Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2017-02-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
42:13.253200
84.8p
2
Anders Roos
Östersunds SK
42:27.254660
+14.1360
84.3p
3
Carl Rotvold
Åsarna IK
42:27.254670
+14.1370
84.3p
4
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
42:28.254700
+15.1400
84.3p
5
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
42:28.254710
+15.1410
84.3p
6
Ossian Rosenberg
Duveds IF
42:29.254850
+16.1550
84.2p
7
John Leander
Åsarna IK
42:31.255050
+18.1750
84.2p
8
Niclas Eriksson
No Club
42:42.256180
+29.2880
83.8p
9
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
43:04.258380
+51.5080
83.0p
10
Emil Talsi
Åsarna IK
43:05.258440
+52.5140
83.0p
11
Jesper Persson
Åsarna IK
43:05.258450
+52.5150
83.0p
12
Karl Ingard
IK Rex
43:23.260230
+1:10.6930
82.3p
13
Felix Forsberg
Järpens SK
44:42.268100
+2:29.14800
79.7p
14
Tobias Olsson
Åsarna IK
44:57.269690
+2:44.16390
79.2p
15
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
46:31.279010
+4:18.25710
76.3p
16
Henrik Millestu
Utrikes Skidklubb
46:31.279070
+4:18.25770
76.3p
17
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
46:33.279210
+4:20.25910
76.3p
18
Emil Bennermo
Hybo AIK
48:12.289190
+5:59.35890
73.4p
19
Arvid Vänn
Stockviks SF
48:28.290760
+6:15.37460
73.0p
20
Richard Lundgren
Åsarna IK
48:31.291020
+6:18.37720
72.9p
21
Kasper Wikén
Åsarna IK
48:52.293110
+6:39.39810
72.4p
22
Axel Åslund
Hedesunda IF
48:56.293500
+6:43.40200
72.3p
23
William Selander
Spikbodarnas IK
48:58.293760
+6:45.40460
72.2p
24
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
49:04.294370
+6:51.41070
72.0p
25
Lars-Göran Söderberg
Rödöns SK
52:08.312790
+9:55.59490
67.5p
26
Jörgen Mattsson
BTEA
52:12.313120
+9:59.59820
67.4p
27
Markus Daabach
Åsarna IK
53:42.322190
+11:29.68890
65.4p
28
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
53:45.322470
+11:32.69170
65.3p
29
Pierre Olsson
Klättermusen
54:37.327630
+12:24.74330
64.2p
30
Erik Stierna
Utrikes Skidklubb
57:09.342890
+14:56.89590
61.2p
31
Kjell Jonsson
Krokoms Mck
59:36.357500
+17:23.104200
58.5p
32
Jakob Gyllenbåga
Imås
59:54.359390
+17:41.106090
58.2p
33
Lennart Åslund
Hedesunda IF
1:00:10.360930
+17:57.107630
57.9p
34
Lars Edlund
Östersund
1:00:45.364430
+18:32.111130
57.3p
35
Roger Göransson
Åsarna IK
1:01:34.369310
+19:21.116010
56.5p
36
Lars-Erik Bäckman
Härjedalen
1:01:35.369430
+19:22.116130
56.5p
37
Lennart Göransson
Åsarna IK
1:02:30.374940
+20:17.121640
55.6p
38
Nils Peter Kling
Imås
1:04:49.388850
+22:36.135550
53.5p
39
Arvid Persson-Lindh
Frösö IF
1:06:14.397300
+24:01.144000
52.3p
40
Per Sundqvist
Östersund
1:07:36.405590
+25:23.152290
51.2p
41
Peter Göransson
BTEA
1:10:07.420640
+27:54.167340
49.2p
42
Oskar Gyllenbåga
Sverigelaget
1:10:17.421630
+28:04.168330
49.1p
43
Anders Emanuelsson
Sverigelaget
1:10:37.423680
+28:24.170380
48.9p
44
Felix Nilsson
Sverigelaget
1:10:39.423820
+28:26.170520
48.8p
45
Rune Åslund
Åsarna IK
1:10:41.424070
+28:28.170770
48.8p
46
Ted Wiegerth
Älvsby parasport
1:32:19.553860
+50:06.300560
36.9p
47
Mattias Granlöf
Östersund
1:46:16.637560
+1:04:03.384260
31.9p