Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Lördag
2016-11-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
16:52.101190
77.9p
2
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
17:17.103650
+24.2360
76.4p
3
Moa Lundgren
IFK Umeå
17:22.104190
+30.2900
76.1p
4
Victoria Julie Berg
Norway
17:45.106490
+53.5200
74.8p
5
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
17:48.106760
+55.5470
74.7p
6
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
17:54.107360
+1:01.6070
74.3p
7
Anna Groentjernet
Norway
17:57.107600
+1:04.6310
74.2p
8
Louise Lindström
Högbo GOIF
18:05.108400
+1:12.7110
73.8p
9
Wilma Jönsson
Östersunds SK
18:10.108940
+1:17.7650
73.5p
10
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
18:11.109040
+1:18.7750
73.4p
11
Josefina Sundman
Åsarna IK
18:11.109070
+1:18.7780
73.4p
12
Olivia Alm
Strömnäs GIF
18:12.109160
+1:19.7870
73.3p
13
Astrid Stav
Norway
18:15.109470
+1:22.8180
73.2p
14
Emma Larsson
IFK Mora SK
18:16.109550
+1:23.8260
73.1p
15
Synne Reitan
Norway
18:19.109880
+1:26.8590
73.0p
16
Elin Theander
Malungs IF
18:21.110020
+1:28.8730
72.9p
17
Signe Rosenberg
Duveds IF
18:21.110060
+1:28.8770
72.9p
18
Johanna Andersson
Falu IK
18:23.110250
+1:30.8960
72.8p
19
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
18:26.110510
+1:33.9220
72.6p
20
Hanna Fritz
Filipstads SF
18:31.111070
+1:38.9780
72.3p
21
Fanny Johansson
Stockviks SF
18:41.112050
+1:48.10760
71.8p
22
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
18:44.112350
+1:51.11060
71.7p
23
Amelia Furunäs
Malungs IF
18:45.112460
+1:52.11170
71.6p
24
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
18:46.112550
+1:53.11260
71.6p
25
Ida Palmberg
Högbo GOIF
18:48.112710
+1:55.11420
71.5p
26
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
18:48.112780
+1:55.11490
71.4p
27
Alicia Persson
Stockviks SF
18:57.113600
+2:04.12310
71.0p
28
Kristin Moen
Norway
19:02.114180
+2:09.12890
70.7p
29
Tilda Johansson
Duveds IF
19:14.115340
+2:21.14050
70.2p
30
Maja Eriksson
Filipstads SF
19:16.115520
+2:23.14230
70.1p
31
Sofie Oskarsson
SK Leksand
19:21.116030
+2:28.14740
69.8p
32
Emma Backén
Rehns BK
19:21.116080
+2:28.14790
69.8p
33
Lydia Iglesias
Spain
19:25.116430
+2:32.15140
69.6p
34
Ingvild Ytterhus Utengen
Norway
19:26.116570
+2:33.15280
69.6p
35
Nora Jacobsson
Rembo IK
19:33.117210
+2:40.15920
69.2p
36
Linn Gustafsson
Filipstads SF
19:39.117830
+2:46.16540
68.9p
37
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
19:41.118000
+2:48.16710
68.9p
38
Vendela Blom
Stockviks SF
19:50.118920
+2:57.17630
68.4p
39
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
19:52.119130
+2:59.17840
68.3p
40
Hanna Britt Laursoo
Estonia
20:04.120380
+3:11.19090
67.7p
41
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
20:10.120980
+3:17.19690
67.5p
42
Anna Herbert
Brottby SK
20:11.121010
+3:18.19720
67.5p
43
Emma Olsson
Storvreta IK
20:15.121410
+3:22.20120
67.3p
44
Carolina Yngvesson
Rembo IK
20:15.121440
+3:22.20150
67.3p
45
Une Adeline Haugen
Norway
20:18.121700
+3:25.20410
67.1p
46
Stefanie Marchl
Austria
20:23.122230
+3:30.20940
66.9p
47
Vilde Austad
Norway
20:25.122450
+3:32.21160
66.8p
48
Matilda Melén
Falu IK
20:29.122870
+3:36.21580
66.6p
49
Moa Westh
SK Bore
20:31.123040
+3:38.21750
66.5p
49
Judith Dolleris
Falu IK
20:31.123040
+3:38.21750
66.5p
51
Kristine Nes
Norway
20:36.123590
+3:44.22300
66.3p
52
Live Spilker
Norway
20:38.123770
+3:45.22480
66.2p
53
Ida Eriksson
Malungs IF
20:57.125660
+4:04.24370
65.4p
54
Nina Hammer
Austria
20:58.125750
+4:05.24460
65.4p
55
Kristrun Gudnadottir
Island
21:05.126490
+4:13.25200
65.0p
56
Madelene Melin
Malungs IF
21:11.127010
+4:18.25720
64.8p
57
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
21:16.127550
+4:23.26260
64.6p
58
Frida Olofsson
Vårby IK
21:21.128070
+4:28.26780
64.4p
59
Melanie Wieland
Austria
21:42.130120
+4:49.28830
63.5p
60
Sanna Ångström
Duveds IF
21:55.131490
+5:03.30200
63.0p
61
Michela Andreasson
Gillberga SK
22:08.132720
+5:15.31430
62.5p
62
Johanna Dahl
Vårby IK
22:21.134030
+5:28.32740
62.0p
63
Thea Giselman
Rehns BK
22:34.135320
+5:41.34030
61.5p
-
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Emma Thalin
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Elin Backén
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Emma Wasell
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
Nora Overrein Sørensen
Norway
23:59:59.8639800
-
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:59.8639800
-
Tilda Jacobsson
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
Ida Persson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Sigrid Aune
Norway
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)