SF
27:31.165060
+28.2740
81.3p
12
Ida Indahl
Offerdals SK
27:34.165300
+30.2980
81.1p
13
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
27:50.166970
+47.4650
80.4p
14
Jennie Jirhed
Östersunds SK
28:02.168180
+59.5860
79.9p
15
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:03.168230
+1:00.5910
79.9p
16
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
28:14.169330
+1:11.7010
79.5p
17
Sofie Elebro
IFK Umeå
28:15.169420
+1:12.7100
79.4p
18
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
28:21.170000
+1:17.7680
79.2p
19
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
28:26.170580
+1:23.8260
78.9p
20
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
28:27.170620
+1:24.8300
78.9p
21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
28:31.171040
+1:28.8720
78.8p
22
Ida Dahl
IFK Mora SK
28:51.173050
+1:48.10730
77.9p
23
Evelina Sutro
IFK Mora SK
28:56.173510
+1:52.11190
77.8p
24
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
28:58.173730
+1:55.11410
77.7p
25
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
29:01.174020
+1:58.11700
77.6p
26
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
29:18.175720
+2:15.13400
76.9p
27
Emma Ivarsson
Årsunda IF
29:20.175940
+2:17.13620
76.8p
28
Eva Johansson
Linköpings SK
29:23.176220
+2:20.13900
76.7p
29
Maria Sundström
Strömnäs GIF
29:29.176850
+2:26.14530
76.5p
30
Niina Virtanen
Finland
29:31.177060
+2:28.14740
76.4p
31
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
29:35.177460
+2:32.15140
76.2p
32
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
29:44.178370
+2:41.16050
75.9p
33
Sara Hallquist
Åsarna IK
29:51.179090
+2:48.16770
75.6p
34
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:37.183650
+3:34.21330
74.0p
35
Mimmi Björn
IFK Umeå
30:53.185250
+3:50.22930
73.4p
36
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
31:14.187390
+4:11.25070
72.6p
37
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
31:19.187890
+4:16.25570
72.5p
38
Ulrika Axelsson
Sya SK
31:46.190550
+4:43.28230
71.6p
39
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
31:50.190970
+4:47.28650
71.4p
40
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
32:13.193250
+5:10.30930
70.7p
41
Klara Svensson
Borås SK
33:08.198730
+6:05.36410
68.9p
42
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
33:37.201600
+6:33.39280
68.1p
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Maria Nordström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
Frida Erkers
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Elina Rönnlund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Lisa Dahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
23:59:59.8639800
-
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)