Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnatävlingarna barn och ungdom lördag
2016-11-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
11:41.70000
2
H 16
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
11:44.70300
+3.200
3
H 16
Isak Lieback
Ulricehamns IF
12:00.71900
+19.1800
4
H 16
Truls Gisselman
Rehns BK
12:06.72500
+25.2400
5
H 16
Emil Danielsson
Högbo GOIF
12:07.72600
+26.2500
6
H 16
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
12:13.73200
+32.3100
7
H 16
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
12:21.74000
+40.3900
8
H 16
Axel Elmblad
Gnosjö FK
12:23.74200
+42.4100
9
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
12:24.74300
+43.4200
10
H 16
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
12:26.74500
+45.4400
11
H 16
Albin Berger
Domnarvets GOIF
12:37.75600
+56.5500
12
H 16
John Hermansson
IFK Mora SK
12:44.76300
+1:03.6200
13
H 16
Karl Stark
Vaggeryds SOK
12:48.76700
+1:07.6600
13
H 16
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
12:48.76700
+1:07.6600
15
H 16
Uvis Akmentins
TEAM BJ
12:52.77100
+1:11.7000
16
H 16
Jan Christian Kjaernli
Madonas Rendalen IL
12:53.77200
+1:12.7100
17
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
12:54.77300
+1:13.7200
18
D 16
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
12:57.77600
+1:16.7500
19
H 16
Alfons Peterson
Borås GIF
12:59.77800
+1:18.7700
20
D 16
Moa Hansson
Landsbro IF SK
13:09.78800
+1:28.8700
21
H 16
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
13:11.79000
+1:30.8900
22
H 16
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
13:20.79900
+1:39.9800
23
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
13:23.80200
+1:42.10100
24
H 16
Axel Werner
IK Stern
13:24.80300
+1:43.10200
25
D 16
Elina Franzén
Idre SK
13:26.80500
+1:45.10400
26
D 16
Alva Björk
Orsa SK
13:27.80600
+1:46.10500
27
H 16
Erik Larsson
IFK Mora SK
13:28.80700
+1:47.10600
28
D 16
Kajsa Rapp
SK Leksand
13:31.81000
+1:50.10900
29
H 16
Per Jutterström
IFK Mora SK
13:32.81100
+1:51.11000
30
D 16
Wilma Björkman
IFK Mora SK
13:36.81500
+1:55.11400
31
D 16
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
13:37.81600
+1:56.11500
32
H 16
Torkild Nytröen
Rendalen il
13:40.81900
+1:59.11800
32
D 16
Ella Georgsson
Högbo GOIF
13:40.81900
+1:59.11800
34
H 16
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
13:49.82800
+2:08.12700
35
D 16
Nora Lignell
Lucksta IF
14:03.84200
+2:22.14100
36
D 16
Tuva Persson
Tranemo IF
14:07.84600
+2:26.14500
37
H 16
Gabinus Ripa
Idre SK
14:17.85600
+2:36.15500
38
D 16
Petra Forsman
Öje IF
14:19.85800
+2:38.15700
39
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
14:20.85900
+2:39.15800
40
D 16
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
14:21.86000
+2:40.15900
41
D 16
Ebba Karlsson
Täby IS SK
14:24.86300
+2:43.16200
42
D 16
Elsa Persson
IK Fryken
14:26.86500
+2:45.16400
43
D 16
Ida Olaspers
Orsa SK
14:35.87400
+2:54.17300
44
D 16
Gabriella Thors
Malungs IF
14:38.87700
+2:57.17600
45
D 16
Klara Andersson
Dala-Järna IK
14:39.87800
+2:58.17700
46
D 16
Tilda Ström
Dala-Järna IK
14:42.88100
+3:01.18000
47
D 16
Alva Andreasson
IK Fryken
14:48.88700
+3:07.18600
48
D 16
Emma Eriksson
Filipstads SF
14:55.89400
+3:14.19300
49
D 16
Amanda Hedström
IK Fryken
14:59.89800
+3:18.19700
50
D 16
Julia Johansson
Skorpeds SK
15:01.90000
+3:20.19900
51
D 16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
15:08.90700
+3:27.20600
52
D 16
Elin Eriksson Englund
Kvarnsvedens GOIF SK
15:22.92100
+3:41.22000
53
D 16
Hanna Carlsson
Falu IK
15:45.94400
+4:04.24300
54
H 16
Henrik Petrisi
Källbottens IK
15:48.94700
+4:07.24600
55
H 16
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
16:15.97400
+4:34.27300
56
D 16
Emma Ling
IF Hallby SOK
16:18.97700
+4:37.27600
57
D 16
Sara Oskarsson
IK Fryken
19:26.116500
+7:45.46400
58
D 16
Wilma Svedlund
Brovallens IF
23:25.140400
+11:44.70300
59
H 16
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
23:59:59.8639800
59
H 16
Axel Gustavsson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
59
H 16
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
59
H 16
Emil Rapp
SK Leksand
23:59:59.8639800
59
H 16
Isak Garfvé
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
59
D 16
Elisabet Mikkelsen
SOK Viljan
23:59:59.8639800
59
D 16
Linnea Sjödin
Rembo IK
23:59:59.8639800
59
D 16
Elsa Melin
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
59
D 16
Märta Anderson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
59
D 16
Kima Krumina
TEAM BJ
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Hjalmar Berg
Sunne SLF
6:12.37100
2
H 14
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
6:17.37600
+5.400
3
H 14
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
6:27.38600
+15.1400
4
D 14
Emma Lindberg
SK Leksand
6:28.38700
+16.1500
5
H 14
Fabian Nordgren
Falu IK
6:29.38800
+17.1600
6
H 14
Bosse Lövgren
Falu IK
6:32.39100
+20.1900
7
H 14
Elias Danielsson
Högbo GOIF
6:33.39200
+21.2000
8
H 14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
6:34.39300
+22.2100
9
H 12
Jonathan Lindberg
SK Leksand
6:38.39700
+26.2500
10
H 14
Markus Almgren
IFK Mora SK
6:39.39800
+27.2600
11
D 14
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
6:42.40100
+30.2900
12
H 14
Gabriel Norder
IF Rigor
6:43.40200
+31.3000
13
H 14
Albin Gezelius
IFK Mora SK
6:44.40300
+32.3100
13
H 14
Erik Bryne
Sunne SLF
6:44.40300
+32.3100
15
H 12
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
6:46.40500
+34.3300
16
H 14
Arve Lignell
Lucksta IF
6:49.40800
+37.3600
17
H 14
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:51.41000
+39.3800
18
H 12
Alvar Myhlback
Bjursås IK
6:53.41200
+41.4000
19
D 14
Malin Oskarsson
SK Leksand
6:55.41400
+43.4200
20
D 14
Sara Andersson
IFK Mora SK
6:56.41500
+44.4300
21
H 14
Hugo Ström
Dala-Järna IK
6:57.41600
+45.4400
22
D 14
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
6:59.41800
+47.4600
23
H 14
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
7:02.42100
+50.4900
24
H 14
Isak Lissel
Stora Tuna IK SK
7:06.42500
+54.5300
25
D 14
Matilda Bandefur
Idre SK
7:08.42700
+56.5500
26
H 14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
7:10.42900
+58.5700
26
D 14
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:10.42900
+58.5700
28
D 14
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:16.43500
+1:04.6300
29
H 14
Albin Augustsson
Källbottens IK
7:17.43600
+1:05.6400
29
D 14
Lina Rydén
IFK Mora SK
7:17.43600
+1:05.6400
31
H 14
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
7:20.43900
+1:08.6700
32
D 14
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:22.44100
+1:10.6900
33
H 14
Axel Karlsson
Täby IS SK
7:24.44300
+1:12.7100
33
D 14
Ellen Björk
Orsa SK
7:24.44300
+1:12.7100
35
D 14
Linn Palmberg
Högbo GOIF
7:26.44500
+1:14.7300
36
H 14
Axel Klingberg
Falu IK
7:31.45000
+1:19.7800
37
H 12
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
7:32.45100
+1:20.7900
38
H 12
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
7:33.45200
+1:21.8000
39
H 14
Anton Andersson
Falu IK
7:37.45600
+1:25.8400
40
H 12
Vilmer Hylén
Falu IK
7:40.45900
+1:28.8700
41
D 12
Alva Ersson
IFK Mora SK
7:43.46200
+1:31.9000
42
H 14
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
7:46.46500
+1:34.9300
42
D 14
Alva Klockare
Kvarnsvedens GOIF SK
7:46.46500
+1:34.9300
44
D 14
Ida Garfvè
IFK Mora SK
7:47.46600
+1:35.9400
45
H 12
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
7:51.47000
+1:39.9800
46
H 14
Simon Larsson
Dala-Järna IK
7:53.47200
+1:41.10000
46
D 14
Stina Nilsson
Rembo IK
7:53.47200
+1:41.10000
46
D 14
Elsa Carling
Falu IK
7:53.47200
+1:41.10000
49
H 12
Jonathan Hedström
IK Fryken
8:00.47900
+1:48.10700
50
H 14
Eskil Peterson
Borås GIF
8:01.48000
+1:49.10800
51
H 12
Anton Unger
Falu IK
8:03.48200
+1:51.11000
52
D 14
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
8:09.48800
+1:57.11600
52
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
8:09.48800
+1:57.11600
54
H 12
Melvin Löfgren
Falu IK
8:10.48900
+1:58.11700
55
D 12
Mira Göransson
Äspereds IF
8:11.49000
+1:59.11800
56
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
8:17.49600
+2:05.12400
57
H 12
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
8:21.50000
+2:09.12800
58
H 14
Leo Alvolin
Falu IK
8:24.50300
+2:12.13100
59
H 12
Malte Söderlund
Falu IK
8:25.50400
+2:13.13200
60
D 14
Tova Andersson
Brovallens IF
8:26.50500
+2:14.13300
61
D 14
Emma Almqvist
Särna SK
8:34.51300
+2:22.14100
62
H 14
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
8:35.51400
+2:23.14200
63
H 14
Jon Hansson
Falu IK
8:37.51600
+2:25.14400
64
H 12
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:38.51700
+2:26.14500
64
D 12
Ida Bergfors
Matfors SK
8:38.51700
+2:26.14500
66
H 12
Vilgot Eriksson
SK Leksand
8:42.52100
+2:30.14900
67
D 12
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
8:47.52600
+2:35.15400
68
D 12
Sandra Ling
IF Hallby SOK
8:48.52700
+2:36.15500
69
D 12
Ines Lignell
Lucksta IF
8:53.53200
+2:41.16000
70
H 12
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
8:54.53300
+2:42.16100
71
D 12
Philippa Eriksson
Filipstads SF
8:59.53800
+2:47.16600
72
D 12
Louise Wallin
IFK Mora SK
9:05.54400
+2:53.17200
73
H 12
Ville Åkerlund
Sälens IF
9:06.54500
+2:54.17300
74
H 12
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
9:07.54600
+2:55.17400
75
D 12
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
9:16.55500
+3:04.18300
76
H 12
Olof Ersson
Falu IK
9:18.55700
+3:06.18500
76
D 14
Jessica Rennermalm
Lima IF
9:18.55700
+3:06.18500
78
H 12
Alexander Svahn
IFK Mora SK
9:26.56500
+3:14.19300
79
H 12
Oskar Bergman
IFK Mora SK
9:28.56700
+3:16.19500
80
D 12
Ebba Augustsson
Källbottens IK
9:34.57300
+3:22.20100
81
D 12
Elin Gezelius
IFK Mora SK
9:35.57400
+3:23.20200
82
D 12
Nike Werner
IK Stern
9:46.58500
+3:34.21300
83
H 12
William Oksvold
Falu IK
9:54.59300
+3:42.22100
84
D 12
Linnea Hermansson
IFK Mora SK
9:57.59600
+3:45.22400
84
D 12
Maya Rennermalm
Lima IF
9:57.59600
+3:45.22400
86
D 12
Julia Byvall
Matfors SK
10:03.60200
+3:51.23000
87
H 12
Marius Jelk
Idre SK
10:41.64000
+4:29.26800
88
H 12
Mikkel Breie Nystuen
Rendalen il
23:59:59.8639800
88
D 12
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
88
D 12
Magdalena Arwidson Lif
Lima IF
23:59:59.8639800
88
H 14
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
88
H 14
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
88
D 14
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
88
D 14
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
88
D 14
Tomina Ripa
Idre SK
23:59:59.8639800
88
D 14
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
88
D 14
Marta Liba Igaune
TEAM BJ
23:59:59.8639800
88
D 14
Lilly Engman
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
88
D 14
Katrina Berzina
TEAM BJ
23:59:59.8639800
88
D 14
Liva Sahno
TEAM BJ
23:59:59.8639800
88
D 14
Greta Munters
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Oskar Olsson
Äspereds IF
4:55.29400
1
D 10
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
4:55.29400
3
H 10
Viktor Östberg
Domnarvets GOIF
4:59.29800
+4.300
4
H 10
Erik Danielsson
Dala-Järna IK
5:02.30100
+7.600
5
H 10
Thijn Omblets
Sälens IF
5:11.31000
+16.1500
6
D 10
Fanny Jansson
Filipstads SF
5:16.31500
+21.2000
7
D 10
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
5:17.31600
+22.2100
8
H 10
Oliver Björkman
IFK Mora SK
5:38.33700
+43.4200
9
H 10
Emil Ling
IF Hallby SOK
5:43.34200
+48.4700
10
H 10
Isidor Jelk
Idre SK
6:03.36200
+1:08.6700
11
D 10
Moa Kristiansson
Dala-Järna IK
6:04.36300
+1:09.6800
12
D 10
Emma Larsson
IFK Mora SK
6:06.36500
+1:11.7000
13
D 10
Signe Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
6:17.37600
+1:22.8100
14
D 10
Ester Strand
Sävedalens AIK
6:36.39500
+1:41.10000
15
H 10
Frode Montelius Risberg
Falu IK
6:37.39600
+1:42.10100
16
H 10
Felix Almgren
IFK Mora SK
7:15.43400
+2:20.13900
17
H 10
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:21.44000
+2:26.14500
18
D 10
Linnéa Rytter
Älvdalens IF SK
8:43.52200
+3:48.22700
0.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 8
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
1
D 8
Nathalie Svahn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)