Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2017-02-19
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2017
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carolina Carlson
Jäderfors SK
1:23:06.498500
54.2p
2
Elin Woxlin
Edsbyns SK
1:23:37.501640
+31.3040
53.9p
3
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
1:23:44.502350
+38.3750
53.8p
4
Marie Wigg Hedman
Gävle
1:26:28.518700
+3:22.20100
52.1p
5
Ulrika Olsson
Tierps IF
1:31:00.545950
+7:54.47350
49.5p
6
Malin Persson
Nordingrå SK
1:37:40.585990
+14:34.87390
46.1p
7
Jenny Dettel
Lidingö
1:38:34.591330
+15:28.92730
45.7p
8
Martina Björkman Nyquist
Sockertoppen IF
1:40:31.603040
+17:25.104440
44.8p
9
Cecilia Berggren
Yuppie Ski Club
1:42:49.616850
+19:43.118250
43.8p
10
Susanna Bouvier
Stockholm
1:43:04.618390
+19:58.119790
43.7p
11
Jennie Malmberg
Uppsala
1:43:14.619330
+20:08.120730
43.6p
12
Anna-Lena Engvall
Täby IS SK
1:43:49.622800
+20:43.124200
43.4p
13
Alexandra Högblad
Gävle SK
1:44:49.628880
+21:43.130280
43.0p
14
Sofia Sirvell
Lindingö
1:45:04.630380
+21:58.131780
42.9p
15
Maria Gravers
Häverödals SK
1:45:44.634350
+22:38.135750
42.6p
16
Monica Rostö
Arlanda-Märsta SK
1:46:23.638260
+23:17.139660
42.3p
17
Linnea Cedegren
Västerås Skidklubb
1:47:11.643000
+24:05.144400
42.0p
18
Charlotte Hvitt
Gävle
1:51:05.666420
+27:59.167820
40.5p
19
Helena Modig
Täby
1:51:13.667270
+28:07.168670
40.5p
20
Josefine Hallqvist
Handelsbankens IF
1:53:27.680600
+30:21.182000
39.7p
21
Therese Pettersson
Gävle
1:57:24.704320
+34:18.205720
38.4p
22
Åsa Öhlund
Handelsbankens IF
2:07:48.766740
+44:42.268140
35.2p
23
Monika Crafoord
Nyköping
2:08:37.771660
+45:31.273060
35.0p
24
Sandra Ottosson
Stockholm
2:08:51.773010
+45:45.274410
35.0p
25
Magdalena Petersson
Stockholm
2:09:18.775730
+46:12.277130
34.8p
26
Evelina Johansson
Uppsala
2:09:53.779220
+46:47.280620
34.7p
27
Julia Gudmundson
Sollentuna
2:12:59.797850
+49:53.299250
33.9p
28
Maria Lööv
Sätra IF
2:13:45.802480
+50:39.303880
33.7p
29
Johanna Gustavsson
Järbo IF
2:15:03.810290
+51:57.311690
33.3p
30
Jennifer Teodorsson
Uppsala
2:17:00.821990
+53:54.323390
32.9p
31
Jessica Blomgren
Stockholm
2:30:44.904380
+1:07:38.405780
29.9p
32
Emma Stark
Stockholm
2:31:55.911440
+1:08:49.412840
29.6p
33
Erika Wiklund
Tierp
2:32:38.915750
+1:09:32.417150
29.5p
34
Leonor Calatayud
Solna
2:34:29.926810
+1:11:23.428210
29.2p
35
Helena Landelius
Sollentuna
2:43:47.982660
+1:20:41.484060
27.5p
36
Susanne Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
2:45:45.994470
+1:22:39.495870
27.2p
37
Sofie Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
2:45:45.994490
+1:22:39.495890
27.2p
38
Tanja-birgit Söderström
IFK Sala
2:46:31.999050
+1:23:25.500450
27.0p
-
Marica Tynell
Skepptuna
23:59:58.8639700
-
Ann-sofi Åhn
Solna
23:59:59.8639800
-
Katarina Hammas
Upplands Väsby
23:59:59.8639800
-
Elin Löfström
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Emelie Westman
Stockholm
23:59:59.8639800
-
Stina Hettema
Mora
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)