Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2010-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:29:20.895900
72.0p
2
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:32:38.915700
+3:18.19700
70.0p
3
Anders Garfve
IFK Mora SK
2:34:01.924000
+4:41.28000
69.2p
4
Olle Nyman
Nymans IF
2:40:25.962400
+11:05.66400
65.7p
5
Lars Röpke
Helsingörs SOK
2:43:58.983700
+14:38.87700
64.0p
6
Håkan Olander
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:45:33.993200
+16:13.97200
63.2p
7
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:46:43.1000200
+17:23.104200
62.7p
8
Kenneth Lindkvist
Östnor Sport o FK
2:49:54.1019300
+20:34.123300
61.2p
9
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
2:50:04.1020300
+20:44.124300
61.1p
10
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:50:14.1021300
+20:54.125300
61.0p
11
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:51:35.1029400
+22:15.133400
60.5p
12
Göran Hansson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:52:31.1035000
+23:11.139000
60.0p
13
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:53:40.1041900
+24:20.145900
59.6p
14
Jonny Persson
OK Gipen
2:56:33.1059200
+27:13.163200
58.4p
15
Mikael Andersson
Slussfors IK
2:57:01.1062000
+27:41.166000
58.2p
16
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
3:00:04.1080300
+30:44.184300
57.0p
17
Samuel Lundin
IK Stern
3:02:17.1093600
+32:57.197600
56.1p
18
Thomas Gustavsson
Stora Skedvi IK
3:03:49.1102800
+34:29.206800
55.5p
19
Maximilian Schattauer
Stockholms SIF
3:04:43.1108200
+35:23.212200
55.2p
20
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
3:08:22.1130100
+39:02.234100
53.9p
21
Henrik Högstedt
Vinslöv
3:10:17.1141600
+40:57.245600
53.3p
22
Mikael Gustafsson
IK Westmannia Frisk
3:10:39.1143800
+41:19.247800
53.1p
23
Erik Mattson
Garsås IF
3:12:04.1152300
+42:44.256300
52.7p
24
Björn Jonsson
Orsa SK
3:16:20.1177900
+47:00.281900
51.3p
25
Sune Eriksson
Broby GOIF
3:20:22.1202100
+51:02.306100
50.1p
26
Bo Jönsson
ASK Växjö
3:21:07.1206600
+51:47.310600
49.8p
27
Jan Viklund
Seb IF
3:22:55.1217400
+53:35.321400
49.3p
28
Tomas Almqvist
Sälens IF
3:25:06.1230500
+55:46.334500
48.7p
29
Mats Hillblom
IFK Moras OK
3:29:52.1259100
+1:00:32.363100
47.4p
30
Pierre Malteskog
Söderköpings SK
3:30:58.1265700
+1:01:38.369700
47.1p
31
Christian Madsen
Helsingörs SOK
3:33:35.1281400
+1:04:15.385400
46.4p
32
Peter Tholse
Broby GOIF
3:42:59.1337800
+1:13:39.441800
44.1p
33
Tomas Ottosson
IK Stern
3:48:43.1372200
+1:19:23.476200
42.8p
34
Ulf Björk
Granbergsdals IF
4:02:55.1457400
+1:33:35.561400
39.9p