Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2017-02-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Stridh
IFK Mora
2:07:18.763750
81.2p
2
Peter Spångberg
IF Berguven
2:10:34.783380
+3:16.19530
78.4p
3
Håkan Blomqvist
AXA Sport Club
2:14:16.805530
+6:57.41680
75.6p
4
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:21:35.849450
+14:17.85600
70.4p
5
Lars Persson
Östersunds SK
2:21:44.850300
+14:25.86450
70.4p
6
Per Busk
Lillhärdals IF
2:23:30.860960
+16:12.97110
69.2p
7
Sakari Kjellin
Brunflo IF
2:23:47.862680
+16:29.98830
69.0p
8
Sveningvar Svensson
Biathlon Östersund IF
2:29:43.898270
+22:25.134420
65.5p
9
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:29:43.898290
+22:25.134440
65.5p
10
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:33:57.923640
+26:38.159790
63.2p
11
Jörgen Edvinsson
Myssjö-Ovikens IF
2:34:05.924430
+26:46.160580
63.1p
12
Karl-Johan Andersson
Östersund
2:38:06.948550
+30:48.184700
61.1p
13
Göran Vestin
Myssjö-Ovikens IF
2:39:58.959740
+32:39.195890
60.2p
14
Mikael Kangasharju
Ragunda IF
2:44:00.983900
+36:41.220050
58.3p
15
Johan Knutsgård
Hägglunds Skiteam
2:49:14.1015390
+41:56.251540
56.1p
16
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:49:49.1018830
+42:30.254980
55.9p
17
Leif Molander
Myssjö Ovikens IF
2:50:15.1021470
+42:57.257620
55.7p
18
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
2:50:48.1024780
+43:30.260930
55.4p
19
Ulf Hjalmarsson
Tullinge SK
2:53:38.1041750
+46:20.277900
54.3p
20
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
2:54:03.1044250
+46:45.280400
54.2p
21
Jan-Olov Berglin
Åsarna IK
3:03:37.1101600
+56:18.337750
50.7p
22
Patrik Bergesol
Näldens IF
3:10:02.1140110
+1:02:43.376260
48.6p
23
Anders Westberg
Östersund
3:14:00.1163900
+1:06:41.400050
47.4p
24
Mattias Segerbrand
Gais
3:19:25.1196490
+1:12:07.432640
45.9p
25
Ingvar Lindé
Östersund
3:24:01.1224000
+1:16:42.460150
44.6p
26
Pär Haraldsson
Krokoms Mck
3:30:46.1264550
+1:23:28.500700
42.9p
27
Stig Åke Nordström
Erikslunds SK
3:31:04.1266350
+1:23:46.502500
42.9p
28
Karl-Erik Johansson
Ås IF
3:38:04.1308300
+1:30:45.544450
41.2p
29
Johan Liikamaa
Täby
3:44:12.1345120
+1:36:53.581270
39.9p