Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ammarnäs Hill Climb
2016-09-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
7.2km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Evelina Niemi
Kalix SK
33:40.201900
58.1p
2
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
35:44.214300
+2:04.12300
54.7p
3
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
35:53.215200
+2:13.13200
54.5p
4
Ellen Nykäinen
Pajala IF
37:06.222500
+3:26.20500
52.7p
5
Loviisa Kalliokoski
Finland
37:50.226900
+4:10.24900
51.7p
6
Klara Yngvesson
IFK Umeå
39:39.237800
+5:59.35800
49.3p
7
Anna Andersson
Hemmingsmarks IF
39:45.238400
+6:05.36400
49.2p
8
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
41:21.248000
+7:41.46000
47.3p
9
Karin Rönnbäck
Kalix SK
41:33.249200
+7:53.47200
47.1p
10
Signe Leffler Rosendahl
OK Renen
42:23.254200
+8:43.52200
46.2p
11
Freja Vredin
IFK Umeå
42:57.257600
+9:17.55600
45.5p
12
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
43:07.258600
+9:27.56600
45.4p
13
Kristina Tholerud
Övertorneå IF
45:47.274600
+12:07.72600
42.7p
14
Johanna Lundkvist
Kalix SK
50:02.300100
+16:22.98100
39.1p
H 21
7.2km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
27:00.161900
72.5p
2
Robin Salén
Bergnäsets AIK
29:07.174600
+2:07.12600
67.2p
3
Erik Granström
Strömnäs GIF
29:11.175000
+2:11.13000
67.0p
4
Hampus Östlin
Sunderby SK
29:18.175700
+2:18.13700
66.8p
5
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
29:34.177300
+2:34.15300
66.2p
6
Mattis Brunström
Bodens SK
29:45.178400
+2:45.16400
65.8p
7
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
29:47.178600
+2:47.16600
65.7p
8
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
30:01.180000
+3:01.18000
65.2p
9
Truls Lindholm
IFK Kiruna
31:00.185900
+4:00.23900
63.1p
10
Vojta Bartos
Czech Republic
31:32.189100
+4:32.27100
62.0p
11
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
31:48.190700
+4:48.28700
61.5p
12
Rasmus Wickbom
Sävast Ski Team IF
32:44.196300
+5:44.34300
59.8p
13
Nils Henriksson
Sunderby SK
33:34.201300
+6:34.39300
58.3p
14
Simon Eriksson
Täfteå IK
33:42.202100
+6:42.40100
58.1p
15
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
33:59.203800
+6:59.41800
57.6p
16
Jesper Matti
Bodens SK
34:40.207900
+7:40.45900
56.4p
17
Erik Tuuri
Älvsby IF SK
35:41.214000
+8:41.52000
54.8p
18
Jonas Toftered
IF Rigor
35:51.215000
+8:51.53000
54.6p
19
Gabriel Larsson
Luleå Gjutarens IF
39:01.234000
+12:01.72000
50.1p