Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären Klassiskt
2016-11-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Simon Stenberg
Kalix SK
40:55.245400
78.4p
2
Edvin Murto
Gellivare Skidallians IK
41:04.246300
+9.800
78.1p
3
Anton Laine
Kalix SK
41:10.246900
+15.1400
78.0p
4
Simon Åstot
IFK Umeå
41:37.249600
+42.4100
77.1p
5
Filip Öberg
Kalix SK
41:44.250300
+49.4800
76.9p
6
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
42:25.254400
+1:30.8900
75.7p
6
Andreas Karlsson
Kalix SK
42:25.254400
+1:30.8900
75.7p
8
Erik Granström
Strömnäs GIF
42:48.256700
+1:53.11200
75.0p
9
Felix Selin
IFK Kiruna
44:06.264500
+3:11.19000
72.8p
10
Marcus Karlsson
Kalix SK
44:56.269500
+4:01.24000
71.4p
11
Elias Antonsen
Sävast Ski Team IF
45:24.272300
+4:29.26800
70.7p
12
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
46:34.279300
+5:39.33800
68.9p
13
Ludvig Söderlind
IFK Kiruna
47:30.284900
+6:35.39400
67.6p
14
Mads Hannibal Berthelsen
Fjordens Skiklub
47:33.285200
+6:38.39700
67.5p
15
Evert Wester
Jukkasjärvi IF
49:41.298000
+8:46.52500
64.6p
16
Mattis Brunström
Bodens SK
50:24.302300
+9:29.56800
63.7p
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Devon Kershaw
Onaping Falls Nordics Ski Club
35:18.211700
90.9p
2
Petr Knop
Dukla Liberec
36:18.217700
+1:00.5900
88.4p
3
Michal Novak
Dukla Liberec
36:23.218200
+1:05.6400
88.2p
4
Ales Razým
Sport Club Plzen
36:34.219300
+1:16.7500
87.8p
5
Dusan Kozisek
Dukla Liberec
36:46.220500
+1:28.8700
87.3p
6
Jakub Graef
Dukla Liberec
37:04.222300
+1:46.10500
86.6p
7
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
38:24.230300
+3:06.18500
83.6p
8
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
38:35.231400
+3:17.19600
83.2p
9
Henrik Fjällborg
Gellivare Skidallians IK
39:02.234100
+3:44.22300
82.2p
10
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
41:59.251800
+6:41.40000
76.4p
11
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
45:23.272200
+10:05.60400
70.7p
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
32:16.193500
78.4p
2
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
33:12.199100
+56.5500
76.2p
3
Olivia Alm
Strömnäs GIF
34:14.205300
+1:58.11700
73.9p
4
Maria Olofsson
Kalix SK
34:24.206300
+2:08.12700
73.5p
5
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
35:08.210700
+2:52.17100
72.0p
6
Evelina Niemi
Kalix SK
35:09.210800
+2:53.17200
72.0p
7
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
36:16.217500
+4:00.23900
69.7p
8
Johanna Gustavsson
Gellivare Skidallians IK
36:35.219400
+4:19.25800
69.1p
9
Nelly Johansson
Gellivare Skidallians IK
36:48.220700
+4:32.27100
68.7p
10
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
36:49.220800
+4:33.27200
68.7p
11
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
37:12.223100
+4:56.29500
68.0p
12
Linda Marie Tillstam
Bodens SK
37:37.225600
+5:21.32000
67.2p
13
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
37:43.226200
+5:27.32600
67.1p
14
Sara Thyni
Kalix SK
37:49.226800
+5:33.33200
66.9p
15
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
38:12.229100
+5:56.35500
66.2p
16
Karin Rönnbäck
Kalix SK
38:57.233600
+6:41.40000
64.9p
17
Ellen Nykäinen
Pajala IF
39:41.238000
+7:25.44400
63.7p
18
Eida Härkönen
Jukkasjärvi IF
42:02.252100
+9:46.58500
60.2p
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Katerina Smutna
Czech Republic
30:16.181500
83.6p
2
Petra Novakova
LK Slovan Karlovy Vary CS MV
30:45.184400
+29.2800
82.3p
3
Katerina BEROUSKOVA
Sport Club Plzen
31:18.187700
+1:02.6100
80.8p
4
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
31:54.191300
+1:38.9700
79.3p
5
Karolina Grohova
SK Nove Mesto Na Morave
32:02.192100
+1:46.10500
79.0p
6
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
33:56.203500
+3:40.21900
74.5p
7
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
37:18.223700
+7:02.42100
67.8p
8
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
40:41.244000
+10:25.62400
62.2p