Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-loppet
2017-02-11
Deltävling i
ICA Supermarket Jemtland Ski Tour 2016-17
<<< Flyktingloppet
Haldo Hanssons Minne >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:11:38.789740
77.6p
2
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:14:19.805860
+2:41.16020
75.5p
3
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:21:00.845970
+9:22.56130
70.8p
4
Anna Waxegård
Norrköping
2:33:08.918710
+21:29.128870
63.6p
5
Sandra Hänninen
Ockelbo SK
2:35:29.932800
+23:50.142960
62.4p
6
Erika Svanborg
Östersund
2:36:31.939090
+24:53.149250
61.9p
7
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
2:38:45.952460
+27:07.162620
60.8p
8
Linnéa Lord
Vemdalens IF
2:42:44.976370
+31:06.186530
58.9p
9
Lina Hallquist
Åsarna IK
2:46:46.1000590
+35:08.210750
57.1p
10
Ninni Bäckström
Härjedalen
3:07:12.1123180
+55:34.333340
49.5p
11
Chatrine Segersten
Östersund
3:12:46.1156510
+1:01:07.366670
47.8p
12
Lina Larsson
Östersund
3:13:20.1159900
+1:01:41.370060
47.6p
13
Kristin Hyttsten
Kalls IF
3:14:17.1165650
+1:02:39.375810
47.3p
14
Lina Lif
Östersund
3:32:06.1272510
+1:20:27.482670
42.6p
15
Gerd Lejdstrand
Fortum Östersund
3:32:47.1276670
+1:21:09.486830
42.5p
D 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingela Engholm
Litsbygdens SK
2:50:19.1021830
55.6p
2
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
2:53:25.1040470
+3:06.18540
54.4p
3
Åsa Zachrisson
Järpens SK
3:06:56.1121530
+16:37.99600
49.6p
4
Anna-Maria Kristoffersson
Duveds IF
3:10:59.1145840
+20:40.123910
48.3p
5
Sara Bergkvist
AXA Sport Club
3:17:58.1187700
+27:38.165770
46.3p
6
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:24:49.1228820
+34:29.206890
44.4p
7
Helena Åkerlind
Lofsdalens SK
3:25:18.1231700
+34:58.209770
44.3p
8
Maria Holmlund
Östersund
4:03:50.1462900
+1:13:30.440970
36.2p
9
Veronika Bäckman
Brunflo IF
4:04:04.1464380
+1:13:45.442450
36.1p
10
Margaretha Larm
Krokoms Mck
4:17:49.1546860
+1:27:30.524930
33.9p
11
Angelina Rizzo
Södertälje
5:40:00.2039900
+2:49:40.1017970
24.8p
D 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Monika Wounder
Alnö Race Team
3:04:13.1105210
50.5p
2
Birgitta Haraldsson
Brunflo IF
3:20:26.1202540
+16:13.97230
45.6p
3
Ewa Borin-hamrin
Östersund
3:21:19.1207830
+17:06.102520
45.4p
4
Mari Gustafsson Vikström
Östersund
3:28:30.1250900
+24:16.145590
43.5p
5
Lena Lind
Östersund
3:44:57.1349630
+40:44.244320
39.8p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:58:20.709910
89.8p
2
Simon Lageson
Åsarna IK
1:58:20.709990
+0
89.8p
3
Nils Persson
Östersunds SK
1:58:31.711040
+11.1030
89.6p
4
Emil Persson
Östersunds SK
1:58:34.711330
+14.1320
89.5p
5
Eddie Edström
Stockviks SF
1:59:12.715180
+52.5170
88.9p
6
Joakim Lindberg
Grytgöls IK
1:59:24.716330
+1:04.6320
88.7p
7
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:59:53.719200
+1:32.9190
88.2p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:00:32.723140
+2:12.13130
87.5p
9
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
2:00:33.723230
+2:13.13220
87.5p
10
John Lagerskog
Åre LSK
2:00:34.723390
+2:14.13380
87.5p
11
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
2:00:36.723540
+2:16.13530
87.4p
12
Björn Hänninen
Högbo GIF
2:00:40.723900
+2:19.13890
87.4p
13
Victor Hallquist
Åsarna IK
2:01:46.730510
+3:26.20500
86.3p
14
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
2:02:12.733120
+3:52.23110
85.9p
15
Jonatan Engdahl
Trillevallens Sportklubb
2:02:15.733420
+3:55.23410
85.8p
16
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
2:02:19.733830
+3:59.23820
85.7p
17
Edvard Sundman
Åsarna IK
2:03:47.742650
+5:27.32640
84.3p
18
Magnus Näslund
IFK Strömsund
2:03:48.742750
+5:28.32740
84.3p
19
Ola Jonsson
Storuman IK Skidor
2:05:30.752930
+7:10.42920
82.8p
20
Daniel Ajax
Ragunda IF
2:05:39.753860
+7:19.43850
82.6p
21
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
2:05:52.755170
+7:32.45160
82.4p
22
André Jakobsson
Östersunds SK
2:06:40.759910
+8:20.49900
81.7p
23
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:06:40.759980
+8:20.49970
81.7p
24
David Grahn
Intersport
2:09:18.775790
+10:58.65780
79.5p
25
Johan Dahlborg
Östersund
2:09:41.778060
+11:21.68050
79.2p
26
David Berg
Bodsjöböle SK
2:09:57.779630
+11:37.69620
79.0p
27
Martin Svanborg-östlin
Stockholms RK
2:11:11.787090
+12:51.77080
77.9p
28
Erik Marsch
Näsvikens IK
2:11:54.791320
+13:34.81310
77.4p
29
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:14:14.805300
+15:53.95290
75.6p
30
David Larsson
Lillhärdals IF
2:15:34.813330
+17:14.103320
74.6p
31
Emil Tiberg
Umara SC
2:16:59.821880
+18:39.111870
73.6p
32
Adam Burström
SK Järven
2:17:16.823520
+18:56.113510
73.4p
33
Johan Andreasson
Östersund
2:19:34.837350
+21:14.127340
71.8p
34
Karl Sterner
Åsarna IK
2:22:01.852070
+23:41.142060
70.2p
35
Anton Trotzig
Sälens IF
2:22:19.853810
+23:59.143800
70.0p
36
Ola Karlsson
Östersunds SK
2:23:45.862430
+25:25.152420
69.1p
37
Jimmie Ström
Göteborgs Polismäns IF
2:23:46.862570
+25:26.152560
69.0p
38
Robert Stark
Lofsdalens SK
2:25:33.873270
+27:13.163260
67.9p
39
Edvin Olofsson
Röbäcks SK
2:27:58.887720
+29:38.177710
66.5p
40
Axel Bengtsson
SOL Tranås
2:28:36.891540
+30:16.181530
66.1p
41
Axel Sjölund
Söderhamns SK
2:29:16.895500
+30:55.185490
65.8p
42
Anders Bohman
Agnäs IK
2:29:24.896300
+31:03.186290
65.7p
43
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:29:25.896480
+31:05.186470
65.7p
44
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
2:30:09.900880
+31:49.190870
65.3p
45
Erik Nässén
Östersund
2:30:41.904060
+32:21.194050
65.0p
46
Marcus Johansson
Östersund
2:36:05.936470
+37:45.226460
62.1p
47
Kristoffer Bergner
Östersunds SK
2:36:41.940040
+38:21.230030
61.8p
48
Martin Lindroth
Östersund
2:37:33.945210
+39:13.235200
61.4p
49
Theodor Danielsson
Danderyd
2:37:54.947360
+39:34.237350
61.2p
50
Joakim Nordlund
Vemdalens IF
2:39:44.958310
+41:24.248300
60.3p
51
Sebastian Darolf
Östersund
2:39:46.958550
+41:26.248540
60.3p
52
Anders Björkman
Myssjö Ovikens IF
2:42:16.973590
+43:56.263580
59.1p
53
Henrik Nyman
Stockholm
2:43:20.979920
+45:00.269910
58.6p
54
Johan Bragner
Frövi IK
2:44:53.989230
+46:33.279220
57.9p
55
David Engström
Östersund
2:45:09.990870
+46:49.280860
57.8p
56
Samuel Evaldsson
Åsarna IK
2:45:23.992230
+47:03.282220
57.7p
57
Oskar Vikman
Östersund
2:47:11.1003090
+48:51.293080
56.9p
58
Lars Eriksson
Östersund
2:48:55.1013460
+50:35.303450
56.2p
59
Martin Ekström Andersson
Brunflo IF
2:49:11.1015000
+50:50.304990
56.1p
60
Jonas Kristoffersson
Östersund
2:51:31.1029060
+53:11.319050
55.2p
61
Fredrik Wallin
Östersund
2:53:32.1041160
+55:12.331150
54.4p
62
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
2:54:17.1045640
+55:57.335630
54.1p
63
Joakim Ohlzon
Brunflo IF
2:54:58.1049770
+56:38.339760
53.8p
64
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:55:18.1051740
+56:58.341730
53.7p
65
Elias Haglund
Osets SK
2:56:32.1059130
+58:12.349120
53.2p
66
Marcus Jönsson
IK Fjäll
2:56:34.1059300
+58:13.349290
53.2p
67
Björn Johansson
Östersund
2:59:06.1074590
+1:00:46.364580
52.3p
68
Sebastian Eriksson
Umara SC
2:59:32.1077120
+1:01:12.367110
52.1p
69
Stefan Jonsson
IK Fjäll
3:02:42.1096130
+1:04:22.386120
51.0p
70
Jens Kluge
Östersund
3:02:54.1097350
+1:04:34.387340
51.0p
71
Viktor Bäck
IF Hagen SK
3:04:29.1106800
+1:06:08.396790
50.4p
72
Daniel Westlund
Vemdalens IF
3:07:04.1122300
+1:08:43.412290
49.6p
73
Adam Ekberg
Östersund
3:16:16.1177510
+1:17:56.467500
46.8p
74
Anders Jonsson
Östersund
3:17:59.1187810
+1:19:39.477800
46.3p
75
Jonny Engberg
Johannisbergs AIK
3:28:28.1250730
+1:30:08.540720
43.5p
76
Hans Peters
Berg
3:31:23.1268230
+1:33:03.558220
42.8p
77
Thomas Jonsson
IK Fjäll
3:35:59.1295810
+1:37:39.585800
41.7p
78
Jimmy Persson
Östersund
3:36:40.1299910
+1:38:20.589900
41.6p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars-Åke Stenmark
Junselse IF
2:00:39.723820
87.4p
2
Eric Simonsson
Landöns IF
2:00:39.723830
+0
87.4p
3
Erik Olofsson
Åsarna IK
2:05:17.751680
+4:38.27760
83.0p
4
Magnus Oscarsson
Ås IF
2:05:44.754320
+5:05.30400
82.6p
5
Daniel Danielsson
Sya SK
2:05:53.755210
+5:13.31290
82.4p
6
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:08:07.768660
+7:28.44740
80.5p
7
Carl Bergsten
Östersunds SK
2:09:12.775130
+8:33.51210
79.6p
8
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:09:37.777600
+8:57.53680
79.2p
9
Mårten Areskoug
Östersund
2:10:03.780270
+9:24.56350
78.9p
10
Joakim Kangasharju
Ragunda IF
2:11:35.789460
+10:56.65540
77.6p
11
Patrik Hakonen
Östersunds SK
2:13:29.800800
+12:49.76880
76.2p
12
Marcus Parnevill
IFK Helsingborg
2:21:52.851160
+21:13.127240
70.3p
13
Per Risne
SAS Klubben
2:24:15.865430
+23:36.141510
68.8p
14
Daniel Kluge
Östersund
2:24:15.865440
+23:36.141520
68.7p
15
Fredrik Bernsten
Spikbodarnas IK
2:24:50.868900
+24:10.144980
68.4p
16
Ulrich Wahlström
Strömsund
2:25:35.873490
+24:56.149570
67.9p
17
Rickard Johnson
IFK Helsingborg
2:29:19.895800
+28:39.171880
65.7p
18
Markus Pantzar
AXA SC
2:29:23.896200
+28:43.172280
65.7p
19
Martin Sverdrup
Stockholms RK
2:29:28.896760
+28:49.172840
65.7p
20
Jim Sjöman
Roslags Länna IF
2:29:46.898510
+29:06.174590
65.5p
21
Jonas Woxlägd
Hallens SK
2:30:40.903980
+30:01.180060
65.0p
22
Olov Svärd
Vallsta SK
2:31:25.908490
+30:46.184570
64.6p
23
Björn Eriksson
Axa SC
2:33:20.919910
+32:40.195990
63.5p
24
Tommy Lahdenperä
Åre
2:36:06.936550
+35:27.212630
62.1p
25
Marcus Handler
Ås IF
2:37:50.946980
+37:11.223060
61.2p
26
Gunnar Jacobsson
Axa SC
2:38:02.948160
+37:23.224240
61.1p
27
Fredrik Busk
Svegs IK
2:38:57.953610
+38:17.229690
60.7p
28
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:40:38.963710
+39:58.239790
59.9p
29
Markus Brugge
Östersunds SK
2:40:51.965090
+40:12.241170
59.8p
30
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:40:57.965640
+40:18.241720
59.7p
31
Marcus Nilsson
Mattmar SK
2:41:38.969790
+40:59.245870
59.4p
32
Marcus Hjortsfeldt
Östersund
2:42:27.974620
+41:48.250700
59.0p
33
Dániel Alverlind
Östersund
2:43:08.978700
+42:28.254780
58.7p
34
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
2:43:55.983410
+43:15.259490
58.4p
35
Magnus Flodberg
Åre
2:45:20.991900
+44:40.267980
57.8p
36
Anders Sahlin
Östersund
2:45:49.994840
+45:10.270920
57.5p
37
Markus Flinkberg
Östersunds SK
2:50:05.1020420
+49:26.296500
55.7p
38
Anders Johansson
Ås IF
2:50:18.1021730
+49:39.297810
55.7p
39
Magnus Mattsson
Örnsköldsvik OK
2:55:02.1050100
+54:22.326180
53.8p
40
Henrik Bardsson
IFK Strömsund
2:56:46.1060500
+56:06.336580
53.1p
41
Robert Sundström
FK Friskus-Varberg
2:58:09.1068860
+57:30.344940
52.6p
42
Lars Wiklund
AXA Sport Club
3:00:48.1084720
+1:00:09.360800
51.7p
43
Jimmy Nilsson
Östersunds SK
3:03:07.1098630
+1:02:28.374710
50.9p
44
Anders Borin
Östersund
3:04:05.1104420
+1:03:26.380500
50.6p
45
Paul Svensson
Saltsjöbadens SLK
3:13:15.1159460
+1:12:36.435540
47.7p
46
Hans Robert Dahlin
Brunflo IF
3:15:20.1171960
+1:14:41.448040
47.0p
47
Dennis Edh
Sälens IF
3:23:13.1219230
+1:22:34.495310
44.9p
48
Roger Enström
Östersund
3:24:10.1224960
+1:23:31.501040
44.6p
49
Anders Lodin
Huddinge
3:29:33.1257240
+1:28:54.533320
43.2p
50
Carl Måwe
Umara SC
3:31:12.1267110
+1:30:32.543190
42.8p
51
Rahul Kumar
Östersund
3:42:53.1337230
+1:42:14.613310
40.2p
52
Andreas Kjellén
Partille
3:44:45.1348440
+1:44:06.624520
39.8p
53
Anders Larsen
Östersunds Ck
3:46:07.1356660
+1:45:28.632740
39.5p
54
Anders Engström
Frösö IF
3:46:35.1359410
+1:45:55.635490
39.4p
55
Kristofer Nilsson
Östersund
4:43:00.1697900
+2:42:20.973980
30.5p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Stridh
IFK Mora
2:07:18.763750
81.2p
2
Peter Spångberg
IF Berguven
2:10:34.783380
+3:16.19530
78.4p
3
Håkan Blomqvist
AXA Sport Club
2:14:16.805530
+6:57.41680
75.6p
4
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:21:35.849450
+14:17.85600
70.4p
5
Lars Persson
Östersunds SK
2:21:44.850300
+14:25.86450
70.4p
6
Per Busk
Lillhärdals IF
2:23:30.860960
+16:12.97110
69.2p
7
Sakari Kjellin
Brunflo IF
2:23:47.862680
+16:29.98830
69.0p
8
Sveningvar Svensson
Biathlon Östersund IF
2:29:43.898270
+22:25.134420
65.5p
9
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:29:43.898290
+22:25.134440
65.5p
10
Göran Olsson
Erikslunds SK
2:33:57.923640
+26:38.159790
63.2p
11
Jörgen Edvinsson
Myssjö-Ovikens IF
2:34:05.924430
+26:46.160580
63.1p
12
Karl-Johan Andersson
Östersund
2:38:06.948550
+30:48.184700
61.1p
13
Göran Vestin
Myssjö-Ovikens IF
2:39:58.959740
+32:39.195890
60.2p
14
Mikael Kangasharju
Ragunda IF
2:44:00.983900
+36:41.220050
58.3p
15
Johan Knutsgård
Hägglunds Skiteam
2:49:14.1015390
+41:56.251540
56.1p
16
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:49:49.1018830
+42:30.254980
55.9p
17
Leif Molander
Myssjö Ovikens IF
2:50:15.1021470
+42:57.257620
55.7p
18
Jan Lindgren
Bondsjöhöjdens IK
2:50:48.1024780
+43:30.260930
55.4p
19
Ulf Hjalmarsson
Tullinge SK
2:53:38.1041750
+46:20.277900
54.3p
20
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
2:54:03.1044250
+46:45.280400
54.2p
21
Jan-Olov Berglin
Åsarna IK
3:03:37.1101600
+56:18.337750
50.7p
22
Patrik Bergesol
Näldens IF
3:10:02.1140110
+1:02:43.376260
48.6p
23
Anders Westberg
Östersund
3:14:00.1163900
+1:06:41.400050
47.4p
24
Mattias Segerbrand
Gais
3:19:25.1196490
+1:12:07.432640
45.9p
25
Ingvar Lindé
Östersund
3:24:01.1224000
+1:16:42.460150
44.6p
26
Pär Haraldsson
Krokoms Mck
3:30:46.1264550
+1:23:28.500700
42.9p
27
Stig Åke Nordström
Erikslunds SK
3:31:04.1266350
+1:23:46.502500
42.9p
28
Karl-Erik Johansson
Ås IF
3:38:04.1308300
+1:30:45.544450
41.2p
29
Johan Liikamaa
Täby
3:44:12.1345120
+1:36:53.581270
39.9p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bo Göransson
Åsarna IK
2:19:30.836910
71.8p
2
Ove Källström
Sollefteå Skidor IF
2:19:40.837960
+10.950
71.7p
3
Åke Wedin
Östersunds SK
2:40:51.965080
+21:21.128070
59.8p
4
Erik Eriksson
Svegs IK
2:50:27.1022670
+30:57.185660
55.6p
5
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
2:54:54.1049310
+35:24.212300
53.8p
6
Arne Nordin
Östersund
2:57:52.1067110
+38:22.230100
52.7p
7
Stig Eriksson
Svegs IK
3:02:53.1097260
+43:23.260250
51.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
8
Erik Dahlberg
Östersund
3:03:49.1102890
+44:19.265880
50.6p
9
Staffan Näslund
Östersunds SK
3:05:18.1111770
+45:48.274760
50.1p
10
Jan Molde
Östersunds SK
3:12:04.1152310
+52:34.315300
48.0p
11
Harry Tängmark
Vattudalens LDK
3:19:26.1196550
+59:56.359540
45.9p
12
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:27:11.1243010
+1:07:41.406000
43.8p
13
Lars Wangby
Duveds IF
3:49:49.1378870
+1:30:19.541860
38.8p
14
Lars Normark
Östersund
4:03:48.1462720
+1:44:18.625710
36.2p
D 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Mohlin
Åsarna IK
46:30.278920
76.4p
2
Sara Hallquist
Åsarna IK
46:31.279080
+1.60
76.3p
3
Moa Molander Kristiansson
Åsarna IK
46:32.279150
+2.130
76.3p
4
Ida Dahl
IFK Mora SK
48:15.289460
+1:45.10440
73.4p
5
Gabriella Pålsson
Utrikes Skidklubb
49:48.298700
+3:17.19680
70.9p
6
Hanna Larsson
Hybo AIK
49:55.299440
+3:25.20420
70.7p
7
Mathilda Ruus
Åsarna IK
51:14.307360
+4:44.28340
68.8p
8
Josefina Sundman
Åsarna IK
52:10.312930
+5:40.33910
67.4p
9
Julia Albertsson
Stuguns SK
52:35.315490
+6:05.36470
66.9p
10
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
53:11.319070
+6:41.40050
66.1p
11
Ellionore Bäckman
Hede SK
53:48.322740
+7:18.43720
65.2p
12
Ilona Lust
Åsarna IK
54:07.324630
+7:37.45610
64.8p
13
Johanna Ingard
IK Rex
54:30.326940
+8:00.47920
64.3p
14
Josefine Augustsson
Åsarna IK
54:35.327440
+8:05.48420
64.2p
15
Emma Jonsson
Åsarna IK
56:13.337230
+9:43.58210
62.3p
16
Marie Ohlsson
Rödöns SK
56:48.340780
+10:18.61760
61.6p
17
Karolina Hedenström
Östersunds SK
56:49.340830
+10:19.61810
61.5p
18
Mikaela Finn
Östersunds SK
1:02:07.372610
+15:36.93590
56.0p
19
Camilla Bodén
Klövsjö Alpina
1:03:01.378010
+16:30.98990
55.1p
20
Jill Nordin
Sundsvalls SLK
1:03:13.379240
+16:43.100220
54.9p
21
Hanna Mårtensson
Utrikes Skidklubb
1:04:02.384190
+17:32.105170
54.2p
22
Carina Mårtensson
Utrikes Skidklubb
1:04:07.384640
+17:37.105620
54.1p
23
Kristin Björfeldt
Imås
1:04:47.388600
+18:16.109580
53.5p
24
Erica Ajax
Östersunds SK
1:04:47.388660
+18:17.109640
53.5p
25
Ann-Margret Tjärnås
Vemdalens IF
1:06:02.396100
+19:31.117080
52.5p
26
Signe Lagesson
Hägglunds Ski Team SK
1:09:05.414460
+22:35.135440
50.0p
27
Sofie Edlund
Östersund
1:09:52.419160
+23:22.140140
49.4p
28
Ing-Marie Jirhed
Östersunds SK
1:09:54.419380
+23:24.140360
49.4p
29
Klara Göransson
Åsarna IK
1:10:06.420500
+23:35.141480
49.3p
30
Jennie Persson
Sverigelaget
1:10:17.421640
+23:47.142620
49.1p
31
Anna Thulin
IK Hakarpspojkarna
1:10:27.422640
+23:57.143620
49.0p
32
Irma Mattsson
Åsarna IK
1:11:53.431270
+25:23.152250
48.0p
33
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:12:22.434170
+25:52.155150
47.6p
34
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:12:23.434200
+25:52.155180
47.6p
35
Eivor Lindgren
Östersund
1:13:46.442540
+27:16.163520
46.7p
36
Lenita Göransson
Berg
1:14:21.446030
+27:51.167010
46.3p
37
Anna Hübinette
Östersund
1:15:05.450400
+28:34.171380
45.8p
38
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:16:04.456300
+29:33.177280
45.2p
39
Desiree Göransson
Åsarna IK
1:16:55.461460
+30:25.182440
44.7p
40
Gunnel Svensson
Bräcke SK
1:17:24.464340
+30:54.185320
44.4p
41
Sofie Leijonberg
Frösön
1:20:29.482850
+33:59.203830
42.6p
42
Birgitta Olsson
Berg
1:21:31.489070
+35:01.210050
42.0p
43
Vibeke Andersson
Östersund
1:22:18.493730
+35:48.214710
41.6p
44
Marini Näslund
Krokoms Mck
1:25:07.510640
+38:37.231620
40.2p
45
Gunilla Mellgren
Östersunds SK
1:30:04.540300
+43:33.261280
37.9p
46
Erika Sundell
Östersunds SK
1:32:38.555730
+46:08.276710
36.8p
47
Susanne Åslund
Hedesunda IF
1:34:22.566140
+47:52.287120
36.1p
48
Anna Granlöf
Östersund
1:37:27.584600
+50:56.305580
34.9p
49
Anna Olofsson
Berg
1:43:17.619610
+56:46.340590
32.9p
50
Ingrid Sundin
Åre
1:46:21.638080
+59:51.359060
31.9p
51
Kerstin Sjöberg
Sundsvall
1:54:51.689020
+1:08:21.410000
29.4p
52
Linda Svensson
Sverigelaget
2:04:07.744640
+1:17:37.465620
27.2p
H 21 Motion
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Max Novak
Offerdals SK
42:13.253200
84.8p
2
Anders Roos
Östersunds SK
42:27.254660
+14.1360
84.3p
3
Carl Rotvold
Åsarna IK
42:27.254670
+14.1370
84.3p
4
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
42:28.254700
+15.1400
84.3p
5
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
42:28.254710
+15.1410
84.3p
6
Ossian Rosenberg
Duveds IF
42:29.254850
+16.1550
84.2p
7
John Leander
Åsarna IK
42:31.255050
+18.1750
84.2p
8
Niclas Eriksson
No Club
42:42.256180
+29.2880
83.8p
9
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
43:04.258380
+51.5080
83.0p
10
Emil Talsi
Åsarna IK
43:05.258440
+52.5140
83.0p
11
Jesper Persson
Åsarna IK
43:05.258450
+52.5150
83.0p
12
Karl Ingard
IK Rex
43:23.260230
+1:10.6930
82.3p
13
Felix Forsberg
Järpens SK
44:42.268100
+2:29.14800
79.7p
14
Tobias Olsson
Åsarna IK
44:57.269690
+2:44.16390
79.2p
15
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
46:31.279010
+4:18.25710
76.3p
16
Henrik Millestu
Utrikes Skidklubb
46:31.279070
+4:18.25770
76.3p
17
Filip Fahlström
Johannisbergs AIK
46:33.279210
+4:20.25910
76.3p
18
Emil Bennermo
Hybo AIK
48:12.289190
+5:59.35890
73.4p
19
Arvid Vänn
Stockviks SF
48:28.290760
+6:15.37460
73.0p
20
Richard Lundgren
Åsarna IK
48:31.291020
+6:18.37720
72.9p
21
Kasper Wikén
Åsarna IK
48:52.293110
+6:39.39810
72.4p
22
Axel Åslund
Hedesunda IF
48:56.293500
+6:43.40200
72.3p
23
William Selander
Spikbodarnas IK
48:58.293760
+6:45.40460
72.2p
24
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
49:04.294370
+6:51.41070
72.0p
25
Lars-Göran Söderberg
Rödöns SK
52:08.312790
+9:55.59490
67.5p
26
Jörgen Mattsson
BTEA
52:12.313120
+9:59.59820
67.4p
27
Markus Daabach
Åsarna IK
53:42.322190
+11:29.68890
65.4p
28
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Östersunds SK
53:45.322470
+11:32.69170
65.3p
29
Pierre Olsson
Klättermusen
54:37.327630
+12:24.74330
64.2p
30
Erik Stierna
Utrikes Skidklubb
57:09.342890
+14:56.89590
61.2p
31
Kjell Jonsson
Krokoms Mck
59:36.357500
+17:23.104200
58.5p
32
Jakob Gyllenbåga
Imås
59:54.359390
+17:41.106090
58.2p
33
Lennart Åslund
Hedesunda IF
1:00:10.360930
+17:57.107630
57.9p
34
Lars Edlund
Östersund
1:00:45.364430
+18:32.111130
57.3p
35
Roger Göransson
Åsarna IK
1:01:34.369310
+19:21.116010
56.5p
36
Lars-Erik Bäckman
Härjedalen
1:01:35.369430
+19:22.116130
56.5p
37
Lennart Göransson
Åsarna IK
1:02:30.374940
+20:17.121640
55.6p
38
Nils Peter Kling
Imås
1:04:49.388850
+22:36.135550
53.5p
39
Arvid Persson-Lindh
Frösö IF
1:06:14.397300
+24:01.144000
52.3p
40
Per Sundqvist
Östersund
1:07:36.405590
+25:23.152290
51.2p
41
Peter Göransson
BTEA
1:10:07.420640
+27:54.167340
49.2p
42
Oskar Gyllenbåga
Sverigelaget
1:10:17.421630
+28:04.168330
49.1p
43
Anders Emanuelsson
Sverigelaget
1:10:37.423680
+28:24.170380
48.9p
44
Felix Nilsson
Sverigelaget
1:10:39.423820
+28:26.170520
48.8p
45
Rune Åslund
Åsarna IK
1:10:41.424070
+28:28.170770
48.8p
46
Ted Wiegerth
Älvsby parasport
1:32:19.553860
+50:06.300560
36.9p
47
Mattias Granlöf
Östersund
1:46:16.637560
+1:04:03.384260
31.9p
D 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
22:59.137890
52.1p
2
Maja Boberg
Duveds IF
24:08.144720
+1:08.6730
49.7p
3
Elin Carlsson
Åsarna IK
24:11.145070
+1:11.7080
49.5p
4
Maja Pålsson
Utrikes Skidklubb
25:03.150270
+2:03.12280
47.8p
5
Agnes Stjerna
Utrikes Skidklubb
25:05.150420
+2:05.12430
47.8p
6
Ines Stjerna
Utrikes Skidklubb
25:22.152100
+2:22.14110
47.2p
7
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
26:01.156020
+3:01.18030
46.1p
8
Elsa Malmgren
Åsarna IK
28:12.169110
+5:12.31120
42.5p
9
Tilda Andersson
Åsarna IK
28:36.171540
+5:36.33550
41.9p
10
Enya Daabach
Åsarna IK
29:01.174000
+6:01.36010
41.3p
11
Emilia Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
30:20.181920
+7:20.43930
39.5p
12
Alvina Millestu
Utrikes Skidklubb
34:25.206480
+11:25.68490
34.8p
13
Lovisa Danielsson
Sverigelaget
34:34.207360
+11:34.69370
34.7p
14
Nike Woxlägd
Mörsils IF
34:44.208300
+11:44.70310
34.5p
15
Klara Sätter
Mörsils IF
34:45.208490
+11:46.70500
34.5p
16
Filippa Åslund
Östersunds SK
37:31.225050
+14:31.87060
31.9p
17
Stina Eriksson
Åsarna IK
37:39.225820
+14:39.87830
31.8p
18
Stina Morin
Utrikes SK
37:46.226580
+14:46.88590
31.7p
19
Stina Ryder
Åsarna IK
42:37.255650
+19:37.117660
28.1p
20
Karin Ryder
Åsarna IK
42:37.255680
+19:37.117690
28.1p
21
Åsa Westman
Östersunds SK
44:28.266710
+21:28.128720
27.0p
22
Ann-Louise Morin
Åsarna IK
47:12.283110
+24:12.145120
25.4p
23
Karin Sundin
Åsarna IK
47:12.283140
+24:12.145150
25.4p
24
Eva Dahlberg
Östersunds SK
49:44.298390
+26:45.160400
24.1p
25
Julia Lindberg
Åsarna IK
52:56.317590
+29:57.179600
22.6p
26
Elin Jonsson
Åsarna IK
55:37.333660
+32:37.195670
21.5p
27
Hanna Jonsson
Åsarna IK
56:04.336360
+33:04.198370
21.4p
28
Märta Malmgren
Åsarna IK
59:21.356070
+36:21.218080
20.2p
29
Helena Malmgren
Åsarna IK
59:24.356360
+36:24.218370
20.2p
30
Gudrun Persson
MO
59:27.356640
+36:27.218650
20.2p
31
Johanna Nilsson
Älvsby IF SK
1:03:04.378370
+40:04.240380
19.0p
32
Astrid Nordin
Sundsvalls SLK
1:07:15.403470
+44:15.265480
17.8p
33
Maj Engrund
Åsarna IK
1:26:36.519590
+1:03:36.381600
13.8p
34
Ann-Christin Nordin
Östersund
1:58:47.712630
+1:35:47.574640
10.1p
H 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isac Morin
Utrikes SK
22:06.132540
54.2p
2
Arvid Jönsson
Svegs IK
22:33.135250
+27.2610
53.1p
3
Edvin Nordgren
Åsarna IK
22:55.137470
+49.4830
52.3p
4
Pelle Boberg
Duveds IF
23:01.138010
+54.5370
52.1p
5
Leo Eriksson
Östersunds SK
23:54.143380
+1:48.10740
50.1p
6
Ludvig Millestu
Utrikes Skidklubb
23:55.143480
+1:49.10840
50.1p
7
Sven-Eric Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
26:02.156130
+3:55.23490
46.0p
8
Gustaf Andersson
Myssjö-Ovikens IF
26:06.156570
+4:00.23930
45.9p
9
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
26:51.161030
+4:44.28390
44.6p
10
Filip Welinder
Fjällgymnasiet
28:00.167930
+5:53.35290
42.8p
11
Zakris Handler
Åsarna IK
29:37.177680
+7:31.45040
40.4p
12
Olof Eriksson
Åsarna IK
29:48.178710
+7:41.46070
40.2p
13
Anton Nordgren
Åsarna IK
29:57.179600
+7:50.46960
40.0p
14
Evald Dahlgren
Berg
30:16.181510
+8:09.48870
39.6p
15
Göran Eriksson
Utrikes SK
31:14.187310
+9:07.54670
38.4p
16
Arvid Andersson
Myssjö-Ovikens IF
32:27.194620
+10:20.61980
36.9p
17
Edward Vestman
Åsarna IK
33:13.199240
+11:07.66600
36.1p
18
Arvid Carlsson
Åsarna IK
33:36.201550
+11:30.68910
35.7p
19
Alvin Vestman
Åsarna IK
33:47.202690
+11:41.70050
35.5p
20
Viktor Nordgren
Åsarna IK
33:49.202830
+11:42.70190
35.4p
21
Urban Landström
Älvsby IF SK
35:06.210510
+12:59.77870
34.1p
22
Herman Göransson
Åsarna IK
37:32.225130
+15:25.92490
31.9p
23
Stefan Eriksson
Åsarna IK
37:39.225870
+15:33.93230
31.8p
24
Lars-Göran Åslund
Åsarna IK
37:46.226560
+15:40.93920
31.7p
25
Mattis Sivertsson
Åsarna IK
45:32.273160
+23:26.140520
26.3p
26
Tommy Sivertsson
Åsarna IK
45:33.273270
+23:27.140630
26.3p
27
Ante Handler
Åsarna IK
49:18.295720
+27:11.163080
24.3p
28
Lars Lindberg
Åsarna IK
52:57.317640
+30:51.185000
22.6p
29
Elliot Engrund
Åsarna IK
53:55.323400
+31:48.190760
22.2p
30
Tomas Johansson
Åsarna IK
53:55.323410
+31:48.190770
22.2p
31
Melvin Morin
Utrikes SK
54:23.326270
+32:17.193630
22.0p
32
Conny Morin
Utrikes SK
54:23.326290
+32:17.193650
22.0p
33
Kari Palo Oja
Älvsby IF SK
1:05:45.394480
+43:39.261840
18.2p
34
Henrik Berglund
Östersunds SK
1:06:01.396070
+43:55.263430
18.2p
35
Kjell Olofsson
Åsarna IK
1:07:44.406370
+45:38.273730
17.7p
36
Zeke Engrund
Åsarna IK
1:26:36.519510
+1:04:29.386870
13.8p
37
Emil Nordin
Östersund
1:58:47.712620
+1:36:40.579980
10.1p