Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic/Intersport Cup Boden
2016-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
14:08.84770
77.9p
2
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
14:17.85640
+8.770
77.1p
3
Louise Lindström
Högbo GOIF
14:31.87040
+22.2170
75.9p
4
Kristina Axelsson
Sya SK
14:39.87830
+30.2960
75.3p
5
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
14:50.88900
+41.4030
74.4p
6
Ida Palmberg
Högbo GOIF
14:55.89410
+46.4540
74.0p
7
Olivia Alm
Strömnäs GIF
14:55.89430
+46.4560
74.0p
8
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
15:01.90030
+52.5160
73.6p
9
Stine.lise Truu
Järpens SK
15:10.90940
+1:01.6070
72.9p
10
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
15:11.91020
+1:02.6150
72.8p
11
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
15:13.91210
+1:04.6340
72.7p
12
Judith Dolleris
Falu IK
15:16.91500
+1:07.6630
72.4p
13
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
15:17.91670
+1:09.6800
72.3p
14
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
15:28.92790
+1:20.7920
71.5p
15
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:32.93160
+1:23.8290
71.2p
15
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
15:32.93160
+1:23.8290
71.2p
17
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
15:33.93280
+1:25.8410
71.1p
18
Ida Persson
Högbo GOIF
15:34.93350
+1:25.8480
71.1p
19
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
15:45.94420
+1:36.9550
70.3p
20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
15:47.94670
+1:39.9800
70.1p
21
Maja Eriksson
Filipstads SF
15:49.94880
+1:41.10010
70.0p
22
Nora Jacobsson
Rembo IK
15:51.95030
+1:42.10160
69.9p
23
Tilda Jacobsson
Rembo IK
15:58.95740
+1:49.10870
69.4p
24
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
16:05.96450
+1:56.11580
68.9p
25
Emma Jönsson
Östersunds SK
16:06.96540
+1:57.11670
68.8p
26
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
16:08.96740
+1:59.11870
68.7p
27
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
16:08.96760
+1:59.11890
68.7p
28
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
16:10.96990
+2:02.12120
68.5p
29
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
16:14.97310
+2:05.12440
68.3p
30
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16:17.97680
+2:09.12810
68.1p
31
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
16:18.97700
+2:09.12830
68.1p
32
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
16:18.97710
+2:09.12840
68.1p
33
Emma Olsson
Storvreta IK
16:18.97780
+2:10.12910
68.0p
34
Frida Olofsson
Vårby IK
16:22.98130
+2:13.13260
67.8p
35
Carolina Yngvesson
Rembo IK
16:29.98850
+2:20.13980
67.3p
36
Maja Petersson
Vårby IK
16:32.99180
+2:24.14310
67.1p
37
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
16:36.99510
+2:27.14640
66.9p
38
Sara Thyni
Kalix SK
16:36.99530
+2:27.14660
66.9p
39
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
16:36.99590
+2:28.14720
66.8p
40
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
16:42.100110
+2:33.15240
66.5p
41
Elin Backén
Rehns BK
16:43.100290
+2:35.15420
66.4p
42
Karin Rönnbäck
Kalix SK
16:44.100350
+2:35.15480
66.4p
43
Ida Eriksson
Malungs IF
16:47.100630
+2:38.15760
66.2p
44
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
16:55.101420
+2:46.16550
65.7p
45
Johanna Ingard
IK Rex
16:56.101520
+2:47.16650
65.6p
46
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
17:07.102600
+2:58.17730
65.0p
47
Johanna Dahl
Vårby IK
17:07.102680
+2:59.17810
64.9p
48
Ellen Nykäinen
Pajala IF
17:08.102780
+3:00.17910
64.9p
49
Anja Svedholm
Östersunds SK
17:22.104190
+3:14.19320
64.0p
50
Sanna Ångström
Duveds IF
17:43.106220
+3:34.21350
62.9p
51
Gabriella Bengtson
IK Stern
17:50.106950
+3:41.22080
62.4p
52
Loviisa Kalliokoski
Finland
17:52.107190
+3:44.22320
62.3p
53
Elin Blomberg
Lycksele IF
17:53.107260
+3:44.22390
62.3p
54
Felicia Konradsson
Lycksele IF
17:58.107760
+3:49.22890
62.0p
55
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
18:16.109580
+4:08.24710
61.0p
56
Engla Larsson
Hedesunda IF
18:22.110150
+4:13.25280
60.7p
57
Victoria Andersson
Tranemo IF
18:28.110790
+4:20.25920
60.4p
58
Thea Giselman
Rehns BK
18:31.111020
+4:22.26150
60.3p
59
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
18:34.111320
+4:25.26450
60.1p
60
Elin Storm
Lima IF
18:37.111650
+4:28.26780
59.9p
61
Emma Gustafsson
Bodens SK
19:43.118200
+5:34.33330
56.8p
62
Christina Åkerblom Andersson
Storvreta IK
20:26.122500
+6:17.37630
54.8p
-
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
Amanda Lundström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)